WARTOŚCIOWE KAZANIA

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

WARTOŚCIOWE KAZANIA

Postautor: Zbyszekg4 » 06 gru 2011, 11:50

Mam propozycję, aby w tym temacie dzielić się treścią kazań/wykładów, które nas poruszyły, i o których myslimy, że i inni powinni ich posluchać...
:-)

Na początek tylko jedno kazanie podam- dotyczące naszych zranień i wyjścia z nich poprzez przebaczenie, na przykładzie Dawida (tematem wielu kazań Dawid bywa, ale naprawdę to kazanie jest rewelacyjne!- na pewno bardzo potrzebne; jeśli nawet nie Tobie, to kumuś Ci znanemu, dlatego daj innym namiar na te treści...).

Na tej stronie: http://www.malinka.org.pl/ pod datą 27.11.2011 jest to kazanie, o którym mowa wyżej. Głosi je pastor Leszk Czyż z Wisły.
:)


Dajcie forumowicze znać, czy jesteście zainteresowani takim tematem wartościowych kazań, i czy chcecie się czymś podzielić, a przynajmniej skorzystać z tego, co inni tu polecą?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 06 gru 2011, 19:07

Hahaaa! Melduję posłusznie,że udało mi się znów odrobić pracę domową. :) To również dobra nauka,ale zobacz Zbyszku... Dawid nie odbierał nauk,a jaka była jego wiara... To wiara wypróbowana,choć jeszcze niedoskonała,ale praktyczna.Mamy wieelu dobrych nauczycieli wiary na świecie,którzy pięknie mówią o Bogu,brakuje tylko świadków,którzy pójdą za Chrystusem nie oglądając się na innych. Jestem jednak zaskoczony,że słowa modlitwy "Ojcze nasz" wypowiadacie w zły sposób,czyli tak,jak wpoił nam KRK.Mam na myśli "...nie wódź nas na pokuszenie,.." Raz,to nie jest biblijne i jak na kościoły protestanckie powinniście się z tym rozprawić, a dwa: To bzdurne słowa,które jeśliby oczekiwać owoców z nich,to byłaby to niewiedza i ciemność.To bowiem,iż jesteśmy kuszeni,jest dobrym sprawdzianem naszej wiary,a to,że upadamy z powodu pokus,często jest dla nas ratunkiem i wyzwoleniem.
Czuję,że to ostatnie zdanie wzburzyło Was,dlatego czekam na słowa krytyki,bo pomoże to wyjaśnić pewien Boski fenomen.Czasem trzeba zgrzeszyć,aby się oczyścić.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 06 gru 2011, 21:15

jotajota pisze:Jestem jednak zaskoczony,że słowa modlitwy "Ojcze nasz" wypowiadacie w zły sposób,czyli tak,jak wpoił nam KRK.Mam na myśli "...nie wódź nas na pokuszenie,.." Raz,to nie jest biblijne i jak na kościoły protestanckie powinniście się z tym rozprawić

Kazanie głosił pastor z Koscioła Ewangelickiego (Luterańskiego)- do niego musisz skierowa tę uwagę... ( tu znajdziesz kontakt do niego: http://www.malinka.org.pl/kontakt/conta ... rg.pl.html )

Ja osobiscie, gdy modlę się modlitwą "Ojcze nasz" to w/w slowa powtarzam za BT, gdzie jest: "...i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie..."

Dziekuje za wypowiedz. Ciekawe czy jeszcze kogos ten temat (dzielenie się kazaniami) zainteresuje?
:->


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 07 gru 2011, 12:16

Zbyszekg4 pisze:
jotajota pisze:Jestem jednak zaskoczony,że słowa modlitwy "Ojcze nasz" wypowiadacie w zły sposób,czyli tak,jak wpoił nam KRK.Mam na myśli "...nie wódź nas na pokuszenie,.." Raz,to nie jest biblijne i jak na kościoły protestanckie powinniście się z tym rozprawić

Kazanie głosił pastor z Koscioła Ewangelickiego (Luterańskiego)- do niego musisz skierowa tę uwagę... ( tu znajdziesz kontakt do niego: http://www.malinka.org.pl/kontakt/conta ... rg.pl.html )

Ja osobiscie, gdy modlę się modlitwą "Ojcze nasz" to w/w slowa powtarzam za BT, gdzie jest: "...i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie..."

Dziekuje za wypowiedz. Ciekawe czy jeszcze kogos ten temat (dzielenie się kazaniami) zainteresuje?
:->
Hahaha... Uparty jesteś Zbyszku.Znów będą Ci zarzucać egzekucje. :)
Nie czuję się natomiast uprawniony,aby pouczać protestantów z którymi nie mam wspólnego pola rozmów,jak np. tu,na tym forum.Tu mogę z Wami rozmawiać,bo zostawiliście mi wolność wypowiedzi poprzez dział polemik z KRK.To jest Wasz ukłon w Naszą stronę i nie chciałbym jej nadużywać.Jak sam widzisz,nie wszystkie działy są poświęcone do dyskusji z innymi wyznaniami,czy religiami.Ja ograniczam swoją wypowiedź jedynie do działów pozwalających mi na swobodne poruszanie się w nich.Inne nie są przeznaczone dla mnie i pomimo,że biorę udział w uczcie,dobrze sobie zjem i pobawię się,to jednak wstępu do kuchni nie mam.Ale przy stole mogę powiedzieć do współbiesiadników,że to danie jest nazbyt mdłe,bo dostawca(KRK) podmienił przyprawę.Dlatego też Jeśli kto spośród gospodarzy przejmie się tym słowem,pójdzie sam do kuchni i pouczy,aby podawać najlepsze przyprawy,a nie jakieś z przemytu. :)


viko
Posty: 504
Rejestracja: 29 maja 2011, 14:50
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: viko » 10 gru 2011, 11:46



"αγαπησεις τον πλησιον σου ως σεαυτον" Gal 5,14
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 gru 2011, 14:43

Hej! Co się dzieje?!? Otwarłem temat pt. Wartościowe kazania, podając tylko jedno kazanie, licząc na Waszą aktywność (dodawanie kazań wartych upowszechnienia), a tymczasem tylko Viko dodał 2 kazania katolickiego księdza...

To Was, protestanci, nie zawstydza? (ja ponoć nim nie jestem, więc piszę "was")
Mnie by zawstydziło: brak podania wartościowych kazań na protestanckim forum...
Dziwne, nieprawdaż?... :-/


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 11 gru 2011, 15:05

Zbyszekg4 pisze:Hej! Co się dzieje?!? Otwarłem temat pt. Wartościowe kazania, podając tylko jedno kazanie, licząc na Waszą aktywność (dodawanie kazań wartych upowszechnienia), a tymczasem tylko Viko dodał 2 kazania katolickiego księdza...

To Was, protestanci, nie zawstydza? (ja ponoć nim nie jestem, więc piszę "was")
Mnie by zawstydziło: brak podania wartościowych kazań na protestanckim forum...
Dziwne, nieprawdaż?... :-/

Dziwne. :) Ale za to ja mam dobre kazanie protestanckie.
http://www.youtube.com/watch?v=zttcVpCB ... re=related
Aż dziwne,że takie dobre i to nie z ust polskiego protestanta.


Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 11 gru 2011, 15:26

Zbyszekg4 pisze:Hej! Co się dzieje?!? Otwarłem temat pt. Wartościowe kazania, podając tylko jedno kazanie, licząc na Waszą aktywność (dodawanie kazań wartych upowszechnienia), a tymczasem tylko Viko dodał 2 kazania katolickiego księdza...

To Was, protestanci, nie zawstydza? (ja ponoć nim nie jestem, więc piszę "was")
Mnie by zawstydziło: brak podania wartościowych kazań na protestanckim forum...
Dziwne, nieprawdaż?... :-/

Może wolą podać wartościowe kazania w innym temacie.


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 11 gru 2011, 16:57

Ian pisze:
Zbyszekg4 pisze:Hej! Co się dzieje?!? Otwarłem temat pt. Wartościowe kazania, podając tylko jedno kazanie, licząc na Waszą aktywność (dodawanie kazań wartych upowszechnienia), a tymczasem tylko Viko dodał 2 kazania katolickiego księdza...

To Was, protestanci, nie zawstydza? (ja ponoć nim nie jestem, więc piszę "was")
Mnie by zawstydziło: brak podania wartościowych kazań na protestanckim forum...
Dziwne, nieprawdaż?... :-/

Może wolą podać wartościowe kazania w innym temacie.

Taak? To niech podają, bo jakoś nie zauważyłem nawałnicy takowych... :O

A Ty co polecasz?... :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Ian
Posty: 3407
Rejestracja: 11 sty 2008, 13:42
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Ian » 11 gru 2011, 18:03

Zbyszekg4 pisze:
Ian pisze:
Zbyszekg4 pisze:Hej! Co się dzieje?!? Otwarłem temat pt. Wartościowe kazania, podając tylko jedno kazanie, licząc na Waszą aktywność (dodawanie kazań wartych upowszechnienia), a tymczasem tylko Viko dodał 2 kazania katolickiego księdza...

To Was, protestanci, nie zawstydza? (ja ponoć nim nie jestem, więc piszę "was")
Mnie by zawstydziło: brak podania wartościowych kazań na protestanckim forum...
Dziwne, nieprawdaż?... :-/

Może wolą podać wartościowe kazania w innym temacie.

Taak? To niech podają, bo jakoś nie zauważyłem nawałnicy takowych... :O

A Ty co polecasz?... :)

http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 265#102265


I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie Filipian 2:3
Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem 1 Piotra 3:16
Odpowiedzi na biblijne pytania | Módlmy się za prześladowanych chrześcijan | http://www.chrzescijanskarandka.pl | https://www.ewangeliawcentrum.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 14 gru 2011, 07:42

Co to znaczy chodzić w Duchu Świętym? O tym jest to kazanie: http://www.kuzbawieniu.bialystok.pl/mul ... cjan-cz-24

Ktoś posłucha??
:->


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 18 gru 2011, 07:36

Eeeeeeeeee, mam wrażenie że bez sensu jest tu jakieś dobre kazania polecać bo reakcja jest praktycznie nijaka (może zaczne polecac kazania beznadziejne...?)

Ktoś zechce posluchać ponizszego kazania i powie do jakiej grupy- wartościowe; beznadziejne- ono sie da zaliczyć :?:

Chodzi o kazanie pt. Piąta kolumna, z 30.04.2008 dostepne na tej stronie: http://kzgdansk.org/multimedia/audio.html

Podobalo się?
:)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 26 gru 2011, 08:31

Chyba czas marnuje cos tu polecając do posluchania (nie interesują Was kazania??; nie macie wlasnych ulubionych?...), ale pastor gloszący ponizsze kazanie powiedzial, ze dla charyzmatykow jest ono szczegolnie wazne, wiec podaje namiar: data- 7.12.2011 strona- http://kzgdansk.org/multimedia/audio.html mówca- T.Chaciński tytuł- "Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu Twoim...?"

I co, ktoś raczy posłuchać czy mam na przyszlość dac sobie spokój z podawaniem tu czegokolwiek- szczerze powiedzcie...

Pozdrawiam :)


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
jotajota
Posty: 756
Rejestracja: 28 maja 2011, 00:22
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: jotajota » 26 gru 2011, 19:04

Zbyszekg4 pisze:Chyba czas marnuje cos tu polecając do posluchania (nie interesują Was kazania??; nie macie wlasnych ulubionych?...), ale pastor gloszący ponizsze kazanie powiedzial, ze dla charyzmatykow jest ono szczegolnie wazne, wiec podaje namiar: data- 7.12.2011 strona- http://kzgdansk.org/multimedia/audio.html mówca- T.Chaciński tytuł- "Panie, czyż nie prorokowaliśmy w imieniu Twoim...?"


Pozdrawiam :)
No,Zbyszku...Prezentujesz znów dwa dobre kazania,a szczególnie znamienne jest ich zestawienie.Piąta kolumna to wewnętrzna dywersja,która ma na celu pozbawienie charyzmatyków uwielbienia dla ich "kosiarki". Zatem jest tym,czym Bóg walczy dla ratowania ich.
Drodzy charyzmatycy,oddajcie mi swoje "kosiarki",a ja Wam dam gorycz,która leczy i dzięki której powie Wam Pan:"Moimi jesteście".
Zbyszekg4 pisze:I co, ktoś raczy posłuchać czy mam na przyszlość dac sobie spokój z podawaniem tu czegokolwiek- szczerze powiedzcie...
No,cóż...Skoro się domagasz,powiem Ci.Domagasz się słuchania "Twoich" kazań,więc nie mam woli z tym walczyć.Przyjmuje bowiem Twoje słowo jako słowo samego Boga do mnie.Więc słucham,choć wolałbym w tym czasie zrobić coś innego,tym bardziej,że to długie kazania,więc wymagają sporej ofiary mojego osobistego czasu.Wiem,że oddawanie się słuchaniu kazań to za mało,aby być w pełni miłym Bogu,ale zawsze mogą być dobrym nawozem,dla wypełniania Jego woli.Wiedz,że sam z siebie nigdy nie słuchałbym tych kazań,ale skoro wpadam z własnej woli w Twoje sidła,bo myślę sobie:"Co ten Zbyszek chce znów mi powiedzieć?", to nie mogę wypełniwszy tę myśl dla zaspokojenia ciekawości,odrzucić całej reszty Twojego przekazu.Wszystko skutkuje u Boga w taki sposób,aby się nie marnowało i temu muszę być poddany.Więc i ta moja ciekawość musi być zamieniona w dobro trwałe,a nie tylko to,co Zbyszek mówi jak grochem o ścianę.Jak się coś związuje,to po to,aby rozwiązać w żniwie bożym,więc nie mam odwagi cokolwiek utracić z tego,co poprzez Ciebie daje mi Bóg.Nie mogę więc Ci powiedzieć:"Nie rób tak więcej,Zbyszku." Raczej powiem:"Rób tak dalej." Bo to nie o moją wygodę w tym chodzi,ale o żniwo Boga,który potrafi mnie usidlić moja ciekawością,przed której owocem nie mam odwagi się bronić.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 27 gru 2011, 10:44

No tak, forum protestanckie, tudzież kazania takie... a interesują one katolika, a przynajmniej on o tym tu pisze wprost...
Ciekawe czy protestantów one nie intereresują czy wstydzą się do ich słuchania przyznać, że już o odrobinie trudu by własne propozycje kazań podać, nie wspomnę?...

jotajota, dziękuję Bogu, że chcesz posluchać moich propozycji.
jotajota pisze: nie mam odwagi cokolwiek utracić z tego,co poprzez Ciebie daje mi Bóg.

Tak na to patrz i nie mnie chwal, ale Pana! Obaj Boga chwalmy bo i mnie budują te kazania- tak przynajmniej to widzę, i DLATEGO je tu podaję...

Nie jestem w stanie podawać każdego kazania jakie slucham (razem z żoną)- jest tego dużo, a na pewno na stronach z ktorych je biorę są jeszcze takie, których nie sluchalem, a ktore może do Ciebie wspaniale przemówią, i to Ty je tu zaproponujesz...

Na bieżąco (no, powiedzmy) jestem z kazaniami Leszka Czyża z Wisły: http://www.malinka.org.pl/archiwum-kazan.html

Ale od pewnego czasu najwięcej słuchamy Tomasza Ropiejki (T.Chaciński też ciekawie mówi): http://kzgdansk.org/multimedia/audio.html

A może wykłady pt. "Śmierc- początek czy koniec?" zainteresują Cię (Was)?: http://adwentysci.com/smierc-poczatek-czy-koniec/

Pozdrawiam :-D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości