Apokaliptyczna bestia

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rafał
Posty: 1226
Rejestracja: 13 gru 2011, 20:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Rafał » 16 kwie 2012, 10:34

Alkhilion pisze:Rafał, katolickie źródła broniące katolicyzmu? Jak bardzo katolickie? Bo te najbardziej rzymsko-katolickie traktują obecny rzymski katolicyzm jak herezję.


Tak są teraz nurty katolików antykatolickich, zresztą tacy wywrotowcy byli cały czas. Są, to ludzie o swojej wizji świata, którą chcą w nieudolny sposób udowodnić Biblią i innymi źródłami.


Zasada Sola Scriptura nie jest biblijna http://www.analizy.biz/marek1962/solascriptura.htm
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 04 lip 2012, 13:46

Rafale , :roll: miłość do Boga co uwidacznia się w słowach Zbawiciela Jezusa Chrystusa :

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie.” (Mt 22:37-38)

Drugi poziom to miłość do bliźniego :

„Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.” (Mt 22:39-40) :)

Miłość, którą kochamy siebie samych, jest minimum tego, co powinniśmy dawać innym. Nie czynić drugiemu tego, czego nie chcemy dla nas samych, albo lepiej: czynić drugiemu to, czego chcielibyśmy dla nas samych.

Ale Jezus dalej chce nam powiedzieć coś więcej :

„Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali.” (Jn 13:34-35)

Dalej Św. Apostoł Jan mówi : „Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością.” (1 Jn 4:8)

„Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam. Bóg jest miłością: kto trwa w miłości, trwa w Bogu, a Bóg trwa w nim.” (1 Jn 4:16)

Miarą, według której mamy kochać jedni drugich jest to, jak Bóg kocha Swego Jedynego Syna, to znaczy Miłością Bożą :

„Otrzymał bowiem od Boga Ojca cześć i chwałę, gdy taki oto głos Go doszedł od wspaniałego Majestatu: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie.” (2 Ptr 1:17), „Jego słuchajcie !” (Mt 17:5)

a Chrystus umiłował nas miłością, która kosztowała Go życie:

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.” (Jn 15:13)

Miłość jest zainteresowaniem aktywnym, które wytwarza silne postanowienia służenia i błogosławienia moim bliźnim, jest połączeniem pracy i poświęcenia dla ich dobra. Nie jest tylko uczuciem, jest postawą zaangażowania, które obejmuje te wszystkie konkretne miejsca, w których potrzebuje mnie mój bliźni.

„Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? (…) A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. „(Mt 25:34-40)


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 04 lip 2012, 13:55

Do Alkhilion'a

zbawienie nie mierzy się przynaleznością do kościoła
tylko co dany człowiek reprezentuje i jaką ma społeczność z Bogiem ma(zbawienie przez łaskę i nowonarodzenie w każdej religii) :)


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 26 sie 2012, 22:50

Nierządnica z Objawienia to kościół, który nie przestrzega przykazań Jezusa Chrystusa.

Zdałem egzamin? Też tak macie w swoich wyjaśnieniach?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Ślązak
Posty: 253
Rejestracja: 04 sie 2012, 15:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Szczerbice
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ślązak » 10 wrz 2012, 09:07



Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 10 wrz 2012, 16:02

Nierządnica z Objawienia to kościół, który nie przestrzega przykazań Jezusa Chrystusa.

Zdałem egzamin? Też tak macie w swoich wyjaśnieniach?


Nie.Nie zdałeś.

Nierządnica z Objawienia Św Jana to, zgodnie z Pismem (Ap11,8), ponadnarodowy byt którego duchowym centrum jest, (lub będzie) ziemska Jerozolima.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 11 wrz 2012, 10:21

Albertus pisze:
Nierządnica z Objawienia to kościół, który nie przestrzega przykazań Jezusa Chrystusa.

Zdałem egzamin? Też tak macie w swoich wyjaśnieniach?


Nie.Nie zdałeś.

Nierządnica z Objawienia Św Jana to, zgodnie z Pismem (Ap11,8), ponadnarodowy byt którego duchowym centrum jest, (lub będzie) ziemska Jerozolima.


Bóg przez proroków wielokrotnie w ST porównywał swój lud do nierządnicy. Czynił to jednak aby zawrócili do niego ze swoich złych dróg. Takie porównanie ma uświadomić jak wielkie zło jest na świecie.
Jest to tylko dowód, że Bóg Katolików i innych uznaje za swój lud. Czy jednak posłucha napomnienia to jest inna sprawa.

Widzisz ta kobieta z 17r. ona ma znamię bestii a jedzie na zwierzęciu którego głową było Cesarstwo Rzymskie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 wrz 2012, 16:08

Chcę wierzyć:

Widzisz ta kobieta z 17r. ona ma znamię bestii a jedzie na zwierzęciu którego głową było Cesarstwo Rzymskie.


Nic takiego nie widzę bo nic tam konkretnie nie ma o Cesarstwie rzymskim.

To są tylko interpretacje.

Natomiast konkretna i jednoznaczna identyfikacja wielkiego miasta w Apokalipsie Św Jana jest w Ap11,8:

(3) Dwom moim Świadkom dam władzę, a będą prorokować obleczeni w wory, przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. (4) Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, co stoją przed Panem ziemi. (5) A jeśli kto chce ich skrzywdzić, ogień wychodzi z ich ust i pożera ich wrogów. Jeśliby zechciał ktokolwiek ich skrzywdzić, w ten sposób musi być zabity. (6) Mają oni władzę zamknąć niebo, by deszcz nie zraszał dni ich prorokowania, i mają władzę nad wodami, by w krew je przemienić, i wszelką plagą uderzyć ziemię, ilekroć zechcą. (7) A gdy dopełnią swojego świadectwa, Bestia, która wychodzi z Czeluści, wyda im wojnę, zwycięży ich i zabije. (8) A zwłoki ich /leżeć/ będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt, gdzie także ukrzyżowano ich Pana.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 wrz 2012, 16:56

Albertus pisze:Chcę wierzyć:

Widzisz ta kobieta z 17r. ona ma znamię bestii a jedzie na zwierzęciu którego głową było Cesarstwo Rzymskie.


Nic takiego nie widzę bo nic tam konkretnie nie ma o Cesarstwie rzymskim.

To są tylko interpretacje.

Natomiast konkretna i jednoznaczna identyfikacja wielkiego miasta w Apokalipsie Św Jana jest w Ap11,8:

(3) Dwom moim Świadkom dam władzę, a będą prorokować obleczeni w wory, przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni. (4) Oni są dwoma drzewami oliwnymi i dwoma świecznikami, co stoją przed Panem ziemi. (5) A jeśli kto chce ich skrzywdzić, ogień wychodzi z ich ust i pożera ich wrogów. Jeśliby zechciał ktokolwiek ich skrzywdzić, w ten sposób musi być zabity. (6) Mają oni władzę zamknąć niebo, by deszcz nie zraszał dni ich prorokowania, i mają władzę nad wodami, by w krew je przemienić, i wszelką plagą uderzyć ziemię, ilekroć zechcą. (7) A gdy dopełnią swojego świadectwa, Bestia, która wychodzi z Czeluści, wyda im wojnę, zwycięży ich i zabije. (8) A zwłoki ich /leżeć/ będą na placu wielkiego miasta, które duchowo zwie się: Sodoma i Egipt, gdzie także ukrzyżowano ich Pana.
A ty dalej twierdzisz że na świecie jet jedno wielkie misato :O :O ;)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dzik » 11 wrz 2012, 16:58

Chcę wierzyć pisze:Nierządnica z Objawienia to kościół, który nie przestrzega przykazań Jezusa Chrystusa.

Zdałem egzamin? Też tak macie w swoich wyjaśnieniach?

Tak zdałeś :)
Tym kościołem jest Kościół Rzymskokatolicki.
Wyraźnie wskazuje na to Apokalipsa.

Poza tym była już dyskusja na ten temat w tym wątku:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... &start=120
i w tym :
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... sc&start=0

Gdzie Albertus już poddał się i nie miał ŻĄDNYCH argumentów wobec niezbitych dowodów
i cytatów z Apokalipsy świadczących,że bestią z Apokalipsy ap Jana jest kościół rzymskokatolicki. Tej bestii broni właśnie Albertus siejąc celową dezinformację na temat tożsamości tej bestii.

Ale dla jasności jeszcze raz cytuję:


Biblia jasno określa Nierządnicą Babilońską i jasno wskazuję że Nierządnica Babilońską
jest Kościół Rzymsko-katolicki:


"Watykan a Wielki Babilon

niedziela, 03 czerwca 2012 14:28 N_one Globalizm i Zagrożenia



Nie jest tajemnicą, iż od dłuższego czasu Kościół Rzymsko-Katolicki znajduje się "pod obstrzałem". Oszukany, atakowany, zniesławiany i niszczony na różne sposoby. Wierni zaś odwracają się od niego. Jako główną przyczynę takiego stanu rzeczy podaje się, iż KRK stoi w opozycji do planów wprowadzenia Nowego Porządku Świata, a tym samym, aby globaliści mogli przystąpić do realizacji swych niecnych zamierzeń, wcześniej zmuszeni są do eliminacji przeszkody stojącej im na drodze.

Główną winą za działania antykatolickie obarcza się tajne organizacje masonów czy też illuminatów. Czy jednak możliwym jest, iż apokaliptyczna nierządnica to katolicyzm, a wspomniane organizacje są jedynie ślepymi narzędziami w rękach Boga nieświadomie wypełniającymi Jego zamysły? Ustalenie tego powinno być dla każdego z nas priorytetowe, gdyż jeśli istotnie św. Jan w swej Apokalipsie mianem Stolicy i Wielkiego Babilonu określa Watykan, to opowiadając się po stronie religii rzymsko-katolickiej, stajemy w opozycji do Boga; sprzeciwiamy się jego woli, która zawarta jest w poniższych słowach: "Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli". Przekaz jest jasny i zrozumiały - każdy, kto uważa Boga za swego Ojca, powinien natychmiast odrzucić fałszywą religię i jej kłamliwe doktryny.

Apokalipsa podaje tak dokładny i jednoznaczny opis Nierządnicy, iż nie może być mowy o pomyłce. Poniżej cechy szczególne:

Obrazek
Kardynałowie w szkarłacie[4]

[Ap17,4] A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu.
[Ap 17,6] I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa, a widząc ją bardzo się zdumiałem.
[Ap 17,9] Tu trzeba zrozumienia, o mający mądrość! Siedem głów to jest siedem gór tam, gdzie siedzi na nich Niewiasta.
[Ap 17,18] A Niewiasta, którą widziałeś, jest to Wielkie Miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi".

Która światowa organizacja po za Kościołem Rzymsko-Katolickim dopuściła się równie wielu zbrodni i masakr, ma ponadnarodową władzę, jej stolica znajduje się na 7 wzgórzach, a głowy tej organizacji odziane są w purpurę i szkarłat, złoto, drogie kamienie i perły?


Obrazek
Mapa Rzymu

Mimo szczerych chęci nie zdołałem znaleźć takiej organizacji. Zwłaszcza takiej, która byłaby "pijana krwią świętych oraz świadków Jezusa". Która miała by więcej zbrodni, kłamstw intryg, oszustw i knowań. Bóg wydał wyrok, kimże jesteśmy, by mu się sprzeciwiać. Poniżej fragment z rozdziału 18 Apokalipsy. Wynika z niego, iż Nierządnica zostanie zniszczona w jednym dniu przez jakiś kataklizm lub wybuch:

I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: "Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli: bo grzechy jej narosły - aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie. Odpłaćcie jej tak, jak ona odpłacała, i za jej czyny oddajcie podwójnie: w kielichu, w którym przyrządzała wino, podwójny dział dla niej przyrządźcie! Ile się wsławiła i osiągnęła przepychu, tyle jej zadajcie katuszy i smutku! Ponieważ mówi w swym sercu: "Zasiadam jak królowa i nie jestem wdową, i z pewnością nie zaznam żałoby", dlatego w jednym dniu nadejdą jej plagi: śmierć i smutek, i głód; i będzie ogniem spalona, bo mocny jest Pan Bóg, który ją osądził."



Źródło:
http://ag.108.pl/index.php/globalizm-za ... ki-babilon

Zauważmy,że musi być spełnione JEDNOCZEŚNIE pięć warunków opisujących nierządnice:

1.Jest to Wielkie Miasto
2. Wielkie Miasto mieści się na siedmiu górach
3. Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień
4. Jest pijana krwią świętych i krwią świadków Jezusa
5. Które miasto miało polityczną władzę by "panować nad królami ziemi"?

Wszystkie te warunki spełnia Rzym . A od 1929 roku Watykan - mieszczący się w Rzymie.

Która światowa organizacja po za Kościołem Rzymsko-Katolickim spełnia JEDNOCZEŚNIE pięć warunków opisujące nierządnice i dopuściła się równie wielu zbrodni i masakr, jest pijana krwią świętych i krwią świadków Jezusa, ma ponadnarodową władzę, jej stolica znajduje się na 7 wzgórzach, a głowy tej organizacji odziane są w purpurę i szkarłat, złoto i drogie kamienie?



Takie są fakty historyczne- KRK wymordował 50 mln niewinnych ludzi:
"David A.Plaisted 50 milionów zabitych przez papiestwo EN.txt"
Do pobrania stąd:
http://wrzucacz.pl/file/1171344678121/P ... cyzmie.zip

W samej wojnie trzydziestoletniej z protestantami KRK wymordował 8 mln niewinnych ludzi:

"Wojna trzydziestoletnia spowodowała wielkie spustoszenia wszystkich terytoriów niemieckich i straty ludzkie, sięgające w niektórych krajach Rzeszy do 50% zaludnienia. Według ostrożnych szacunków, zginąć mogło nawet 8 milionów ludzi, z czego zdecydowaną większość stanowili cywile[1]."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_trzydziestoletnia



okidoki pisze:
Dzik pisze:
Zauważmy,że muszą być spełnione JEDNOCZEŚNIE cztery warunki opisujące nierządnice:

1.Jest to Wielkie Miasto
2. Wielkie Miasto mieści się na siedmiu górach
3. Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień
4. Jest pijana krwią świętych i krwią świadków Jezusa


5. Które miasto miało polityczną władzę by "panować nad królami ziemi"?

Fakty wskazują, że chodzi o Rzym, który został nazwany Wielkim Babilonem, przeciwnie do Jerozolimy, która w Apokalipsie już występuje w innym miejscu ale pod nazwami "Egipt i Sodoma".

Jest mało prawdopodobne by Babilonem miała być Jerozolima. Nie należy się jednak dziwić, że "wielu biblistów i teologów" katolickich szuka innego miasta niż Rzym. Czy mogliby przyznać, że światowa religia z czasów antychrysta wyodrębni się ze szkarłatnego rzymskiego katolicyzmu? No właśnie. :roll:



okidoki pisze:
Albertus pisze:
Skoro Jerozolima została nazwana w Ap11 dwoma określeniami to , równie dobrze w innym miejscu może być nazwana trzecim.


Mogła być nazwana tym samym określeniem, a mimo to następuje opis kolejnego wielkiego miasta. W obu przypadkach apostoł Jan opisy miast zamyka zdaniem kończącym, które ówczesnemu czytelnikowi jednoznacznie wskazywało o jakie miasto chodzi. W przypadku Jerozolimy wskazuje na miasto, gdzie umarł Pan. W przypadku Rzymu jest wskazanie na miasto, które panuje nad królami ziemi. To nie jest tłumaczenie Jana, lecz wyjaśnienie anioła skierowane do Jana, aby wiedział o którym mieście jest mowa. Które wielkie miasto panujące nad królami ziemi znał Jan? Oczywiście był to Rzym.

Dlatego to faktycznie może być Rzym.



okidoki pisze:
Albertus pisze:
Po pierwsze to nigdzie nie jest napisane że to Rzym został nazwany "Wielkim Babilonem", to tylko pewna interpretacja, nigdzie nie ma jednoznacznej identyfikacji "Wielkiego Babilonu z Rzymem,


Zawsze można powiedzieć, że nie ma jednoznacznej identyfikacji, ale musisz spojrzeć na wszystkie namiary, do których najlepiej pasuje Rzym.

2. Wielkie Miasto mieści się na siedmiu górach
3. Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień
4. Jest pijana krwią świętych i krwią świadków Jezusa
5. Które miasto miało polityczną władzę by "panować nad królami ziemi"?

Jerozolima.

Czy żydowscy rabini chodzą w purpurze i szkarłacie? Nie.
Czy Jerozolima kiedykolwiek panowała nad królami ziemi? Nie.

Rzym.

Czy kapłani rzymskich religii chodzą w szkarłacie i purpurze? Tak, od zawsze i do czasów współczesnych.
Czy Rzym jest pijany od krwi świętych? Tak. I nigdy jeszcze nie został osądzony przez Boga, w przeciwieństwie do Jerozolimy.
Czy Rzym panował nad narodami i jest dobrym kandydatem na stolicę odstępczego systemu? Tak, jak najbardziej.

Stąd wiemy, że chodzi o Rzym.



Albertus pisze:To ja już tutaj na razie kończę.

Poziom dyskusji - "bo rabini nie chodzą w szkarłacie a biskupi chodzą" itp to na ten moment ponad moje siły.
Jak pojawi się coś nowego, jakieś pytanie albo kwestia to wtedy się włączę. :)
Zachęcam aby samodzielnie badać sprawę


okidoki pisze:Mam wrażenie, że argumenty się skończyły i próbujesz się wykręcić arogancją o "poziomie dyskusji". Nie tędy droga szanowny katoliku.


http://forum.protestanci.info/viewtopic ... &start=120

Sami kochani widzicie jak trudno Albetrsowi pogodzić się s faktem,iż Biblia wyraźnie wskazuje że nierządnicą ujeżdżającą bestię jest jego kościół rzymskokatolicki...

Więcej w artykule:

"Tożsamość Babilonu Wielkiego" :

http://www.zbawienie.com/babilon.htm


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 11 wrz 2012, 17:02

Lash:

A ty dalej twierdzisz że na świecie jet jedno wielkie misato


Nie. Twierdzę tylko że symboliczne określenie "wielkie miasto" wrogie Bogu, występujące w Apokalipsie, oznacza jedno i to samo miasto ( jako symboliczne i duchowe centrum).


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 11 wrz 2012, 17:02

Która światowa organizacja po za Kościołem Rzymsko-Katolickim dopuściła się równie wielu zbrodni i masakr, ma ponadnarodową władzę, jej stolica znajduje się na 7 wzgórzach, a głowy tej organizacji odziane są w purpurę i szkarłat, złoto, drogie kamienie i perły?

"Stolica" Kościoła katolickiego znajduje się w mieście, które jest położone na jednym wzgórzu watykańskim, a nie na siedmiu. Głowa Kościoła katolickiego natomiast przebywa w niebie i jest nią Jezus Chrystus, a nie kardynałowie. W dodatku nie widziałem kardynała, który byłby odziany w "złoto, drogie kamienie i perły".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dzik » 11 wrz 2012, 17:17

Rembov pisze:
Która światowa organizacja po za Kościołem Rzymsko-Katolickim dopuściła się równie wielu zbrodni i masakr, ma ponadnarodową władzę, jej stolica znajduje się na 7 wzgórzach, a głowy tej organizacji odziane są w purpurę i szkarłat, złoto, drogie kamienie i perły?

"Stolica" Kościoła katolickiego znajduje się w mieście, które jest położone na jednym wzgórzu watykańskim, a nie na siedmiu. Głowa Kościoła katolickiego natomiast przebywa w niebie i jest nią Jezus Chrystus, a nie kardynałowie. W dodatku nie widziałem kardynała, który byłby odziany w "złoto, drogie kamienie i perły".

O jaka niespodzianka ;-)
Trzy minuty po moim poście odezwało się dwóch dyżurnych księży z parafii ;-)
Rembov także widzę że siejesz dezinformację i chyba uważasz czytelników tego forum za głupców? Co?
Przecież powyżej wkleiłem mapkę pokazującą,że Rzym leży na siedmiu pagórkach....
Mało ci to może zacytuje jeszcze Wikipedię:

"Siedem wzgórz Rzymu

Rzym został zbudowany na siedmiu wzgórzach (łac. Septimontium). Siedem wzgórz, wszystkie mieszczące się po wschodniej stronie Tybru, stanowi serce miasta. Pełniły one bardzo ważną rolę w mitologii, religii i w polityce antycznego Rzymu. Według tradycji miasto zostało ufundowane przez Romulusa na Palatynie (Mons Palatinus).
Siedem wzgórz Rzymu

Do siedmiu wzgórz zaliczają się:

Awentyn (Mons Aventinus).
Palatyn (Mons Palatinus). Zachodnie jego zbocze zostało nazwane Cermalus.
Kwirynał (Collis Quirinalis). Składa się z trzech szczytów: Latiaris, Mucialis i Salutaris.
Wiminał (Collis Viminalis).
Celius (Mons Caelius).
Eskwilin (Mons Esquilinus). Składający się ze szczytów: Oppius, Cispius i Fagutal.
Kapitol (Mons Capitolinus), którego przełęcz zwana Asylum, dzieli szczyt północny Arx od południowego właściwego Kapitolu."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_wzg%C3%B3rz_Rzymu


Obrazek

dalej będziesz wciskał wszystkim nieprawdę mówiąc że Rzym leży na jednym pagórku?

Poza tym w wersecie [Ap17,4] nie chodzi o jakieś głowy lecz o purpurę i szkarłat,drogi kamienie i perły,:

"[Ap17,4] A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. "

Ten opis idealnie pasuje do KRK...., który także w Polsce ozdabia się złotem:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 9&start=75


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 11 wrz 2012, 17:28

Dzik pisze:
Rembov pisze:
Która światowa organizacja po za Kościołem Rzymsko-Katolickim dopuściła się równie wielu zbrodni i masakr, ma ponadnarodową władzę, jej stolica znajduje się na 7 wzgórzach, a głowy tej organizacji odziane są w purpurę i szkarłat, złoto, drogie kamienie i perły?

"Stolica" Kościoła katolickiego znajduje się w mieście, które jest położone na jednym wzgórzu watykańskim, a nie na siedmiu. Głowa Kościoła katolickiego natomiast przebywa w niebie i jest nią Jezus Chrystus, a nie kardynałowie. W dodatku nie widziałem kardynała, który byłby odziany w "złoto, drogie kamienie i perły".

O jaka niespodzianka ;-)
Trzy minuty po moim poście odezwało się dwóch dyżurnych księży z parafii ;-)
Rembov także widzę że siejesz dezinformację i chyba uważasz czytelników tego forum za głupców? Co?
Przecież powyżej wkleiłem mapkę pokazującą,że Rzym leży na siedmiu pagórkach....

A ja wskazałem, że stolica Kościoła katolickiego leży na jednym wzgórzu, bo jest nią Watykan położony na wzgórzu watykańskim, a nie Rzym.

dalej będziesz wciskał wszystkim nieprawdę mówiąc że Rzym leży na jednym pagórku?

Nie mówiłem o Rzymie, że leży na jednym pagórku, tylko o "stolicy" mojego Kościoła. A Rzym z kolei już od wielu wieków nie jest położony na jednym pagórku.

Poza tym w wersecie [Ap17,4] nie chodzi o jakieś głowy lecz o purpurę i szkarłat,drogi kamienie i perły,:

"[Ap17,4] A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. "

Ten opis idealnie pasuje do przywódców KRK....

Wskaż kardynała odzianego w "złoto, drogi kamień i perły".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
Dzik
Posty: 974
Rejestracja: 18 lut 2011, 14:00
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Polska
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Dzik » 11 wrz 2012, 17:48

Rembov pisze:A ja wskazałem, że stolica Kościoła katolickiego leży na jednym wzgórzu, bo jest nią Watykan położony na wzgórzu watykańskim, a nie Rzym.

Ale Watykan jest częścią Rzymu !!!!! - JEST TO JEDNO WIELKIE MIASTO

"Watykan, Państwo Watykańskie (wł. Città del Vaticano, Stato della Città del Vaticano, łac. Status Civitatis Vaticanæ) – miasto-państwo europejskie, enklawa w Rzymie. Najmniejsze państwo świata pod względem powierzchni.(...)
Nazwę "Państwo Watykańskie" wymyślił Benito Mussolini, strona kościelna proponowała nazwę "Roma vaticana" (Rzym watykański) podczas negocjacji traktatu laterańskiego w 1929 roku."


Rembov pisze:Nie mówiłem o Rzymie, że leży na jednym pagórku, tylko o "stolicy" mojego Kościoła. A Rzym z kolei już od wielu wieków nie jest położony na jednym pagórku.

To Wikipedia się myli pisząc o siedmiu wzgórzach Rzymu?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_Wzg%C3%B3rz_Rzymu A może było jakieś trzęsienie,
lub spychacze te wzgórza zrównały z ziemią?

Rembov pisze:Wskaż kardynała odzianego w "złoto, drogi kamień i perły".

W tym wersecie nie chodzi o przywódców KRK lecz o kościół KRK.
Kościół KRK aż kipi w Watykanie i nie tylko także w Polsce od przepychu, bogactwa, złota drogich kamieni i pereł:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 9&start=75
W Częstochowie także:
http://fraube.blog.onet.pl/71-Czestocho ... 8846,RS1,n



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości