Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Efendi
wyznanie: Patriotyczne Stowarzyszenie Katolików Chińskich
Kontaktowanie:

Re: Ruch Zielonoświątkowy - bledny u podstaw

Postautor: Efendi » 19 paź 2015, 16:13

Magda, Benny Hinn tez rzuca pol sali, dotyka marynarka, spiewa, krzyczy, recytuja, tez w imie Jezusa, i co? Czy znaczy to ze pochodzi to od Boga? Od Ducha Swietego? Nie. Bóg jest Bogiem porzadku, a nie rzucania na ziemie, tarzania, krzyczenia itp.

I do tego wlasnie odnosi sie cytowany juz przezemnie werset:

""Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!""

Jak to sie ma do Jezusa? Nijak. To ze ludziom sie wydaje ze to w imie Jezusa to niekoniecznie oznacza ze tak jest.

Awatar użytkownika
magda
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 19 paź 2015, 18:35

bardzo jestem zdziwiona ze np ta kobieta tak jakos robiaca wrezenie zdemonizowanej używa imienia Jezusa , i ci inni co to szczekaja jak psy tez w imie Jezusa , Dziwi mnie to ze tak ogromna ilość ludzi to akceptuje nie pytajac o nic i się temu poddaje. Przecież to nie są nieświadomi katolicy a protestanci znajacy Słowo i nic nie maja wątpliwości ???bardzo dziwna rzecz , czyzby to juz końcóweczka na nas przyszła że coś takiego sie dzieje.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 19 paź 2015, 19:41

magda pisze:Przecież to nie są nieświadomi katolicy a protestanci znajacy Słowo i nic nie maja wątpliwości ???

Oj bardzo naiwna jestes. Sadzisz ze wszyscy protestanci znaja i czytaja Biblie? Piekne, ale niestety tylko marzenie :oops: Gdyby tak bylo to nie byloby tych wszystkich ruchow wiary, teleewangelistow, pseudo nauczycieli itp. Zwlaszcza w kosciolach charyzmatycznych tak wlasnie jest ze pastor czy inny przelozony/duchowny/lider jest jak guru, wie lepiej i nie trzeba sie niczym przejmowac bo nas poprowadzi ;)

A pozatym Biblia o tym wspominala
"Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych"

Zobacz jakie kariery robia charyzmatyczni pastorzy w USA, jaka kase zbijaja na naiwnych ludziach ktorzy to wszystko lykaja, w Polsce tez to widac w srodowiskach charyzmatycznych, chociaz nie na taka skale jak w USA czy Brazylii gdzie zwiedzenie charyzmatyzcne robi zawrotna kariere.

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 19 paź 2015, 20:02

No może to już te wielkie końcowe zwiedzenie sie zaczyna.

Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 19 paź 2015, 20:07

To zwiedzenie zaczelo sie juz 100 lat temu, moze bedzie jeszcze jakies inne, nie wiem. Ale ten ruch tez doskonale odpowiada Biblijnym opisom falszywych prorokow i zwiedzen ktore beda zdobywac rzesze wiernych.

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 19 paź 2015, 20:14

No ucisk jest przewidziany tak wielki ze zadne ciało nie byłoby zachowane wiec moze zwiedzenie też jeszcze sie bardzo zwiększy. Ale nie można o kazdym kościele zielonoświatkowym tego powiedzieć , ja btwam w Warszawie na Siennej i jest tam na prawde spokojnie bez zadnych szaleństw.

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 19 paź 2015, 20:19

W Polsce jeszcze nie jest tak zle, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Ale Ruch Zielonoswiatkowy to nie tylko KZ. Jest caly szereg denominacji i wspolnot zielonoswiatkowych.
Tez mialem okazje byc na siennej i tam tez raczej nie mialem zastrzezen, ale wiadomo - wyjatek potwierdza regule ;) Na jeden zdrowy zbor zielonoswiatkowy/charyzmatyczny przypada 9 chorych :(

Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 19 paź 2015, 23:12

Ja chodzę tylko na Sienną jak jestem w Warszawie ale mój syn trafił gdziś na jakies takie cudactwo.

polk
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 19 paź 2015, 23:15

Na 1 zdrowy 9 chorych?? A skad ta statystyka? O jakie choroby dokladnie chodzi? Bo nie do konca rozumiem

"Nic bardziej nie przeszkadza w badaniu prawdy niż wcześniejsza zgoda na częściową prawdę"Jakub Arminiusz
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 19 paź 2015, 23:20

To znaczy o fałszywe dary DUcha. Blablanie , gulganie , gaworzenie i to z szybkościa karabinu maszynowego np .

polk
wyznanie: Protestant
Kontaktowanie:

Postautor: polk » 19 paź 2015, 23:24

Ale naduzywanie darow Ducha Swietego nie powinno prowadzic do ich zanegowania lub odrzucenia. We wszystkim musi byc porzadek.

"Nic bardziej nie przeszkadza w badaniu prawdy niż wcześniejsza zgoda na częściową prawdę"Jakub Arminiusz
Awatar użytkownika
magda
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 paź 2015, 00:37

Nie chodzi o nadużywanie a o brak darów u udawanie , lub fałszywe dary.

Awatar użytkownika
Efendi
Kontaktowanie:

Postautor: Efendi » 20 paź 2015, 10:20

polk pisze:Na 1 zdrowy 9 chorych?? A skad ta statystyka? O jakie choroby dokladnie chodzi? Bo nie do konca rozumiem

Z wlasnych obserwacji i stycznosci z ruchami zielonoswiatkowymi ;) Chodzi o choroby takie jak zwiedzenia, falszywi nauczyciele i prorocy, traktowanie pastorow i liderow jak guru, niebiblijne uzywanie pseudo darow i tym podobne

polk pisze:Ale naduzywanie darow Ducha Swietego nie powinno prowadzic do ich zanegowania lub odrzucenia. We wszystkim musi byc porzadek.

Nie bede sie tu wypowiadac na temat aktualnosci charyzmatow, bo taka dyskusja byla juz prowadzona w innym dziale, ale chodzi o to ze jesli ktos uwaza ze ma owy dar to powinieni go uzywac w sposob opisany w Biblii co neistety zwykle jest w kosciolach zielonoswiatkowych lamane. A w Biblii jest opisane jasno jak powinno sie uzywac darow, nie peplac, krzyczec, wolac czy powtarzac 2 sylab jak mantre, a jesli ktos nie uzywa darow zgodnie z Biblijnym zaleceniem to znaczy ze nie to dary Biblijne i nie podchodza od Ducha Swietego (ktos sobie wmawia, wymysla albo co gorsza pochdoza od innego Ducha) oraz nie ma wowczas porzadku na nabzoenstwie ktory rowneiz jest opisany w Biblii. Kosciol to nie arena cyrowa zeby skakac, krzyczec, tarzac sie, bulgotac itp.

Wróć do „Historia”