Daty powstawania ksiąg Pisma Świętego

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 mar 2009, 13:55

Rembov pisze:Podałeś hipotezę, że podobne tabliczki, jak te znalezione, istniały również dla ksiąg Pisma Świętego. To nie jest argument.

Natomiast na temat publikacji pani profesor Świderkówny, to powtarzam to, co już napisałem:

Książa w dłonie i czytaj. Cytowania odmawiam z braku czasu, nie mogę poświęcić tyle czasu żeby przepisywać długie fragmenty rozdziałów.
Może jakiś krótki fragmencik :) bo dotychczas to nic nie wynika z twoich argumentów podałes tylko nazwisko..


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 mar 2009, 19:53

Poczytałem trochę Świderkówną, ubawiłem się jej stwierdzeniami że księga Daniela powstawała w IIIw i na dodatek proroctwa to nie proroctwa tylko historia pisana post factum, tylko udawało proroctwo. Argument ?!?!? Nie uwierzycie :D
Za dokładnie proroctwo opisywało wydarzenia !
Pani profesor nie może stanowić autorytetu, bo opiera się o wymysły ludzi którzy za nic mają fakty i świadectwo Słowa o historii (założę się że sama tego nie wymyśliła).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 11 mar 2009, 20:11

ann_in_grace pisze:Pani profesor liberalna? Wiedzialam juz od jakiegos czasu. To teraz takie modne...
Od jakiegoś czasu nie żyje pani profesor, na modzie jej już nie zależy, ale jak żyła to pewnie jej zależało :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 mar 2009, 01:22

Rembov pisze:Lash, w odpowiedzi na "Dziady" i "Pana Tadeusza", napisał:

"Teoria tabliczek cakiem ladnie to wyjasnia"

To jest tylko hipoteza.

"To jak z tymi datami? "

Są zdecydowanie inne, niż prezentuje to KAAN.

"Którego sługę Bozego natchnał "duch" aby złożył swiadectwo że jest Mojżeszem choć nim nie był?"

Księgi Tory nie zawierają "tabliczki" z imieniem autora, dlatego się nie dowiemy, kto dokładnie je spisywał.

" dalej jest to natchnione?"

Tak. Natchnienie przez Boga nie zależy od tego, czy księgę spisywał autor taki jak Mojżesz czy Izajasz. Pochodzi ono od Ducha Świętego.
A datowania liberalne to nie hipotezy ;)
wybacz zle chyba zartujesz :P


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 12 mar 2009, 01:25

ann_in_grace pisze:Tak, zmarla w ubieglym roku. Ciekawe, co teraz mowi o tych liberalnych pogladach...
ujc ujc ujc ajc ale ciezko miec to brzemie itp ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 12 mar 2009, 04:54

Lash pisze:
ann_in_grace pisze:Tak, zmarla w ubieglym roku. Ciekawe, co teraz mowi o tych liberalnych pogladach...
ujc ujc ujc ajc ale ciezko miec to brzemie itp ;)
BTP 1 Corinthians 4:5 Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę.

BTP Galatians 6:4 Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. 5 Każdy bowiem poniesie własny ciężar.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 mar 2009, 08:45

niebieski pisze:
Lash pisze:
ann_in_grace pisze:Tak, zmarla w ubieglym roku. Ciekawe, co teraz mowi o tych liberalnych pogladach...
ujc ujc ujc ajc ale ciezko miec to brzemie itp ;)
BTP 1 Corinthians 4:5 Przeto nie sądźcie przedwcześnie, dopóki nie przyjdzie Pan, który rozjaśni to, co w ciemnościach ukryte, i ujawni zamiary serc. Wtedy każdy otrzyma od Boga pochwałę.

BTP Galatians 6:4 Niech każdy bada własne postępowanie, a wtedy powód do chluby znajdzie tylko w sobie samym, a nie w zestawieniu siebie z drugim. 5 Każdy bowiem poniesie własny ciężar.
Znaczy co? Jak ktoś głupoty gada to mamy siedzieć cicho i nie odkrywać fałszu i z nim walczyć? Dobrałeś sobie złe wersety do sytuacji, poszukaj lepiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 mar 2009, 09:19

KAAN, Ty uznajesz to za "głupoty".
Ja, ponieważ natchnienie przez Boga nie wynika dla mnie z daty zapisania i jego autora tekstu, tak tekstów pani Świderkówny nie traktuję.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 mar 2009, 09:40

Rembov pisze:KAAN, Ty uznajesz to za "głupoty".
Ja, ponieważ natchnienie przez Boga nie wynika dla mnie z daty zapisania i jego autora tekstu, tak tekstów pani Świderkówny nie traktuję.
Nie rozumiesz, człowieku że jak napiszesz że proroctwo zostało spisane post factum to to nie jest proroctwo tylko historia? Od razu cała księga Daniela jawi się jako oszustwo, a Daniel to postać fikcyjna, jak z resztą pani profesor sugeruje. To barbarzyństwo wobec Słowa Bożego a nie nauka, jeśli pani profesor nie dostrzegła tej prostej prawdy to mam bardzo mało zaufania co do jej naukowości i tytułu profesorskiego.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 mar 2009, 10:07

Ja zaś mam już pewność, że autorytety dobierasz do swoich przekonań, negując wiedzę, doświadczenie i wiarę ludzi, którzy im zaprzeczają. :(


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 12 mar 2009, 10:24

Ann_in_grace napisała:

"A sorry, bo ty tak przeciez nie robisz?"

Nie.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości