Papiestwo i antychryst.

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lis 2009, 15:15

fantomik pisze:
Lash pisze:[...]w 23 wieku nastapi koniec :P

A co jeśli nastąpi to dopiero w 42 wieku? W końcu też ładna liczba ;) Datę tą zna tylko Bóg i myślę, że nie ma co gdybać ;)

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


42 jest sensem wszystkiego nie moze byc wtedy koniec :P to by byo bez sensu ;)

PS> o co chodzi wiedza ci co czytali "autostopem przez galaktyké"
Ostatnio zmieniony 11 lis 2009, 15:27 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 lis 2009, 15:27

fantomik pisze:
Lash pisze:[...]w 23 wieku nastapi koniec :P

A co jeśli nastąpi to dopiero w 42 wieku? W końcu też ładna liczba ;) Datę tą zna tylko Bóg i myślę, że nie ma co gdybać ;)
Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Tak jak mówiem
W eschatologii czuje sie jak dziecié :)
ale zastanwiaes sie kiedy na tym?
Daniel 8 13 -27?
jest widzenie o 2300 dniach i nocach

cechy charaktrystyczne
- Jak długo zachowuje ważność widzenie dotyczące stałej codziennej ofiary (dopuszczono sie na niej przestepstwa), przestępstwa pustoszenia i bezczeszczenia świątyni i deptania prześlicznej ziemi?

Gdyby przyjac ze mowa o czasach od zburzenia swiatyni Jerozolimskiej w 69 roku to wychodzi ze ok 2369 roku :P - brak ofiar / brak swiatyni / deptanie jest przez rózne ludy... w tym islam (nawiązanie do medopersów)

ale zaraz mi wyjasnia wszyscy ze sie myle A ja z checia posłucham jako dziecię w eschatologii

Wiem ze Pan przyjdzie to moja BAZA :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 11 lis 2009, 15:37

@ sanctam. Chrystus porównany do słońca= Chrystus-słońce= Chrystus-Helios- Apollo Sol Invictus= Apollo-Helios-Sol Invictus....czyli papieska chrystologia synkretyczno-rozwojowa. Co z tym pontifexem? Dalczego wasz bóg-człowiek Ratzinger obnosi sie z tytułami rzymskich kapłanów?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2009, 15:44 przez jiji, łącznie zmieniany 2 razy.


Doceo, sed frustra!
Gargamello
Posty: 158
Rejestracja: 03 paź 2009, 11:54
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gargamello » 11 lis 2009, 15:40

Medal Leona XII niepokojąco przypomina okładkę najnowszej płyty Behemothu
http://arktyka.files.wordpress.com/2009 ... gelion.jpg


Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 11 lis 2009, 15:44

fantomik pisze: byś chciał to tak przedstawić aby uzasadnić to wasze otwarte pogaństwo, a tym samym dać usprawiedliwienie temu całemu bałwochwalstwu
Dla fantomika katolicy są poganami i bałwochwalcami :-(

To oczywiście nie jest obrażające, prawda admin junior?

To jest stwierdzenie prawdy w miłości, prawda?


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 lis 2009, 15:46

niebieski pisze:To jest stwierdzenie prawdy w miłości, prawda?

prawda...
nie zawsze łechcę ucho...


sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 lis 2009, 15:48

jiji pisze:@ sanctam. Chrystus porównany do słońca= Chrystus-słońce= Chrystus-Helios- Apollo Sol Invictus= Apollo-Helios-Sol Invictus....czyli papieska chrystologia synkretyczno-rozwojowa. Co z tym pontifexem? Dalczego wasz bóg-człowiek Ratzinger obnosi sie z tytułami rzymskich kapłanów?


Papież to sługa sług Bożych, a nie Bóg- człowiek. Pontifex Maximus już nie jest używany przez papieży ze względu na pogańsko-rzymskie konotacje. Poczytaj wstęp do Pastor Aeternus:

"Biskup Pius, sługa sług Bożych, za zgodą świętego Soboru, na wieczną rzeczy pamiątkę"


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 11 lis 2009, 15:49

jiji pisze:@ sanctam. Chrystus porównany do słońca= Chrystus-słońce= Chrystus-Helios- Apollo Sol Invictus= Apollo-Helios-Sol Invictus....czyli papieska chrystologia synkretyczno-rozwojowa. Co z tym pontifexem? Dalczego wasz bóg-człowiek Ratzinger obnosi sie z tytułami rzymskich kapłanów?

Prawda jest taka, że papiestwo tak naprawdę może również pochodzić od pogańskich kultów gdzie Najwyższy Kapłan w świątyni był uznawany za ,,oświeconego przez bogów'' oraz nieomylnego. Tak przynajmniej opowiadał mi wujek - historyk zajmujący się starożytnymi kultami...


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 lis 2009, 15:52

sanctam pisze:Papież to sługa sług Bożych...

a w czym usluguje?


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 11 lis 2009, 15:53

sanctam pisze:
jiji pisze:@ sanctam. Chrystus porównany do słońca= Chrystus-słońce= Chrystus-Helios- Apollo Sol Invictus= Apollo-Helios-Sol Invictus....czyli papieska chrystologia synkretyczno-rozwojowa. Co z tym pontifexem? Dalczego wasz bóg-człowiek Ratzinger obnosi sie z tytułami rzymskich kapłanów?


Papież to sługa sług Bożych, a nie Bóg- człowiek. Pontifex Maximus już nie jest używany przez papieży ze względu na pogańsko-rzymskie konotacje. Poczytaj wstęp do Pastor Aeternus:

"Biskup Pius, sługa sług Bożych, za zgodą świętego Soboru, na wieczną rzeczy pamiątkę"

No i wszystko jasne. Kościół RK zmienił nazwę żeby nie siać zgorszenia wśród prostego ludu tą pogańską nazwą. Gdyby wierni dowiedzieli się o pochodzeniu tego słowa na pewno nie byliby z tego faku zbytnio zadowoleni, że przedstawiciel KK śmie używać pogańskich tytułów a religia którą uważali za uczciwą sama w sobie pochodzi od pogańskich kultów..


Awatar użytkownika
jiji
Posty: 223
Rejestracja: 24 sie 2009, 19:16
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jiji » 11 lis 2009, 15:55

@ sanctam. Ale przez 1600 lat był Pontifexem Maximusem...a o "pontifikacie" mówi sie do dziś. Nie niepokoi Cię, jak rozumiem po co "słudze sług" Boga tytuł pogańskiego kapłana?! Czy wiesz w czyim imieniu Piłat wydał wyrok na Jezusa? Pontifexa Maximusa Tyberiusza.....


Doceo, sed frustra!
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 11 lis 2009, 15:57

Axanna pisze:
sanctam pisze:Papież to sługa sług Bożych...

a w czym usluguje?


raczej komu służy. Słuzy Bogu.


Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 11 lis 2009, 15:57

Seleno, jesteś na dobrej drodze zdaje się, taka młodziutka, a tyle rozsądku... :)


Selena
Posty: 154
Rejestracja: 21 paź 2009, 19:47
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Selena » 11 lis 2009, 15:57

Axanna pisze:
sanctam pisze:Papież to sługa sług Bożych...

a w czym usluguje?

Papież najczęściej ma za zadanie (niestety) zbierać zabłąkane owce aby pokazywać im nieprawdziy obraz Chrystusa oraz kłamliwie nakazywać im czczenie Maryi (również tej nieprawdziwej bo nie przypominam sobie aby Maria z Biblii objawiała się ludziom i zmuszała ich do okazywania sobie czci należnej tak naprawdę Jezusowi).


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 11 lis 2009, 15:57

niebieski pisze:
fantomik pisze: byś chciał to tak przedstawić aby uzasadnić to wasze otwarte pogaństwo, a tym samym dać usprawiedliwienie temu całemu bałwochwalstwu
Dla fantomika katolicy są poganami i bałwochwalcami :-(

Chociażby weź taką Wielkanoc. Zobacz jak ona wygląda, zobacz co jest dla ludu tam najważniejsze, a zobaczysz, że to jest wystruj "koszycza" ze "święconką". I tak można wziąść naprawdę wiele waszych swiąt w naszym pięknym kraju, a przecież oficjalnie to się nawet nie wstydzicie tego, że spoganizowaliście chrześcijaństwo czy też, że schrystianizowaliście pogaństwo, bo w sumie nawet jeśli staraliście się osiągnąć to drugie to wyszło niestety to pierwsze.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości