Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Rzut oka na historię eklezjalną
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 22:43

kontousunięte1 pisze:To wy już dawno się pogrążyliście w waszych naukach, już sami nie wiecie kogo przywoływać, aby brednie "udowodnić". Przy tym , jak buldożery próbujecie zniszczyć każdego prawdziwie wierzącego.


I coraz bardziej się pogrążasz.Czy to nie Ty przy każdej dyskusji , gdy braknie Ci argumentów uciekasz obrażona pisząc "nic nie muszę Ci udowadniać " ? Prawdziwie wierzącego ? :lmao: w co ? w protestanckie wymysły ?

kontousunięte1 pisze:Ty nie wiesz co to Kościół, znasz jedynie organizację polityczną ze stolica w Watykanie.
A ja będę w działach w jakich chcę, bo to całe forum jest nasze. Was tu się jedynie toleruje, a ciebie z tymi bredniami powinno sie wywalić stąd już dawno.


Pragnę Cię uświadomić , że to TY a nie ja odeszłaś od Kościoła założonego przez Chrystusa i teraz nieudolnie próbujesz sama siebie usprawiedliwić, żeby uciszyć swoje sumienie.Wypowiadaj się gdzie chcesz , tylko potem nie narzekaj że robi Ci się "niedobrze" gdy czytasz nasze posty.Tak się składa że to nie Ty decydujesz kto i kiedy będzie stąd "wywalony"

Jeśli nie odpowiada Ci to co pisze to po prostu NIE wchodz na działy w których się wypowiadam , a to że moje posty przeczą Twoim proteestanckim wymysłom , to już Twój problem.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 22:49

Janek pisze:Florian

Florianie to Ty wielokrotnie już uciekłeś od rzeczowej Biblijne dyskusji,a raczej poniosłeś sromotną klęskę :-( :-D


Pora abyś zaczął rozróżniać rzeczową biblijną dyskusję od swoich wymysłów które starasz się przedstawić jako nauczanie biblijne.Nie przypominam sobie tej mojej "sromotnej klęski" natomiast przypominam sobie jakie banialuki wypisywałeś i wypisujesz nadal.


Janek pisze:W moich postach były przynajmniej jakieś merytoryczne argumenty które oczywiście pominąłeś.


Teraz to dołożyłeś do pieca :lmao: w Twoich postach NIE ma żadnych merytorycznych argumentów , lecz te same błędy które w kółko powtarzasz myśląc że jeśli powtórzysz je w odpowiedniej ilości nagle staną się argumentami.


Janek pisze:A przy okazji uświadomiłem Ci gdzie jesteś bo się zapominasz :)
Twoja powyższa wypowiedź to puste bicie piany.


Jak widać Ty zapominasz że katolików NIE obowiązują ograniczenia jakie nałożyli na siebie protestanci.Moja powyższa wypowiedz ukazuje Twoją ignorancję.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 22:54

Teraz to dołożyłeś do pieca :lmao: w Twoich postach NIE ma żadnych merytorycznych argumentów

Jasne,że są i to łatwo wykazać : viewtopic.php?p=527781#p527781
Odpowiedziałem na szybko w oparciu o Pismo na każdy Twój zarzut.
Możesz pisać nie...,ale jak jest każdy i tak widzi.
Pora abyś zaczął rozróżniać rzeczową biblijną dyskusję

W rzeczowej Biblijnej dyskusji dyskutanci opierają się na Biblii
a nie na wymysłach ludzkich jak Ty.
Strzelasz sobie w kolano ;-)
Jak widać Ty zapominasz że katolików NIE obowiązują ograniczenia jakie nałożyli na siebie protestanci.Moja powyższa wypowiedz ukazuje Twoją ignorancję.

Ach :) Ale nie jesteś na forum katolickim...zrozum.To Bóg kazał mi się żywić słowem Bożym i unikać kwasu :)


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 23:03

Janek pisze:
Teraz to dołożyłeś do pieca :lmao: w Twoich postach NIE ma żadnych merytorycznych argumentów

Jasne,że są i to łatwo wykazać : viewtopic.php?p=527781#p527781
Odpowiedziałem na szybko w oparciu o Pismo na każdy Twój zarzut.
Możesz piszać nie...,ale jak jest każdy i tak widzi.


To że wyrwiesz i sparafrazujesz werset biblijny , nie oznacza jeszcze że dałeś odpowiedz.A to , że Ty coś sobie uznasz za "zło i kwas" nie oznacza że tak w rzeczywistości jest.Pora abyś zaczął odróżniać nauczanie biblijne od własnych wymysłów które starasz się w nią wcisnąć.Swoim postem po raz kolejny pokazałeś swoją ignorancję pism wczesnochrześcijańskich.


Janek pisze:W rzeczowej Biblijnej dyskusji dyskutanci opierają się na Biblii
a nie na wymysłach ludzkich jak Ty.
Strzelasz sobie w kolano ;-)


Dopóki nie nauczysz się rozróżniać nauczania Biblii od SWOICH wymysłów które uważasz za biblijne , to dyskusja z Tobą nie ma sensu.Twoja błędna interpretacja Biblii i doktryna którą sobie tworzysz to jeszcze nie nauka Biblii , uświadom to sobie.


Janek pisze: Ach :) Ale nie jesteś na forum katolickim...zrozum.To Bóg kazał mi się żywić słowem Bożym i unikać kwasu :)


Jesteś w dziale w którym wypowiadają się KATOLICY ...zrozum.No to teraz pokaż mi w regulaminie punkt w którym piszę że w działach katolickich , katolicy maja argumentować tylko Biblią.Szkoda tylko że żywisz się herezjami protestanckimi i swoimi wymysłami a nie słowem Bożym.Bóg w Piśmie kazał również unikać tych którzy nie przestrzegają Tradycji apostolskiej, czyli takich osób jak Ty.

"§ 2.
1. Forum podzielone jest na dwie części:
- Pierwsza (protestancka) część przeznaczona jest dla członków oraz sympatyków Kościołów Protestanckich.
- Druga część forum otwarta jest dla wszystkich zainteresowanych osób niezależnie od wyznawanej religii czy światopoglądu."


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 23:10

To że wyrwiesz i sparafrazujesz werset biblijny , nie oznacza jeszcze że dałeś odpowiedz.A to , że Ty coś sobie uznasz za "zło i kwas" nie oznacza że tak w rzeczywistości jest.Pora abyś zaczął odróżniać nauczanie biblijne od własnych wymysłów które starasz się w nią wcisnąć.Swoim postem po raz kolejny pokazałeś swoją ignorancję pism wczesnochrześcijańskich.

Na początek wystarczy wolna parafraza.Nawet od niej "uciekłeś".
Masz racje moje uznanie nie ma nic do rzeczy,
Na Twoje "nieszczęcie" to Bóg uznał.
Mam gdzieś te pisma to nie Słowo Boże.
Mieszanka prawdy z arszenikiem jak u faryzejii.
Dopóki nie nauczysz się rozróżniać nauczanie Biblii od SWOICH wymysłów które uważasz za biblijne , to dyskusja z Tobą nie ma sensu.Twoja błędna interpretacja Biblii i doktryna którą sobie tworzysz to jeszcze nie nauka Biblii , uświadom to sobie.

Zmiana taktyki ;-) ale to i tak gołosłowie sprzeczne z rzeczywistością/faktami.
No to teraz pokaż mi w regulaminie punkt w którym piszę że w działach katolickich , katolicy maja argumentować tylko Biblią

Nie pisałem,że jest na forum zakaz cytowania
tylko dawałem Ci do zrozumienia,ze protestanta
możesz przekonać tylko Biblią i Twoje zarzuty są nie na miejscu delikatnie pisząc :roll:
To nie Tradycja Apostolska tylko popłuczyny teologiczne czasami trafne a czasami nie.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 23:29

Janek pisze:Na początek wystarczy wolna parafraza.Nawet od niej "uciekłeś".
Masz racje moje uznanie nie ma nic do rzeczy,
Na Twoje "nieszczęcie" to Bóg uznał.
Mam gdzieś te pisma to nie Słowo Boże.
Mieszanka prawdy z arszenikiem jak u faryzejii.


Czytaj ze zrozumieniem a nie będziesz miał problemu.No tak , Bóg uznał że pisma Tertuliana to "zło i kwas" daruj sobie naprawdę , bo tylko się pogrążasz.Oczywiście że masz gdzieś , ponieważ zaprzeczają one Twoim protestanckim błędom które wyznajesz , dlatego słusznie jesteś ignorantem.

Janek pisze:Zmiana taktyki ;-) ale to i tak gołosłowie sprzeczne z rzeczywistością/faktami.


Sam siebie próbujesz usprawiedliwić.Ale przyjmij do wiadomości , że TWOJE wymysły i TWOJE interpretacje Biblii to jeszcze nie nauka biblijna.

Janek pisze:Nie pisałem,że jest na forum zakaz cytowania
tylko dawałem Ci do zrozumienia,ze protestanta
możesz przekonać tylko Biblią i Twoje zarzuty są nie na miejscu delikatnie pisząc :roll:


Rozumiem że teraz będziesz wmawiał że pisałeś coś innego niż w rzeczywistości napisałeś ? Napisałem Ci że katolików nie obowiązuje zasada "Tylko Biblia" na co Ty stwierdziłeś że "jestem na protestanckim forum i tutaj argumentuje się Biblią" Owszem , jestem na protestanckim forum , ale wypowiadam się w dziale OTWARTYM który NIE jest zastrzeżony tylko dla protestantów , i mnie tutaj ograniczenia które nałożyli na siebie protestanci a które są podanie w § 2 regulaminu NIE obowiązują , dotarło to do Ciebie ?


Janek pisze:To nie Tradycja Apostolska tylko popłuczyny teologiczne czasami trafne a czasami nie.


Osoba taka jak Ty , która odrzuciła Tradycję apostolską i nakaz trzymania się jej podany w 2 Liście do Tesaloniczan 2:15 będzie robiła wszystko by się usprawiedliwić.Jednak swoim gdybaniem i próba jej zdyskredytowanie NIE zmienisz faktu , że się jej NIE trzymasz i postępujesz wbrew nauce apostolskiej na rzecz XVI wiecznych protestanckich wymysłów.


Ja zastosuję się do nakazu apostoła i będę unikał osób podobnych Tobie które nie trzymają się Tradycji apostolskiej lecz swoich wymysłów "Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas." (2 Tes 3:6)


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 20 maja 2017, 23:39

Czytaj ze zrozumieniem a nie będziesz miał problemu.No tak , Bóg uznał że pisma Tertuliana to "zło i kwas" daruj sobie naprawdę , bo tylko się pogrążasz.Oczywiście że masz gdzieś , ponieważ zaprzeczają one Twoim protestanckim błędom które wyznajesz , dlatego słusznie jesteś ignorantem.

Przecież nawet kk uznał,ze jest w nich kwas :-D
Tego kwasu by się znalazło na pewno więcej.
Katolicka tradycja zaprzecza Słowu Bożemu.
Nawet katolicy sporą jej część odrzucają
a ta powiedzmy "ortodoksyjna" w wielu
kwestiach jest zgodna z tym co głosi
teraz prostestantyz np skała i chleb :)
Rozumiem że teraz będziesz wmawiał że pisałeś coś innego niż w rzeczywistości napisałeś ? Napisałem Ci że katolików nie obowiązuje zasada "Tylko Biblia" na co Ty stwierdziłeś że "jestem na protestanckim forum i tutaj argumentuje się Biblią" Owszem , jestem na protestanckim forum , ale wypowiadam się w dziale OTWARTYM który NIE jest zastrzeżony tylko dla protestantów , i mnie tutaj ograniczenia które nałożyli na siebie protestanci a które są podanie w § 2 regulaminu NIE obowiązują , dotarło to do Ciebie ?

Mnie guzik interesuje co was obowiązuje.Protestant to nie obowiązuje i może na to...
Dlatego nie bulwersuj się gdy ktoś ma w nosie waszą "świętą mleczną tradycje".
Kiedy piszesz z kimś kto wyznaje zasadę SS argumentujesz Biblią
a nie tradycją czy księgą mormoną.Takie coś Ci trzeba tłumaczyć?o maryjo...

Osoba taka jak Ty , która odrzuciła Tradycję apostolską i nakaz trzymania się jej podany w 2 Liście do Tesaloniczan 2:15

Odrzuciła teologiczne popłuczyny.
Sam siebie próbujesz usprawiedliwić.Ale przyjmij do wiadomości , że TWOJE wymysły i TWOJE interpretacje Biblii to jeszcze nie nauka biblijna.

Obrazek
:-D


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Adalbertus » 20 maja 2017, 23:46

Florian pisze:
Janek pisze:Na początek wystarczy wolna parafraza.Nawet od niej "uciekłeś".
Masz racje moje uznanie nie ma nic do rzeczy,
Na Twoje "nieszczęcie" to Bóg uznał.
Mam gdzieś te pisma to nie Słowo Boże.
Mieszanka prawdy z arszenikiem jak u faryzejii.


Czytaj ze zrozumieniem a nie będziesz miał problemu.No tak , Bóg uznał że pisma Tertuliana to "zło i kwas" daruj sobie naprawdę , bo tylko się pogrążasz.Oczywiście że masz gdzieś , ponieważ zaprzeczają one Twoim protestanckim błędom które wyznajesz , dlatego słusznie jesteś ignorantem.

Janek pisze:Zmiana taktyki ;-) ale to i tak gołosłowie sprzeczne z rzeczywistością/faktami.


Sam siebie próbujesz usprawiedliwić.Ale przyjmij do wiadomości , że TWOJE wymysły i TWOJE interpretacje Biblii to jeszcze nie nauka biblijna.

Janek pisze:Nie pisałem,że jest na forum zakaz cytowania
tylko dawałem Ci do zrozumienia,ze protestanta
możesz przekonać tylko Biblią i Twoje zarzuty są nie na miejscu delikatnie pisząc :roll:


Rozumiem że teraz będziesz wmawiał że pisałeś coś innego niż w rzeczywistości napisałeś ? Napisałem Ci że katolików nie obowiązuje zasada "Tylko Biblia" na co Ty stwierdziłeś że "jestem na protestanckim forum i tutaj argumentuje się Biblią" Owszem , jestem na protestanckim forum , ale wypowiadam się w dziale OTWARTYM który NIE jest zastrzeżony tylko dla protestantów , i mnie tutaj ograniczenia które nałożyli na siebie protestanci a które są podanie w § 2 regulaminu NIE obowiązują , dotarło to do Ciebie ?


Janek pisze:To nie Tradycja Apostolska tylko popłuczyny teologiczne czasami trafne a czasami nie.


Osoba taka jak Ty , która odrzuciła Tradycję apostolską i nakaz trzymania się jej podany w 2 Liście do Tesaloniczan 2:15 będzie robiła wszystko by się usprawiedliwić.Jednak swoim gdybaniem i próba jej zdyskredytowanie NIE zmienisz faktu , że się jej NIE trzymasz i postępujesz wbrew nauce apostolskiej na rzecz XVI wiecznych protestanckich wymysłów.


Ja zastosuję się do nakazu apostoła i będę unikał osób podobnych Tobie które nie trzymają się Tradycji apostolskiej lecz swoich wymysłów "Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas." (2 Tes 3:6)


Florianie! Nie znasz Nauki Apostolskiej z innego źródła jak Nowy Testament. Przecież każdy rozsądny człowiek wie, że ustne nauczanie nie zachowało się, bo nie potrafiono wtedy zapisywać dźwięku. Starożytni Chrześcijanie dobrze znali księgi, które tę naukę przechowują. Do dziś pozostało Tylko Pismo.

Wolisz opierać swą wiarę na naukach heretyków i antypapieży, to opieraj. Nie wciskaj nam jednak kitu, że to Tradycja Apostolska.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 20 maja 2017, 23:55

Janek pisze:
Przecież nawet kk uznał,ze jest w nich kwas :-D
Tego kwasu by się znalazło na pewno więcej.


Już sam gubisz się w swoich twierdzeniach.Powtarzam Ci po raz ostatni , że dzieło Tertuliana które zacytowałem , czyli "Preskrypcja przeciw heretykom" jest pismem ORTODOKSYJNYM i wbrew Twojemu chciejstwu nie ma w niej "kwasu"

Janek pisze: Katolicka tradycja zaprzecza Słowu Bożemu.


Udowodnij podając określoną naukę Kościoła i fragment Pisma który jej zaprzecza.


Janek pisze:Nawet katolicy sporą jej część odrzucają


Jaką sporą część odrzucają katolicy ?

Janek pisze:a ta powiedzmy "ortodoksyjna" w wielu
kwestiach jest zgodna z tym co głosi
teraz prostestantyz np skała i chleb :)


Proszę konkretny przykład , zacytuj fragment o który Ci chodzi.

Janek pisze:Mnie guzik interesuje co was obowiązuje.Protestant to nie obowiązuje i może na to...
Dlatego nie bulwersuj się gdy ktoś ma w nosie wasze "świętą mleczną tradycje".
Kiedy piszesz z kimś kto wyznaje zasadę SS argumentujesz Biblią
a nie tradycją czy księgą mormoną.Takie coś Ci trzeba tłumaczyć?o maryjo...


No to powinno zacząć Cię interesować , bo wysuwasz absurdalne zarzuty które są tylko i wyłącznie Twoim chciejstwem.Masz w nosie Tradycję apostolską bez względu na to jak bardzo będziesz próbował ją ośmieszyć i zdyskredytować , nie zmienisz faktu że się jej NIE trzymasz bo zamiast apostolskiego nakazu przestrzegania tego co spisano i tego nauczania które podano ustnie (Tradycji ) wybrałeś XVI wieczny wymysł Lutra który wybrał "Tylko Pismo"

Będę argumentował czym mi się podoba, gdyż mnie NIE obowiązuje wasza wymyślona zasada "tylko Biblia" , uświadom to sobie w końcu.

Janek pisze:...
Zabrakło argumentów ? I tak oto po raz kolejny poniosłeś "sromotną klęskę" gdyż NIE trzymasz się Tradycji apostolskiej a apostołowie takich osób jak Ty nakazali unikać

"Nakazujemy wam, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście stronili od każdego brata, który postępuje wbrew porządkowi, a nie według tradycji, którą przejęliście od nas." (2 Tes 3:6)

"Sekciarza po jednym lub po drugim upomnieniu wystrzegaj się, wiedząc, że człowiek taki jest przewrotny i grzeszny, przy czym sam na siebie wydaje wyrok." (Tyt 3:10)
Ostatnio zmieniony 21 maja 2017, 00:10 przez Florian, łącznie zmieniany 3 razy.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 21 maja 2017, 00:03

Adalbertus pisze:
Florianie! Nie znasz Nauki Apostolskiej z innego źródła jak Nowy Testament. Przecież każdy rozsądny człowiek wie, że ustne nauczanie nie zachowało się, bo nie potrafiono wtedy zapisywać dźwięku. Starożytni Chrześcijanie dobrze znali księgi, które tę naukę przechowują. Do dziś pozostało Tylko Pismo.

Wolisz opierać swą wiarę na naukach heretyków i antypapieży, to opieraj. Nie wciskaj nam jednak kitu, że to Tradycja Apostolska.


TY uważasz że się nie zachowało.Gdyby Jezus nie obiecał opieki Ducha Świętego, który przypomina Jego nauczanie i poucza Jego Kościół, to miałbyś rację.Jest jednak inaczej,a Ty negujesz obietnicę Jezusa i prawdę wiary o zesłaniu Ducha Świętego.Jezus nie tylko obiecał zesłanie Ducha Świętego, który będzie przypominał Jego nauczanie, ale także tę obietnicę SPEŁNIŁ.

Wole to ma krowa :D Opieram swoją wiarę na CAŁYM nauczaniu a nie tylko na tym które spisali.Widzisz moja wiara w przeciwieństwie do Ciebie "opiera" się na nauczaniu apostolskim przekazywanym przez Kościół od 2 tys lat.W przeciwieństwie do was, my przekazujemy komplet nauczania apostolskiego, a nie tylko to co spisane w Biblii.


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 21 maja 2017, 00:16

Już sam gubisz się w swoich twierdzeniach.Powtarzam Ci po raz ostatni , że dzieło Tertuliana które zacytowałem , czyli "Preskrypcja przeciw heretykom" jest pismem ORTODOKSYJNYM i wbrew Twojemu chciejstwu nie ma w niej "kwasu"

To było w "" :roll: chodziło mi po prostu o zdrowszą część która była w większości jeszcze wtedy.
Nie pisałem w o tym co jest uznane za ortodoksyjne przez kk.
Część pism Teruliana została odrzucona :)
Nie tylko jego..
Udowodnij podając określoną naukę Kościoła i fragment Pisma który jej zaprzecza.

Zwracanie się do duchów/zmarłych.

10 Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień2 swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; 11 nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3. 12 Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. 13 Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. 14 Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój.

Jaką sporą część odrzucają katolicy ?

np tą mleczną przez małe m :-D
wiele poglądów tzw ojców uznane sa teraz za heretycki.
Jeden przykład masz wyżej a drugim jest np Augystyn i jego predestynacja.

No to powinno zacząć Cię interesować , bo wysuwasz absurdalne zarzuty które są tylko i wyłącznie Twoim chciejstwem.Masz w nosi Tradycję apostolską bez względu na to jak bardzo będziesz próbował ją ośmieszyć i zdyskredytować , nie zmienisz faktu że się jej NIE trzymasz bo zamiast apostolskiego nakazu przestrzegania tego co spisano i tego nauczania które podano ustnie (Tradycji ) wybrałeś XVI wieczny wymysł Lutra który wybrał "Tylko Pismo"

bla bla bla

Będę argumentował czym mi się podoba, gdyż mnie NIE obowiązuje wasza wymyślona zasada "tylko Biblia" , uświadom to sobie w końcu.

Wklejaj ile wlezie a ja będę pisał o tym co myślę :)

Zabrakło argumentów ?

To Ty wykropkowałeś moją odpowiedź :-D lol
Powtórzę to nie tradycja Apostolska
a co najwyżej mleczna :-D

https://www.youtube.com/watch?v=bctivboqvKo

:-D

Dobra na dzisiaj wystarczy.Miłej nocy i spokojnego snu :)


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 21 maja 2017, 00:44

Janek pisze:To było w "" :roll: chodziło mi po prostu o zdrowszą część która była w większości jeszcze wtedy.
Nie pisałem w o tym co jest uznane za ortodoksyjne przez kk.
Część pism Teruliana została odrzucona :)
Nie tylko jego..


Zdecyduj się o czym piszesz , bo już sam się gubisz w swoich dywagacjach.Zostały odrzucone te pisma Tertuliana które napisał po swoim przejściu na montanizm.


Janek pisze:Zwracanie się do duchów/zmarłych.


No to teraz czekam na zacytowanie nauki Kościoła w której pisze że zwracamy się do duchów zmarłych , jeśli tego nie zrobisz będzie to oszczerstwo.

Tak po za tym zapoznaj się z tym i nie wypisuj głupot na temat nauczania którego nie znasz

"Należy odrzucić wszystkie formy wróżbiarstwa: odwoływanie się do Szatana lub demonów, przywoływanie zmarłych lub inne praktyki mające rzekomo odsłaniać przyszłość (Por. Pwt 18,10; Jr 29, 8). Korzystanie z horoskopów, astrologia, chiromancja, wyjaśnianie przepowiedni i wróżb, zjawiska jasnowidztwa, posługiwanie się medium są przejawami chęci panowania nad czasem, nad historią i wreszcie nad ludźmi, a jednocześnie pragnieniem zjednania sobie ukrytych mocy. Praktyki te są sprzeczne ze czcią i szacunkiem – połączonym z miłującą bojaźnią – które należą się jedynie Bogu." KKK 2116

Święte Oficjum (30 IV 1898):
"Praktykowanie spirytyzmu jest zabobonem całkowicie niedozwolonym, gdyż nie leży w porządku rzeczy, aby Bóg wysyłał dobre duchy dla zaspokojenia ludzkiej ciekawości. Jeśli jakieś duchy udzielają odpowiedzi na różne pytania, mogą to być jedynie złe duchy, które godzą się wchodzić w łączność z ludźmi tylko dlatego, aby im szkodzić i pobudzać ich do złego. Toteż Kościół zabronił absolutnie brania jakiegokolwiek udziału w seansach spirytystycznych"


Cytat z PwP 18,10-11) nie ma nic wspólnego z modlitwą do świętych. Zacytujmy całość :

"Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. Dochowasz pełnej wierności Panu, Bogu swemu. Te narody bowiem, które ty wydziedziczysz, słuchały wróżbitów i wywołujących umarłych. Lecz tobie nie pozwala na to Pan, Bóg twój."

A teraz tekst Izajasz na ten sam temat "Gdy zaś wam powiedzą: Radźcie się wywoływaczy duchów i wróżbitów, którzy
szepcą i mruczą [zaklęcia]. Czyż lud nie powinien radzić się swoich bogów? Czy nie powinien pytać umarłych o los żywych? "
(Iz 8:19)

Stary Testament terminem "umarli" określa "martwych" czyli nieistniejących bogów ludów podbitych

Jak widać, to pouczenie odnosi się do praktyk magicznych ludów podbitych przez Żydów.To "pytanie duchów i widma, zwracanie się do umarłych" to nic innego jak praktyki spirytystyczne o charakterze wróżebnym zakazane przez Kościół co wyżej pokazałem. A widać to jeszcze lepiej w protestanckiej Biblii Gdańskiej, gdzie ten werset oddany jest jeszcze jaśniej: "...i ten, który ma sprawę z duchy złymi, i praktykarz, i wywiadujący się czego od umarłych"

Zwracanie się o wstawiennictwo do świętych jest czymś zupełnie innym jest to tzw. obcowanie świętych.Wierzymy , że Jezus i chrześcijanie gdziekolwiek poza piekłem oczywiście tworzą Kościół, którego członkowie mogą a nawet powinni modlić się za siebie nawzajem.



Janek pisze:np tą mleczną przez małe m :-D
wiele poglądów tzw ojców uznane sa teraz za heretycki.
Jeden przykład masz wyżej a drugim jest np Augystyn i jego predestynacja.


I nie rozumiem co zamierzasz tym "udowodnić" ? Było wiele herezji , i to właśnie zadaniem Kościoła jest określić co jest prawowierną (ortodoksyjną) nauką a co nie.


Janek pisze:bla bla bla


Swoim zachowaniem pokazujesz tylko że gdzieś masz Biblię i jej nakazy , a wolisz trzymać się swoich wymysłów.Dlatego nie twierdz że trzymasz się Biblii bo jest to kłamstwo , które właśnie teraz pada jak zasłona dymna.


Janek pisze:Wklejaj ile wlezie a ja będę pisał o tym co myślę :)


Pisz sobie co chcesz , tylko nie twierdz potem że mam się stosować do waszej wymyślonej zasady , bo wbrew Twojemu chciejstwu NIE obowiązuje , nie obowiązywała i nie będzie mnie ona obowiązywać.

Janek pisze:To Ty wykropkowałeś moją odpowiedź :-D lol
Powtórzę to nie tradycja Apostolska
a co najwyżej mleczna :-D

https://www.youtube.com/watch?v=bctivboqvKo

:-D

Dobra na dzisiaj wystarczy.Miłej nocy i spokojnego snu :)


Rozumiem że obrazek armaty jest Twoją odpowiedzą? jak to się ma do regulaminu ? "Przede wszystkim staraj się rozmawiać merytorycznie, z zachowaniem szacunku wobec wszystkich użytkowników forum."


Zaprzeczaniem Tradycji Apostolskiej nie zmienisz faktu że wbrew nakazowi apostolskiemu NIE trzymasz się jej , dlatego jesteś heretykiem którego apostołowie nakazują nam unikać.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 21 maja 2017, 00:59

Dalej nie otrzymałem od Ciebie odpowiedzi jaka ortodoksyjna " w wielu kwestiach" jest zgodna z tym co głosi teraz protestantyzm ?


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 21 maja 2017, 01:15

No to teraz czekam na zacytowanie nauki Kościoła w której pisze że zwracamy się do duchów zmarłych , jeśli tego nie zrobisz będzie to oszczerstwo.

A do kogo?Do żywych w ciałach?

"Wierzymy we wspólnotę wszystkich wiernych chrześcijan, a mianowicie tych, którzy pielgrzymują na ziemi, zmarłych, którzy jeszcze oczyszczają się, oraz tych, którzy cieszą się już szczęściem nieba, i że wszyscy łączą się w jeden Kościół; wierzymy również, że w tej wspólnocie mamy zwróconą ku sobie miłość miłosiernego Boga i Jego świętych, którzy zawsze są gotowi na słuchanie naszych próśb" (Wyznanie wiary Ludu Bożego, 30)[2].


Stary Testament terminem "umarli" określa "martwych" czyli nieistniejących bogów ludów podbitych

Niestety dla Ciebie jest tam powtórzone trzykrotnie o co chodzi tak,że człowiek się pomylić nie może : pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3

19 Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy,
obudzą się i krzykną z radości
spoczywający w prochu,
bo rosa Twoja jest rosą światłości,
a ziemia wyda cienie zmarłych5.


Poza tym tu mowa o niesiniejących bogach tak?
Wróżka z Endor chciała wywołać baala? :-D
Czy jakiś Żyd/Apostoł modlił się tak?
Podasz werset na taką "modlitwe"?
Zwracanie się o wstawiennictwo do świętych jest

Jest grzechem i czymś obrzydliwym w oczach Boga.
I nie rozumiem co zamierzasz tym "udowodnić" ? Było wiele herezji , i to właśnie zadaniem Kościoła jest określić co jest prawowierną (ortodoksyjną) nauką a co nie

To oznacza,że cześć tradycji mlecznej w Twoim mniemaniu Apostolskiej
została odrzucona przez Apostolski Kościół w Twoim mniemaniu
i napisałem prawdę.To dalej tylko słowo ludzkie.
Swoim zachowaniem pokazujesz tylko że gdzieś masz Biblię i jej nakazy , a wolisz trzymać się swoich wymysłów.Dlatego nie twierdz że trzymasz się Biblii bo jest to kłamstwo , które właśnie teraz pada jak zasłona dymna.

Ziew.
Pisz sobie co chcesz

dziekuje za pozwolenie.
Rozumiem że obrazek armaty jest Twoją odpowiedzą? jak to się ma do regulaminu ? "Przede wszystkim staraj się rozmawiać merytorycznie, z zachowaniem szacunku wobec wszystkich użytkowników forum."

Nie było co skomentować,a i tak coś napisałem :-D
Tak będę komentował wymysły ludzkie.
Przyzwyczaj się.

Dostałeś.Pisałem chleb/wieczerza i skała.
Reszty sam sobie poszukaj.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Florian » 21 maja 2017, 02:17

Janek pisze:A do kogo?Do żywych w ciałach?

"Wierzymy we wspólnotę wszystkich wiernych chrześcijan, a mianowicie tych, którzy pielgrzymują na ziemi, zmarłych, którzy jeszcze oczyszczają się, oraz tych, którzy cieszą się już szczęściem nieba, i że wszyscy łączą się w jeden Kościół; wierzymy również, że w tej wspólnocie mamy zwróconą ku sobie miłość miłosiernego Boga i Jego świętych, którzy zawsze są gotowi na słuchanie naszych próśb" (Wyznanie wiary Ludu Bożego, 30)[2].


Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Chrześcijanie tu na ziemi , Ci w czyśćcu i Ci w Niebie tworzą JEDEN Kościół ,jest to świętych obcowanie które nie ma nic wspólnego ze spirytyzmem potępionym przez Kościół , zacznij polemizować z tym czego rzeczywiście Kościół naucza , a nie z tym co sobie wymyśliłeś.

Janek pisze:Niestety dla Ciebie jest tam powtórzone trzykrotnie o co chodzi tak,że człowiek się pomylić nie może : pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych3

19 Ożyją Twoi umarli, zmartwychwstaną ich trupy,
obudzą się i krzykną z radości
spoczywający w prochu,
bo rosa Twoja jest rosą światłości,
a ziemia wyda cienie zmarłych5.


Poza tym tu mowa o niesiniejących bogach tak?
Wróżka z Endor chciała wywołać baala? :-D
Czy jakiś Żyd/Apostoł modlił się tak?
Podasz werset na taką "modlitwe"?


Zacznij odróżniać modlitwę do świętych od spirytyzmu który został zakazany w Biblii, bo po raz kolejny polemizujesz ze swoimi wymysłami.Tutaj mowa o nieistniejących czyli umarłych bogach " Potem przystali do Baal-Peora, spożywali z ofiar dla [bogów] umarłych." (Ps 106:28)

Wróżka wywołała ducha Samuela , był to spirytyzm zakazany w Biblii który nie ma nic wspólnego z modlitwą do świętych uświadom to sobie wreszcie , nikt z nas nie wywołuje duchów zmarłych.

Już w Starym Testamencie mamy ukazane wstawiennictwo za lud zmarłego proroka Jeremiasza "Potem w ten sam sposób ukazał się mąż, który wyróżniał się siwizną i majestatem, a otaczało go podziwu godne i wspaniałe dostojeństwo. Oniasz zabierając głos powiedział: "To jest przyjaciel naszych braci, który wiele modli się za naród i za całe święte miasto, Jeremiasz, Boży prorok". (2 Mch 15:13-14)

Jak tylko wykażesz, że Biblia zawiera opis wszystkich wierzeń i praktyk z życia Kościoła w I wieku.

"A kiedy wziął księgę, czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem, każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł, którymi są modlitwy świętych" (Ap 5,8)

"I wzniósł się dym kadzideł, jako modlitwy świętych, z ręki anioła przed Bogiem." (Ap 8,4)

"I przyszedł inny anioł, i stanął przy ołtarzu, mając złote naczynie na żar, i dano mu wiele kadzideł, aby dał je w ofierze jako modlitwy wszystkich świętych, na złoty ołtarz, który jest przed tronem" (Ap 8,3)

Tekst Ap 5:8 to biblijny dowód na to, że nasze modlitwy zanoszone są Bogu przez pośrednictwo Świętych w niebie.

Janek pisze:Jest grzechem i czymś obrzydliwym w oczach Boga.


To że TY uznałeś sobie że prawda o wstawiennictwie świętych jest grzechem nie oznacza że tak jest.Biblia nie zakazuje proszenia osób, które są w niebie, o wstawiennictwo do Boga. Bóg w swoim Słowie zakazał jedynie wywoływania duchów, aby się ich pytać o różne rzeczy, czyli spirytyzmu.

Janek pisze:To oznacza,że cześć tradycji mlecznej w Twoim mniemaniu Apostolskiej
została odrzucona przez Apostolski Kościół w Twoim mniemaniu
i napisałem prawdę.To dalej tylko słowo ludzkie.


ZAPOZNAJ się najpierw czym jest Tradycja apostolska a potem się wypowiadaj :

"Tradycja apostolska, o której tu mówimy, pochodzi od Apostołów i przekazuje to, co oni otrzymali z nauczania i przykładu Jezusa, oraz to, czego nauczył ich Duch Święty. Pierwsze pokolenie chrześcijan nie miało jeszcze spisanego Nowego Testamentu; sam Nowy Testament poświadcza więc proces żywej Tradycji." KKK 83

Słowem ludzkim są te bzdury które tutaj wypisujesz "Święta Tradycja słowo Boże przez Chrystusa Pana i Ducha Świętego powierzone Apostołom przekazuje w całości ich następcom, by oświeceni Duchem Prawdy, wiernie je w swym nauczaniu zachowywali, wyjaśniali i rozpowszechniali".KKK 81

Janek pisze:Ziew.


Ziewaj dalej , tylko nie twierdz potem że trzymasz się nauki Biblijnej bo od razu wytknę Ci to kłamstwo.


Janek pisze:Nie było co skomentować,a i tak coś napisałem :-D
Tak będę komentował wymysły ludzkie.
Przyzwyczaj się.


Było co komentować , tylko że brak Ci argumentów i uciekasz od dyskusji , mam Ci przypomnieć regulamin ? dyskusja ma być merytoryczna.Jeśli dalej będziesz w taki sposób prowadził dyskusję , to będę ignorował te banialuki które wypisujesz,.

Janek pisze:Dostałeś.Pisałem chleb/wieczerza i skała.
Reszty sam sobie poszukaj.


Nie interesują mnie Twoje slogany i puste słowa , postawiłeś tezę to teraz ją UDOWODNIJ.



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości