Daty powstawania ksiąg Pisma Świętego

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 13 mar 2009, 14:20

Lash pisze:Bo kosciol rozpoznal maksymalna liczbe ksiag NT ktore mial rozpoznac. Proste

Ale skąd wiesz, że to akurat Kościół, który prawidłowo wierzył, podał listę ksiąg, którą dzisiaj przyjmujesz jako spisane przez Apostołów z natchnienia Ducha Świętego?
Może ta lista została podana akurat przez biskupów, którzy odeszli od nauczania apostolskiego?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2009, 14:21

A teraz prosze o nie zasmiecanie watku i powrót do tematu


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 13 mar 2009, 14:22

Lash pisze:A co mówiL?

Nie wiem. Wiem, że prorokował.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 mar 2009, 17:56

Machu Picchu pisze:Jeśli wg. Ciebie oskarżeniem jest wskazanie Ciebie jako źródła nierzetelnej wiadomości na temat dzieł i osoby Anny Świderkówny, to ja nie mam nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.
Nierzetelnie to ty oceniasz to co napisałem, przede wszystkim jełśi masz jakieś wątpliwości to przeczytaj Świderkówną i udowodnij że nie podawała tych informacji które cytowałem. W jej dziele informacje które podałem są i oceniam je bardzo negatywnie, nie pasują do tytułu tej pani.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 mar 2009, 18:08

Baranek pisze:Co wypłukał katolicyzm? Wiarę w Jezusa, w Słowo Boże? Czy ty aby na pewno wiesz co mówisz?
Pewnie że wiem, cały czas udowadaniasz że to co Słowo Boże mówi to jest mało ważne, ważniejsze dla ciebie są nauki twojego kościołą. Nieważne że Słowo mówi nie czyń sobie podobizny... ty wiesz lepiej niż Bóg. Co z tego że Pan Jezus złożył jedyną doskonałą i ostateczną ofiarę... ty wiesz lepiej i masza to dla ciebie(katolików) ofiara.
Gdyby nie katolicyzm - to miałbyś to co na terenach dawnego ZSRR albo w Holandii - gdzie byl protestantyzm. Tam już prawie nikt nie mówi o Jezusie i Go nie czci.
Czy myślisz że katolicyzm jest czymś lepszym niż to co w wymienionych krajach? Niczym się nie różni, miliony ludzi idzie do piekła, bo nie zna Ewangelii Bożej, próbujesz ich nawracać na uczynki, zamiast do Jezusa i wiary w jego dzieło. Poza tym wszystko co się dzieje nie ma żadnego związku ze staraniami tej czy innej religii, wszystko zdąża do upadku, szczególnie katolicyzm i inne wielkie religie.
U nas przeciwnie - wielu ludzi katolików mówi otwarcie o Jezusie, czci Go i stara się Go naśladować...
Wspaniale niech ci co naśladują robią to dalej, może dojdą do poznania prawdy i się nawrócą, ale na pewno nie dzięki katolicyzmowi.
I skoro o własnym kraju mówisz "zapyziały" to zmień sobie obywatelstwo...
A po co, myślisz że inne kraje są lepsze? Na całym świecie jest jedno wielkie bagno, dlatego jest to znak że Pan Jezus niedługo przyjdzie. Lepiej żebyś się nawrócił zanim Pan przyjdzie, bo potem bedzie cięzko.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 13 mar 2009, 19:31

KAAN pisze:Nierzetelnie to ty oceniasz to co napisałem, przede wszystkim jełśi masz jakieś wątpliwości to przeczytaj Świderkówną i udowodnij że nie podawała tych informacji które cytowałem. W jej dziele informacje które podałem są i oceniam je bardzo negatywnie, nie pasują do tytułu tej pani.


Wybacz. Nawet nie podałeś tytułu dzieła o którym pisałeś. Nic poza 'popierała tezę, że ...'. Więc może nie rozmawiajmy o rzetelności. Dziękuję.


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 mar 2009, 19:40

Machu Picchu pisze:Wybacz. Nawet nie podałeś tytułu dzieła o którym pisałeś. Nic poza 'popierała tezę, że ...'. Więc może nie rozmawiajmy o rzetelności. Dziękuję.
Proszę : "Rozmowy o Biblii" . Cały czas o tym była mowa, wysil się i czytaj posty dokładnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 13 mar 2009, 20:09

KAAN pisze:
Machu Picchu pisze:Wybacz. Nawet nie podałeś tytułu dzieła o którym pisałeś. Nic poza 'popierała tezę, że ...'. Więc może nie rozmawiajmy o rzetelności. Dziękuję.
Proszę : "Rozmowy o Biblii" . Cały czas o tym była mowa, wysil się i czytaj posty dokładnie.


Gdyby istniała tylko jedna jej książka o tym tytule byłabym zachwycona. Tyle, że 'Rozmowy ...' to zasadniczo tytuł serii. Więc nadal nie wiem o czym rozmawiamy więcej niż o braku podania dokładnych namiarów z Twojej strony.


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2009, 23:54

Rembov pisze:
Lash pisze:A co mówiL?

Nie wiem. Wiem, że prorokował.
Dzieki za szczerosc - wiec nie mozesz powiedziec ze Dzieje Apostolskie sie myla i mogl prorokowac o przyszlosci


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości