Data powstania Kościoła katolickiego

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: nesto » 07 lut 2017, 10:31

nesto pisze:
Rembov pisze:Możecie, z łaski swojej, nie rozmywać tematu? Tu chodzi, aby piewcy późnego powstania KK, podali źródła NAUKOWE (cyt.: "poważnych historyków"), które taką informację zawierają.


A masz jakieś NAUKOWE dane odnośnie tego, że Jezus w ogóle żył?


Zbyszekg4 pisze:Co rozumiesz pod pojęciem "naukowe"? Czy historyczne dokumenty są naukowe... czy żądasz czegoś tak namacalnego jak Twoja głowa, w której co prawda można naukowo stwierdzić występowanie mózgu, ale już co do jego sposobów używania, to mogą być różne teorie... ;D


Pisałem na niejakiego Rembov w związku z jego wpisem żądającym "naukowych" dowodów, kiedy powstał kk.
Jak widzę nie zajarzyłeś.
Ale jeśli pytasz - chodzi o źródła historyczne - pomijając sfałszowane (np. Flawiusza).


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Zbyszekg4 » 07 lut 2017, 12:23

nesto pisze:Pisałem na niejakiego Rembov w związku z jego wpisem żądającym "naukowych" dowodów, kiedy powstał kk.

A to sorrki-nie wtrącam się :]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 08 lut 2017, 21:10

Rembov pisze:Prosiłem do nazwiska NAUKOWCÓW i tytuły ich prac, w których znajdę to, co nam tutaj wypisuje KAAN na temat daty powstania Kościoła katolickiego, a nie powtarzanie jego tez ubranych w inne słowa.

Earle Edwin Cairns, J. A. Wylie, Philip Schaff, C. B. Hassell i inni.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 09 lut 2017, 07:57

Podaj konkretne tytuły ich prac bo na przykład
KAAN pisze:Earle Edwin Cairns

w książce "Z chrześcijaństwem przez wieki: historia Kościoła Powszechnego" ( https://books.google.pl/books?redir_esc ... ki&f=false ) na stronie dwudziestej wskazał okolice roku 200 n.e., a nie piąty wiek, jako początek istnienia Kościoła katolickiego. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 11:45

Rembov pisze:Podaj konkretne tytuły ich prac bo na przykład
KAAN pisze:Earle Edwin Cairns

w książce "Z chrześcijaństwem przez wieki: historia Kościoła Powszechnego" ( https://books.google.pl/books?redir_esc ... ki&f=false ) na stronie dwudziestej wskazał okolice roku 200 n.e., a nie piąty wiek, jako początek istnienia Kościoła katolickiego. :D
No i co z tego? Przeczytałeś całą książkę? Co oznacza katolicki? Jakie kryterium przyjąć za powstanie katolicyzmu? Katoliczym charakteryzuje się władzą papieża i prymatem rzymskiego biskupa nad innymi. Realnie coś takiego mialo miejsce dopiero za Leona I i ukształtowało się na przełomie V i VIw. Początki formowania się katolicyzmu można upatrywać w IVw po edykcie mediolańskim, kiedy religia chrześcijańska stała się religią państwową. Oczywiście że wiele herezji katolickich istniało wiele wcześniej, już od czasów apostolskich, ale nie miały one związku z realną strukturą KK. Katolicyzm to ORGANIZACJA religijna a nie wierzący ludzie, dlatego o KK można mówić dopiero wtedy gdy uformowała sie władza papieska która zgromadziła władzę w jednym miejscu.
W tych książkach przeczytasz, że tytuł papa dotyczył wszystkich biskupów i nie wyróżniał nikogo ponad innych. Sytuacja zmieniła się po zdobyciu władzy przez chrześcijańskich władców z powodu upadku Rzymu.
Więcej przeczytasz w tych książkach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 09 lut 2017, 12:01

KAAN pisze:
Rembov pisze:Podaj konkretne tytuły ich prac bo na przykład
KAAN pisze:Earle Edwin Cairns

w książce "Z chrześcijaństwem przez wieki: historia Kościoła Powszechnego" ( https://books.google.pl/books?redir_esc ... ki&f=false ) na stronie dwudziestej wskazał okolice roku 200 n.e., a nie piąty wiek, jako początek istnienia Kościoła katolickiego. :D
No i co z tego?

To z tego, że autor przeczy twojej tezie wskazując inną datę jako początek istnienia Kościoła katolickiego (ok. 200 n.e.). Poproszę o inny tytuł jego pracy, w której głosi twoje tezy, a także o wskazanie konkretnych tytułów prac pozostałych autorów, których wskazałeś.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 12:03

Bzdury piszesz jak zwykle, poczytaj, może zrozumiesz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 09 lut 2017, 12:21

https://books.google.pl/books?id=356tGm ... &q&f=false - to autor, którego SAM poleciłeś. To nie moja wina, że podaje INNĄ datę powstania Kościoła katolickiego niż ty. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Adalbertus » 09 lut 2017, 12:38

Rembov pisze:https://books.google.pl/books?id=356tGmY4XpsC&lpg=PP1&dq=Z%20chrze%C5%9Bcija%C5%84stwem%20przez%20wieki%3A%20historia%20Ko%C5%9Bcio%C5%82a%20Powszechnego&hl=pl&pg=PA20#v=onepage&q&f=false - to autor, którego SAM poleciłeś. To nie moja wina, że podaje INNĄ datę powstania Kościoła katolickiego niż ty. :D


Ale też inną niż Ty.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 12:59

Dwie strony wcześniej (18) o okresie 313-590"... Po tym okresie starożytny kościół Katolicki cesarski stał się w rzeczywistości Kościołem rzymsko - katolickim.
Rembov zrobi wszystko żeby zanegować oczywistości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Albertus » 09 lut 2017, 16:43

Adalbertus pisze:
Rembov pisze:https://books.google.pl/books?id=356tGmY4XpsC&lpg=PP1&dq=Z%20chrze%C5%9Bcija%C5%84stwem%20przez%20wieki%3A%20historia%20Ko%C5%9Bcio%C5%82a%20Powszechnego&hl=pl&pg=PA20#v=onepage&q&f=false - to autor, którego SAM poleciłeś. To nie moja wina, że podaje INNĄ datę powstania Kościoła katolickiego niż ty. :D


Ale też inną niż Ty.


Ale to KAAN podał autora tej książki jako przykład historyka który rzekomo potwierdza jego tezę że KK zaczął funkcjonować w 5 wieku....

A tu okazuje się że to nieprawda...

Dobrze że Rembov sprawdził. Trzeba jednak sprawdzać....


2Kor7:(1) Mając przeto takie obietnice, najmilsi, oczyśćmy się z wszelkich brudów ciała i ducha, dopełniając uświęcenia naszego w bojaźni Bożej.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 17:26

Albertus pisze:
Adalbertus pisze:
Rembov pisze:https://books.google.pl/books?id=356tGmY4XpsC&lpg=PP1&dq=Z%20chrze%C5%9Bcija%C5%84stwem%20przez%20wieki%3A%20historia%20Ko%C5%9Bcio%C5%82a%20Powszechnego&hl=pl&pg=PA20#v=onepage&q&f=false - to autor, którego SAM poleciłeś. To nie moja wina, że podaje INNĄ datę powstania Kościoła katolickiego niż ty. :D


Ale też inną niż Ty.


Ale to KAAN podał autora tej książki jako przykład historyka który rzekomo potwierdza jego tezę że KK zaczął funkcjonować w 5 wieku....

A tu okazuje się że to nieprawda...

Dobrze że Rembov sprawdził. Trzeba jednak sprawdzać....
Prawda, poczytaj sobie tą książkę i uwagę post wcześniej, nie troluj.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Rembov » 09 lut 2017, 17:29

Twoje uwagi nic nie znaczą, KAAN, bo okazało się, że autor, który rzekomo miał głosić powstanie Kościoła katolickiego w V wieku, datuje to wydarzenie na okolice roku 200 n.e. :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: KAAN » 09 lut 2017, 20:00

Rembov pisze:Twoje uwagi nic nie znaczą, KAAN, bo okazało się, że autor, który rzekomo miał głosić powstanie Kościoła katolickiego w V wieku, datuje to wydarzenie na okolice roku 200 n.e. :D
Nie przeczytałeś strony 18, uprawiasz kłamstwo, trolujesz. KR powstał według tej książki nawet później niż pisałem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Data powstania Kościoła katolickiego

Postautor: Dezerter » 26 lut 2017, 20:49

Ktoś tu się mota w zeznaniach i podaje rożne wersje - próbując na siłę zaprzeczyć, że Kościół katolicki jest Apostolski
prześledźmy wersje ;)
Początek IV Realne pojawienie się KK
KAAN pisze:(...) Katoliczym charakteryzuje się władzą papieża i prymatem rzymskiego biskupa nad innymi. Realnie coś takiego mialo miejsce dopiero za Leona I i ukształtowało się na przełomie V i VIw. (...)


Początek III
Początki formowania się katolicyzmu można upatrywać w IVw po edykcie mediolańskim, kiedy religia chrześcijańska stała się religią państwową.


Początek II
Podany przez KAAN autor Earle Edwin Cairns
w książce "Z chrześcijaństwem przez wieki: historia Kościoła Powszechnego" ( https://books.google.pl/books?redir_esc ... ki&f=false ) na stronie dwudziestej wskazał okolice roku 200 n.e.,

Początek I
Oczywiście że wiele herezji katolickich istniało wiele wcześniej, już od czasów apostolskich, ale nie miały one związku z realną strukturą KK.

wytłuszczenie moje
i tutaj KAAN dotarł wreszcie do prawdy, że KK jest Kościołem Apostolskim i podstawy jego wiary zostały zaczerpnięte w I wieku.
kolejny wniosek jaki z tego wysnuwam - KK był w I wieku, był w II, był w IV był w V, był w VI
składam uniżony wniosek do znawcy tematu - zechciej proszę uznać również, że KK był w III wieku, bym mógł się powoływać na twój autorytet ;)
...sam to napisałeś - ja tylko zebrałem


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości