kult Izydy = kult Maryjny?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Jan Marcin
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jan Marcin » 30 lip 2008, 12:40

Machu Picchu pisze:
Jan Marcin pisze:... dlaczego uczestnictwo we mszy świętej 15 sierpnia jest obowiązkowe i nie uczestnictwo we mszy w tym dniu jest grzechem ciężkim?


A przeczytałeś o tym w ...?

Ps. Jakieś dane ze stosownych pism kościelnych potwierdzających Twoją wersję mile widziane.


Odpowiedz.Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie.


Jestem katolikiem z urodzenia i z wyboru.
Znalazłem Prawdę!
Lukasz86KR
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:44
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lukasz86KR » 30 lip 2008, 16:53

Machu Picchu a co odpowiesz na drugie pytanie Jana Marcina?


Jan Marcin
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jan Marcin » 30 lip 2008, 17:54

ann_in_grace, gdybym chciał zapytać proboszcza-cwaniaku-to bym zapytał.
Nie chcesz dyskutować,twoja sprawa.Nie traktuj mnie jednak jak ignoranta,bo mogę uczynić tak samo.
Jeżeli zechcesz dyskutować rzeczowo i merytorycznie,to zapraszam,jeżeli masz zamiar rzucać jakieś slogany,to wybacz,ale 'dziękuję postoję'.


Jestem katolikiem z urodzenia i z wyboru.
Znalazłem Prawdę!
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 30 lip 2008, 19:42

Jan Marcin pisze:A propos tematu,mam pytanie. Skoro w Kościele Katolickim twierdzi się,że nie modlimy się do Marii ale przez jej wstawiennictwo i że nie zasłania ona Boga czy Chrystusa,to dlaczego uczestnictwo we mszy świętej 15 sierpnia jest obowiązkowe i nie uczestnictwo we mszy w tym dniu jest grzechem ciężkim?
Dlaczego za pokutę często księża zadają różaniec skoro kult Maryjny nie jest obowiązkowy w Kościele? Dlaczego nie zadają za pokutę np.czytanie Biblii a jak zadają to zdarza się to niezmiernie rzadko?
No właśnie, dlaczego.... To pytanie jest, myślę, źle skierowane, bo powinni się wytłumaczyć z tego katolicy, na forum katolickim, tutaj, z punktu widzenia protestanckiego, problem jest czysto akademicki. Protestanci takich problemów nie mają bo się nie modlą ani do Marii, ani nie rozliczają się z ilości zaliczonych mszy. Musisz zwrócić się do katolików, najlepiej na katolickim forum, bo protestanci nie muszą się wtrącać w wewnętrzne spory katolików, jak mogą odpowiedzieć na problem który nie istnieje dla nich?

Najlepiej porzuć pokrętną naukę katolicką i zwróć się do Słowa Bożego, tam znajdziesz prawdę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 30 lip 2008, 21:55

Jan Marcin pisze:
Machu Picchu pisze:
Jan Marcin pisze:... dlaczego uczestnictwo we mszy świętej 15 sierpnia jest obowiązkowe i nie uczestnictwo we mszy w tym dniu jest grzechem ciężkim?


A przeczytałeś o tym w ...?

Ps. Jakieś dane ze stosownych pism kościelnych potwierdzających Twoją wersję mile widziane.


Odpowiedz.Nie odpowiadaj pytaniem na pytanie.


Nie jestem częścią tego kościoła o który pytasz. Zadałam Ci więc pytanie o podstawy dla których napisałeś to co napisałeś. I co przeczytałam? Że ze względów formalnych to Ty mi nie napiszesz. I mimo, iż masz rację, że odpowiadanie pytaniem na pytanie nie jest eleganckie, to traktuję taki formalizm jakim się posłużyłeś jak unik. Jak stwierdzenie 'sam nie wiem na jakiej podstawie, ale na wszelki wypadek to zaneguję'. Zatem powtarzam pytanie o to na czym zbudowałeś swoje przekonanie o tym, że to grzech. I pytam poważnie.


Pozdrowienia - Joanna
(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Awatar użytkownika
Machu Picchu
Posty: 1249
Rejestracja: 13 lip 2008, 23:09
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Machu Picchu » 30 lip 2008, 21:59

Lukasz86KR pisze:Machu Picchu a co odpowiesz na drugie pytanie Jana Marcina?


To samo co na pierwsze jego pytanie. Zapytam skąd czerpie podstawy do takiego wnioskowania jakim się posługuje. Bo nie widzę, aby to o co pytał, przynajmniej w dokumentach kościoła o którym rozmawiamy, znajdowało jakieś uzasadnienie.


Pozdrowienia - Joanna

(w śnie zimowym zatem nieobecna do odwołania)
Jan Marcin
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2008, 10:45
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Jan Marcin » 31 lip 2008, 07:56

Zgadzam się w Wami!Rzeczywiście nie powinienem zadawać pytań protestantom tylko katolickim duchownym lub osobom znającym naukę Kościoła.
Bardzo wszystkich przepraszam i dziękuję za życzliwość i ciepłe słowa,za merytoryczną rozmowę i cenne wskazówki.
Niech Was wszystkich Bóg błogosławi!


Jestem katolikiem z urodzenia i z wyboru.
Znalazłem Prawdę!
Awatar użytkownika
Trancer17
Posty: 40
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bytom
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Trancer17 » 31 lip 2008, 09:59

Jan Marcin pisze:Niech Was wszystkich Bóg błogosławi!



vice versa :)



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości