Papiestwo i antychryst.

Rzut oka na historię eklezjalną
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 lis 2009, 15:58

Selena pisze:No i wszystko jasne. Kościół RK zmienił nazwę żeby nie siać zgorszenia wśród prostego ludu tą pogańską nazwą. Gdyby wierni dowiedzieli się o pochodzeniu tego słowa na pewno nie byliby z tego faku zbytnio zadowoleni, że przedstawiciel KK śmie używać pogańskich tytułów a religia którą uważali za uczciwą sama w sobie pochodzi od pogańskich kultów..


Tego nie wiedziałem :)


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 lis 2009, 15:59

sanctam pisze:
Axanna pisze:
sanctam pisze:Papież to sługa sług Bożych...

a w czym usluguje?


raczej komu służy. Słuzy Bogu.

napisałeś, że jest "sługą sług" - w odniesieniu do tego zadałam pytanie, ale możesz też rozwinąć i na następnę (jak już odpowiesz na pierwsze) - czym niby "służy Bogu"?


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 lis 2009, 15:59

jiji pisze:@ sanctam. Ale przez 1600 lat był Pontifexem Maximusem...a o "pontifikacie" mówi sie do dziś. Nie niepokoi Cię, jak rozumiem po co "słudze sług" Boga tytuł pogańskiego kapłana?! Czy wiesz w czyim imieniu Piłat wydał wyrok na Jezusa? Pontifexa Maximusa Tyberiusza.....


Piłat wydał wyrok w imieniu sanhedrynu. Piłat chciał uwolnić Jezusa i obmył ręce.


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 11 lis 2009, 16:00

Axanna pisze:Seleno, jesteś na dobrej drodze zdaje się, taka młodziutka, a tyle rozsądku... :)

Dziękuję za miłe słowa Axanno. Widzisz mam w rodzinie parę osób wyznania protestanckiego. Można powiedzieć, że dzięki nim zdecydowałam się przejść na właściwszą drogę.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 lis 2009, 16:02

Selena pisze:
Axanna pisze:
sanctam pisze:Papież to sługa sług Bożych...

a w czym usluguje?

Papież najczęściej ma za zadanie (niestety) zbierać zabłąkane owce aby pokazywać im nieprawdziy obraz Chrystusa oraz kłamliwie nakazywać im czczenie Maryi (również tej nieprawdziwej bo nie przypominam sobie aby Maria z Biblii objawiała się ludziom i zmuszała ich do okazywania sobie czci należnej tak naprawdę Jezusowi).

ja się zgadzam, Seleno, tyle, że jakoś nie widać, żeby zbierał... bo i niby w jaki sposób, kiedy? :roll:


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 lis 2009, 16:04

Selena pisze:Dziękuję za miłe słowa Axanno. Widzisz mam w rodzinie parę osób wyznania protestanckiego. Można powiedzieć, że dzięki nim zdecydowałam się przejść na właściwszą drogę.

cieszę się bardzo i tak się trzymaj :)


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 11 lis 2009, 16:04

sanctam pisze:
jiji pisze:@ sanctam. Ale przez 1600 lat był Pontifexem Maximusem...a o "pontifikacie" mówi sie do dziś. Nie niepokoi Cię, jak rozumiem po co "słudze sług" Boga tytuł pogańskiego kapłana?! Czy wiesz w czyim imieniu Piłat wydał wyrok na Jezusa? Pontifexa Maximusa Tyberiusza.....


Piłat wydał wyrok w imieniu sanhedrynu. Piłat chciał uwolnić Jezusa i obmył ręce.

No właśnie. Gdyby Piłat chciał uwolnić Jezusa mógłby chociaż stanowczo odmówić wydania go Żydom i co najwyżej wezwałby swoje wojska do stłumienia rebelii jaka niewątpliwie by została wzniecona przez Żydów po uniewinnieniu Jezusa. Gdzieś czytałam w pewnej angielskiej książce, że obmywanie rąk przez Piłata miało oznaczać nieuczciwy wyrok względem Jezusa...


Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 11 lis 2009, 16:05

@ sanctam.Piłat mógł przesłuchiwac i sądzic Jezusa jedynie dlatego, że taką władze otrzymał od cesarza Tyberiusza (pontifexa maximusa)....choc fomalnie od ludu rzymskiego wraz z senatem. Nadal nie wiem, dlaczego przez tyle wieków papieże używali tego tytułu? Skąd pochodziła idea by go przyjąć, czym uzasadniano jego uzycie? Jak tłumaczono fakt, że tacy Pontyficy jak Neron, Karakalla czy Dioklecjan skazali na straszliwą śmierc tysiące chrzescijan?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2009, 16:07 przez jiji, łącznie zmieniany 1 raz.


Doceo, sed frustra!
Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 11 lis 2009, 16:06

Axanna pisze:
Selena pisze:
Axanna pisze:
sanctam pisze:Papież to sługa sług Bożych...

a w czym usluguje?

Papież najczęściej ma za zadanie (niestety) zbierać zabłąkane owce aby pokazywać im nieprawdziy obraz Chrystusa oraz kłamliwie nakazywać im czczenie Maryi (również tej nieprawdziwej bo nie przypominam sobie aby Maria z Biblii objawiała się ludziom i zmuszała ich do okazywania sobie czci należnej tak naprawdę Jezusowi).

ja się zgadzam, Seleno, tyle, że jakoś nie widać, żeby zbierał... bo i niby w jaki sposób, kiedy? :roll:

Zauważyłam, że bardzo często gromadzi się wielu ludzi na audiencjach środowych u papieża. Może właśnie to jest jego sposób na przyciągnięcie mas. Kto go tam wie?


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 lis 2009, 16:07

Selena pisze:Zauważyłam, że bardzo często gromadzi się wielu ludzi na audiencjach środowych u papieża. Może właśnie to jest jego sposób na przyciągnięcie mas. Kto go tam wie?

faktycznie... "kto go tam wie..." :-D


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 lis 2009, 16:09

Selena pisze:
sanctam pisze:
jiji pisze:@ sanctam. Ale przez 1600 lat był Pontifexem Maximusem...a o "pontifikacie" mówi sie do dziś. Nie niepokoi Cię, jak rozumiem po co "słudze sług" Boga tytuł pogańskiego kapłana?! Czy wiesz w czyim imieniu Piłat wydał wyrok na Jezusa? Pontifexa Maximusa Tyberiusza.....


Piłat wydał wyrok w imieniu sanhedrynu. Piłat chciał uwolnić Jezusa i obmył ręce.

No właśnie. Gdyby Piłat chciał uwolnić Jezusa mógłby chociaż stanowczo odmówić wydania go Żydom i co najwyżej wezwałby swoje wojska do stłumienia rebelii jaka niewątpliwie by została wzniecona przez Żydów po uniewinnieniu Jezusa. Gdzieś czytałam w pewnej angielskiej książce, że obmywanie rąk przez Piłata miało oznaczać nieuczciwy wyrok względem Jezusa...


Św. Paweł pisze, że Żydzi zabili Jezusa.

"Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży." - (1 Tes 2, 15 i n.)

Rzymski Piłat chciał go uwolnić, mówił, że nie znajduje w nim żadnej winy.


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 11 lis 2009, 16:12

Axanna pisze:
Selena pisze:Zauważyłam, że bardzo często gromadzi się wielu ludzi na audiencjach środowych u papieża. Może właśnie to jest jego sposób na przyciągnięcie mas. Kto go tam wie?

faktycznie... "kto go tam wie..." :-D

Widzisz droga Axanno. Papież chyba zaczyna dostrzegać, że większość jego wiernych owieczek zaczyna się nawracać ku właściwej drodze i za wszelką cenę próbuje zatrzymać je powiedziałabym na siłę, że nie wspomnę o pojednaniu się z lebevrystami czy o przyłączeniu Anglikan do KK. Co do tego ostatniego - po prostu ręce opadają...


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 lis 2009, 16:14

jiji pisze:@ sanctam.Piłat mógł przesłuchiwac i sądzic Jezusa jedynie dlatego, że taką władze otrzymał od cesarza Tyberiusza (pontifexa maximusa)



"12 Odtąd Piłat usiłował Go uwolnić. Żydzi jednak zawołali: «Jeżeli Go uwolnisz, nie jesteś przyjacielem Cezara. Każdy, kto się czyni królem, sprzeciwia się Cezarowi»." Jana 19, 12


Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 11 lis 2009, 16:17

@ Sanctam. Nadal nie wiem, dlaczego przez tyle wieków papieże używali tytułu Pontifexa Maximusa? Skąd pochodziła idea by go przyjąć, czym uzasadniano jego uzycie? Jak tłumaczono fakt, że tacy Pontyficy jak Neron, Karakalla czy Dioklecjan skazali na straszliwą śmierc tysiące chrzescijan? Papieże chcieli nawiązac do ich "chlubnego dziedzictwa", czy jak?


Doceo, sed frustra!
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 lis 2009, 16:17

Selena pisze:Widzisz droga Axanno. Papież chyba zaczyna dostrzegać, że większość jego wiernych owieczek zaczyna się nawracać ku właściwej drodze...

oj nie, Seleno, jaka tam "większość"..... przeciwnie, większość protestantów co raz bardziej łgnie do ekumenii za pomocą wypocin kasty przewodniczącej, co to zachłannie pożąda do czerpania z jednego z papieżem koryta.... Bynajmniej wycięczenie z wiernych katolicyzmowi nie zagraża, wręcz przeciwnie.... :-/



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości