Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 18 maja 2017, 16:23

Prorok Nowego testamenyu - Jan w widzeniu danym przez Jezusa które dał mu Bóg
Rev 1:3 br "Błogosławiony każdy, kto czyta i słyszy słowa tego proroctwa i zachowuje wszystko, co jest w nim napisane. Czas [wypełnienia się] jest już bowiem bliski
."

Abraham...... w przypowieści danej przez Jezusa
Luk 16:31 bb "Tedy mu powiedział Abraham: Jeśliżeć Mojżesza i proroków nie posłuchają, tedyć i żadnemu choćby z martwych ocucił, nie uwierzą."




autor ewangeli łukasza pisze dlaczego napisał
1 Wielu już starało się ułożyć opowiadanie o zdarzeniach, które się dokonały pośród nas, 2 tak jak nam je przekazali ci, którzy od początku byli naocznymi świadkami i sługami słowa1. 3 Postanowiłem więc i ja zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać ci po kolei, dostojny Teofilu2, 4 abyś się mógł przekonać o całkowitej pewności nauk, których ci udzielono.



Autorzy listów - pisza po to bu je znać nie by do spamu wyrzucać ale by doidać nam Otuchy.... i zaprawde dodają
Pe 5:12 eib "Napisałem do was pokrótce za pośrednictwem Sylwanusa, którego uważam za wiernego wam brata. Pragnąłem dodać wam otuchy i upewnić was, że trwacie w prawdziwej łasce Bożej."

Jak uważąmy sie za kościół to znaczy że piszą do Nas.
Jak ktoś nie uważą sie za kościół Chrystusa to czytał nie bedzie to JASNE jak SŁoŃCE


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 16:32

Gingers pisze:
Zbyszekg4 pisze:A w Twojej jest napisane, żeby jej nie mieć i nie czytać, hę?...
Nie, ale tez ja nie wyznaję błędnej zasady ludzkiej, że "tylko pismo"


A co w niej złego?dlaczego jest niby błędna?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2017, 16:38

Gingers pisze:bo zasugerowałeś, że moja jest inna

Pisanie z Tobą to... sprawdzian dla nerwów (ale się nie nerwuję) - bo nic takiego nie sugerowałem, co mi tu imputujesz.

Fajnie to nadrozd wyjaśniłeś (wyręczyłeś mnie)
Dodam:
2Tm 3:15 bw "I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa."


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 16:43

Zbyszekg4 pisze:
Gingers pisze:bo zasugerowałeś, że moja jest inna

Pisanie z Tobą to... sprawdzian dla nerwów (ale się nie nerwuję) - bo nic takiego nie sugerowałem, co mi tu imputujesz.

Poważnie? Brzmiało jednak jakbyś sugerował:
Zbyszekg4 pisze:A w Twojej jest napisane, żeby jej nie mieć i nie czytać, hę?...

A skoro teraz twierdzisz, ze nie miałeś tego na myśli to po co było twoje pytanie o treśc mojej Biblii? POwinieneś wiedzeć czy w niej eest czy nie, bo skoro jest taka sama... Mącisz, Zbyszku.

I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: czy masz w Biblii NAKAZ posiadania Biblii i NAKAZ jej czytania.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 16:45

Janek pisze:
Gingers pisze:
Zbyszekg4 pisze:A w Twojej jest napisane, żeby jej nie mieć i nie czytać, hę?...
Nie, ale tez ja nie wyznaję błędnej zasady ludzkiej, że "tylko pismo"


A co w niej złego?dlaczego jest niby błędna?
Bo sama Biblia zawiera poucza o czymś zgoła przeciwnym?...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 16:54

Gingers pisze:
Janek pisze:
Gingers pisze: Nie, ale tez ja nie wyznaję błędnej zasady ludzkiej, że "tylko pismo"


A co w niej złego?dlaczego jest niby błędna?
Bo sama Biblia zawiera poucza o czymś zgoła przeciwnym?...

Zadałem Ci proste pytanie wcześniej na które nie odpowiedziałaś.
Czego nauczali i na podstawie czego nauczali Apostołowie?
Biblia poucza aby zachowywać Słowo Boże.
Czy popłuczyny teologiczne tzw "ojców"
to słowo Boże?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Zbyszekg4 » 18 maja 2017, 16:56

Kobieto, "Twojej" - w sensie tej, jaką masz pod ręką.
Jak Ci nie wystarczy to, co podał nadrozd (też dorzuciłem jeden werset), to trudno - nie musisz się z nami zgadzać.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 18 maja 2017, 17:00

Gingers pisze:I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: czy masz w Biblii NAKAZ posiadania Biblii i NAKAZ jej czytania.



prawdopodobnie traktując biblie jak kodeks, nakazów i zakazów niewiele zniej zrozumiemy, takie podejście powoduje tylko podziały.


ot przydzedł jakiś list do ciebie to czytasz. wydaje mi sie to całkiem normalne...
Ale z drygiej strony ..... jak sie czyta list który nie jest do ciebie, to go nie zrozumiesz.
I wtedy takie czytanie bibli jak mitów greckich to myśle że możńa se odpuścic.....tak to ateiści czytają i nie maja z tego żadnej korzyści.

wiesz jak ja byłem dzieckiem to mi dziadek z ojcem historie biblijne z pamięci opowiadali....
wiadomo że pamięc ludzka może być zawodna ale całkiem dobrze to zrobili .... kiedys powieści słownie przekazywali.
Prawdopodobnie cały okres od ogrodu eden do mojrzesza był właśnie w ten sposób przekazywany.

dzis mamy jednak spisane to więc naprawde komfortowa sytuacja nic tylko korzystać.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2017, 17:09 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunieteMtl » 18 maja 2017, 17:05

Gingers pisze:
I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: czy masz w Biblii NAKAZ posiadania Biblii i NAKAZ jej czytania.



Slowo Boze jest dla tych, ktorzy czytaja Je, kierujac sie MILOSCIA do Boga i do Jego Slowa. Nie ma w Biblii ani nakazu, ani zakazu posiadania tej Ksiegi i Jej czytania.Jesli Bog cie pociagnie do siebie bedziesz znala Jego Slowo i nie bedziesz zadawala tak glupich pytan. Takie podejscie zdradza tylko twoj stan martwoty duchowej.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 19:32

Motyl pisze: Takie podejscie zdradza tylko twoj stan martwoty duchowej.
Chciałbyś.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 19:37

nadrozd pisze:
Gingers pisze:I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: czy masz w Biblii NAKAZ posiadania Biblii i NAKAZ jej czytania.



prawdopodobnie traktując biblie jak kodeks, nakazów i zakazów niewiele zniej zrozumiemy, takie podejście powoduje tylko podziały.


ot przydzedł jakiś list do ciebie to czytasz. wydaje mi sie to całkiem normalne...
Ale z drygiej strony ..... jak sie czyta list który nie jest do ciebie, to go nie zrozumiesz.
.....

Ja nie pytam o ROZUMIENIE ani o TRAKTOWANIE, pytam o NAKAZ CZYTANIA i NAKAZ POSIADANIA Biblii - najczęstsze zarzuty wobec katolików stawiane przez protestantów. Jeśli zasada "tylko Pismo" jest prawdziwa, to odpowiedź powinna paść już w pierwszym poście po pytaniu, a tymczasem mamy juz trzecią strone od tego momentu... i nic.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 18 maja 2017, 19:46

Gingers pisze:Ja nie pytam o ROZUMIENIE ani o TRAKTOWANIE, pytam o NAKAZ CZYTANIA i NAKAZ POSIADANIA Biblii - najczęstsze zarzuty wobec katolików stawiane przez protestantów. Jeśli zasada "tylko Pismo" jest prawdziwa, to odpowiedź powinna paść już w pierwszym poście po pytaniu, a tymczasem mamy juz trzecią strone od tego momentu... i nic.


Słuchaj ja ci moge znależć do tego cytaty zreszta ty też mozesz je znależć , bo ja sobie zdaje sprawe że jesteś inteligentna osoba.

Ale powiedz szczerze czy jak olewasz to ze na każdej mszy przy kielichu ksiadz cytując pismo mówi inaczej niż zacytował i ciebie to NIE RUSZA. Ze macie wieczerze pańska bez kielicha przymierza.....(pamiętasz że opisywałem ci te kwestie ) . To z jakiej Paki miało by cie ruszyć jak w bibli pisze by do słów jej nic nie dodawac ani nie ujmować ?
(nie pisze tez tego teraz by akurat ta kwestie stawiac na ostrzu noża ale takich sprawek co wiesz że jest inaczej w piśmie jest wiecej prawda ?)


Przecież doskonale wiesz że to TEŻ olejesz....
Nawet ja jestem na tyle inteligentny ;) że mój mały rozumek nawet podpowiada mi że to syzyfowa praca.
Wiem też że masz milion powodów by słuchać KRK, relacje rodzina znajomi miła atmosfera i widzisz tam wiele dobra..... Nie chcesz robić podziałów dlatego że w jakiejś kwesti robią inaczej niż w bibli pisze bo wiesz ze i tak nic nie osiągniesz, a burzyc tego nie masz ochoty rozumiem.


Tak zdrowo rozsadkowo powiedz czy chcesz mieć np obok bibli Koran ? albo Ksiege MOrmona ? albo jakieś apokryfy Babilońskie ? Albo objawienia ELLEN G WHIte ? Wiesz ze te ksiegi zmieniają przesłanie bibli doskonale.
ALe ja nie wiem czy Ciebie takie sprawy wogle jakoś hmmmm obchodzą ?

Nie wiem bo cie nie znam. Wiem jedynie że sam cytat z Bibli cie nie przekona bo widze to na innych przykładach że to tak działa.

Dla prywatnych celów chcesz znac prawde czymaj sie pisma i olej inne zródła bo one zaciemniają. nie musisz wszystkim trąbić odrazu ze Jezus miał Braci bo cie ZJEDZĄ, a taki detal nie jest warty świeczki by stracic przez to przyjaciół...OK ?
ZAfascynuj sie bibia bo tam wiele skarbów odkryjesz.

A jak na serio nie umiesz znależć tych cytatów iich nie znasz to ja ci wkleje jak chcesz z nowego i ze starego testamentu nawet ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 19:52

Gingers pisze:
nadrozd pisze:
Gingers pisze:I nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: czy masz w Biblii NAKAZ posiadania Biblii i NAKAZ jej czytania.



prawdopodobnie traktując biblie jak kodeks, nakazów i zakazów niewiele zniej zrozumiemy, takie podejście powoduje tylko podziały.


ot przydzedł jakiś list do ciebie to czytasz. wydaje mi sie to całkiem normalne...
Ale z drygiej strony ..... jak sie czyta list który nie jest do ciebie, to go nie zrozumiesz.
.....

Ja nie pytam o ROZUMIENIE ani o TRAKTOWANIE, pytam o NAKAZ CZYTANIA i NAKAZ POSIADANIA Biblii.


Nie ma takiego nakazu gdyż Biblia była dopiero "dokańczana" i Pisma nie były tak ogólnodostępne jak teraz.
Masz jednak parę wersetów które nakazywały Izraelitom spisać i zapamiętać chociaż część.
Wielu tzw Torach keeper "interpretuje" to przykazanie pod cały kanon hebrajski.
To pewna wskazówka dla nas kiedy możemy bez problemu mieć już całość Pism,
Jest też nakaz słuchania i czynienia wszystkiego czego wymaga od Ciebie Bóg.
Bóg Chce Ci pierw dać niesfałszowane mleko,a potem stały pokarm :-)


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 20:32

nadrozd pisze:
Gingers pisze:Ja nie pytam o ROZUMIENIE ani o TRAKTOWANIE, pytam o NAKAZ CZYTANIA i NAKAZ POSIADANIA Biblii - najczęstsze zarzuty wobec katolików stawiane przez protestantów. Jeśli zasada "tylko Pismo" jest prawdziwa, to odpowiedź powinna paść już w pierwszym poście po pytaniu, a tymczasem mamy juz trzecią strone od tego momentu... i nic.


Słuchaj ja ci moge znależć do tego cytaty zreszta ty też mozesz je znależć , bo ja sobie zdaje sprawe że jesteś inteligentna osoba.

JAk masz to dawaj. :)

nadrozd pisze:Dla prywatnych celów chcesz znac prawde czymaj sie pisma i olej inne zródła bo one zaciemniają. nie musisz wszystkim trąbić odrazu ze Jezus miał Braci bo cie ZJEDZĄ, a taki detal nie jest warty świeczki by stracic przez to przyjaciół...OK ?

A to nie jest tak, że Pisma nie sa do prywatnego wyjaśniania?
nadrozd pisze:A jak na serio nie umiesz znależć tych cytatów iich nie znasz to ja ci wkleje jak chcesz z nowego i ze starego testamentu nawet ;)
Wklej. Przypomnę, że cały czas pytam o NAKAZ CZYTANIA i NAKAZ POSIADANIA Biblii.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 20:37

@nadrozd
A to, że wplatasz w to wątek z koranem i innymi tworami to już zupełnie abstrakcja...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości