Stanisław ze Szczepanowa - zdrajca narodowy.

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Stanisław ze Szczepanowa - zdrajca narodowy.

Postautor: jiji » 17 lis 2009, 15:28

Postac Stanisława ze Szczepanowa jest niejako emanacja roli KK w dziejach Polski. Ten zdrajca i sługus Niemców został skazany przez króla Bolesława II Szczodrego i słusznie zabity za zdrade. Niestety, jego mocodawcy doprowadzili szybko do wojny domowej i wygnania jednego z lepszych władców Polski. Dalsze dzieje znamy....Władysław Herman zrzeka sie korony królewskiej i podporzadkowuje kraj Niemcom. Rzym jest uradowany...Polsce przetrącono kark na długo. Nie dość tego, ten płatny zdrajca zostaje kanonizowany i podniesiony do roli symbolu Polski! Widać, jakie cechy papizm chciał tym przykładem promować.....wierność Rzymowi, nawet za cene zdrady własnej ojczyzny. Trudno sie dziwic, że następcy Staszka na STOLCU krakowskim, tacy jak Muskata, Oleśnicki, Tomicki czy Hozjusz idąc w ślady swego wzoru jawnie wspierali niemieckie interesy Habsburów, sabotując Rzeczpospolita.

Arcypapista Władysław Łysiak w swoich "wyspach bezludnych" podaje informacje, że przed wojną kręgi Piłsudczykowskie domagały sie od Watykany skreślenia Stanisława z listy świetych...co miało ponoć nastąpić.


Doceo, sed frustra!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 17 lis 2009, 15:39

Zmień źródła informacji, jiji. PRL już się skończył.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 17 lis 2009, 15:40

Zmień źródła informacji, jiji.

Co, prawda w oczy kole?
Rembov pisze:PRL już się skończył.

I wielka szkoda


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 17 lis 2009, 15:43

Gall Anonim, Tadeusz Wojciechowski, Paweł Jasienica...i wielu innych ( w tym Łysiak) to też PRL? Co Ty tu za teoryje głosisz?


Doceo, sed frustra!
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stanisław ze Szczepanowa - zdrajca narodowy.

Postautor: Realista » 19 lis 2009, 10:17

jiji pisze:Postac Stanisława ze Szczepanowa jest niejako emanacja roli KK w dziejach Polski. Ten zdrajca i sługus Niemców został skazany przez króla Bolesława II Szczodrego i słusznie zabity za zdrade. Niestety, jego mocodawcy doprowadzili szybko do wojny domowej i wygnania jednego z lepszych władców Polski. Dalsze dzieje znamy....Władysław Herman zrzeka sie korony królewskiej i podporzadkowuje kraj Niemcom. Rzym jest uradowany...Polsce przetrącono kark na długo. Nie dość tego, ten płatny zdrajca zostaje kanonizowany i podniesiony do roli symbolu Polski! Widać, jakie cechy papizm chciał tym przykładem promować.....wierność Rzymowi, nawet za cene zdrady własnej ojczyzny. Trudno sie dziwic, że następcy Staszka na STOLCU krakowskim, tacy jak Muskata, Oleśnicki, Tomicki czy Hozjusz idąc w ślady swego wzoru jawnie wspierali niemieckie interesy Habsburów, sabotując Rzeczpospolita.

Arcypapista Władysław Łysiak w swoich "wyspach bezludnych" podaje informacje, że przed wojną kręgi Piłsudczykowskie domagały sie od Watykany skreślenia Stanisława z listy świetych...co miało ponoć nastąpić.

To samo możnaby rzecz o postawie protestantów podczas potopu szwedzkiego, którzy masowo zasilali szeregi obozu szwedzkiego formując chorągwie pod sztandarami Karol X Gustaw Wittelsbacha, zreszta cała masa szlachty katolickiej również wspierała szwedów by dziwnym trafem na końcu obarczyc za wszystko braci polskich z czego spora część z nich walczyła przeciwko szwedom... Zarówno protestanci jak i katolicy na przestrzeni minionych wieków w mniejszym bądź większym stopniu wykazywali sie hipokryzją cwaniactwem etc więc oskarżanie jakiegos biskupa o kolaborację w okresie gdzie tak naprawdę kształtuje sie dopiero nasza państwowość a o tożsamości narodowej mowy na razie być nie może to jakiś dowcip. :mrgreen:


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...
http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stanisław ze Szczepanowa - zdrajca narodowy.

Postautor: Erazm » 19 lis 2009, 10:29

Realista pisze:To samo możnaby rzecz o postawie protestantów podczas potopu szwedzkiego, którzy masowo zasilali szeregi obozu szwedzkiego formując chorągwie pod sztandarami Karol X Gustaw Wittelsbacha, zreszta cała masa szlachty katolickiej również wspierała szwedów by dziwnym trafem na końcu obarczyc za wszystko braci polskich z czego spora część z nich walczyła przeciwko szwedom... Zarówno protestanci jak i katolicy na przestrzeni minionych wieków w mniejszym bądź większym stopniu wykazywali sie hipokryzją cwaniactwem etc więc oskarżanie jakiegos biskupa o kolaborację w okresie gdzie tak naprawdę kształtuje sie dopiero nasza państwowość a o tożsamości narodowej mowy na razie być nie może to jakiś dowcip. :mrgreen:

Zauważ jednak, że mowa jest nie o pierwszym lepszym biskupie, lecz o patronie Polski. A taki tytuł chyba z czegoś musi wynikać.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stanisław ze Szczepanowa - zdrajca narodowy.

Postautor: Realista » 19 lis 2009, 11:06

Erazm pisze:Zauważ jednak, że mowa jest nie o pierwszym lepszym biskupie, lecz o patronie Polski. A taki tytuł chyba z czegoś musi wynikać.

Przykładasz mentalnośc człowieka wieku XXI do oceny poczynań człowieka któremy przyszło żyć tysiąc lat wcześniej to co Ty nazywasz dzisiaj Polską dla niego wtedy nawet nie istniało...nie było czegos takiego jak polska tożsamość narodowa więc co niby zdradził? ludziom wtedy zęby wybijano za oddawanie czci światowidom cudom w kwiatkach i zmuszano do konwersji na chrześcijaństwo i zamiast czci dla peruna i światowida kazano czcić człowieka na krzyżu...czym była niby ta istota polskości? pradawne słowiańskie wierzenia z dziada pradziada przekazywane w ustnych podaniach! czy nowa wiara którą przynieśli obcy?


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stanisław ze Szczepanowa - zdrajca narodowy.

Postautor: Erazm » 19 lis 2009, 11:22

Realista pisze:
Erazm pisze:Zauważ jednak, że mowa jest nie o pierwszym lepszym biskupie, lecz o patronie Polski. A taki tytuł chyba z czegoś musi wynikać.

Przykładasz mentalnośc człowieka wieku XXI do oceny poczynań człowieka któremy przyszło żyć tysiąc lat wcześniej to co Ty nazywasz dzisiaj Polską dla niego wtedy nawet nie istniało...nie było czegos takiego jak polska tożsamość narodowa więc co niby zdradził? ludziom wtedy zęby wybijano za oddawanie czci światowidom cudom w kwiatkach i zmuszano do konwersji na chrześcijaństwo i zamiast czci dla peruna i światowida kazano czcić człowieka na krzyżu...czym była niby ta istota polskości? pradawne słowiańskie wierzenia z dziada pradziada przekazywane w ustnych podaniach! czy nowa wiara którą przynieśli obcy?

Zadam zatem pytanie: dlaczego akurat Stanisław ze Szczepanowa (obok Wojciecha) został "okrzyknięty" patronem Polski?


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Stanisław ze Szczepanowa - zdrajca narodowy.

Postautor: Realista » 19 lis 2009, 11:40

Erazm pisze:Zadam zatem pytanie: dlaczego akurat Stanisław ze Szczepanowa (obok Wojciecha) został "okrzyknięty" patronem Polski?

Katolików o to pytaj nie mnie nie wiem tak samo jak nie wiem dlaczego św. Krzysztof jest patronem kierowców a Hubert myśliwych mnie to smieszy raczej nie bulwersuje... natomiast dziwi mnie nazywanie Stanisława zdrajcą narodowym juz bardziej na to zasługują katolicy i protestanci(a było ich niemało), którzy staneli po stronie szwedów w okresie tzw. potopu szwedzkiego.


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 19 lis 2009, 11:58

@Realista. Słów mi brak! Pod Ujściem to też protestanci poddali sie Karolowi X i okrzyknęli go królem? Jak ktos, kto (jak rozumiem) uważa sie za obrońce polskiego arainizmu może tak wykrzywiać II wojne pólnocną? Radziejowski, który zciągnał tu Szwedów był arcypapistą, agentem Wiednia i wrogiem reforamcji. Jego syn został KARDYNAŁEM i PRYMASEM POLSKI (w uznaniu"zasług" jego ojca dla interesów Rzymu)!!!!! Jak rozumiem wygnanie Braci Polskich przez Jana II też było sprawiedliwe i słuszne?! Szok! :eek: :eek: :eek: :eek:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2009, 12:18 przez jiji, łącznie zmieniany 2 razy.


Doceo, sed frustra!
Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 19 lis 2009, 12:00

Stanisław ze Szczepanowa był zdrajca swego króla i agentem cesarza i ksiecia czeskiego. Gall Anonim nazwał go zdrajcą, nie ja. Papizm wielbi wszelka zdrade. Wiernośc moze być tylko wobec Rzymu....tylko jego interesy sie liczą.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2009, 12:03 przez jiji, łącznie zmieniany 1 raz.


Doceo, sed frustra!
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 19 lis 2009, 12:03



Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 19 lis 2009, 13:01

jiji pisze:@Realista. Słów mi brak! Pod Ujściem to też protestanci poddali sie Karolowi X i okrzyknęli go królem? Jak ktos, kto (jak rozumiem) uważa sie za obrońce polskiego arainizmu może tak wykrzywiać II wojne pólnocną? Radziejowski, który zciągnał tu Szwedów był arcypapistą, agentem Wiednia i wrogiem reforamcji. Jego syn został KARDYNAŁEM i PRYMASEM POLSKI (w uznaniu"zasług" jego ojca dla interesów Rzymu)!!!!! Jak rozumiem wygnanie Braci Polskich przez Jana II też było sprawiedliwe i słuszne?! Szok! :eek: :eek: :eek: :eek:

Mi równiez brakuje słów jak widze taki relatywizm prawo Kalego w pełnej krasie. Czy protestanci/katolicy/bracia polscy wystapili przeciwko Rzeczpospolitej popierając najeźdźcę? Oczywiście, że wystapili rozumiem ich motywacje i intencje, ale to jest fakt. Powiem Ci więcej sam bym wystapił, ale to nie zmienia stanu rzeczy. Co ma wspólnego wyganienie Braci Polskich z ich poparciem dla Szwedów NIC! Weż w reke Volumina Legum t.4 str 238 masz tam konstytucje o wygnaniu Braci Polskich było to wyganie na tle religijnym NIC WIĘCEJ i przysłużyli sie temu zarówno protestanci jak i katolicy w uzasadnieniu masz podane , iz zaprzeczaja Bóstwu Przedwiecznemu i kto będzie tą herezje wyznawał na gardle karany będzie. Zreszta w sposób wybiórczy czytasz co napisałem wyraxnie napisałem, że Katolicy równiez popierali Szwedów ale nie ma znaczenia kto ich popierał nawet tylko czy ich poparcie było wystapieniem przeciwko Rzczptej...powiem więcej motywacje protestantów i Braci Polskich sa dla mnie jasne i klarowne ale poparcia katolickiego nie jestem w stanie wogóle zrozumieć


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/
Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 19 lis 2009, 13:15

...no tak...sienkiewiczowskie plemie. Straszliwy kalwinista-zdrajca i elektor rzeszy Radziwiłł w niemieckich koronkach i swiety brat Kordecki broniący polskości na wałach Jasnej Góry. Troche pauperyzujesz pewne sprawy.

Cały potop był spiskiem papieskim i habsburskim. Co robił Radziejowski w Wiedniu, przed udaniem sie do Sztokholmu? Dlaczego syn zdrajcy narodowego i zausznik luteranina Karola X zostaje kardynałem...zaledwie czwartym w dziejach Polski? Toz to wielki zaszczyt papieski! W czasie potopu w Rzymie przebwała Krystyna.....przyjaciólka i niedoszła żona Karola X, któremu przekazała korone! Wszyscy dobrze się znali...papież, Leopold I, Krystyna, Karol X...to w tym gronie skazano Polske.

Eksponowanie rzeczonych zdrad protestantów (jak tam było z arainami nie wiem) to papieska propaganda. Gdańsk, Toruń i Elblag opierały sie Karolowi X.....Wileki Elektor Fryderyk Wilhelm stał przy Janie II do chwili ucieczki tego na Śląsk (kiedy wydawało się, że wszystko skończone)...Janusz Radziwiłł walczył w tym czasie takze ( a może przede wszystkim) z moskiewskim najazdem na Litwe...sprawy Korony niewiele go obchodziły. Z protestantów zrobiono kozłów ofiarnych (tak twierdzi Paweł Jasienica) a prawdziwym zwycięzcami potopu był KK i Habsburgowie!


Doceo, sed frustra!
Awatar użytkownika
Realista
Posty: 1333
Rejestracja: 10 maja 2009, 19:33
wyznanie: Kwakrzy
O mnie: Wciąż na nowo odkrywam istotę człowieczeństwa w moim Mistrzu Jezusie z Nazaretu.
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Realista » 19 lis 2009, 13:36

jiji pisze:...no tak...sienkiewiczowskie plemie. Straszliwy kalwinista-zdrajca i elektor rzeszy Radziwiłł w niemieckich koronkach i swiety brat Kordecki broniący polskości na wałach Jasnej Góry. Troche pauperyzujesz pewne sprawy.

Cały potop był spiskiem papieskim i habsburskim. Co robił Radziejowski w Wiedniu, przed udaniem sie do Sztokholmu? Dlaczego syn zdrajcy narodowego i zausznik luteranina Karola X zostaje kardynałem...zaledwie czwartym w dziejach Polski? Toz to wielki zaszczyt papieski! W czasie potopu w Rzymie przebwała Krystyna.....przyjaciólka i niedoszła żona Karola X, któremu przekazała korone! Wszyscy dobrze się znali...papież, Leopold I, Krystyna, Karol X...to w tym gronie skazano Polske.

jiji troszkę więcej realizmu a mniej spiskowych teorii dziejów zadałem Ci pytanie czy wystapienie przeciwko własnemu niezawisłemu państwu jest czynem antypaństwowym czy nie? A Ty mi tutaj jakies opowieści z mchu i paproci kto z kim sypiał i kogo miał za uszami nie żebym ignorował kontekst osobisty, ale podejrzewam, że zarówno protestanci jak i Bracia Polscy kierowali sie innymi intencjami aniżeli tym, iż przyjaciółka niedoszłej która doszła a o tym niewiedziała...etc to było być albo nie byc reformacji w Polsce albo istniec nie istniec Braci Polskich dlatego wybrali Radziwiłów i bezskutecznie szukali zgody w protestantami w potopie zobaczyli szansę na przetrwanie, gdyż zewsząd byli otoczeni przez wilki bliżej im było do luteran czy kalwinów skoro w wiekszości byli ex Ministrami kalwińskimi czy luterańskimi.
Nadal uważam, iż nazywanie Stanisława ze Szczepanowa zdrajca narodowym jest niepowazne, gdyz wtedy nawet nie istniało pojęcie narodu i tego co miałoby się za nim kryć. Był ot zwyczajny spiskowiec, który grał do własnej bramki.
Z tymi protestantami to nie żartuj bo kozłów ofiarnych zrobiono z Braci Polskich ku uciesze protestantów nie widziałem by w konstytucji jakoś szczególnie sie oberwało protestantom jeżeli chodzi o wyganie Braci Polskich to zadziwiająco zgodnym chórem je poparli i katolicy i protestanci. Przeciez Bracia P byli na służbie u Radziwiłów w większości!!! ;-)


Nominatissimus Acerrimusque Socinismi defensor...

http://christianismirestitutio.pl/

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości