Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Rzut oka na historię eklezjalną
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 21:56

Ok mertorycznie napiszę,że mogę tym tertulianem palic w piecu :-D


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 21:58

Janek pisze:Ok mertorycznie napiszę,że mogę tym tertulianem palic w piecu :-D


Pal sobie czym chcesz , ale jeśli zamierzasz tak prowadzić dyskusję , to ja Ci serdecznie dziękuje za rozmowę.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 22:00

Ale nie ma o czym rozmawiać tzn rozmowa na temat pism jakiegoś heretyka mnie nie interesuje.
Szkoda mojego cennego czasu na takie pisma.A swoje zdanie na ten temat powiedziałem
i jest ono Biblijne.Zmień kaliber :P pozdro.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 22:06

Janek pisze:Ale nie ma o czym rozmawiać tzn rozmowa na temat pism jakiegoś heretyka mnie nie interesuje.
Szkoda mojego cennego czasu na takie pisma.A swoje zdanie na ten temat powiedziałem
i jest ono Biblijne.Zmień kaliber :P pozdro.


Mój drogi , uświadom sobie że heretykiem jesteś Ty , a to że ignorujecie pisma wczesnochrześcijańskie które przeczą waszym protestanckim wymysłom , to już nie raz pokazaliście.Chciałbyś żeby było ono biblijne , ale takie nie jest, są to tylko i wyłącznie Twoje wymysły , które starasz się nieudolnie przedstawić jako nauczanie Biblii , pora abyś sobie to w końcu uświadomił.I jeśli nie masz w temacie nic do powiedzenia , to się NIE wypowiadaj , bo szkoda mi czasu na odpisywanie , na te banialuki które wypisujesz.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Adalbertus » 20 maja 2017, 22:09

Florian pisze:Wymyślasz sobie że cytuję "heretyka" bo nie pasuje Ci to co Tertulian pisał.To działo Tertulian napisał przeciwko takim heretykom jak Ty , i na nic się tu nie zdadzą Twoje próby zdyskredytowania Tertuliana , bo tak się składa że "Preskrypcja przeciw heretykom" jest pismem ortodoksyjnym (katolickim) które Tertulian napisał zanim przeszedł na Montanizm.

Chcący udowodniłem , że Tertulian zaprzecza Twoim herezjom.


To nie ja zakwalifikowałem Tertuliana do heretyków.

Swoją drogą ciekawe dlaczego Tertulian tak radykalnie zmienił swoje zdanie w omawianej kwestii podporządkowania biskupom i związał się montanistami.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunięte1 » 20 maja 2017, 22:13

Florian pisze:
Janek pisze:Ale nie ma o czym rozmawiać tzn rozmowa na temat pism jakiegoś heretyka mnie nie interesuje.
Szkoda mojego cennego czasu na takie pisma.A swoje zdanie na ten temat powiedziałem
i jest ono Biblijne.Zmień kaliber :P pozdro.


Mój drogi , uświadom sobie że heretykiem jesteś Ty , a to że ignorujecie pisma wczesnochrześcijańskie które przeczą waszym protestanckim wymysłom , to już nie raz pokazaliście.Chciałbyś żeby było ono biblijne , ale takie nie jest, są to tylko i wyłącznie Twoje wymysły , które starasz się nieudolnie przedstawić jako nauczanie Biblii , pora abyś sobie to w końcu uświadomił.I jeśli nie masz w temacie nic do powiedzenia , to się NIE wypowiadaj , bo szkoda mi czasu na odpisywanie , na te banialuki które wypisujesz.

Wy byście samego diabła cytowali, aby tylko "udowodnić" katolickie brednie. Co tam heretyk. Sami swoi.
Niedobrze mi się robi, jak widzę twoje wpisy :sweet:


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 22:14

Florian

Ale ruszyło :-D Ignoruje bo Biblia każe mi unikać kwasu i wszystkiego co ma choćby pozór zła.
Sytuacja jest zupełnie odwrotna i to katolickie baśnie tutaj "więdną".
Pora abyś sobie uświadomił,że tutaj argumentuje się Biblią
a nie ludzkimi wymysłami które to mogę skomentować jw.
Btw jakiś Ty groźny-ten tryb ROZKAZUJĄCY ho ho :P
Wytoczyłeś kolejne DZIAŁA :-D


Obrazek


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 22:21

Adalbertus pisze:
To nie ja zakwalifikowałem Tertuliana do heretyków.


Próbujesz zdyskredytować dla Ciebie pismo Tertuliana które napisał zanim przeszedł na montanizm.

Adalbertus pisze:Swoją drogą ciekawe dlaczego Tertulian tak radykalnie zmienił swoje zdanie w omawianej kwestii podporządkowania biskupom i związał się montanistami.


Pytaj Tertuliana a nie mnie.


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Adalbertus » 20 maja 2017, 22:22

Florian pisze:
Adalbertus pisze:
To nie ja zakwalifikowałem Tertuliana do heretyków.


Próbujesz zdyskredytować dla Ciebie pismo Tertuliana które napisał zanim przeszedł na montanizm.

Adalbertus pisze:Swoją drogą ciekawe dlaczego Tertulian tak radykalnie zmienił swoje zdanie w omawianej kwestii podporządkowania biskupom i związał się montanistami.


Pytaj Tertuliana a nie mnie.


Czytelnicy znajdą i wnioski sobie wyciągną.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 22:26

kontousunięte1 pisze:Wy byście samego diabła cytowali, aby tylko "udowodnić" katolickie brednie. Co tam heretyk. Sami swoi.


Nie pogrążaj się.To że ignorujecie to, co przeczy temu co sobie wymyśliliście , już pokazaliście nie jeden raz na tym forum , nie musisz mi cały czas udowadniać swojej ignorancji.

kontousunięte1 pisze:Niedobrze mi się robi, jak widzę twoje wpisy :sweet:


Mi się robi nie dobrze , gdy czytam wasze banialuki jakie wypisujecie na temat Kościoła.Tak po za tym , czy ktoś zmusza Cię do wchodzenia na dział w którym wypowiadają się katolicy i czytania naszych wpisów ? skoro robi Ci się "niedobrze" to po prostu NIE wchodz na dział w którym wypowiadają się katolicy i po sprawie.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 20 maja 2017, 22:29

Tertulian
Urodzony w rodzinie pogańskiej w Kartaginie, gdzie był retorem. Euzebiusz pisze o nim jako o prawniku[2]. Przyjął chrzest jako dorosły, kwestia święceń kapłańskich nie jest wyjaśniona. Żył w małżeństwie. Napisał bardzo osobisty traktat „Do żony” (Ad uxorem)[3]. Około 207 roku przeszedł do montanistów i założył własną sektę tertulianistów, która istniała jeszcze za czasów Augustyna z Hippony[4].
*https://pl.wikipedia.org/wiki/Tertulian

ale moim zdaniem akurat Tertulian sie odnosił do Efezjan

Eph 2:20 bb " Zbudowani na fundamencie Apostołów i proroków i owszem na samym Jezusie Krystusie, który jest kamieniem węgłowym. (21) Na którym wszytko budowanie słusznie spojone roście w kościół święty Panu. (22) Na którym też i wy pospołu jesteście zbudowani, abyście byli mieszkaniem Bożym w duchu.



zaś fakt że forma przekazywania pisma były zwykle słowo lub listy... nie wiele zmienia w temacie
dzisiaj jest identycznie we wszystkich kościołąch chrześcijańskich tez jest żywe słowo albo spisane listy... albo nagrania wideo albo MP3 i co z TEGO ;P
To tylko forma komunikacji nic wiecej ;) NIe dopisuje sie dzisiejszych kazań i listów do Bibli bo nie ma po co ....
Co to ma do zasady że te listy lub słowo żywe nie moze być sprzeczne ze spisanym pismem ? :]

Toż w piśmie jest nauka APOSTOŁÓW własnie..... :oops:
Generalnie panowie jak sie już powołujecie na Tertulaiana to wypadało by chociaż rozimieć co on napisał ;) a jak juz powołujecie sie na heretyka .... to chyba pali se wam grunt pod nogami ;)

a PO drugie wypadało by postudiowac jak św paweł został apostołem ;) i wziaść pod uwage że tak jest do dziś.
Apostoł to coś innego niż Biskup ;) nieprawdaż ? ;)
No chyba ze to taki wasz fundament http://www.newsweek.pl/polska/abp-jozef ... 600,1.html .... to wtedy to ja to rozumiem :sweet: ale podziekował za taki fundament ;) po co budować z smierdzącej k_pie i udawac że pachnie.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2017, 22:32 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunięte1 » 20 maja 2017, 22:31

Florian pisze:
kontousunięte1 pisze:Wy byście samego diabła cytowali, aby tylko "udowodnić" katolickie brednie. Co tam heretyk. Sami swoi.


Nie pogrążaj się.To że ignorujecie to, co przeczy temu co sobie wymyśliliście , już pokazaliście nie jeden raz na tym forum , nie musisz mi cały czas udowadniać swojej ignorancji.

kontousunięte1 pisze:Niedobrze mi się robi, jak widzę twoje wpisy :sweet:


Mi się robi nie dobrze , gdy czytam wasze banialuki jakie wypisujecie na temat Kościoła.Tak po za tym , czy ktoś zmusza Cię do wchodzenia na dział w którym wypowiadają się katolicy i czytania naszych wpisów ? skoro robi Ci się "niedobrze" to po prostu NIE wchodz na dział w którym wypowiadają się katolicy i po sprawie.

To wy już dawno się pogrążyliście w waszych naukach, już sami nie wiecie kogo przywoływać, aby brednie "udowodnić". Przy tym , jak buldożery próbujecie zniszczyć każdego prawdziwie wierzącego.
Ty nie wiesz co to Kościół, znasz jedynie organizację polityczną ze stolica w Watykanie.
A ja będę w działach w jakich chcę, bo to całe forum jest nasze. Was tu się jedynie toleruje, a ciebie z tymi bredniami powinno sie wywalić stąd już dawno.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 22:34

Janek pisze:Ale ruszyło :-D Ignoruje bo Biblia każe mi unikać kwasu i wszystkiego co ma choćby pozór zła.


Daruj sobie te zagrywki.Ignorujesz to co przeczy Twoim teoriom , zasłanianie się Biblią na nic się nie zda , Biblią nie zasłonisz swojej ignorancji i odrzucaniu tego wszystkiego , co przeczy temu co sobie wymyśliłeś.

Janek pisze:Sytuacja jest zupełnie odwrotna i to katolickie baśnie tutaj "więdną".


Zapomniałeś chyba , że baśniami są Twoje błędne teorie , które próbujesz tutaj wcisnąć jako nauczanie Biblii.

Janek pisze:Pora abyś sobie uświadomił,że tutaj argumentuje się Biblią


Mała poprawka , to TY chcesz aby się argumentowało Biblią , przyjmij do wiadomości, że katolików, wbrew Twoim marzeniom, nie obowiązywała, nie obowiązuje i nie będzie obowiązywać niebiblijna zasada "tylko Biblia"


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunięte1 » 20 maja 2017, 22:38

Ty pomyliłeś fora! Co za bezczelność, co za tupet. Przylezie taki i będzie zasady na protestanckim forum ustalał. Może nakażesz nam zdawać egzamin przed tobą z znajomości waszych katechizmów i innych heretycko-bałwochwalczych nauk, co? To już jest szczyt.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 22:40

Florian

Florianie to Ty wielokrotnie już uciekłeś od rzeczowej Biblijne dyskusji,a raczej poniosłeś sromotną klęskę :-( :-D
W moich postach były przynajmniej jakieś merytoryczne argumenty które oczywiście pominąłeś.
A przy okazji uświadomiłem Ci gdzie jesteś bo się zapominasz :)
Twoja powyższa wypowiedź to puste bicie piany.
Nawet nie śmieszne ;-)

Podsumowując armaty wielkie,ale strzelają ślepakami :-D



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości