To jak to jest, panowie katolicy?

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 24 mar 2009, 12:35

paulinka pisze:Myślę że ten tekst jest specjalnie tak skonstruowany żeby nikt go nie rozumiał i nadal wierzył w Kościół jego prawdomówność i świętość

To, że najwyraźniej Ty go nie rozumiesz, to jeszcze nie stanowi żadnej przesłanki do tego, że nikt go nie rozumie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
paulinka
Posty: 133
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:15
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: paulinka » 24 mar 2009, 12:38

Czytając to co wy trzej piszecie mam wrażenie że i wy tego nie rozumiecie ale ślepo w to wierzycie ponieważ Tradycja jest rzeczą Świętą. Gdzież by papież nieomylny papież zatwierdził doktrynę która nie jest prawdą.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 24 mar 2009, 12:45

paulinka pisze:Czytając to co wy trzej piszecie mam wrażenie że i wy tego nie rozumiecie ale ślepo w to wierzycie ponieważ Tradycja jest rzeczą Świętą.

Paulinko, nie rozumiemy ponieważ bronimy? A może jednak bronimy ponieważ rozumiemy i widzimy zgodność zarówno z ze spisanym Słowem Bożym, jak i przekazaną ustnie Tradycją Apostolską?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
paulinka
Posty: 133
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:15
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: paulinka » 24 mar 2009, 12:48

To jes straszne że dostrzegacie zgodnośc Pisma i Tradycji ale ja nie chcę się kłócić ;-)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 24 mar 2009, 12:55

To jes straszne że dostrzegacie zgodnośc Pisma i Tradycji ale ja nie chcę się kłóci

Pisałem o zgodności "omawianego" w tym wątku nauczania.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
paulinka
Posty: 133
Rejestracja: 02 gru 2008, 09:15
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Wrocław
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: paulinka » 24 mar 2009, 12:57

Acha to przepraszam


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 mar 2009, 16:30

Rembov pisze:
paulinka pisze:Czytając to co wy trzej piszecie mam wrażenie że i wy tego nie rozumiecie ale ślepo w to wierzycie ponieważ Tradycja jest rzeczą Świętą.

Paulinko, nie rozumiemy ponieważ bronimy? A może jednak bronimy ponieważ rozumiemy i widzimy zgodność zarówno z ze spisanym Słowem Bożym, jak i przekazaną ustnie Tradycją Apostolską?
Ktorej nik nie zna :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 24 mar 2009, 17:30

Rembov pisze:
paulinka pisze:Czytając to co wy trzej piszecie mam wrażenie że i wy tego nie rozumiecie ale ślepo w to wierzycie ponieważ Tradycja jest rzeczą Świętą.

Paulinko, nie rozumiemy ponieważ bronimy? A może jednak bronimy ponieważ rozumiemy i widzimy zgodność zarówno z ze spisanym Słowem Bożym, jak i przekazaną ustnie Tradycją Apostolską?

szczerze? znam mnóstwo takich, którzy bronią, choć nie rozumieją, a nawet się nie zgadzają.

"eee... no trochę to dziwne... no, ale to UNK, oni wiedzą lepiej, widocznie tak ma być"


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 25 mar 2009, 07:59

Ktorej nik nie zna

Wam się wydaje, że nikt jej nie zna.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 mar 2009, 09:48

Rembov pisze:
Ktorej nik nie zna
Wam się wydaje, że nikt jej nie zna.

To ja podaj

Wiesz Prawa Pnastw reguluja pewne sytuacje zwane wykroczeniami i przestepstwami. Tak samo wasz kociol ma dogmaty ktore mowia ze po ich przekroczniu czlowiek musi sie conajmniej nawrocic do prawdy. ja nie chce spisu WSZYSTKICH prawd tak samo Prawo panstwowe nie podaje zpisu wszystkiego co wolno.
Ja chce spis waszych dogamtow czyli ZAPISOW prawd wiary. tak jak panstwa pokazuja prawo.
O waszym zbiorze dogmatow wie tylko chyba Bóg i to tez tylko dlatego ze wie wszystko :) Bo wy nie wiecie i nie chcecie tago podac.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 25 mar 2009, 09:58

Ja chce spis waszych dogamtow czyli ZAPISOW prawd wiary. tak jak panstwa pokazuja prawo.

Podawałem pozycję, gdzie znajdziesz wszystkie dogmaty, poza dwoma ogłoszonymi przez papieży w latach 1854 i 1950. Czterotomowa pozycja nosi tytuł "Dokumenty Soborów Powszechnych" i jest do kupienia na przykład w poniższych sklepach:
http://www.empik.com/szukaj?q=Dokumenty ... rset=UTF-8
http://www.poczytaj.pl/index.php?szukaj ... 0&x=10&y=3

O waszym zbiorze dogmatow wie tylko chyba Bóg i to tez tylko dlatego ze wie wszystko :) Bo wy nie wiecie i nie chcecie tago podac.

Zdajesz sobie sprawę, że to co napisałeś w tej wypowiedzi jest co najmniej mówieniem nieprawdy, natomiast jeżeli byłeś świadomy istnienia wyżej wymienionej przeze mnie pozycji, to staje się zwykłym kłamstwem?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 mar 2009, 11:41

Rembov pisze:
Ja chce spis waszych dogamtow czyli ZAPISOW prawd wiary. tak jak panstwa pokazuja prawo.

Podawałem pozycję, gdzie znajdziesz wszystkie dogmaty, poza dwoma ogłoszonymi przez papieży w latach 1854 i 1950. Czterotomowa pozycja nosi tytuł "Dokumenty Soborów Powszechnych" i jest do kupienia na przykład w poniższych sklepach:
http://www.empik.com/szukaj?q=Dokumenty ... rset=UTF-8
http://www.poczytaj.pl/index.php?szukaj ... 0&x=10&y=3

O waszym zbiorze dogmatow wie tylko chyba Bóg i to tez tylko dlatego ze wie wszystko :) Bo wy nie wiecie i nie chcecie tago podac.

Zdajesz sobie sprawę, że to co napisałeś w tej wypowiedzi jest co najmniej mówieniem nieprawdy, natomiast jeżeli byłeś świadomy istnienia wyżej wymienionej przeze mnie pozycji, to staje się zwykłym kłamstwem?

To Dlaczego gdy powoujemy sie na ten zbior waszych dogmatow i doktryn twierdzicie ze was nie obowiazuja.

Dla mnie to jest wlasnie problemem

Bo jak powoluje sie na Brviarum Fidei czy tez Danzingera to twierdzicie ze to was nie obowiazuje!

Stad dla mnie odsywlanie mnie do zbioru ktory was nie obowiazuje jest co najmniej not fair.

Dlatego nadal brak listy waszych dogmatow. Bowiem te Zawsze i wszedzie was obowiazuja no chyba ze cos sie zminilo w ostatnim miesiacu.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 25 mar 2009, 13:21

Lash - nie damy się nabrać na twoje sztuczki. Chcesz nam wmówić że wiara to jest coś na kształt państwa gdzie nie dość że są szczegółowe regulacje, to jeszcze do tego wmawiasz nam, że niezależnie od tego kiedy, gdzie oi po co dany tekst powstał to my MUSIMY się niewolniczo trzymać jego treści...

Ja rozumiem, że to jest zgodne z twoją mentalnością. Ale nam nic nie wmówisz. My nie przerabiamy żywej wiary na zbiór przepisów. Jeśli ty chcesz tak robić to cofnij się do czasów ST - a i wtedy stwierdzono by, że należysz do skrajnego skrzydła uczonych w piśmie.

Jesli nie potrafisz zrozumieć tego, że wiary skodyfikować się nie da, i że wypowiedzi dotyczące wiary (wypowiedzi kościoła) należy rozumieć w określonym czasie i kontekście - to z mojej strony dyskusja o rzekomej "liście dogmatów" (a w ogóle to chyba jest twój "stwór" - ta lista dogmatów - nie słyszałem kiedykolwiek żeby ktokolwiek takiej listy się domagał lub ją przedstawiał) jest zakończona.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 31 mar 2009, 09:52

Baranek pisze: Lash - nie damy się nabrać na twoje sztuczki. Chcesz nam wmówić że wiara to jest coś na kształt państwa gdzie nie dość że są szczegółowe regulacje, to jeszcze do tego wmawiasz nam, że niezależnie od tego kiedy, gdzie oi po co dany tekst powstał to my MUSIMY się niewolniczo trzymać jego treści...
Wiara w KRK jest czyms na miare zycia w panstwie.
w ZADNYM panstwie nie masz uregulanego tego wszystkigo co jest dobre.
Masz wyznaczone granice za ktore ciebie panstwo karci.
Obraz panstwa nie jest moj
Jakbys nie wiedzial dzieci Boze zyja w krolestwie ktore ma w sobie elementy tego co nazywamy panstwem
Ja sie nie domagam od ciebie wyszczegolnienia wszystkiego co dobre ale wlasnie opisu granic ktore stawia KRK.
wiec przetsan piac jak jakis kapłon ale odpowiedz po ludzku i prosto.
Baranek pisze:Ja rozumiem, że to jest zgodne z twoją mentalnością. Ale nam nic nie wmówisz. My nie przerabiamy żywej wiary na zbiór przepisów. Jeśli ty chcesz tak robić to cofnij się do czasów ST - a i wtedy stwierdzono by, że należysz do skrajnego skrzydła uczonych w piśmie.
A kto tak mowi?
Ja spokojnie moge powiedziec ze ten kto sie nie trzyma nauki Pisma Sw nie jest uznany przez Pana.
Wy dorzyciliscie sobie inne granice i wyrzucacie tych co sa zgodni z pismem a przygarniaci tych co czcza starotestamentowe demony.
Jeszcze raz powtarzam twoje kłamliwe imputowanie ze ja próbuje jakos zmienic zywa wiare na zbior przepisów jest zwyczajnie pokazniem słabości.
To TWOJ koscioł wymyślał te przpisy czyż nie?
Wiec nie odracaj kotka ogonkiem
Baranek pisze:Jesli nie potrafisz zrozumieć tego, że wiary skodyfikować się nie da, i że wypowiedzi dotyczące wiary (wypowiedzi kościoła) należy rozumieć w określonym czasie i kontekście - to z mojej strony dyskusja o rzekomej "liście dogmatów" (a w ogóle to chyba jest twój "stwór" - ta lista dogmatów - nie słyszałem kiedykolwiek żeby ktokolwiek takiej listy się domagał lub ją przedstawiał) jest zakończona.

Oczywiście ze teraz uciekasz z dyskusji.

1. Nikt sie od ciebie nie domaga kodyfikacji wiary - to twoje budownie na nieprawdzie
2. To twoj koscioł sam wymysłił pisanie dogamtów i "kodyfikacje wiary" czyzbys twierdzil ze to faryzeizm?
3. Twój kosciół twierdzi że dogmat raz podany ma zostać na wieki - ty postulujesz Jego czasowość zmienność znaczenia.
4. Nie podasz listy kodyfikacji spreparowanych przez twój kosicoł bo wiesz ze okazłbys sie heretykiem wg nich.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 31 mar 2009, 09:58

Lash - w końcu o co ci chodzi? Żebym podał, czy żebym nie podał "listy dogmatów" Bo miotasz się w tym poście z lewej do prawej i z powrotem...

Jasne że są granice wyznaczone przez kościół katolicki, których nie wolno przekraczać. Ale ty domagałeś się listy dogmatów Lash! Już zapomniałeś??

Nie wiem doprawdy co oznacza, że mój kościół "wymyślił" pisanie dogmatów... Naprawdę Lash do czego zmierzasz?
Może do tego, że w Nicei w 325 roku przedstawiono dogmat o Synu Bożym? Albo, że w Chalcedonie podano dogmat o 2 naturach w Chrystusie? Jeśli o takie "pisanie" dogmatów ci chodzi - to jak najbardziej KK takie dogmaty ogłaszał!! Rozumiem, że ciebie to ani ziębi ani grzeje, że coś takiego ogłoszono.
Ty sobie sam to wykoncypowałeś (Trójcę 2 natury w Chrystusie) czytając SAM pismo w zaciszu swojego pokoju...



Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości