Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 18 maja 2017, 21:11

Gingers pisze:@nadrozd
A to, że wplatasz w to wątek z koranem i innymi tworami to już zupełnie abstrakcja...

włąsnie że nie.

Bo masz np dzienniczki faustyny,
masz xxx wersji katechizmów,
masz jakis mentorów etc.
nasz książke co Jp2 czytał o nabożeństwie do Maryi

własciwie jak ma to coś imprimatur papieski .... to wiesz ze jest tak samo zróðłem wiary jak Biblia ;)
[pomyślałaś kiedys o tym w ten sposób ? sama oceń co czytasz częściej ?]



wiesz że problem z tym dla mnie jest identyczny jak z Koranem czy wedami buddyjskimi ?
Chociaż pewnie dla ciebie to może brzmieć szokująco to dokładnie tak to odbieram.



Jedyna różnica polega na tym że ja uważąm że to ma sie nijak do BIBLLiii,
A Ty z jakiegoś powodu tego nie widzisz.
Wiesz Koran podałem nie bez zasadnie bo przecież razem do Fatimy jedzza tez islamscy pielgrzymi do miejs objawień Maryjnych.
Jednak dla nikogo nie ma znaczenia że Maria w Koranie ma inna genealogie i razem z Katolikami se wszyscy siedza i nie ma problemu.
Chociaż pewnie co świetlejsi bibliści katoliccy widzą ze coś nie tak to nie wiele mówią raczej.....a jak juz to jakieś drobne artykulik na frondziei by nikomu nie podpaść. pisane dośc lakonicznie i bez detali.

Dlatego tak odrazu z Koranem jade bo wiem że Te Katolickie pisma uznajesz .....z jakiegos powodu.
A tu własnie tylnimi drzwiami wchodzą nowe rzeczy..... gdybym miał pewność że to jest dalej Ten Sam Jezus i TA Sama Maria co Bibline
to bym ci głowy nie zawracał
.....z pododu jakiś drobnych różnic.. a tak to sie szczerze MArtwie.....

Z drugiej strony wiem że znasz NT wiem że kochasz Jezusa .....
ale też wiem że możesz mieć niebiblijne i nie prawdziwe objawienia.....które w jakiś sposób mogą CIe spętac. W coś co na pozór wyglada całkiem spooko...... ale nie daje stałego pokoju. I nawet przekręcic Ewangelie która już jest spisana w bibli.....
I o to jest ta draka.. włąsnie nie dla mojej frajdy by sie wymądrzać .....
Wiem też ze nie moge ci narzucic moich pogladów siłą, ale chce by były zrozumiane i wzięte pod uwage.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 21:35

ale napisz mi jednym zdaniem jaki to ma związek z NAKAZEM CZYTANIA Biblii i z NAKAZEM POSIADANIA Biblii
a drugim zdaniem powiedz mi gdzie w Biblii oba nakazy sa narzucone.

Nie rób mi tu takich długich wywodów - proszę o dwa zdania na temat. :) Z góry dziękuję.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: nadrozd » 18 maja 2017, 21:40

Jedno zdanie starczy.
Bez czytanmia bibli tego nie dasz rady ocenić czy dalej wierzysz w to co wierzyli Apostołowie i w tego właściwego Jezusa.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: KAAN » 18 maja 2017, 21:41

Rembov pisze: Pytanie jest proste: Czy gdziekolwiek w Biblii jest nakaz, że trzeba ją posiadać i czytać?
A musi być napisane? Dla wierzącego nie musi być napisany nakaz posiadania Biblii i jej czytania, bo to wypływa z wiary i pouczenia przez Ducha Świętego. Każdy wierzący pragnie mieć Słowo Boże i karmić się nim codziennie bo wie że jest skarbnicą Bożych obietnic i źródłem naszego wzrostu duchowego.
Dla katolika na wszystko musi być przepis kościelny podobnie jak dla faryzejstwa z czasów nowotestamentowych, to ten sam system religijny w nieco zmienionej formie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Rembov » 18 maja 2017, 21:52

KAAN pisze:
Rembov pisze: Pytanie jest proste: Czy gdziekolwiek w Biblii jest nakaz, że trzeba ją posiadać i czytać?
A musi być napisane?

Podobno mamy stosować się do tego, co jest napisane w Biblii, a to, czego nie ma, chrześcijan nie obowiązuje. Coś się zmieniło?

Dla wierzącego nie musi być napisany nakaz posiadania Biblii i jej czytania, bo to wypływa z wiary i pouczenia przez Ducha Świętego.

Chyba z twojej wiary i jakiegoś prywatnego objawienia Ducha Świętego, bo z tego, co wiem, to w Biblii takiej nauki nie zawarł. Ale może się mylę, więc poproszę o zacytowanie takiego miejsca.

Każdy wierzący pragnie mieć Słowo Boże i karmić się nim codziennie bo wie że jest skarbnicą Bożych obietnic i źródłem naszego wzrostu duchowego.

No to ci, którzy żyli przed wynalezieniem druku, mieli gigantycznego pecha, bo Biblia kosztowała tyle, że nie każdego było stać na to, aby ją sobie kupić (już pomijam fakt, że podaż była bardzo mała). Abstrahując od tego, to według ciebie chrześcijanie przez niemal 1500 lat nie byli w stanie wzrastać duchowo, skoro nie mieli Pisma Świętego?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Rembov » 18 maja 2017, 21:54

nadrozd pisze:Jedno zdanie starczy.
Bez czytanmia bibli tego nie dasz rady ocenić czy dalej wierzysz w to co wierzyli Apostołowie i w tego właściwego Jezusa.

Bo tak rzecze nadrozd? Słabo. Apostołowie niczego takiego nie głosili, a o Pismach stwierdzili, że są POŻYTECZNE, a nie niezbędne do wykrywania błędów.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 21:56

nadrozd pisze:Jedno zdanie starczy.
Bez czytanmia bibli tego nie dasz rady ocenić czy dalej wierzysz w to co wierzyli Apostołowie i w tego właściwego Jezusa.

To odpowiedz jednym ale NAPRAWDĘ NA TEMAT a nie ciągle tylko robisz uniki i wyciagasz adwersarza na manowce.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Albertus » 18 maja 2017, 22:01

A musi być napisane? Dla wierzącego nie musi być napisany nakaz posiadania Biblii i jej czytania, bo to wypływa z wiary i pouczenia przez Ducha Świętego. Każdy wierzący pragnie mieć Słowo Boże i karmić się nim codziennie bo wie że jest skarbnicą Bożych obietnic i źródłem naszego wzrostu duchowego.


dokładnie tak, Każdy wierzący chce i powinien słuchać słowa Bożego zapisanego w Biblii./

Nie oznacza to jednak konieczności posiadania i czytania całej biblii samodzielnie.Katolicy oczywiście co najmniej co niedziela słuchają czytanego Słowa Bożego.

Kościół obecnie zachęca też usilnie do samodzielnej lektury Biblii. Warto jednak wiedzieć że sama Biblia ostrzega nas że nie zawsze i nie dla wszystkich musi to być korzystne a nawet czasem bywa skrajnie niebezpieczne - 1P3:14 Dlatego, umiłowani, oczekując tego, starajcie się, aby [On] was zastał bez plamy i skazy - w pokoju, 15 a cierpliwość Pana naszego uważajcie za zbawienną, jak to również umiłowany nasz brat Paweł8 według danej mu mądrości napisał do was, 16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma9, na własną swoją zgubę.

Dla katolika na wszystko musi być przepis kościelny podobnie jak dla faryzejstwa z czasów nowotestamentowych, to ten sam system religijny w nieco zmienionej formie.


Jest raczej odwrotnie - to dla części protestantów na wszystko musi być literalny cytat biblijny. Atakują często katolików tekstem w stylu:
"pokaż mi gdzie to jest napisane w biblii" a jak nie ma literalnego cytatu potwierdzającego to to odrzucają.

Stąd zapewne pytanie Gingers


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Adalbertus » 18 maja 2017, 22:02

Rembov pisze:Podobno mamy stosować się do tego, co jest napisane w Biblii, a to, czego nie ma, chrześcijan nie obowiązuje. Coś się zmieniło?


Fantazjujesz!


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Rembov » 18 maja 2017, 22:11

Adalbertus pisze:
Rembov pisze:Podobno mamy stosować się do tego, co jest napisane w Biblii, a to, czego nie ma, chrześcijan nie obowiązuje. Coś się zmieniło?

Fantazjujesz!

W czym fantazjuję? Przecież wielokrotnie wypominaliście nam, że nauczamy czegoś, co nie jest zapisane w Biblii. To w końcu jak to jest? Mamy nauczać i stosować się wyłącznie do tego, co jest w Biblii, czy też nie?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 22:12

Albertus!!! Jak mogłeś! Zepsułeś mi cała zabawę wykładając tak bezpardonowo całą kawę na ławę :girl_haha: :girl_haha: :girl_haha:


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunieteMtl » 18 maja 2017, 22:49

Rembov pisze:
nadrozd pisze:Jedno zdanie starczy.
Bez czytanmia bibli tego nie dasz rady ocenić czy dalej wierzysz w to co wierzyli Apostołowie i w tego właściwego Jezusa.

Bo tak rzecze nadrozd? Słabo. Apostołowie niczego takiego nie głosili, a o Pismach stwierdzili, że są POŻYTECZNE, a nie niezbędne do wykrywania błędów.


Daniel prorokowal o czytaniu Ksiegi w czasach ostatecznych i o wzroscie poznania...przez wielu ludzi....Ale, jak sie okazuje na przykladzie twoim i innych czlonkow twojej komercyjnej organizacji religijnej, to proroctwo was nie dotyczy :-(


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunieteMtl » 18 maja 2017, 22:58

Gingers pisze:Albertus!!! Jak mogłeś! Zepsułeś mi cała zabawę wykładając tak bezpardonowo całą kawę na ławę :girl_haha: :girl_haha: :girl_haha:


Twoje zachowanie na tym forum pozostawia sobie wiele do zyczenia. Zachowujesz sie kretynsko jak pewna katechetka z forum katolickiego, o ktorej wiadomo, ze jest wariatką.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: Gingers » 18 maja 2017, 23:05

Jasne, jakbym pluła na Kościół byłabym cacy, a że zadałam proste pytanie na które przez kilka stron ŻADEN z protestantów nie potrafił odpowiedzieć (nie wyłączając ciebie) to robisz mi osobiste przytyki. Możesz mnie obrażać, twoje zdanie na mój temat nic dla mnie nie znaczy.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Skąd wiemy, że Biblia jest prawdziwa?

Postautor: kontousunieteMtl » 18 maja 2017, 23:23

Gingers pisze:Jasne, jakbym pluła na Kościół byłabym cacy,


Ty wlasnie plujesz na Kosciol...ale w swojej galopujacej glupocie nie masz mozliwosci zdac sobie z tego sprawy.

Niezaleznie natomiast od twojej przypadłosci powinnas dostac bana stalego za razacy brak kultury i brak szacunku dla gospodarzy tego forum.



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości