"Cud" eucharystyczny

Rzut oka na historię eklezjalną
UVF
Posty: 145
Rejestracja: 21 gru 2009, 23:38
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: UVF » 23 gru 2009, 17:20

Pewnie, że najłatwiej się obrazić, droga koleżanko, śmiem jednak wątpić w Twoją umiejętność rozwiania moich wątpliwości. Logicznie nie da się wytłumaczyć cytatu np. ojca Pio.

Może ktoś inny z obecnych w tym temacie katolików przedsięweźmie się tego zadania?

pozdrowienia


OH GIVE ME A HOME, WHERE THERE'S NO POPE OF ROME
WHERE THERE'S NOTHING BUT PROTESTANT STAY
-------
wszystkie moje posty są tylko i wyłącznie moją opinią, wypowiadam się w swoim imieniu
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 gru 2009, 17:39

inside pisze:W dodatku jeśli w piątek Chrystus umarł, to nie mógł w niedzielę zmartwychwstać... 3 dni mija w poniedziałek...


To kwestia liczenia czasu u Żydów. Chrystus umarł o godź 3, to piątek, od 4 po południu ( właściwie od zachodu słońca ) liczą Żydzi już sobotę.. No i noc z soboty na niedzielę liczona jako niedziela. Nie pelne trzy doby, ale " na trzeci dzień".


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 gru 2009, 17:44

koleżanka pisze:Dla mnie protestanci, zapominają, że Bóg działa w ciąż między nami. Jego cuda są prawdziwe i realne, nie jest wobec nas obojętny. I chce byśmy Go czcili pamiętali o Nim zawsze.


Co Ty pleciesz? Protestanci zapominają, ze Bog dziala wciąz???Cuda widuję ciągle, nieustannie, a o realności Chrystusa katolicy pojęcia nie mają, gdyż ciągle potrzebują Jego wydumanych wizerunkow, wyrzeźbionych sylwetek na krzyżu i chleba, aby Go poczuć.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 26 gru 2009, 22:15

Małgorzata pisze:inside napisał/a:
W dodatku jeśli w piątek Chrystus umarł, to nie mógł w niedzielę zmartwychwstać... 3 dni mija w poniedziałek...


To kwestia liczenia czasu u Żydów. Chrystus umarł o godź 3, to piątek, od 4 po południu ( właściwie od zachodu słońca ) liczą Żydzi już sobotę.. No i noc z soboty na niedzielę liczona jako niedziela. Nie pelne trzy doby, ale " na trzeci dzień".

Zadziwiające jest to że żaden katolik którego swego czasu oto pytałam - nie dał mi takowej odpowiedzi... nie objaśnił mi tego w taki sposób... tylko usłyszałam "bo tak" lub nic... więc chyba nie wszyscy katolicy o tym wiedzą :P


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 26 gru 2009, 22:31

koleżanka pisze:[...]Nie będę się z Tobą licytować. Nie na tym polega wiara.
Pozdrawiam

Ależ ja się z Tobą przyjaciółko nie licytuję, tylko dyskutuję i bardziej zmuszam do refleksji niż oczekuję odpowiedzi. Jak poczytasz sobie Pismo Święte nie jako wyrwane fragmenty, tylko całość, to zobaczysz, że bardzo dużo tam i polemik i czasem nawet otwartych 'werbalnych batalii'. A ileż to Św. Paweł polemizował?! Ale zapewne nie wiedział na czym polega wiara albo to zdefiniował jakiś dużo późniejszy papa. Tym nie mniej zachęcam do refleksji w tym temacie, w którym poprzednio też Cię zachęcałem :) Myślę, że prawdziwa wiara refleksji się nie obawia, szczególnie jeśli refleksja jest oparta o treść Bożego Słowa.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 26 gru 2009, 22:36

Skoro tak uważasz. Jakoś twoje argumentacje, nie przemawiają do mnie nie zrobisz ze mnie nie wierną Bogu.
Pozdrawiam :mrgreen:


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 26 gru 2009, 22:44

koleżanka pisze:Skoro tak uważasz. Jakoś twoje argumentacje, nie przemawiają do mnie nie zrobisz ze mnie nie wierną Bogu.
Pozdrawiam :mrgreen:

Mój zamiar jest wręcz przeciwny, chociaż tak naprawdę efekty tych starań nie leżą w mojej kompetencji ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 26 gru 2009, 23:11

:-)


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Łukasz
Posty: 142
Rejestracja: 17 gru 2009, 18:05
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: "z tego łez padołu"
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 29 gru 2009, 01:25

Makarios pisze: W Biblii nie ma potwierdzenia Twoich słów. A możesz podać jakiś dowód na poparcie Swoich (bo przecież nie biblijnych) twierdzeń? Chętnie zapoznam się z takim materiałem. Oczywiście chodzi mi o chrześcijan z I wieku n.e.


Zastanawiam się dlaczego swiadkowie Jehowy czytaja pismo święte, przecież i tak z niej nic nie rozumieja zgodnie z pismem: "maja uszy ale nie słyszą, mają oczy ale nie widzą", moznaby dodać, czytają, ale nie rozumieją co czytają.

W odpowiedzi na twoje pytanie zajrzyj do Dz. i I kor.

PS.
Widze, ze zalogowałeś się pod innym nikiem. Czy wezwałeś innych SJ-ów na pomoc.
A dlaczego nie odpowiadasz na moje pytania czy są niewygodne?


Piąta Ewangelia

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości