Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Rzut oka na historię eklezjalną
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: sahcim » 02 cze 2016, 20:59

To, że Samolubowi ręce opadły nie znaczy, że Krk udziela rozwodu małżeństwom, które zawarły sakramentalny związek zgodnie z nauczaniem tegoż...(ale to do Samoluba nie dotrze zanim nie opadną mu zamiast rąk łuski z jego oczu zasłoniętych własnym widzimisię)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: Samolub » 02 cze 2016, 21:08

udowodnij że moje opadnięte ręce tego nie symbolizują ^^"

Dobrze, chce poznac powody uniewaznien malzenstwa jakie udzielal KRK, najlepiej w procentach.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: sahcim » 02 cze 2016, 21:19

Samolub pisze:udowodnij że moje opadnięte ręce tego nie symbolizują ^^"
To, że Samolub wmówił sobie, że coś tam jego ręce symbolizują nie oznacza nic poza tym, że coś tam się Samolubowi ubzdurało w głowie i sądzi, że takie są fakty..
Dobrze, chce poznac powody uniewaznien malzenstwa jakie udzielal KRK, najlepiej w procentach.
W Krk nie unieważnienie się małżeństw sakramentalnych zawartych zgodnie z nauczaniem Kościoła...(ale to do Samoluba nie dotrze wcześniej zanim nie zrzucić tych łusek o których mówiłem wyżej...)


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: sahcim » 02 cze 2016, 21:27

Efendi pisze:Sahcim, w KRK w ogóle nie uniewania się małzenstw ;) Lecz stwierdza niewaznosc. Czyli ze to malzenstwo w ogole nie zaszlo :)
Ja to wiem, ty to wiesz i wiedzą to także inni znający nauczanie KRK w tej kwestii ale co zrobić żeby ta prawda dotarła także do takich jak Samolub...???


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: Samolub » 02 cze 2016, 21:44



Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: sahcim » 02 cze 2016, 21:49

Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: Samolub » 02 cze 2016, 21:57

Przeniosłem dyskusje, bo to nieodpowiedni temat na Twoje flustracje.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: nadrozd » 02 cze 2016, 22:14

Ian pisze:Święto Reformacji to przede wszystkim świętowanie wyzwolenia się z okowów zwodniczej rzymskiej instytucji trzymającej w ciemnocie miliony ludzi.


Dokładnie :) no gdyby zylibyśmy w egipcie starożytnym to pewnie ktos założył by temat

"sens świeta pesach z punktu widzenia Faraona."

wtedy cytat by brzmiał tak:

Nie mamy powodu, aby świętować Paschy, bo jej efektem były plagi egipskie,
(Wj 7,14-25) przemiana wód Nilu i całej wody w Egipcie w krew (דָם 'dam') .
(Wj 7,26-8.11) żaby (w innych wersjach przypuszcza się iż to były gady) (צְּפַרְדֵּעַ 'cfardea') .
(Wj 8,12-15) komary (כִּנִּים 'kinim') .
(Wj 8,16-28) muchy (עָרוֹב 'arow') — pierwsza, która nie dotknęła Izraelitów mieszkających w Goszen.
(Wj 9,1-7) pomór bydła (דֶּבֶר 'dewer') .
(Wj 9,8-12) wrzody (שְׁחִין 'szchin') .
(Wj 9,13-35) grad (בָּרָד 'barad') .
(Wj 10,1-20) szarańcza (אַרְבֶּה 'arbe') .
(Wj 10,21-29) ciemność (חוֹשֶך 'choszech') .
(Wj 11,1-12.36) śmierć pierworodnych (מַכַּת בְּכוֹרוֹת 'makat bechorot') .
A na końcu Mojżesz zaiwanił nam naszych tanich robotników..... :cry:
(...) Jeżeli świętujemy 25-lecie małżeństwa, to świętujemy jedność tego małżeństwa (...) nie świętuje się 25 lat rozwodu nawet jak mąż bije, pali na stosie i w smole , czy wybija masowo paląc w jaskini."

Faraon


Logika religijnych faryzeuszków egipskich pewbie by była taka i o mojżeszu by tak powiedzieli:

Bo wkoncu co to za wywrotowiec był z tego paskudnego Mojżesza, tyle bólu tyle cierpień przyniosły te jego pomysły, Żylismy spokojnie, w pieknej ekumeni . Mieli prace chleb dach nad głową. ........ to nie dość ze uciekli to jeszce nas okradli. A Mojżesz to Morderca... bo zabil egipcjanina.



Krytyka reformacji własnie w moich oczach tak wygląda. i ma mniej więcej taki sens ;) Zwykły nonsensowny jad.

Jasne że dla temtego Papieża reformacja była jego porażką, i to on do tego rozłamu doprowadził a nie reformatorzy którzy nie chcieli pozwolic na wyzysk ludzi za pomocą płatnych odpustów by papieże mogli budowac sobie sarkofagi w watykanie pełne mumi pontifex maximusów. godne ich królewskiego majestatu.....
Przepraszam ale ja tak to widze.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: Oberyn. » 03 cze 2016, 14:36

Rembov pisze:ezus dopuścił opuszczenie drugiej strony z powodu nierządu (πορνεια), a nie cudzołóstwa (μοιχεία), które od siebie jasno i jednoznacznie odróżnił (vide Mat 19:9). Natomiast prawosławie dopuszcza rozwód np. jeżeli małżeństwo zwyczajnie się rozsypie: http://www.wygoda.cerkiew.pl/index.php? ... &Itemid=13


Ok. Co KRK rozumie przez słowo "nierząd"? Notoryczne zdrady jednej ze stron?


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: Rembov » 03 cze 2016, 14:41

Zdrada, Oberynie, mieści się w kategorii cudzołóstwo, a nie nierząd. Nierząd je tym:

2353 Nierząd jest zjednoczeniem cielesnym między wolnym mężczyzną i wolną kobietą poza małżeństwem. Jest on w poważnej sprzeczności z godnością osoby ludzkiej i jej płciowości w sposób naturalny podporządkowanej dobru małżonków, jak również przekazywaniu życia i wychowaniu dzieci. Poza tym nierząd jest poważnym wykroczeniem, gdy powoduje deprawację młodzieży.

http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkIII-2-2.htm


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: Dragonar » 03 cze 2016, 23:29

Efendi pisze:A Cerkiew świetuje swieto Wielkiej Schizmy?

Istotą Reformacji nie był i nie jest rozłam. Chęć wprowadzenia na nowo Dobrej Nowiny do w Kościoła Katolickiego, który ją zaprzepaścił, była materialną przyczyną Reformacji, a 31 października świętujemy przywrócenie Kościołowi Ewangelii o zbawieniu z łaski przez wiarę, która była zaćmiona przez nauki katolickie, stąd protestanckie hasło: post tenebras lux - po mrokach światło.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: kontousunięte1 » 04 cze 2016, 11:58

Efendi
Może właśnie chodzi o tą antypatię do Lutra. ;)
Jeśli już świętować to data jest adekwatna. Symboliczna i związana z konkretnym działaniem, od którego zaczęły się zmiany. W kierunku powrotu do pierwotnego chrześcijaństwa. :-D


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: Rembov » 04 cze 2016, 13:12

To mam pytanie: Która denominacja protestancka wróciła do tego pierwotnego chrześcijaństwa, skoro jest ich tak wiele? Nie możecie się dogadać między sobą jak to pierwotne chrześcijaństwo wyglądało? :D


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: Dragonar » 04 cze 2016, 14:59

Rembov pisze:To mam pytanie: Która denominacja protestancka wróciła do tego pierwotnego chrześcijaństwa, skoro jest ich tak wiele? Nie możecie się dogadać między sobą jak to pierwotne chrześcijaństwo wyglądało? :D

1. Protestantyzm to jedność w różnorodności, niekoniecznie zbiór skrajnie odmiennych grup, mających różny pogląd na pierwotne chrześcijaństwo.
2. Lepsza i wartościowsza jest różnorodność powstała ze względu na Bożą prawdę, niż absolutna i zupełna jedność w fałszu, jak to ma miejsce w głównym nurcie katolicyzmu.
3. Istnienie kilkudziesięciu tysięcy protestanckich denominacji to jeden z popularnych wśród katolików mitów, który przerysowuje problem, dołączając do pojęcia protestantyzmu nawet okultystów czy mormonów, a więc różne niekatolickie i nieprawosławne grupy (pseudo)chrześcijańskie.
4. Która grupa reprezentuje prawdziwy i słuszny katolicyzm - główny nurt katolicyzmu, czy może różne grupy reprezentujące katolicyzm przedsoborowy? Nie możecie się dogadać między sobą jak ten pierwotny i właściwy katolicyzm powinien wyglądać?


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Święto Reformacji z punktu widzenia katolika

Postautor: Rembov » 04 cze 2016, 15:18

Dragonar pisze:
Rembov pisze:To mam pytanie: Która denominacja protestancka wróciła do tego pierwotnego chrześcijaństwa, skoro jest ich tak wiele? Nie możecie się dogadać między sobą jak to pierwotne chrześcijaństwo wyglądało? :D

1. Protestantyzm to jedność w różnorodności, niekoniecznie zbiór skrajnie odmiennych grup, mających różny pogląd na pierwotne chrześcijaństwo.

A w ramach te jedności powstają coraz to nowe denominacje. :D
Dragonarze, bądźmy poważni i nie pisz mi o jedności tam, gdzie jej nie ma.

2. Lepsza i wartościowsza jest różnorodność powstała ze względu na Bożą prawdę,

A Apostołowie nauczali, że w Kościele ma być "jedna wiara", a nie tyle ich wersji, co wierzących. Co oznacza, że to, co tutaj napisałeś, jest zwyczajnie sprzeczne z nauczaniem zawartym w Piśmie Świętym.

3. Istnienie kilkudziesięciu tysięcy protestanckich denominacji to

Ponieważ nic o tym nie wspominałem, to jest to kolejny unik od odpowiedzi na moje pytania.

4. Która grupa reprezentuje prawdziwy i słuszny katolicyzm

A to jest już totalna zmiana tematu na zasadzie "a u was to Murzynów biją". :D

Co oznacza, że od ciebie nie dowiem się tego, która z denominacji protestanckich wróciła do pierwotnego chrześcijaństwa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości