Daty powstawania ksiąg Pisma Świętego

Rzut oka na historię eklezjalną
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 12 mar 2009, 15:46

ann_in_grace pisze:
Machu Picchu pisze:nie możesz napisać więcej niż, że istnieje.
Uscislajac- juz nie istnieje.


Uściślając - ja jestem wierzący Ann - nie wiem jak ty. Istnieje. Bóg nie unicestwia człowieka.


Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 12 mar 2009, 15:49

ann_in_grace pisze:
Machu Picchu pisze:nie możesz napisać więcej niż, że istnieje.
Uscislajac- juz nie istnieje.
Tak, już nie istnieje, dlaczego poniższe (a zarazem powyższe) pytanie nasuwa się samo:
ann_in_grace pisze:Ciekawe, co teraz mowi o tych liberalnych pogladach...


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 mar 2009, 17:48

Rembov pisze:
KAAN pisze:Znowu głupoty piszesz, żaden pogański wieszcz nie miał wglądu w sprawy Boże,
Baalam - poganin, a otrzymał posłanie od Jahwe do przekazania moabickiemu królowi Balakowi, synowi Sippora.
Baalam nie był pogańskim wieszczem kiedy mówił proroctwo wtedy byl prorokiem Pana Boga i od niego miał słowo. Pogańskie szamaństwo nie ma nic wspólnego z prawdą Bożą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 mar 2009, 17:55

Riddick pisze:
Baranek pisze:Niektórzy profesurę otrzymują też za to, że uważają że świat został stworzony 6000 lat temu...
Dokładnie było to 7518 lat temu...
Według moich obliczeń było to ok 4177BC po ok 5 latach po moich badaniach dotarłem do pracy Dr. Gerharda Hasela, profesora teologii Starego Testamentu i teologii biblijnej na uniwersytecie Adrews, który wyliczył tą datę na 4178BC, różnimy się o rok :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 12 mar 2009, 18:00

Machu Picchu pisze:
ann_in_grace pisze:
Machu Picchu pisze:Anna Świderkówna nie była teologiem a lingwistą.
Tym gorzej dla jej autorytetu w dziedzinie, ktora tu sie jej przypisuje jako specjalnosc!


Cóż. Nadużycia w tej kwestii dopuścił się KAAN więc ...
Ty mnie nie oskarżaj o nadużycia, zdaje się że nadużywasz swojej wolności wypowiedzi. Nie lubie ludzi którzy snują intrygi, także na forum.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 12 mar 2009, 19:53

KAAN pisze:Ty mnie nie oskarżaj o nadużycia, zdaje się że nadużywasz swojej wolności wypowiedzi. Nie lubie ludzi którzy snują intrygi, także na forum.


Intrygi? Snują? Wybacz, ale nie chcesz przeczytać co mogłabym Ci na takie dictum odpowiedzieć gdybym faktycznie nadużyła wolności wypowiedzi.


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 12 mar 2009, 23:03

KAAN pisze:
Riddick pisze:
Baranek pisze:Niektórzy profesurę otrzymują też za to, że uważają że świat został stworzony 6000 lat temu...
Dokładnie było to 7518 lat temu...
Według moich obliczeń było to ok 4177BC po ok 5 latach po moich badaniach dotarłem do pracy Dr. Gerharda Hasela, profesora teologii Starego Testamentu i teologii biblijnej na uniwersytecie Adrews, który wyliczył tą datę na 4178BC, różnimy się o rok :)


Tak.... o godzinie 16.50 czasu Greenwich... Fajnie pooglądać dinozaury - takich ludzi jak ty KAAN dziś się już nie spotyka. Są też pewnie tacy co grawitacji nie uznają...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 mar 2009, 13:21

Baranek pisze:
KAAN pisze:
Riddick pisze:
Baranek pisze:Niektórzy profesurę otrzymują też za to, że uważają że świat został stworzony 6000 lat temu...
Dokładnie było to 7518 lat temu...
Według moich obliczeń było to ok 4177BC po ok 5 latach po moich badaniach dotarłem do pracy Dr. Gerharda Hasela, profesora teologii Starego Testamentu i teologii biblijnej na uniwersytecie Adrews, który wyliczył tą datę na 4178BC, różnimy się o rok :)
Tak.... o godzinie 16.50 czasu Greenwich... Fajnie pooglądać dinozaury - takich ludzi jak ty KAAN dziś się już nie spotyka. Są też pewnie tacy co grawitacji nie uznają...
Takich jak ja jest bardzo dużo, miliony, tylko w tym zapyziałym kraju gdzie katolicyzm i komunizm wypłukał ludziom ufność do Słowa Bożego ze świecą szukać tych co wierzą w całkowitą spolegliwość Słowa Bożego i jego świetość, liberalna teologia zeżarła umysły tego narodu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 13 mar 2009, 13:27

Machu Picchu pisze:
KAAN pisze:Ty mnie nie oskarżaj o nadużycia, zdaje się że nadużywasz swojej wolności wypowiedzi. Nie lubie ludzi którzy snują intrygi, także na forum.
Intrygi? Snują? Wybacz, ale nie chcesz przeczytać co mogłabym Ci na takie dictum odpowiedzieć gdybym faktycznie nadużyła wolności wypowiedzi.
Nie interesuje mnie to, nie umiesz ocenić sytuacji w rozmowie to lepiej nie zabieraj głosu, widocznie obca ci jest uczciwość w dyskusji, zbyt łatwo płyną od ciebie nieuzasadnione oskarżenia.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 13 mar 2009, 13:43

KAAN pisze:Nie interesuje mnie to, nie umiesz ocenić sytuacji w rozmowie to lepiej nie zabieraj głosu, widocznie obca ci jest uczciwość w dyskusji, zbyt łatwo płyną od ciebie nieuzasadnione oskarżenia.


Jeśli wg. Ciebie oskarżeniem jest wskazanie Ciebie jako źródła nierzetelnej wiadomości na temat dzieł i osoby Anny Świderkówny, to ja nie mam nic więcej do powiedzenia w tej sprawie.


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Baranek
Posty: 2576
Rejestracja: 05 wrz 2008, 16:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 13 mar 2009, 13:47

KAAN pisze:
Baranek pisze:
KAAN pisze:
Riddick pisze:
Baranek pisze:Niektórzy profesurę otrzymują też za to, że uważają że świat został stworzony 6000 lat temu...
Dokładnie było to 7518 lat temu...
Według moich obliczeń było to ok 4177BC po ok 5 latach po moich badaniach dotarłem do pracy Dr. Gerharda Hasela, profesora teologii Starego Testamentu i teologii biblijnej na uniwersytecie Adrews, który wyliczył tą datę na 4178BC, różnimy się o rok :)
Tak.... o godzinie 16.50 czasu Greenwich... Fajnie pooglądać dinozaury - takich ludzi jak ty KAAN dziś się już nie spotyka. Są też pewnie tacy co grawitacji nie uznają...
Takich jak ja jest bardzo dużo, miliony, tylko w tym zapyziałym kraju gdzie katolicyzm i komunizm wypłukał ludziom ufność do Słowa Bożego ze świecą szukać tych co wierzą w całkowitą spolegliwość Słowa Bożego i jego świetość, liberalna teologia zeżarła umysły tego narodu.


Co wypłukał katolicyzm? Wiarę w Jezusa, w Słowo Boże? Czy ty aby na pewno wiesz co mówisz? Gdyby nie katolicyzm - to miałbyś to co na terenach dawnego ZSRR albo w Holandii - gdzie byl protestantyzm. Tam już prawie nikt nie mówi o Jezusie i Go nie czci. U nas przeciwnie - wielu ludzi katolików mówi otwarcie o Jezusie, czci Go i stara się Go naśladować...

I skoro o własnym kraju mówisz "zapyziały" to zmień sobie obywatelstwo...


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2009, 14:13

Rembov pisze:
Lash pisze:o tak dl cibie natchnione to to co Twoj kosciol tak nazywa Dla mnie to co Duch sw podal

Wraca stare pytanie: W której księdze Pisma Świętego Duch Święty zapisał dłońmi ludzkiego autora listę ksiąg natchnionych?
Napisałeś, że w żadnej.

Więc skąd wiesz, że akurat te księgi, którymi się posługujesz, są rzeczywiście natchnione?
Bo kosciol rozpoznal maksymalna liczbe ksiag NT ktore mial rozpoznac. Proste


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2009, 14:16

Baranek pisze:
Lash pisze:
Baranek pisze:
KAAN pisze:
Rembov pisze: .....
wIDAC ZE TOBIE WYJATKOWO - bIBLIJNE prawdy nie leza
3,24 wrost stwierdza ze WSZYSCY pozostali prorocy zapowiadali przyszłość
Wiec twoja kpina uderza w ciebie


Oczywiście że zapowiadali przyszłość... Ale nie tylko. Zapowiadanie przyszłości było istotą pogańskich wieszczów - i wy tę koncepcję doskonale przejęliście. Zadaniem Proroka JHWH było co innego. Zadaniem proroka było GŁOSZENIE WOLI BOŻEJ - i tylko to. A czy dotyczyło to przeszłości, teraźniejszości, czy przyszłości - to miało drugorzędne znaczenie. Wy zaś - istotę proroctwa związaliście (jak poganie) z wieszczeniem przyszłości...

Wiec twoje pierwsze zdanie jest czysta manipulacja.
Bowiem Nie znamy PROROKA KTORY nie PRZEPOWIADALBY PRZYSZLOSCI

(24) Zapowiadali te dni także pozostali prorocy, którzy przemawiali od czasów Samuela i jego następców. (Dzieje Apost. 3:24, Biblia Tysiąclecia)

Mamy jasnosc od czasów Samuela do czasów NT. Przed samuelem tez nie znajdziesz Proroka o ktorym jest nspiasne ze nie przpowiadal przyszlosci

Wiec twoje bajdurzenie to czcza mnipulacja.

Do przekazywania woli Bóstw poganie mieli swój kler i co udowadnia to ze kler katolicki to pogaska koncepcja?

Wybacz ale manipulujesz - jak zwykle :(


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 mar 2009, 14:19

Rembov pisze:Proroctwo to nie tylko zapowiedź przyszłości. To głoszenie woli i słów Boga czy modlitwa. Na przykład prorokował król Saul, a przecież o zdarzeniach przyszłych nie mówił (1Sm 19:22-24).
A co mówiL?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości