WARTOŚCIOWE KAZANIA

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 07 sty 2016, 18:47

https://www.youtube.com/watch?v=ppwH4Hhs-ck = Aborcja - DOBRA czy ZŁA? [lektor]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: magda » 08 sty 2016, 16:02

Nie ma co takich kazań wstawiacć bo wiadomo ze zła, daj coś o tym jak się ustrzec zwiedzeń bo to na czasie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Jaaqob » 10 sty 2016, 19:49

Dziękuję Bogu za ten wykład:

https://www.youtube.com/watch?v=Q4BNea3pFnw

Pomógł mi wyrobić właściwy, chrześcijański pogląd na alkohol. Oby dotarło do jak największej ilości ludzi.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 12 sty 2016, 07:42

ZAŚLUBINY NIEBIOS I ZIEMI - to tytuł cyklu kazań, prezentowanych przez nudnego kaznodzieję... - :hihi: żartowałem!! :D K.P. na pewno nie nudzi podczas kazań!...

Streszczenie całej serii: Historię relacji Boga i ludu Bożego można opowiedzieć za pomocą biblijnej metafory małżeństwa, rozciągającej się na obie części Pisma Świętego i układającej się w jedną spójną całość: opowieść o zaślubinach niebios i ziemi.

Tytuł pierwszego kazania to Wybranka Jahwe - do posłuchania tutaj: http://schwroclaw.pl/series/zaslubiny-niebios-i-ziemi/ [tam też dostępna prezentacja do treści kazania]
Streszczenie: Historia metaforycznego małżeństwa Boga i Jego ludu rozpoczyna się w Księdze Wyjścia, od uwolnienia Izraela z niewoli egipskiej i zawarcia przymierza – małżeństwa – na górze Synaj. A wybranka Boża uczy nas wiele o naturze Bożego wybrania.

Podobało się?! Wkrótce ciąg dalszy... :yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: magda » 12 sty 2016, 12:08

Antychrystem nie moze być ktos z innej obcej religii moze byc tylko fałszywe chrześcijaństwo bo anty oznacza nie tylko przeciwnika ale też zastepujacego chrystusa a , Antychrystem Mochamet ie moze być za to fłszywym prorokiem tak antychrystem jest Vicarius Filli dei czyli zastepca syna Bozego czyli papierz((anti – przeciw, zamiast; christos – pomazaniec) to oznacza to samo co vicerius Christi i vicarius filli dei a to tutuły papieża jednoczesnie majace ymbol numeryczny 666.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Oberyn. » 12 sty 2016, 19:13

Ten temat to "WARTOŚCIOWE KAZANIA", a nie bezwartościowe spory. Proszę zakończyć ten jałowy spór. Każdy następny post nie na temat będzie karany ostrzeżeniem.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: nadrozd » 12 sty 2016, 20:20

odkryłem coś - co do kłótlowości:
a to znaczenie słowa
Erystyka – Słowo pochodzi z klasycznego języka greckiego – eristikós, czyli kłótliwy, od éris oznaczający kłótnię, spór, walkę oraz imię bogini niezgody, córki Nocy, towarzyszki Aresa na polu bitwy, będącej uosobieniem waśni, niezgody i kłótni. * wikipedia


oraz kazanie co z tym zrobic:
http://krotoszyn-charisma.pl/walka-z-cielesnoscia/

Jednym z wrogów życia duchowego chrześcijanina jest stara grzeszna natura (gr. sarks = ciało, proszę nie mylić z gr. soma = ciało fizyczne) nazywana również starym człowiekiem, grzesznym ciałem lub po prostu cielesnością. Człowiek cielesny jest kłótliwy, zazdrosny, skłonny do czynienia podziałów w Kościele. Jest dumny ze swojej frakcji, stronnictwa religijnego lub kościelnej denominacji, którą reprezentuje. „Jeszcze bowiem cieleśni jesteście. Bo skoro między wami jest zazdrość i kłótnia, to czyż cieleśni nie jesteście i czy na sposób ludzki nie postępujecie?. Albowiem jeśli jeden mówi: Ja jestem Pawłowy, a drugi: Ja Apollosowy, to czyż cieleśni nie jesteście?” (1 Kor. 3:3-4)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: magda » 12 sty 2016, 23:25

Ale nikt sie nie kłuci , ja zaproponowałam słuchanie apokalipsy bo antychryst sie zbliża i parę słów o tym , to nie zadna kłutnia.
https://www.wordproject.org/bibles/audi ... sh/b66.htm


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: nadrozd » 13 sty 2016, 06:06

I bardzo dobrze.....Tez słucham akurat po raz n'ty Apokalipsy wiec sie przyda.

Ja mam przeczucia.... i muszę się podzielić bo spać nie mogę.... bo wielu jest antychrystów wsród nas a ja spotkałem prototypa na żywo mini antychrysta korporacyjnego ...... i chciałbym coś na ten temat powiedzieć.

Antychryst to będzie chyba bardzo miły człowiek. którego da się kochać ale będzie siał kłamstwo tak ze ciężko sie będzie skapnąć.
Biedzie mówił pięknie jak politycy, będzie używał imienia Jezus ,a nawet miał obrazy i emblematy "świętych" na ścianie (ten mój ma akurat Marie i JP2 bo w Polsce sie dobrze sprzedają i opłaca się mieć ) będzie manipulował ludźmi. Przyoblecze się w miła aparycje.
To będzie ktoś taki kto z uśmiechem na twarzy powie ci jednego dnia A a drugiego cos przeciwnego. Który będzie kłamał i namawiał do kłamstwa innych, w ramach życia w skromności i ubóstwie będzie dawał głodowe pensje swoim wpół pracownikom, będzie ich namawiał do robienia rzeczy paskudnych tak by złamać ich sumienia. Bedze posługiwał się manipulacja, mini kłamstewkami. Który jak będzie sprzedawał ci wadliwy samochód z dziurami w karoserii to powie ze to nowa super przewiewna wersja s systemem oddychających ścian ;P ..
Tylko ze ten spryt i paszcza mówiąca rzeczy bluźniercze to nie jest jeszcze mądrość chyba ze mądrość bestii ;), Prawdopodobnie będzie tez na tyle głupi ( bo im głupszy tym lepiej diabłowi takiego prowadzić) ze będzie uważał się za świętego nawet sam.

ps.
Jeśli to co czuje i zrozumiałem na temat antychrysta się sprawdzi to ja cieńko to widzę.....
Zwłaszcza gdyby okazało się ze tożsamość i nas zaskoczy........ bo na razie typy są dość jednoznaczne....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: magda » 13 sty 2016, 14:42

No a paież no przecież przemiły nawet koran całuje nawet przygarnia demoniczne kulty , Świętą panienkę czci , a i do zacofanych mużynów jeździ a ten teraz jakie oromna fajne imprezki dla młodzieży robi a nawet żyda w ręke całuje , no anioł światłosci każdy papież. Tylko wnętrze brudne, Jak przyszły do Wojtyły akty oskarżenia w liczbie 213 sztuk o molestowanie w Armii chrystusa to odłozył ad akta i dzieki temu mali chłopcy byli dalej krzywdzeni i wiele innych takich tam rzeJa juz wiem kto to ten główny Antychryst , TO PAPIEŻ tylko pytanie który beędzie tym ostatnim .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: konto skasowane » 13 sty 2016, 14:45

Tutaj publikuje się linki do kazań a nie prowadzi dyskusje o panience z okienka. Dajcie luz, bo zbyszek znów będzie prosił o usunięcie wpisów.


.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: magda » 13 sty 2016, 21:56

No same linki??????? mozna coś popisac czy nic?????
Niech ktoś wrzuci jakieś dobre kazanie o Apokalipsie chętnie bym coś tkiego posłuchała.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 14 sty 2016, 17:20

magda pisze:Niech ktoś wrzuci jakieś dobre kazanie o Apokalipsie chętnie bym coś tkiego posłuchała.

Będę tym ktosiem...: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... LGJFIHbkjF
:-)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: konto skasowane » 14 sty 2016, 18:09

Nie wiem czy same linki czy jeszcze komentarze do kazań. Zbyszek zgłasza to trza usuwać


.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 14 sty 2016, 18:14

dr.sky pisze:Nie wiem czy same linki czy jeszcze komentarze do kazań. Zbyszek zgłasza to trza usuwać

Jeśli komentarze, to na temat kazania, a nie jakieś spory oderwane od tematu (na to jest miejsce gdzie indziej; tu wskazujmy coś do słuchania/oglądania co uważamy za wartościowe).
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości