Polscy luteranie

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 lut 2009, 17:18

Jak możemy przeczytać w Objawieniu Jana, piekło wyląduje również w Jeziorze Ognia, więc różnica zapewne występuje.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 21 lut 2009, 17:21

W piekle dusze nie mają ciał, w jeziorze ognistym mają.
Dusze które są w piekle, czeka Sąd przed Wielkim Białym Tronem na którym zobaczą całe swoje życie i otrzymają pełną świadomość zła, które uczyniły co niewątpliwie doda im męki.

Obj. 20:13-15
13. I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
14. I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
15. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 21 lut 2009, 18:02

dlaczego w tytule watku, jest Polscy luteranie? myslisz, ze Ci zagraniczni wierza inaczej?


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 21 lut 2009, 18:16

Nie tylko myślę, ale jestem pewien, że istnieją luteranie, którzy nie tylko nie są heretykami, ale są zupełnie wartymi posłuchania chrześcijanami: http://www.fightingforthefaith.com/
Ann wie więcej na ich temat.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 21 lut 2009, 18:22

Ale chyba 'najlepsi' są staroluteranie. Co prawda usłyszałem to tylko od jednego z nich (więc nie wiem czy tak rzeczywiście naucza ich kościół), ale według pewnego jegomościa, nieuznawanie katolickiego chrztu i ponowne ochrzczenie się przez zanurzenie jest grzechem przeciwko Duchowi Świętemu...


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 lut 2009, 18:43

Wątpię aby to było u nich "dogmatyczne" ;)

Pozdrawiam,
f.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 21 lut 2009, 18:47

julaine pisze:czym sie rozni pieklo od jeziora wiecznego ognia? pieklo to areszt?

Piekło, czyli w oryginale hebr. szeol lub gr. hades, to tymczasowe miejsce przebywania niezbawionych. Polskie tłumaczenie nie jest zbyt szczęśliwe, ponieważ z Pisma wynika, że w szeolu czy hadesie przed śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa były osobne miejsca dla zbawionych (Łono Abrahama) i niezbawionych (powiedzmy, Piekło właściwe) (por. historia Łazarza).

Polecam :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
sibela
Posty: 1033
Rejestracja: 07 wrz 2008, 17:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Dolna Bawaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: sibela » 21 lut 2009, 22:42

Kiedys goscilam na kolacji diakonise kosciola ewangelicko - luteranskiego. Bylismy z mezem zniesmaczeni jej wizja biblii.


Niektórzy modlą się o całą beczkę, a nadstawiają kubek.
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 02 mar 2009, 20:37

sibela pisze:Bylismy z mezem zniesmaczeni jej wizja biblii.

To znaczy jaką wizją Biblii?


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości