Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: kruszynka » 07 paź 2015, 22:16

Vrijer. Wpisałam w google "wiadro pomyj" i poszłam do grafiki co by mieć na Ciebie co wylać, ale pierwszy obrazek jaki mi sie wyświetlił to zdjęcie z debaty prezydenckiej :mrgreen: więc daruję sobie.

A na poważnie, to jakieś pół roku temu przeczytałam artykuł o początkach. Podobny do tego:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... q2jtVAWl_Q
(Blog traktuje "teologię na poważnie i z humorem". Nie wiem, czy należy brać to pod uwagę)

No i bardzo się zmartwiłam. Przyczyny oczywiste stają się po przeczytaniu.

Jednak zdarzyło mi się 3 razy być świadkiem modlitwy wraz z wykładem. Rzeczywiście było to słowo do zboru.
Jednak zdarzyło mi się słyszeć pastora powtarzającego przez lata jedną sylabę i twierdzącego, że Bóg dał mu jedną sylabę.

Ja jestem za mała by oceniać gdzie coś jest z Ducha Św. Ale niepokój jest. Niepokój to coś odmiennego od pokoju......Hm.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: magda » 07 paź 2015, 23:21

A ja to jak jestem na takim modlitewnym zebraniu Zielonoswiatkowym to widze ze po prostu oni sie sami pomału nakręcaja i pod koniec to juz czasem wszyscy na raz i jezyki gdzieniegdzie słychać no i powiem szczerze że w zeszły piątek sie nakręciłam razem z nimi bo moze fajne piesni wybrali te które lubie takze prawie pląsałam jak inni i ręce w górę itp . Ja myśle ze umiejętny pastor plus pani przy pianinie z dobrym głosem i nakreci cały zbór ze cho ,cho.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: Filip » 07 paź 2015, 23:50

Vrijer - nie jest jakąś wielką tajemnicą, że ortodoksja założycieli ruchu zielonoświątkowego była wątpliwa ;-)

Gwoli sprawiedliwości należy przyznać, że ruch nabiera pewnej dojrzałości i powoli powstaje coś takiego jak "teologia zielonoświątkowa" (co kiedyś byłoby oksymoronem!). Swoją drogą właśnie dotychczasowy brak głębszej refleksji teologicznej w tym ruchu jest postrzegany jako jeden z jego największych problemów przez zielonoświątkowego teologa doktora Simona Chana (Ciekawy link po angielsku: https://youtu.be/sZOPrJnTRp8).


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: nadrozd » 08 paź 2015, 18:17

mi sie zdaje ze w Polsce to jest jescze spoko...ale to chyba zasługa biskupa który jest wyważony ..A jak coś zchrzani i nie dopilnuje to bedzie na kogo zwaić ;D Ale ja Niecierpie jak sa "WOW" pastorzy z zagranicy....w gości.. bo nigdy nie wiem czego sie spodziewać. Czasem sa dziwni. Może nie az tak jak ci z Ameryki co na filmikach z YT można obejrzec, ale poprostu nie wchodzą mi ich kazania.

Wiele też z tego co napisałeś Vrijer i w samym KZ sie zwraca uwagę . Przynajmniej u mnie. Tak że myśle ze jest tego świadomość.
Lepiej za wczasu jak coś nie tak na światło wyciągnąc niz obudzić z przysłowiąwą ręką w nocniku.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: nadrozd » 08 paź 2015, 18:54

no własnie mnie ciekawi jak to sie dzieje że sa takie małe współnoty wyznaniowe po 56 czy po 40 osob ?

Chrześcijański Kościół „Dobra Nowina” (50 wiernych)
Chrześcijański Kościół „Maranatha” w Wiśle (30 wiernych)
Kościół Pentakostalny w RP (56 wiernych)
*https://pl.wikipedia.org/wiki/Pentekostalizm

i czy to z czasem sie nie bedzie łaczyć..... chociaż :) może i nie....
Ostatnio zmieniony 08 paź 2015, 18:58 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: Samolub » 08 paź 2015, 20:23

Zaraz beda wyznania indywidualne
"Imie Nazwisko Kosciół Zielonoswiatkowy" hah ^^"


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: nadrozd » 08 paź 2015, 20:55

@samolub i jeszcze beda zaskoczeni :eek: dlaczego wyznania nie ma na liście do wyboru przy rejestracji na forum ;D


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: Filip » 08 paź 2015, 20:58

Vrijer pisze:PS, A ty w kanadzie teraz rezydujesz? :P


A i owszem, na czas studiów magisterskich zostałem rezydentem Kanady ;-)


"The Road goes ever on and on

Down from the door where it began.

Now far ahead the Road has gone,

And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: magda » 08 paź 2015, 23:30

No baptyści mieli 500 lat żeby okrzepnąc jak mówisz ja jestem wędrownikiem i u Baptystów też bywam i moze za bardzo okrzepli. No moze ja tak z boku patrząc to odbieram no nie wiem. I tu i tam lubię przyjsć bo lubie urozmaicenia.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: magda » 19 paź 2015, 16:00

No powiedzcie jak to sie dzieje : https://www.youtube.com/watch?v=0LpkJx0e1CQ kobieta ewidentnie robi dziwne rzeczy rzuca pół sali na ziemie , modli sie w jakiś sposób co mnie przyprawia o ciarki ze strachu a robi to w imię Jezusa . Jak sie tu ma To demoniczne zachowanie do Jezusa . bardzo mnie takie rzeczy dziwią


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: magda » 19 paź 2015, 18:35

bardzo jestem zdziwiona ze np ta kobieta tak jakos robiaca wrezenie zdemonizowanej używa imienia Jezusa , i ci inni co to szczekaja jak psy tez w imie Jezusa , Dziwi mnie to ze tak ogromna ilość ludzi to akceptuje nie pytajac o nic i się temu poddaje. Przecież to nie są nieświadomi katolicy a protestanci znajacy Słowo i nic nie maja wątpliwości ???bardzo dziwna rzecz , czyzby to juz końcóweczka na nas przyszła że coś takiego sie dzieje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: magda » 19 paź 2015, 20:02

No może to już te wielkie końcowe zwiedzenie sie zaczyna.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: magda » 19 paź 2015, 20:14

No ucisk jest przewidziany tak wielki ze zadne ciało nie byłoby zachowane wiec moze zwiedzenie też jeszcze sie bardzo zwiększy. Ale nie można o kazdym kościele zielonoświatkowym tego powiedzieć , ja btwam w Warszawie na Siennej i jest tam na prawde spokojnie bez zadnych szaleństw.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: magda » 19 paź 2015, 23:12

Ja chodzę tylko na Sienną jak jestem w Warszawie ale mój syn trafił gdziś na jakies takie cudactwo.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
polk
Posty: 826
Rejestracja: 24 mar 2013, 13:19
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: polk » 19 paź 2015, 23:15

Na 1 zdrowy 9 chorych?? A skad ta statystyka? O jakie choroby dokladnie chodzi? Bo nie do konca rozumiem


"Z łaski jesteście zbawieni, przez wiarę. Nie jest to waszym osiągnięciem, ale darem Boga" - List do Efezjan 2,8

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości