Chichot antychrysta

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 26 sty 2012, 19:23

sanctam pisze:Tak krzyczą wyłącznie heretycy, tzn. protestanci.


Jak i lefebrysci oraz, co pokazano w Grecji - Prawoslawni.


albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 26 sty 2012, 19:43

sanctam pisze: Galileusz naraził się na zarzuty inkwizycji za to, że bronił teorii Mikołaja Kopernika: głosił, że Ziemia kręci się wokół Słońca, a nie odwrotnie. Tymczasem teologom wydawało się to sprzeczne z tekstami biblijnymi. Galileusz z pewnością przekonałby ich w sądzie, gdyby miał naukowe argumenty. Nie miał ich.

Jak to możliwe? Powtórzył za Kopernikiem pewien błąd: sądził, że planety kręcą się wokół Słońca po orbitach kołowych. W rzeczywistości są to orbity eliptyczne. Z powodu tego, błędu, matematyczne wyliczenia przedstawione przez Galileusza, także były błędne. Kompletnie nie zgadzały się z tym, co już wtedy można było zobaczyć na niebie. Dlatego zdecydowana większość uczonych ówczesnej Europy twierdziła, że Galileusz się myli.

te sprawy powinni byli rozstrzygac odpowiedni naukowcy,władze uczelniane. Kościołowi i papieżom nic do tego


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
albercik
Posty: 1917
Rejestracja: 19 cze 2011, 17:03
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: albercik » 26 sty 2012, 19:56

Thingham to ewidentny troll


od grudnia 2013 stałem się członkiem KEA. Moje starsze wpisy wynikały z poszukiwań i należy uważać je za nieaktualne
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 26 sty 2012, 20:19

Turretin pisze:
tlhIngan pisze:
... ale nie masz żadnych dowodów potwierdzających ich słuszność. Co gorsze, doskonale zdajesz sobie z tego sprawę.


Piszesz znieprawdę - po raz kolejny.

No to popatrzmy.

Pierwszy zarzut, który postawiłeś:
Turretin pisze:Papieże wielokrotnie pisali o sobie, że zajmują na ziemi miejsce "Boga Wszechmogącego"

Przedstawiłeś JEDEN przypadek takiego tekstu. Prosiłem o więcej, ale ich do tej pory nie pokazałeś, a jedynie uciekałeś w wątki poboczne, co jest wystarczające do stwierdzenia, że wiesz, iż inne takie przykłady nie istnieją, a ty liczbę pojedynczą świadomie przerobiłeś na mnogą.

Drugi zarzut:
JP2 rozkoszował sie zwrotem nadanym papiezom przez pewną mistyczkę włoską i z luboscia o sobie powtarzał: "Słodki Chrystus na ziemi"

Nie przedstawiłeś ANI JEDNEGO przykładu takiej wypowiedzi Jana Pawła II. Przyciskany stwierdziłeś: "Relacje pielgrzymów i osobistości spotykających się oficjalnie z JP2 w Watykanie i podczas jego podróży są jednoznaczne. JP2 lubił o sobie powtarzać - półgłosem - "słodki Chrystus na ziemi"." Jednakże moją prośbę o wskazanie takiej relacji zignorowałeś, co wskazuje, że jedynie sobie to wymyśliłeś na potrzeby dyskusji i takiej relacji wskazać nie możesz, bo żadna nie istnieje.

Zarzut trzeci:
pojawiające się w glosach do prawa kanonicznego zwroty "nasz Pan Bóg papież" to sprawa raczej znana

Tutaj odesłałeś do witryny, na której znowu jest wskazany tylko JEDEN przypadek takiego zwrotu, w dodatku w wątpliwym przekładzie. Poproszony o wskazanie innych zacząłeś uciekać od odpowiedzi, co również wskazuje, że nie znasz innych przykładów takich tekstów i przerobiłeś JEDEN przypadek na rzekomą mnogość takich zwrotów.

Jeżeli gdzieś skłamałem w powyższych wywodach, to wskaż to miejsce.


I słowo od mędrca:
Atakując personalnie osobę, która prosi cię o wskazanie materiałów potwierdzających głoszone przez Ciebie tezy, pokazujesz jedynie to, że nie masz niczego, czym możesz je poprzeć.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
Awatar użytkownika
Myrtilos
Posty: 147
Rejestracja: 07 paź 2011, 21:05
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Myrtilos » 27 sty 2012, 05:19

tlhIngan, podziwiam Twoje starania ale uważasz że naprawdę kogoś tutaj obchodzi coś takiego jak prawda?


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 27 sty 2012, 05:48

tlhIngan pisze:Drugi zarzut:
JP2 rozkoszował sie zwrotem nadanym papiezom przez pewną mistyczkę włoską i z luboscia o sobie powtarzał: "Słodki Chrystus na ziemi"

Nie przedstawiłeś ANI JEDNEGO przykładu takiej wypowiedzi Jana Pawła II. Przyciskany stwierdziłeś: "Relacje pielgrzymów i osobistości spotykających się oficjalnie z JP2 w Watykanie i podczas jego podróży są jednoznaczne. JP2 lubił o sobie powtarzać - półgłosem - "słodki Chrystus na ziemi"." Jednakże moją prośbę o wskazanie takiej relacji zignorowałeś, co wskazuje, że jedynie sobie to wymyśliłeś na potrzeby dyskusji i takiej relacji wskazać nie możesz, bo żadna nie istnieje.

TlhIngan, bądź mężczyzną i zmierz się wreszcie z pytaniem: Czy w świetle przytoczonych fragmentów jego oficjalnych wypowiedzi Jan Paweł II popierał czy odrzucał nazywanie papieża Chrystusem?
Choć raz bez kombinacji, jak na chrześcijanina przystało, niech Twoja mowa będzie tak, tak, nie, nie. Stać Cię na to?


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 27 sty 2012, 09:28

tlhIngan pisze:
Lash pisze:Czy kongregacja wiary jest omylna piszac?
Czekam na odpowiedx na to pytanie.

Skoro Ty nie odpowiadasz na moje pytania, to ja nie będę odpowiadał na Twoje.

Zamiast mnożyć wątki poboczne przedstaw lepiej jakąś wypowiedź, w której Jan Paweł II określił siebie jako "słodkiego Chrystusa na ziemi".


Podałem
JPII UZASADNIAJĄC patronat Katarzyny nad europą jednoznacznie chwali ja za nazywanie papieża tym podłym tytułem


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 27 sty 2012, 10:39

Czytaj z warg moich:

Nie interesują mnie wasze INTERPRETACJE słów Jana Pawła II.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 27 sty 2012, 10:42

tlhIngan pisze:Czytaj z warg moich:

Nie interesują mnie wasze INTERPRETACJE słów Jana Pawła II.


Tylko 3 literki:

t a k

albo

n i e

i daję Ci spokój :)


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 27 sty 2012, 10:53

Dlaczego żądasz udzielania odpowiedzi "tak" lub "nie" na swoje pytanie, skoro sam jej udzieliłeś na pytanie, które zadałem Ci Wczoraj 12:13:

tlhIngan pisze:Lash i Erazm: Odpowiedzcie słowem "tak" lub "nie" na poniższe pytanie.

Czy potrafisz pokazać jakąkolwiek wypowiedź Jana Pawła II, w której sam o sobie powiedział "słodki Chrystus na ziemi"?

Nie proś o to, czego sam nie czynisz.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 27 sty 2012, 12:08

tlhIngan pisze:Dlaczego żądasz udzielania odpowiedzi "tak" lub "nie" na swoje pytanie, skoro sam jej udzieliłeś na pytanie, które zadałem Ci Wczoraj 12:13:

tlhIngan pisze:Lash i Erazm: Odpowiedzcie słowem "tak" lub "nie" na poniższe pytanie.

Czy potrafisz pokazać jakąkolwiek wypowiedź Jana Pawła II, w której sam o sobie powiedział "słodki Chrystus na ziemi"?

Nie proś o to, czego sam nie czynisz.

Ok. Nie wskażę Ci bo nie znam takiej wypowiedzi papieża Jana Pawła II, w której stwierdził on literalnie: "Jestem słodkim Chrystusem na ziemi".
Wskażę Ci natomiast co najmniej dwie oficjalne wypowiedzi, w których nie miał on nic przeciwko temu, że o papieżu mówiono, iż jest Chrystusem. Co więcej nawet pochwalał on osoby które takie opinie wygłaszały.
Teraz Twoja kolej.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł

"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież

"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
tlhIngan
Posty: 1301
Rejestracja: 30 gru 2009, 15:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tlhIngan » 27 sty 2012, 12:16

Erazm pisze:
tlhIngan pisze:Dlaczego żądasz udzielania odpowiedzi "tak" lub "nie" na swoje pytanie, skoro sam jej udzieliłeś na pytanie, które zadałem Ci Wczoraj 12:13:

tlhIngan pisze:Lash i Erazm: Odpowiedzcie słowem "tak" lub "nie" na poniższe pytanie.

Czy potrafisz pokazać jakąkolwiek wypowiedź Jana Pawła II, w której sam o sobie powiedział "słodki Chrystus na ziemi"?

Nie proś o to, czego sam nie czynisz.

Ok. Nie wskażę Ci bo nie znam takiej wypowiedzi papieża Jana Pawła II, w której stwierdził on literalnie: "Jestem słodkim Chrystusem na ziemi".

No to dlaczego zamiast zmotywować Turretina do wskazania takich wypowiedzi, dołączyłeś do grona jego popleczników i zacząłeś odwracać uwagę od konieczności wskazania przez niego dowodów "winy" papieża?

Teraz Twoja kolej.

Pytanie, które zadałeś, jest bezzasadne i stanowi manipulację. Papież w swoim tekście nie odnosi się do słuszności lub niesłuszności tego określenia, a jedynie wskazuje je jako przykład oddania świętej. Udzielenie jednej z wymaganych przez Ciebie odpowiedzi, niezależnie od wyboru, będzie zafałszowaniem rzeczywistości.


Czym jest w rzeczywistości sola scriptura? To po po prostu: "Ja uważam, że tak zapisano w Biblii". :-D

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości