Pio - a nieomylność Papieża

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 wrz 2009, 14:18

kometa pisze:
Lash pisze: Bull'a sheet - panie kometo bull'a sheet
Sory - ale chciałeś coś "na poziomie" rzez to wyrazić? Może przetłumaczysz na polski co??

Bulla to pismo papieskie
sheet to kawaek kartki
wiec jest do dokument papieski wydany na papierze
Bull'a sheet


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 08 wrz 2009, 14:20

Turretin pisze:
Adalbertus pisze:To oczywiste, że wpłynął. Gdyby Konstantyn nie zwołał soboru, to nie byłoby żadnego orzeczenia.


Nie wpłynął. Konstantyn napominał ojców aby zgodnie uchwalili to, co ma umocowanie w Piśmie Świętym, ale ich do niczego nie zmuszał.

Poza tym w Soborze uczestniczyli ludzie, którzy wiele cierpieli dla Chrystusa oraz ci, przez których On dokonał licznych cudów.

Sobór Nicejski ma wielkie poważanie u luteran, anglikanów, prezbiterian, etc.
Ale oczywiście nie jest równoważny Pismu.


Lecz co to ma wspólnego z nieomylnością Kościoła?


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 wrz 2009, 14:22

Lash pisze:Bulla to pismo papieskie
sheet to kawaek kartki
wiec jest do dokument papieski wydany na papierze
Bull'a sheet

Czy mamy rozumieć, że zbieżność brzmienia z "bullshit" jest przypadkowa?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 08 wrz 2009, 14:23

Rembov pisze:
Lash pisze:Bulla to pismo papieskie
sheet to kawaek kartki
wiec jest do dokument papieski wydany na papierze
Bull'a sheet

Czy mamy rozumieć, że zbieżność brzmienia z "bullshit" jest przypadkowa?


Sądzę, ze możemy sobie myślec co chcemy... i tak to nikogo nie obchodzi... :(


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 wrz 2009, 14:27

kometa pisze:
Rembov pisze:
Lash pisze:Bulla to pismo papieskie
sheet to kawaek kartki
wiec jest do dokument papieski wydany na papierze
Bull'a sheet

Czy mamy rozumieć, że zbieżność brzmienia z "bullshit" jest przypadkowa?
Sądzę, ze możemy sobie myślec co chcemy... i tak to nikogo nie obchodzi... :(

Cóż
Na tym polega zabawnośc tej frazy że PRZYPADKOWO ma ona brzmienie podobne do bullshit - "guzik prawda" z angielskiego
delikatnie mówiąc.
Ok wracajmy do tematu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 wrz 2009, 14:28

Nie wierzę w takie przypadki.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 08 wrz 2009, 14:33

Rembov pisze:
Adalbertus pisze:
Rembov pisze:Jeszcze raz:
Czy fakt zwołania tego soboru przez Konstantyna Wielkiego wpłynął na orzeczenia soboru i sprawił, że są niezgodne z Pismem Świętym? Jeżeli natomiast wpłynął w ten sposób, to wskaż orzeczenia, które są sprzeczne z Pismem Świętym.


To oczywiste, że wpłynął. Gdyby Konstantyn nie zwołał soboru, to nie byłoby żadnego orzeczenia.

Poproszę o konkretne wskazanie w jaki sposób wpłynął na orzeczenia i określenie, które ich fragmenty i dlaczego są sprzeczne z Pismem Świętym.


Na całość, faktem zwołania soboru, gdyby soboru nie było, nie byłoby też dokumentów.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 08 wrz 2009, 14:42

Rembov pisze:Nie wierzę w takie przypadki.
nie zmienisz angielskiego a ze mi sie skojarzylo to cóz... kto wie jakie są genezy pewnych fraz
np anglicy mówią

Super - duper
co brzmi nam swojsko i kto wie skąd oni maja to powiedzenie

Nie wiem czy na powstanie bullshit miala wpływ fraza bullas sheet - kto wie moze tak ;) ale odchodzimy od tematu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 08 wrz 2009, 15:00

Turretin pisze:
Adalbertus pisze:
Na całość, faktem zwołania soboru, gdyby soboru nie było, nie byłoby też dokumentów.


Adalbertus, nie ma żadnych dowodów na wpływ Konstantyna na UCHWAŁY Soboru Niecjeskiego w 325 r.
Na tym soborze najwięcej wykazał się zresztą Atanazy, obrońca ortodoksji, ktrórego Konstantyn 10 lat później skazał na wygnanie za poglądy ortodoksyjne.

Racz się liczyć ze słowami, Adalbertusie. Oraz nie ośmieszać się (ale to twój problem).


Turretinie. Czy jeżeli Ty zlecisz utworzenie jakiegoś dzieła, to czy mogę później powiedzieć, że powstało z Twojej inspiracji. Nie znaczy to przecież, że to ty stałeś za każdym detalem dzieła.

Gdyby Konstantyn nie zwołał soboru, to nie byłoby żadnego dokumentu. Więc zwołując sobór miał wpływ na ich powstanie, nie wiem natomiast czy miał wpływ na ich treść.

Dziękuję Ci za napomnienie. Wrócę do głównej myśli - nieomylności Kościoła


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 wrz 2009, 15:05

Adalbertus pisze:Na całość, faktem zwołania soboru,

Konkretne orzeczenia mi wskaż, które są sprzeczne z Pismem Świętym z "podpuchy Konstantyna", bo "na całość" to frazes, a nie dowód.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 08 wrz 2009, 15:10

Rembov

Pisząc o kanonizacji Pio, rozróżniłeś nieomylność papieża, od nieomylności Kościoła. Prosiłem Cię o przykład przejawów tej nieomylności w Kościele. Podałeś bardzo odległe przykłady, które mnie do tej nieomylności zupełnie nie przekonują, wywołując wręcz przeciwny skutek.

Wskaż proszę, jeśli to możliwe, jak się objawiała ta nieomylność kościoła w przypadku kanonizacji czy też beatyfikacji Pio. Myślę, że nie będzie to dla nas obu zbyt odległy przykład.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 08 wrz 2009, 15:11

Rembov pisze:
Adalbertus pisze:Na całość, faktem zwołania soboru,

Konkretne orzeczenia mi wskaż, które są sprzeczne z Pismem Świętym z "podpuchy Konstantyna", bo "na całość" to frazes, a nie dowód.


Wskaż mi gdzie ja powiedziałem, że są niezgodne z Pismem.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 wrz 2009, 15:12

Skoro podważasz słuszność orzeczeń soborowych, to muszą być one najwyraźniej sprzeczne z Pismem Świętym.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 08 wrz 2009, 15:16

Adalbertus pisze:Wskaż proszę, jeśli to możliwe, jak się objawiała ta nieomylność kościoła w przypadku kanonizacji czy też beatyfikacji Pio. Myślę, że nie będzie to dla nas obu zbyt odległy przykład.

Ja natomiast myślę, że zaczynasz gonić w piętkę. :)

Nieomylność Kościoła w przypadku kanonizacji (każdej, a nie tylko Ojca Pio) objawia się w tym, że prawidłowo rozpoznaje się, że dana osoba rzeczywiście znajduje się w niebie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości