Początki Kościoła

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 lis 2009, 10:04

kometa pisze:Oczywiście że absurdalny. Wyrzuciliście ważne Słowa Chrystusa z Ewangelii. Wyrzuciliście wspólnotę poza margines. Liczy się tylko relacja "ja-Bóg" a wszystko inne - do kosza. To jest własnie wasza karykatura.

Podeprzyj te słowa kłamliwe i pełne fałszu jakimiś danymi!
Dlaczego mówisz nieprawdę ze liczy sie tylko relacja ja Bóg...


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 06 lis 2009, 13:12

Rembov pisze:
św.tomek pisze:
Rembov pisze:Riddick, fakt pozostanie faktem i nie zdołasz go zmienić: Protestantyzm istnieje od XVI wieku i jest czysto ludzkim dziełem, a nie Kościołem założonym przez Chrystusa.

Rembov, fakt pozostanie faktem i nie zdołasz go zmienić: Katolicyzm istnieje od IV wieku (najwcześniej) i jest czysto ludzkim dziełem, a nie Kościołem założonym przez Chrystusa

To jest legenda protestancka, której zaprzeczają dokumenty mówiące o Kościele Katolickim pochodzące sprzed IV wieku.


każdy sobie może zawłaszczyć jakąś starą nazwę i wmawiać, że stare dokumenty mówią właśnie o nim

z restą- nawet jesłi udowdnicie, że posiadacie jakieś biurokratycne kontinuum od apostoów, to co? Kościół Chrystusa jest rzeczywistością duchową, a nie biurokratyczną. Bóg patrzy na serca, a nie na legitymacje. Żydzi od 4000 lat są genetycznie narodem wybranym i co? Są prawdziwie ludem Bożym? Trwają w prawdzie i w Duchu?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 06 lis 2009, 14:05

Rembov pisze:Riddick, fakt pozostanie faktem i nie zdołasz go zmienić: Protestantyzm istnieje od XVI wieku i jest czysto ludzkim dziełem, a nie Kościołem założonym przez Chrystusa.
Dziesiątki razy tłumaczyłem ci Rembov że Kościół to nie organizacja religijna tylko społeczność ludzi zbawionych, ciało Chrystusa którego On sam jest glową. KK nie jest Kościołem ale organizacją religijną. W obrębie protestantyzmu jest więcej Kościoła niż w katolicyźmie ze względu na błędną doktrynę głoszoną przez Watykan. Zapewniam cię żena całym świecie istnieje Kościół Boży i nie jest to KR. KR zaczął nabierać kształtów dopiero w IVw, a papiestwo ostatecznie utrwaliło swoją władzę religijną i polityczną dopiero za Grzegorza Wielkiego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 06 lis 2009, 14:44

KAAN pisze:Dziesiątki razy tłumaczyłem ci Rembov

A ja dziesiątki razy Ci wyjaśniałem, że Twoje wyjaśnienia, jako sprzeczne lub nie mające podstaw w Piśmie Świętym (obowiązuje Cię sola scriptura), do mnie nie przemawiają.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 06 lis 2009, 15:08

Turretin pisze:
Rembov pisze:Riddick, fakt pozostanie faktem i nie zdołasz go zmienić: Protestantyzm istnieje od XVI wieku i jest czysto ludzkim dziełem, a nie Kościołem założonym przez Chrystusa.


Na jakiej podstawie tak twierzdisz?

Historii świata oraz bardzo ważnego fragmentu Pisma Świętego:

Ga 5,19-21
19 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.


Jeżeli ktoś mówi, że Luter, Kalwin czy inni ludzie, którzy spowodowali rozłamy w Kościele i potworzyli nowe denominacje z natchnienia Ducha Świętego, ten kłamcą czyni świętego Pawła i Ducha Świętego, z którego natchnienia powyższe słowa zostały zapisane.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 06 lis 2009, 15:36

Turretin pisze:Czy ty naprawdę jesteś zaslepionym oparami cielesności tak bardzo, że nie potrafisz zobaczyć owoców Ducha w protestantach i protestantyzmie?

Dostrzegam owoce Ducha wśród protestantów, ale nie mogę dostrzec działania Ducha w powstaniu protestantyzmu, bowiem Pismo Święte podaje jednoznacznie, że rozłamy pochodzą z ciała, a nie od Ducha Świętego.

Turretin pisze:Historia potwierdza protestanckie rpzekonania i opinie. Jesteś kłamcą - w dodatku zaślepuionym kłamcą.

Popatrz na mój podpis i nie licz na żadną kolejną odpowiedź z mojej strony na Twoje posty.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 06 lis 2009, 19:36

Rembov pisze:Riddick, fakt pozostanie faktem i nie zdołasz go zmienić: Protestantyzm istnieje od XVI wieku i jest czysto ludzkim dziełem, a nie Kościołem założonym przez Chrystusa.

Nie ma co kłamać, tak więc nie wiem po co to czynisz. Protestantyzm istnieje od czasu tworzenia się struktur rzymskokatolicko-podobnych i choć nie był tak nazwany to jednak funkcjonował dokładnie w taki sam sposób, zawsze i wiernie sprzeciwiał się dominacji fałszywej religii rzymskiej i dominacji papiestwa. To że papiestwo jako system ludzki zdobył panowanie nad wieloma rzeszami ludzi, nie znaczy ze to jest Kościół Chrystusa. Protestanci są protestantami wyłącznie w stosunku do kościoła rzymskokatolickiego, protestują przeciwko fałszywej doktrynie i pokazują prawdziwą ścieżkę Pana, prostą, nie wykrzywioną, jak Wy pokazujecie, tak więc na prawde nie ma co fantazjować Rembov...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
sanctam
Posty: 2908
Rejestracja: 04 cze 2009, 00:09
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Wrocław
O mnie: :) Nie wiem co napisać ?
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: sanctam » 07 lis 2009, 01:34

Turretin pisze:Duchowe owoce protestnatyzmu biorą się z działania DUCHA ŚWIĘTEGO w protestantyźmie.


W wielu punktach teologia protestancka jest sprzeczna, więc w całości prawdziwa być nie może. Świadczy to o jakimś tkwiącym w niej fałszu, natomiast Duch Święty jest prawdomówny z definicji (Rz 3, 4).


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 lis 2009, 14:10

Rembov pisze:
KAAN pisze:Dziesiątki razy tłumaczyłem ci Rembov

A ja dziesiątki razy Ci wyjaśniałem, że Twoje wyjaśnienia, jako sprzeczne lub nie mające podstaw w Piśmie Świętym (obowiązuje Cię sola scriptura), do mnie nie przemawiają.
To źle że nie przemawiają bo są podstawowymi prawdami płynącymi ze Słowa Bożego, nie wykazałeś dotychczas żadnej sprzeczności, podczas gdy tobie pokazywano wielokrotnie. Poza tym mnie nie obowiązuje, sola scriptura, ale uznaję ją za dobrą i prawidłową zasadę. Ciebie różne rzeczy obowiązują, ja jestem wolny w Panu Jezusie Chrystusie. I pamiętaj KR to organizacja, a nie Kościół.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 09 lis 2009, 08:51

Rembov pisze:Jeżeli ktoś mówi, że Luter, Kalwin czy inni ludzie, którzy spowodowali rozłamy w Kościele i potworzyli nowe denominacje z natchnienia Ducha Świętego, ten kłamcą czyni świętego Pawła i Ducha Świętego, z którego natchnienia powyższe słowa zostały zapisane.


Paweł napisał jasno:
Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
(2 Kor. 6:14)

gdy Luter napomniał odstępców a Ci w uporze i pysze postanowili trwać w swym odstępstwie i grzechach, to musiał być wierny nakazowi biblijnemu

z resztą, nawet gdyby protestanci postanowili wrócic do KK, to powstałby niemały problem:

do którego z licznych kościołów katolickich wrócić?
albo czemu np. nie do prawosławnego?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 09 lis 2009, 09:00

św.tomek pisze:Paweł napisał jasno:
Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością?
(2 Kor. 6:14)

Te słowa odnoszą się do pogan i niczego nie zmieniają w fakcie, że Luter i Kalwin doprowadzili do rozłamu na łonie Kościoła katolickiego, co wybitnie dowodzi, że ich czyn nie pochodzi od Ducha Świętego.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości