Internetowa Historia Chrześcijaństwa - starożytność

Rzut oka na historię eklezjalną
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 10 sie 2015, 20:42

Kolejny film, bo upał nadal trzyma i ja nie mam siły na czytanie poważnych tekstów
"Jezus – Historia chrześcijaństwa – Męczennicy"
http://www.filmydokumentalne.eu/jezus-h ... eczennicy/
Dr Michael Scott analizuje rysy historyczne starożytnego świata, aby ustalić w jaki sposób chrześcijaństwo stało się oficjalną religią antycznego Rzymu.
Rzetelny historycznie, udokumentowany, obiektywny, występują wybitni przedstawiciele z różnych krajów - jest to 2 część obejmująca I, II i początki III wieku, opowiada o wrogości Rzymu wobec chrześcijan - bardzo dobry film, chociaż 1 uwaga!
nieco nachalnie komentator powtarza niecałą prawdę, którą sam zdemaskował a później zdaje się o tym zapomniał ;-)
ale generalnie polecam !


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 10 sie 2015, 22:48

Kamil też jesteś zaślepiony to taki znak ze należysz do nie tego kościoła co trzeba , jednak prawosławie to też takie bałwochwalstwo że az krzyczy ale myślałam ze ty trochę odbiegasz od tych bijących pokłony przed ikonami ale niekoniecznie musiałam sie pomylić .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Etiopia

Postautor: Dezerter » 12 sie 2015, 23:13

Etiopia - drugi po Armenii kraj gdzie wprowadzono chrześcijaństwo jako religię państwową ... tak tak takie są fakty :idea: zanim zrobiło to jako 3 kraj Cesarstwo Rzymskie
Etiopia przez wieki pozostawała w izolacji i dzięki temu zachowała często w niezmienionej formie wyznanie chrześcijańskie z IV, V wieku - niezła gratka dla historyków i badaczy starodruków...

"Etiopia – Śladami pierwszych chrześcijan"

Etiopia to jedno z najstarszych państw chrześcijańskich. Obecnie ponad 60% ludności stanowią wyznawcy Jezusa Chrystusa Reżyser Jean-Louis Saporito i towarzyszący mu badacz z Centrum Światów Afrykańskich, François Le Cadre, udają się w podróż na północ kraju, gdzie znajduje się rolniczy region Tigraj.
w tym kraju jak wierzą mieszkańcy, na północy Etiopii, przebywał z Józefem i Marią mały Jezus dlatego to ziemia święta i na dużych jej połaciach żyją sami mnisi i pustelnicy, Są tam klasztory w których o 1000 lat trwają nieprzerwanie modlitwy do Boga najwyższego. Zobaczyć można w tym filmie prawdopodobnie najstarszy Ewangeliarz na świecie
chyba dość zachęciłem - polecam
http://www.filmydokumentalne.eu/etiopia ... rzescijan/


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 13 sie 2015, 09:51

Dezerter pisze:http://www.filmydokumenta...ch-chrzescijan/

To jest bardzo ciekawy film. Oglądałam na YT i jest ten oraz inne dokumentalne na moim kanale.Nie wiem tylko,jak to się robi żeby zgromadzić je w taki jeden blok /np.filmy dokumentalne/ i udostępnić.Czy może to automatycznie gdzieś krąży skoro jest u mnie dodane jako filmy dokum./? Mechanizmy /te w tle/ internetu to dla mnie odległa planeta ;D


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 13 sie 2015, 21:50

Jeśli masz na swoim kanale jakiś, którego nie podałem a jest godny polecenia, na poziomie, nie tendencyjny i dotyczy historii chrześcijaństwa starożytnego to się podziel tutaj :-D
ja mam dwa marzenia turystyczne :
Ziemia święta Izrael i Etiopia
...jak ktoś będzie jechał to może mnie zabrać, będę mu bagaże nosił :-D ;-)


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 13 sie 2015, 22:27

Niestety nie obejrzę bo mam komunikat" urzywasz Ad-Blocka , prosimy o jego wyłączenie" a to niespodzianka a ja nnawet nie wiem co to takiego i z czym się to je.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 14 sie 2015, 10:49

Dezerter pisze:Ziemia święta Izrael i Etiopia
...jak ktoś będzie jechał to może mnie zabrać, będę mu bagaże nosił

To i ja mam te same marzenia + Paryż ;-) /a właściwie Luwr/. Z noszenie ciężarów to gorzej,ale mogę herbatkę podawać, pranie w podróży robić,zakupy :mrgreen: zabawiać rozmową lub milczeć godzinami /co kto woli/.
Tu jest link https://www.youtube.com/playlist?list=P ... enfsRVVGBF
Jak by były problemy to pisz. Powstawiam poszczególne filmy.
I jeszcze tu: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... TNDjpYPSNS
a tu ogólnie drugi/dawny kanał https://www.youtube.com/user/lilka233/feed


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 sie 2015, 19:55

A ja uważam że Luwr do badziewie , ja bym chciała zwiedzic Instytut Smithsona i nie tylko oficjalną czesc a tą gdzie są eksponaty których nie da sie wystawiać bo nie pasują dowszelkich Teorii no teorii ewolucji i w ogole dziwadła niemożliwe do sklasyfikowania. To by było coś , szkielety olbrzymów z przed potopu , artefakty z cywilizacji przedpotopowej , rzexbione kości dinozaurów . Ponoć takie tam cuda są i nikomu ne daja tego oglądać.

Słuchajcie chcę obejrzec ten film o Etiopii ale mi nie daje sie moze jeszcze jakis inny link macie do niego , ponoć da sie ć=ściagnąć.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 14 sie 2015, 21:03



Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 sie 2015, 21:15

Tylko że to nie ten sam , a czy wy nie mozecie go ściągnąć tam pod nim jest "pobierz" i wrzucić gdzieś np na chomika i dać linka . Ja nic nie mogę z nim zrobić bo mi wyskakuje to o tym Ad-Blocku a ja go nie umiem wyłaczyc.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 14 sie 2015, 21:40

magda,
Ja bym ci chę tnie to zrobiła,ale nigdy nie ściągałam filmów i nie wiem jak to się robi. Mam nadzieję,że ktoś ci w tym pomoże,bo film warty zobaczenia. Nie wiem też jak się wyłącza tego Ad-Block.
Mnie czasami też comodo nie pozwala na oglądanie czegoś i nic z tym nie mogę zrobić. Po prostu za cienka jestem w takich grzebaniach w bebechach kompa :roll:
Przy dawnym kompie kiedyś sobie tak załatwiłam /zmieniając ustawienia w programach/,że masakra. :-D


Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 14 sie 2015, 22:01

magda pisze:Niestety nie obejrzę bo mam komunikat" urzywasz Ad-Blocka , prosimy o jego wyłączenie" a to niespodzianka a ja nnawet nie wiem co to takiego i z czym się to je.

w prawym górnym rogu masz taki czerwony ośmiokąt ( albo szary) z trzema literkami w środku ABP
najedź myszką na niego i wyłącz blokowanie na tej stronie (kliknij - pojawi się "ptaszek") ... i już możesz oglądać

kontousunięte1 - co ty oglądasz :-? :roll: :thumbdown: :no:
nie polecam nikomu tych linków :-( ... kosmicie , tajemne tajemnice, teorie spiskowe a w śród nich kilka wartościowych filmów
proszę o nie wstawianie takich linków w tym wątku
ale na wycieczką cię zabiorę ...jak zostanę bogaty :chillout:


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 sie 2015, 23:22

Mam ośmiokąt ale w srodku jest raczka czyli dłoń i najechałam kliknęłam i odblokowałam. dZIĘKI!!!!!!!


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 15 sie 2015, 20:36

Obejrzałam ten film i od razu na początku jak powiedzieli że Etiopię zaczęto chrystianizować w 4 wieku to pomyślałam ze ich wiara nie może mieć nic wspólnego z wiarą pierwszych chrzescijan i z nauką apostolską bo to juz było po upadku Kościoła i powstaniu KRK ,i potwierdziło sie to moje przypuszczenie , cały film pokazuje jakieś chrześcijaństwo na modłe średniowieczna z zakonami pustelnikami świetymi obrazami i innym takim tam badziewiem i jedyne co sie rzuca w oczy to dbanie bardzo wielkie o zbawienie z uczynków, zbawienie przez umartwianie , kult niemalze jak i w europie świętych mężów no nic ale to nic nie jest to podobne do tego co czytamy w Ewangeliach, i listach apostolskich . czyli film do d..... No Ludzie tam na prawdę religijni bardzo oddani Bogu ale zupełnie nie to co przedstawiają ewangelie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Dezerter
Posty: 511
Rejestracja: 02 cze 2014, 15:19
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Inowrocław
O mnie: na co dzień żyję zchrystusem.pl
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dezerter » 17 sie 2015, 14:29

magda pisze:pokazuje jakieś chrześcijaństwo na modłe średniowieczna z zakonami pustelnikami świetymi obrazami

a nie przyszło ci do głowy, że takie właśnie było chrześcijaństwo ?
że Duch Św i Głowa tak jego rozwojem pokierowali ....
może chociaż przez chwilkę taka myśl, ci się pojawiła?...

a prostując twoja nieprawdziwą wypowiedź:
zakonnicy i pustelnicy pojawili się już w IV wieku a więc w starożytności zanim chrześcijaństwo zostało uznane za religię państwową i to pojawiło się w Afryce a nie w Rzymie
Nazwanie bożych mężów - ojców pustyni "badziewiem" uważam za głupie i wysoce krzywdzące tych bogobojnych ludzi miłych Bogu - tego jestem pewien :!:

Antoni Wielki (Opat), Święty Antoni, opat (ur. 250 lub 251 w Koma[6], zm. 356 w pobliżu góry Kulzim) – egipski pustelnik i ojciec pustyni; tradycyjnie uznawany za twórcę anachoretyzmu, jednej z odmian ruchu monastycznego[7].

Abba Antoni uznany został przez historyków za rewolucjonistę duchowości chrześcijańskiej[7], bowiem w czasach, kiedy stało się ono religią państwową i przestała istnieć potrzeba oddawania życia za wiarę, wypracował on nowy model męczeństwa polegający na dożywotniej kontemplacji na pustyni w całkowitym wyrzeczeniu się siebie i surowej ascezie.

Uznany za świętego przez Kościół katolicki, Kościół anglikański, Cerkiew prawosławną i Koptyjski Kościół Ortodoksyjny. Niektóre kościoły protestanckie uważają go za bohatera wiary. Kościół luterański zalicza go do odnowicieli Kościoła[2][3].
(...)
Pochodził z miejscowości Koma, leżącej w pobliżu Herakleopolis Minor w Dolnym Egipcie [6], z bogatej rodziny. Po śmierci rodziców rozdał majątek i rozpoczął życie ascety.

Kilkanaście lat spędził w rodzinnym mieście, następnie zamieszkał w starożytnym grobowcu z dala od rodzinnej wioski. Przybywali tam ludzie pragnący naśladować jego sposób życia. W 286 udał się do niewielkiej, opuszczonej fortecy, ale i tam odnaleźli go jego naśladowcy. Zamieszkali oni w pobliżu swojego mistrza i w ten sposób utworzyli jedno z pierwszych skupisk anachoreckich.

napominam cię bo występując przeciwko sługom występujesz przeciwko Panu


Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Wróć do „Historia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości