Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Rzut oka na historię eklezjalną
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 09:46

Gingers pisze:
Janek pisze:Prowokujesz ;-) zarzucasz,więc czasami się odbije czasami mam wrażenie,że na to liczysz.
Bo co innego może przynieść takie bicie piany?

Mam pomysł - zróbcie liste tematów tabu, o które nie wolno pytac protestantów, bo to ich uraża. Będziemy wtedy omijac wszystkie te niewygodne tematy i będziecie zadowoleni. Nawet gdyby miało nic już nie zostać.


Pytaj o co chcesz.Doskonale wiesz ze nie o to CHODZI :lol-above: :lol-above: :lol-above: :lol-above: :lol-above:
Rozumiesz?Mam pomysł może ja zacznę bić w to łajno krk?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: KAAN » 19 maja 2017, 10:16

Doszedłes już do poziomu poznania Gingers na tyle wysokiego żeby domyślić się że się z nią nie rozmawia poważnie, czasami wstawia się tylko pewne odtrutki na głupoty jakie wypisuje i to wystarcza.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 19 maja 2017, 10:29

a ten osobisty przytyk w wykonaniu moderatora to czemu miał służyć?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunięte1 » 19 maja 2017, 10:33

KAAN pisze:Doszedłes już do poziomu poznania Gingers na tyle wysokiego żeby domyślić się że się z nią nie rozmawia poważnie, czasami wstawia się tylko pewne odtrutki na głupoty jakie wypisuje i to wystarcza.

To prawda, ale żal mi Motyla, że dostał punkcik, a "dobrze prawi" w wielu tematach.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 19 maja 2017, 11:13

Gingers pisze:Mam pomysł - zróbcie liste tematów tabu, o które nie wolno pytac protestantów, bo to ich uraża. Będziemy wtedy omijac wszystkie te niewygodne tematy i będziecie zadowoleni. Nawet gdyby miało nic już nie zostać.

Odpowiedizalem ci :P
Tylko ze nie rozumiesz albo odpowiedz ci sie nie podoba ;)

Powiedz moze w jakiej formie chcesz odpowiedz.
Odpowiedz jak na te pytanie bys zadane przez siebie odpowiedziala to ci dostosuje
Do twojwgo toku myślenia.
;)
Albo sparFrazuje tak twoja odpowiedz by byla odpowiedzia ze strony solascripturowca :)

Przykladowe pytanie
Dlaczego nie nalezy posiadac bibli , a tym bardziej nie powinno sie jej czytać?


Do dziela :D
Czekam na przykladowa odpowiedz .... tyle stron a ona nie padla.....nawet w 2 zdaniach

Ojjjjj ojjjjj


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 19 maja 2017, 12:06

nadrozd pisze:
Gingers pisze:Mam pomysł - zróbcie liste tematów tabu, o które nie wolno pytac protestantów, bo to ich uraża. Będziemy wtedy omijac wszystkie te niewygodne tematy i będziecie zadowoleni. Nawet gdyby miało nic już nie zostać.

Odpowiedizalem ci :P
Tylko ze nie rozumiesz albo odpowiedz ci sie nie podoba ;)
Nie odpowiedziałes. Coś tam napisałeś, ale to nie była odpowedź na moje pytania. Już pisałam, że prosze o podanie konkretnej księgi, rodziału i wersu NAKAZUJĄCEGO posiadanie oraz NAKAZUJĄCEGO czytanie - to raptem będzie kilka znaków na klawiaturze.


nadrozd pisze:Powiedz moze w jakiej formie chcesz odpowiedz.
Pisałam, ale tak sie zafiksowałes na swoją wypowiedź, że chyba nie czytasz co piszę. ;) Powtórzyłam ci to jednak wyżej, może raczysz zerknąć ;)


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 13:14

Nadrozd pisze:Dlaczego nie nalezy posiadac bibli , a tym bardziej nie powinno sie jej czytać?

Aby nie popaść w herezje :-D i nie odłączyć się od Matki Kościoła i Matki Maryji.Rozumiesz?M jak miłość lub mleko :-D

Obrazek

o tak... :)


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Zbyszekg4 » 19 maja 2017, 14:37

Janek pisze:
Nadrozd pisze:Dlaczego nie nalezy posiadac bibli , a tym bardziej nie powinno sie jej czytać?

Aby nie popaść w herezje :-D i nie odłączyć się od Matki Kościoła i Matki Maryji.Rozumiesz?M jak miłość lub mleko :-D

Obrazek


o tak... :)
Niech tego obrazka nie ogląda xxx xx - zagorzały katolik i zwolennik płaskiej Ziemi... To może być dla niego szok: Matuchna? - o! tak! Kulista Ziemia? o! nie!
:hihi:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 19 maja 2017, 15:25

Gingers pisze:Już pisałam, że prosze o podanie konkretnej księgi, rodziału i wersu NAKAZUJĄCEGO posiadanie oraz NAKAZUJĄCEGO czytanie - to raptem będzie kilka znaków na klawiaturze.




Ale nakaz to TWÓj WYMYSŁ DZIEWCZYNO,
Ty se myslisz że przyszedł Pan Jezus i dał nowy detalog i 5 przykazan dodatkowym nakazem poziadania BIBLI ? :D
(bardzo rzymski sposób rozumowania swoją drogą prezentujesz)
Przecież tego nie było nawet w ST..
Przykazanie 11 jakieś se wymysliłaś ; :hihi:
I gdyby takie było to co starczy ze położysz se biblie na PÓŁCE.. i ja RECYTOWAC jak koran lub mamrotać z dziwnym zaśpiewem i głosikiem szyderczym jak podczas liturgi
tak aby przypadkiem przekaz nie dotarł do wiernych ;)
.... bo ej to szczyt infantylnośc takie podejście.


Jest zacheta a nie nakaz do Studiiwania BIBLI oto ona:



Natchnienie Biblii

2 Tm 3,16: „Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany”.
1 Kor 2,13: „Głosimy to nie w uczonych słowach ludzkiej mądrości, lecz w słowach, których naucza Duch, przykładając do duchowych rzeczy duchową miarę”.
1 Tes 2,13: „A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, które od nas słyszeliście nie jako słowo ludzkie, ale, jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże”.
2 P 1,21: „Albowiem proroctwo nie przychodziło nigdy z woli ludzkiej, lecz wypowiadali je ludzie Boży, natchnieni Duchem Świętym”.
2 Sm 23,2: „Duch Pana przemawia przeze mnie, A słowo jego jest na języku moim”.
Hbr 1,1: „Wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg dawnymi czasy do ojców przez proroków”.
J 16,13: „Lecz gdy przyjdzie On, Duch Prawdy, wprowadzi was we wszelką prawdę, bo nie sam od siebie mówić będzie, lecz cokolwiek usłyszy, mówić będzie, i to, co ma przyjść, wam oznajmi”.



Autorytatywność Biblii

J 10,35: „Jeśli nazwał bogami tych, których doszło słowo Boże, a Pismo nie może być naruszone”.
Łk 24,25 BT: „Na to On rzekł do nich: O nierozumni, jak nieskore są wasze serca do wierzenia we wszystko, co powiedzieli prorocy!”.
Łk 16,31: „I odrzekł mu: Jeśli Mojżesza i proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, też nie uwierzą”.
Jr 8,9: „Na wstyd narazili się mędrcy, struchleli i uwikłali się, gdyż pogardzili słowem Pana, jaką więc mają mądrość?”.
Iz 8,20: „Do objawienia i do świadectwa! Jeśli nie będą mówić zgodnie z tym hasłem, to nie mam dla nich jutrzenki”.
1 Kor 14,27 BT: „Jeżeli komuś wydaje się, że jest prorokiem albo że posiada duchowe dary, niech zrozumie, że to, co wam piszę, jest nakazem Pańskim”.
Ga 1,8: „Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty!”.
Ps 93,5: „Świadectwa twoje są godne wiary”.
Dz 17,10. 11: „Ci, gdy tam przybyli [...] byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają”.
2 P 1,19: „Mamy więc słowo prorockie jeszcze bardziej potwierdzone, a wy dobrze czynicie, trzymając się go niby pochodni, świecącej w ciemnym miejscu, dopóki dzień nie zaświta i nie wzejdzie jutrzenka w waszych sercach”.



Nieomylność Biblii


Ps 119,140: „Słowo twoje jest całkowicie czyste, dlatego kocha je sługa twój”.
J 17,17: „Poświęć ich w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą”.
Prz 30,5: „Każde słowo Pana jest prawdziwe. On jest tarczą dla tych, którzy mu ufają”.



Jasność Biblii
Ps 19,8. 9: „Zakon Pana jest doskonały, pokrzepia duszę, Świadectwo Pana jest wierne, Uczy prostaczka mądrości. Rozkazy Pana są słuszne, rozweselają serce, Przykazanie Pana jest jasne, oświeca oczy”.
Ps 119,105: „Słowo twoje jest pochodnią nogom moim i światłością ścieżkom moim”.
Ps 119,130: „Przystępność Twoich słów oświeca i naucza niedoświadczonych”.
2 Kor 4,3. 4: „A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną, w których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga”.
J 8,43: „ Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego”.
2 Tm 3,15: „I ponieważ od dzieciństwa znasz Pisma święte, które cię mogą obdarzyć mądrością ku zbawieniu przez wiarę w Jezusa Chrystusa”.
Pwt 30,11: „To przykazanie bowiem, które ja ci dziś nadaję, nie jest dla ciebie ani za trudne, ani za dalekie”.
Ef 3,3–5: „Przez objawienie została mi odsłonięta tajemnica, jak to powyżej krótko opisałem. Czytając to, możecie zrozumieć moje pojmowanie tajemnicy Chrystusowej”.
J 8,31. 32: „Mówił więc Jezus do Żydów, którzy uwierzyli w Niego: Jeżeli wytrwacie w słowie moim, prawdziwie uczniami moimi będziecie i poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi”.


Skuteczność Biblii


Hbr 4,12: „Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca”.
Rz 1,16: „Albowiem nie wstydzę się Ewangelii Chrystusowej, jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy, najpierw Żyda, potem Greka”.
1 Tes 2,13: „A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, [...] które też w was wierzących skutecznie działa”.
1 Tes 1,5: „Gdyż ewangelia zwiastowana wam przez nas, doszła was nie tylko w Słowie, lecz także w mocy i w Duchu Świętym, i z wielką siłą przekonania; wszak wiecie, jak wystąpiliśmy między wami przez wzgląd na was”.
J 6,63: „Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem”.
Ap 1,3: „Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; czas bowiem jest bliski”.


Samowystarczalność Bibli


1 Kor 4,6: „A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano”.
lub za Biblią poznańską: „To wszystko zastosowałem do siebie i do Apollosa ze względu na was, abyście na naszym przykładzie nauczyli się następującej zasady: «Nic ponad to, co zostało napisane»”.
Prz 30,6: „Nie dodawaj nic do jego słów, aby cię nie zganił i nie uznał za kłamcę”.
Ap 22,18. 19: „Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze”.




Dalej nic nie kumasz PRAWDA :) ?
ma byc przykazanie ma byc bat jak nie zrobisz to lanie w pupe ? taka jest dobra NOwina ? :hihi:
normalnie ręce mi opadają.....



Teraz Gingers do dzieła !

Jak już ustaliliśmy ze NIE MA NAKAZU i kolejnych nowych przykazań kościelnych ..... z NAKAZEM by Mieć biblie na PÓŁCE i ja RECYTOWAC lub mamrotać z dziwnym zaśpiewem co jest tez formą czytania


Jest za to zachęta by dobrze znac biblie...a to zapewne dla ciebie ZA MAŁO ;D

ty odpowiedz
Dlaczego nie nalezy posiadac bibli , a tym bardziej nie powinno sie jej czytać?
KONKRETNTY ZAKAZ Prosze konkretny werset numer rodział
Dawaj
ZUCH DZiewczyna !!
:kiss:
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 15:45 przez nadrozd, łącznie zmieniany 2 razy.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Zbyszekg4 » 19 maja 2017, 15:45

Nadrozd, tyle wersetów - nawet na kolorowo tak... No, ale ni ma, nonima tam tego, czego ŻĄDA Gingers, więc... trud Twój daremny! :nerwus:

Gingers, nie wiem ile masz lat, ale chyba umiesz wyciągnąć wnioski...
Skup się: skoro - patrz J 17,3 (cytuję z pamięci) - żywot wieczny polega na POZNANIU Boga... to chyba wniosek z tego jest prosty: TRZEBA BOGA POZNAĆ, tak czy nie, Gingers?!

A jak - pytanie za 101 punktów - najlepiej poznać Boga?! No jak, Gingers?! Ja wiem jak: poprzez Biblię, zgodzisz się ze mną (noooo... zrób to raz w życiu - masz okazję).
Zatem, sumując to wszystko, co z tego wynika?!
Jak się zapatrujesz na taki oto wniosek: warto (nie jest to przykazanie, i nie ma literkami tego zapisanego w Piśmie), po prostu WARTO mieć Biblię i ją - co? - czytać!
Jak Ci się, Gingers podoba takie podejście to kwestii, którą sama stworzyłaś...? :roll:

Miej dobry wieczór :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Albertus » 19 maja 2017, 15:57

Można pomylić badanie Pisma z poznawaniem Boga i przychodzeniem do Niego. To nie to samo

J5:Ojciec, który Mnie posłał, On dał o Mnie świadectwo. Nigdy nie słyszeliście ani Jego głosu, ani nie widzieliście Jego oblicza; nie macie także słowa Jego, trwającego w was, bo wyście nie uwierzyli w Tego, którego On posłał. Badacie Pisma, ponieważ sądzicie, że w nich zawarte jest życie wieczne: to one właśnie dają o Mnie świadectwo. A przecież nie chcecie przyjść do Mnie, aby mieć życie.

Pomimo znajomości Pism faryzeusze nie chcieli przyjść do Jezusa

Podobnie później wielu chrześcijan nie chciało uznać że to nie przepisy Prawa zbawiają .

Na przykład mówili że nie można być zbawionym nie wykonując literalnych przepisów nakazanych przez Pismo ST.

I co ciekawe - jeśli odczytywać ST literalnie - to mieli rację.

Litera Pisma może stać się bałwanem który przesłania Jezusa Chrystusa i Jego łaskę.


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 19 maja 2017, 16:01

Poprostu nakaz czytania i posiadania bibli nic by nie dał......
wielu ludzi ma na półce i raz na jakiś czas na świeta czyta lub nawet odgrywa jasełka....


spełnili by przykazania takowe ... spełnili...
;)
A dało by takie przykazanie cokolwiek ............ NIC .....
dzisiaj wiekszośc ludzi by je spełniała..... ale co z tego ze czytasz jak nie uznajesz za autorytet.... i czytasz sobie amuzo....
wielu ludzi czyta a nie wierzy ze Jezus istniał na prawdę... .. co komu po takim czymś
kompletnie nie o to chodzi
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 16:05 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 16:04

Nie było Biblii od tego zacznijmy.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 19 maja 2017, 16:17

Albertus pisze:Pomimo znajomości Pism faryzeusze nie chcieli przyjść do Jezusa


Faryzeusze niespecjalnie wychodzili pozato co im ich religijne wierzenia o piśmie mówiły...
MIeli swoja tradycje co pięknie juz pismo tak zinterpretowała by było IM WYGODNIE......
ale sami to średnio znali......

Mar 12:24 Skoro siedmiu miało ją za żonę, przy zmartwychwstaniu - jeśli powstaną - którego z nich będzie żoną?”. (24) Jezus powiedział: „Czyż nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pisma ani mocy Boga?


Mat 22:29 pau "(29) Jezus odpowiedział: „Błądzicie, bo nie znacie ani Pisma, ani mocy Bożej"



Tak jak mówie
Bardziej oni mieli pismo i je recytowali niz znali przekaz.
Dlatego tak niewielu rozpoznało mesjasza.....
DOpiero apostołowie im pokazali wersety z pisma z proroków kim JEST JEZUS...

faktycznie żyli bardzirej wg litery niz wg ducha.
Ale duch Boży nie jestsprzeczy z pismem którego jest z natchnienia autrem.
I nie poto dał nam pismo byśmy je olali tak jak Faryzeusze


i tylko se w synagodze czytali .... takie coś im nic nie dało.

Dlatego też i dzisiaj Pismo powoduje podziały często głupie, bo ludzie widzą tam system nakazów, zakazów, LItere a nie Ducha.....
smutne to ale tak jest.

Joh 3:20 eib "Ten bowiem, kto postępuje nieuczciwie, nie lubi światła i z obawy przed wykryciem nawet nie zbliża się do niego."



dlatego łatwiej wielu biblie recytować raz od świeta i 3mac na półce .
Bo otwiera biblie i mu wstyd..... bo widać jego nieprawość jak na dłoni.
bo słowa
Joh 6:63 eib "To Duch ożywia, ciało w niczym nie pomaga. Słowa, które wam powiedziałem, są duchem i są życiem."

mają moc
Joh 12:48 bt2 "(48) Kto gardzi Mną i nie przyjmuje słów moich, ten ma swego sędziego: słowo, które powiedziałem, ono to będzie go sądzić w dniu ostatecznym."


czy słowa Jezusa sa zapisane w Bibli ?
Np w kazaniu na górze ? w przypowieściach ? w proroctwach jakie dawał ?
czy nie sa zapisane ?

czy każdy je czyta ? wiekszość, nawet nie wierzacy
a czy je rozumie i chce poznawać ? wiekszość myśli ze juz wszystko wie i nie ma zamiaru sie wgłebiać....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 17:41

Zbyszek pisze:po prostu WARTO mieć Biblię i ją - co? - czytać!

Warto...



(8) Niech słowa księgi tego Prawa nie schodzą z twoich ust. Rozważaj je we dnie i w nocy i staraj się postępować dokładnie tak, jak one nakazują. Wtedy będzie ci się wiodło we wszystkim i osiągniesz, co zamierzysz.((Ks. Jozuego 1:8)


18) Skoro tylko zasiądzie na tronie swego królestwa, zatroszczy się o przepisanie tego prawa na zwoju według tekstu, który się znajduje w posiadaniu kapłanów - lewitów. (19) Będzie je zawsze miał koło siebie i będzie je czytał przez wszystkie dni swego życia, żeby mógł się nauczyć bojaźni przed Jahwe, swoim Bogiem, i przestrzegania wszystkich przepisów tego prawa i wszystkich jego nakazów, wprowadzając je starannie w życie; (20) żeby jego serce nie wynosiło się ponad jego braci; żeby nie odszedł od przykazań Bożych ani w prawo, ani w lewo i żeby dzięki temu przedłużały się jego dni w tym królestwie, jego samego oraz jego synów, pośrodku całego Izraela.

(Ks. Powt. Prawa 17:18-20,
[Na głowę] załóżcie hełm zbawienia, [do ręki] weźcie miecz Ducha, to jest słowo Boże.((List do Efezjan 6:17



ale


32 Odrzucić wskazówki - to sobą pogardzić, zdobywa się mądrość - słuchaniem uwag.
(15) Serce rozumnego poszukuje wiedzy, a uszy mądrych są żądne poznania.
(14) Serce roztropnego pożąda mądrości, a usta głupich pełne są głupoty.



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości