WARTOŚCIOWE KAZANIA

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: magda » 22 lut 2016, 03:32

https://www.youtube.com/watch?v=s3xTkmxa7Ns

Warto sprawdzić czy się nawróciłam ,sprawdzic wedłóg tego kazania. Chociaż mówi nierawde że życie bez Boga jest wieczne no nie jest bo życie wieczne moze dać tylko Jezus.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 01 mar 2016, 20:39

http://www.betel.com.pl/index.php?c=64&id=727 - link do kazania, które winien wysłuchać każdy, kto z ruchem charyzmatycznym ma/miał albo będzie miał jakoś do czynienia (choćby tylko przez tego rodzaju nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=9E1jLqjJWDU&app=desktop ) , aby wiedzieć, że nie wszędzie są szaleńcy owładnięci jakimś duchem (na pewno nie Świętym), i że są w tym środowisku osoby nie godzące się na postępujący zalew wręcz gorszących nauk i zachowań charyzmatyków wszelkiej maści...

kontousunięte1, tak streściła kazanie, świeżo po wysłuchaniu:
Przede wszystkim rozprawia się z takimi mitami, jak: przypisywanie chorób demonom /wśród ludzi wierzących/, wmawianie,że każdy wierzący musi być "zdrowy,piękny i bogaty", wypędzanie demonów z nawróconych, niebiblijne nauki związane z RW [Ruch Wiary], anioły, psychologia w nauczaniu niektórych - tzw.przekleństwa rodowe i techniki "zamykania drzwi", nauczanie Josefa Princa i amerykańskich różnych takich nowinek,które wkraczają do naszych zborów.
Słuchajcie,naprawdę zachęcam do wysłuchania. Sporo nieporozumień nawet tych z forum,o które się spieraliśmy, ten pastor porządkuje i wyjaśnia.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2016, 13:16

https://youtu.be/_Od2QEaYdm8 = Prezentacja przeciwko teorii ewolucji {wykład jest częścią całej serii pt. Projekt Prawda}


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2016, 14:12

Wyżej podałem link do wykładu. Ktoś go dał tu: http://www.eioba.pl/a/5227/uznanie-teor ... post323153

Dałem w tym temacie taki oto komentarz:

Gdybym był ewolucjonistą, to bym musiał mieć WIĘKSZĄ WIARĘ niż mam teraz, będąc chrześcijaninem!
Ponieważ jako chrześcijanin po prostu wierzę, że Inteligentny Stwórca zaprojektował i wykonał projekt zwany wszechświatem... (od mikro do makro jego rozmaitych obiektów i żywych istot - wszystko jest wynikiem projektu i wykonania; tak wierzę i to nie jest trudne bo gdy np. teraz stukam w klawisze laptopa, to nie muszę się wysilać, aby wierzyć, że to urządzenie ktoś zaprojektował i wykonał... Ma ono WSZELKIE CECHY INTELIGENTNEGO PROJEKTU)

Tymczasem, gdybym był ewolucjonistą, to bym musiał zmuszać się, aby widzieć coś, co ma wszelkie cechy inteligentnego projektu, jako coś, co powstało bez takiego projektu - samo z siebie... przez przypadek... na drodze niezliczonych prób dopasowania wszystkiego... na przestrzeni czasu, który trudno policzyć...

Podany wyżej (pod artykułem) link do wykładu: https://www.youtube.com/watch?v=_Od2QEaYdm8 pokazuje m.in. sprawę krzepliwości krwi (posłuchajcie koniecznie, zaraz na początku materiału).
Jako chrześcijanin po prostu wierzę, że to niezwykłe zjawisko zostało zaprojektowane i działa jak chciał Projektant - dzięki czemu zdrowa osoba nie wykrwawi się przy skaleczeniu...

Tymczasem ewolucjonista MUSI WIERZYĆ (podziwiam ogrom tej wiary! serio), że mechanizm krzepliwości krwi powstał nie jako coś zaprojektowanego, ale jako coś przypadkowego...
Zaiste, cóż za WIELKA WIARA, że udało się żywym organizmom w ogóle przetrwać proces dochodzenia do sprawnie działającego systemu krzepnięcia krwi - że się po drodze wszystkie nie wykrwawiły, bo brak jednego choćby elementu w tym skomplikowanych mechanizmie, sprawia, że krew nie krzepnie jak trzeba, i osobnik nie może dalej żyć...

Aż można się "zachwycać" tak wielką wiarą ewolucjonistów, przy własnej "malutkiej", że to nic więcej jak "tylko" działanie inteligentnego Stwórcy!...
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2016, 20:27

ZAŚLUBINY NIEBIOS I ZIEMI - ostatnie kazanie z tej serii: http://schwroclaw.pl/podcast/wesele-baranka/

Ostatnio tu sporo piszemy o charyzmatykach... W końcówce tego kazania, mówca po trosze odnosi się do tych, co to tu i teraz chcą mieć pełnię... I stwierdza, że wobec tego nie ma potrzeby czekać na Oblubieńca...

Warto posłuchać i tego i całej serii.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 20 mar 2016, 20:17

http://www.radiopielgrzym.pl/skarb-i-perla.html = jedno z kazań z cyklu "Przypowieści"


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 25 mar 2016, 15:33

https://www.youtube.com/watch?v=5GpWQpi8QMI = kazanie o tyle warte polecenia, o ile ukazuje raczej niespotykaną interpretację ofiar Kaina i Abla... Dałem temu wyraz pisząc długi komentarz pod kazaniem.
Co o tym myślicie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 25 mar 2016, 18:23

Zbyszekg4 pisze:https://www.youtube.com/watch?v=5GpWQpi8QMI = kazanie o tyle warte polecenia, o ile ukazuje raczej niespotykaną interpretację ofiar Kaina i Abla... Dałem temu wyraz pisząc długi komentarz pod kazaniem.
Co o tym myślicie?

Przepraszam, ale z nieznanych mi przyczyn nie jest widoczny komentarz, o którym wspominam... [problem ten przedstawiłem tu: viewtopic.php?f=51&t=15048&p=493071#p493071 ]

Pozwolę więc sobie zamieścić ów komentarz tutaj (odnosi się on do tego https://www.youtube.com/watch?v=5GpWQpi8QMI kazania od minuty 13:00 do 16:40):

Nareszcie usłyszałem odnośnie ofiary Kaina i Abla to, na co sam zwróciłem uwagę jakiś czas temu!
W kazaniu jest o tym mowa od 13:00 minuty do 16:40.
Mówca udowadnia, że Bóg wpierw patrzył na tych braci, a dopiero potem na ich ofiary... Ważniejsze dla Boga jest to, jakim ktoś jest, niż co składa w ofierze!

Uzupełniając, wkleję kilka cytatów i dodam coś od siebie:

Hbr 11:4 "Przez wiarę złożył Abel Bogu wartościowszą ofiarę niż Kain, dzięki czemu otrzymał świadectwo, że jest sprawiedliwy, gdy Bóg przyznał się do jego darów, i przez nią jeszcze po śmierci przemawia."

Abel działał przez wiarę; najwidoczniej nie tak postępował Kain [gdyby i on coś robił - np. składał ofiarę - przez wiarę, to była tu okazja, aby o tym napisać...]

Gen 4:6-7 "(6) I rzekł Pan do Kaina: Czemu się gniewasz i czemu zasępiło się twoje oblicze? (7) Wszak byłoby pogodne, gdybyś czynił dobrze, a jeśli nie będziesz czynił dobrze, u drzwi czyha grzech. Kusi cię, lecz ty masz nad nim panować."

1Jn 3:11-12 "(11) Albowiem to jest zwiastowanie, które słyszeliście od początku, że mamy się nawzajem miłować; (12) nie jak Kain, który wywodził się od złego i zabił brata swego. A dlaczego go zabił? Ponieważ uczynki jego były złe, a uczynki brata jego sprawiedliwe."


Te 2 cytaty (z Gen i 1Jn) mówią o tym samym: Kain źle czynił...

Czy gdyby Kain, będąc tym kim ukazują go powyższe wersety, złożył identyczną ofiarę, co Abel - czyli ofiarę krwawą, a nie pokarmową (na co się ciągle zwraca uwagę i co się czyni powodem, że Bóg przyjął ofiarę Abla, a odrzucił ofiarę Kaina) - to czy Bóg identycznie by zareagował pozytywnie na jego ofiarę, jak pozytywnie zareagował na ofiarę Abla?
Uważam, że nie! Bo to nie rodzaj ofiary, ale stan serca ofiarodawcy jest dla Boga najważniejszy!
Niech dowodem na to będzie to:

Iz 1:10-17 "(10) Słuchajcie Słowa Pana, książęta sodomscy, przysłuchuj się uważnie wskazaniu naszego Boga, ludu Gomory! (11) Co mi po mnóstwie waszych krwawych ofiar - mówi Pan. Jestem syty całopaleń baranów i tłuszczu karmnych cieląt, a krwi byków i jagniąt, i kozłów nie pragnę. (12) Gdy przychodzicie, aby zjawić się przed moim obliczem, któż tego żądał od was, abyście wydeptywali moje dziedzińce? (13) Nie składajcie już ofiary daremnej, kadzenie, nowie i sabaty mi obrzydły, zwoływanie uroczystych zebrań - nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości. (14) Waszych nowiów i świąt nienawidzi moja dusza, stały mi się ciężarem, zmęczyłem się znosząc je. (15) A gdy wyciągacie swoje ręce, zakrywam moje oczy przed wami, choćbyście pomnożyli wasze modlitwy, nie wysłucham was, bo na waszych rękach pełno krwi. (16) Obmyjcie się, oczyśćcie się, usuńcie wasze złe uczynki sprzed moich oczu, przestańcie źle czynić! (17) Uczcie się dobrze czynić, przestrzegajcie prawa, brońcie pokrzywdzonego, wymierzajcie sprawiedliwość sierocie, wstawiajcie się za wdową!"

Am 5:21-24 "(21) Nienawidzę waszych świąt, gardzę nimi, i nie podobają mi się wasze uroczystości świąteczne. (22) Nawet gdy mi składacie ofiary całopalne i ofiary z pokarmów, nie mam w nich upodobania, a na ofiary pojednania z tłustych waszych cieląt nie mogę patrzeć. (23) Usuń ode mnie wrzask twoich pieśni!I nie chcę słyszeć brzęku twoich harf. (24) Niech raczej prawo tryska jak woda, a sprawiedliwość jak potok nie wysychający!"


Do kogo Bóg kieruje powyższe bardzo ostre słowa krytyki? Do swego ludu. Co było powodem silnego wzburzenia Boga - rodzaj ofiar czy stan duchowy ofiarodawców? Ofiarom nic nie brakowało - były takie, jakie miały być; zgodne z prawem...
Ale tragiczny stan serc ludzkich - objawiający się tragicznymi czynami - powodował, że Pan Bóg nie mógł ścierpieć i tych ofiar i tych świąt i tego całego religijnego zgiełku!

Dlatego uważam, że problemem Kaina nie był rodzaj ofiary (nic w treści Rdz 4 nie wskazuje, że to miały być ofiary za grzech, a więc nie musiała być przelewana krew ofiary; gdyby Bogu tylko krwawe ofiary się podobały, to by nie przekazał później przez Mojżesza wielu słów na temat ofiar bezkrwawych!), problemem Kaina było jego złe serce!
W takim stanie żadna ofiara nie jest Bogu miła!
Jezus to potwierdza:

Mat 5:23-24 "(23) Jeślibyś więc składał dar swój na ołtarzu i tam wspomniałbyś, iż brat twój ma coś przeciwko tobie, (24) zostaw tam dar swój na ołtarzu, odejdź i najpierw pojednaj się z bratem swoim, a potem przyszedłszy, złóż dar swój."

Cieszę się, że autor powyższego kazania zwrócił na to uwagę, bo jak do tej pory to tylko słyszałem, iż to rodzaj ofiary był przyczyną innego spojrzenia Boga na obu braci. Abel złożył baranka i dlatego Bóg na jego ofiarę wejrzał... Kain złożył produkty rolne i dlatego Bóg na jego ofiarę nie wejrzał... Tak się to zwykle tłumaczy.
Chyba dość jasno, w oparciu o Biblię, można wykazać, że nie o to chodziło.
Dziękuję za kazanie :)


Gdyby ktoś miał ochotę coś napisać o tym, to proszę...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: vanity » 25 mar 2016, 19:34

Kazania Karola Szymanskiego sa ciekawe, emanuje autentyzmem.

Interpretacje Zbyszka mozna wesprzec rowniez tymi wersetami :

Ksiega Przyslow 15 (8) Ofiara występnych obrzydła dla Pana, upodobaniem Jego są modły uczciwych

Ksiega Przyslow 21 (3) Postępowanie uczciwe i prawe milsze Panu niż krwawa ofiara.

Ksiega Przyslow 21 (27) Obrzydła ofiara występnych, tym bardziej złożona w złej myśli.

Ozeasza 6 (4) Cóż ci mogę uczynić, Efraimie, co pocznę z tobą Judo? Miłość wasza podobna do chmur na świtaniu albo do rosy, która prędko znika. (5) Dlatego ciosałem ich przez proroków, słowami ust mych zabijałem, a Prawo moje zabłysło jak światło. (6) Miłości pragnę, nie krwawej ofiary, poznania Boga bardziej niż całopaleń.

Mateusza 9 (13) Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników

Mateusza 23 (16) Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. (17) Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto? (18) Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą. (19) Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę? (20) Kto więc przysięga na ołtarz, przysięga na niego i na wszystko, co na nim leży. (21) A kto przysięga na przybytek, przysięga na niego i na Tego, który w nim mieszka. (22) A kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na Tego, który na nim zasiada



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 25 mar 2016, 19:40

Dzięki za uzupełnienie! :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 29 mar 2016, 10:03

Myślisz o chrzcie? Już dawno temu go przeżyłeś? Tak czy owak - warto posłuchać tego kazania: http://schwroclaw.pl/podcast/chrzest-bo ... -o-jezusa/
Naprawdę warto …bo tu chodzi o Jezusa!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: magda » 29 mar 2016, 17:43

Zbyszku wysłałam ci na pw link do pewnego filmu o tym jak jezuici atakują Adwentystów nie wiem czy dotarło bo jakoś moje wiadomosci pw do ciebie nie docierają.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 29 mar 2016, 19:00

Dotarło już to chyba widziałem.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: magda » 29 mar 2016, 22:03

Szokujące jak jezuici mogą działac podstepnie i kłamliwie to prawda co o nich mówią .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: kontousunięte1 » 13 kwie 2016, 11:18

Zachęcam do wysłuchania bardzo wartościowego kazania
http://baptysciwtoruniu.pl/kazania
pozycja 3 od góry, pod datą 14.02.2016 Adam Gutsche



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości