Uroki religii rzymskiej

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 kwie 2011, 22:19

Mylisz się kontousunięte1, kochamy Cię tak bardzo, że opowiadamy Ci Ewangelię Jezusa Chrystusa, który miał bardzo jasny stosunek do grzechu, żebyś mogła przyjąć Jego Słowo. Ale: [J 6:60] "Wielu tedy spośród uczniów jego, usłyszawszy to, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może?"


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 kwie 2011, 22:23

kontousunięte1 pisze:Tu nie widać miłości.


Jeśli przez miłość rozumiesz głaskanie się po głowach i popieranie grzechu...

kontousunięte1 pisze:Kiedy czytam posty na forum to zauważam,że zajmuje was tylko zjadliwa krytyka do wszystkich oprócz protestantów.


Nie tylko "oprócz", nie tylko. Każdy, kto nie postępuje zgodnie z Ewangelią może tu liczyć na krytykę, by się upamiętał i skierował wzrok na Chrystusa.

kontousunięte1 pisze:Gdybym chciała poznać bliżej którąś z denominacji to nie wiedziałabym gdzie skierować kroki.


Czytaj Biblię i porównuj naukę Słowa Bozego z nauczaniem jakiegoś zboru. Każda inna metoda jest z gruntu zła.

kontousunięte1 pisze:Grzechu nienawidzą też katolicy.


Dają temu wyraz, w Asyżu na modlitwach z poganami na przykład.

kontousunięte1 pisze:Kochać i wybaczać potrafią.


Pokaż, że protestanci nie potrafią. Mi Hardi pomówienia wybaczył, kiedy się upamiętałem, dziwne, nie?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 09 kwie 2011, 22:24

I słusznie. Nie należy szukać denominacji, tylko Jezusa.

kontousunięte1 pisze: Kiedy czytam posty na forum to zauważam,że zajmuje was tylko zjadliwa krytyka do wszystkich oprócz protestantów


Polecam forum katolickie. Tam ewentualna "nienawiść" w drugą stronę. Ludzie są omylni i grzeszni. Tylko nasz Pan jest Nieomylny i Czysty.

kontousunięte1 pisze:Grzechu nienawidzą też katolicy.


Tylko nie zawsze wiedzą, że grzeszą. Ale to moje "trzy grosze".


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 09 kwie 2011, 22:24

Alkhilion pisze:Mylisz się kontousunięte1, kochamy Cię tak bardzo, że opowiadamy Ci Ewangelię Jezusa Chrystusa, który miał bardzo jasny stosunek do grzechu, żebyś mogła przyjąć Jego Słowo. Ale: [J 6:60] "Wielu tedy spośród uczniów jego, usłyszawszy to, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może?"

Obrażasz mnie. Jak możesz twierdzić,że nie znam Ewangelii? Czytam Biblię i studiuję ją dłużej niż ty żyjesz. Po prostu zaszufladkowałeś mnie z góry zakładając,że jak katoliczka to głupi mocher.


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 kwie 2011, 22:27

kontousunięte1 pisze:Obrażasz mnie.


Wybacz mi i pokaż, gdzie Cię obrażam, żebym więcej tego nie robił.

kontousunięte1 pisze:Jak możesz twierdzić,że nie znam Ewangelii?


Wyczuwam pychę. Człowiek może nauczyć się Biblii nawet na pamięć a i tak nie bedzie jej nigdy do końca znał.

kontousunięte1 pisze:Czytam Biblię i studiuję ją dłużej niż ty żyjesz.


Cieszę się. Jakie są tego następstwa?

kontousunięte1 pisze:Po prostu zaszufladkowałeś mnie z góry zakładając,że jak katoliczka to głupi mocher.


Z góry zaszufladkowałaś mnie, że zaszufladkowałem Cię jako moHera. Dziwne, bo tego nie zrobiłem.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 09 kwie 2011, 22:29

kontousunięte1 pisze:Czytam Biblię i studiuję ją


Chwała Panu. :D
Znalazłam Jezusa po wielu, wielu latach studiowania Pisma, ale przede wszystkim dlatego, że pragnęłam Go do bólu, a On nikogo przychodzącego nie odrzuci precz. Dał mi chcenie i wykonanie i Jego Imię niech będzie wywyższone teraz i na wieki.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 09 kwie 2011, 22:36

Małgorzata pisze:Polecam forum katolickie. Tam ewentualna "nienawiść" w drugą stronę.

Nie bywam na katolickich forach. Czytałam trochę wypowiedzi ale nie zainteresowały mnie takie klakierskie posty.
Nie zauważyłam jednak jakiejś specjalnej krytyki innych wyznań. A już na pewno nie tak zajadliwej.
Alkhilion pisze:Dają temu wyraz, w Asyżu na modlitwach z poganami na przykład.

Nie wiem co się dzieje w Asyżu, bo nie uprawiam kultu maryjnego, ale jeśli się modlą z poganami to chyba dobrze. Może nawracają. Nie znam tematu.
Alkhilion pisze: Każdy, kto nie postępuje zgodnie z Ewangelią może tu liczyć na krytykę, by się upamiętał i skierował wzrok na Chrystusa.

I znowu sugerujesz,że nie znam Ewangelii,że potrzebuję upamiętania i Chrystusa. Skąd bierzesz takie pomysły krytykanckie?


Alkhilion
Posty: 7293
Rejestracja: 23 gru 2010, 20:26
wyznanie: Agnostyk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Alkhilion » 09 kwie 2011, 22:41

kontousunięte1 pisze:Nie wiem co się dzieje w Asyżu, bo nie uprawiam kultu maryjnego, ale jeśli się modlą z poganami to chyba dobrze. Może nawracają. Nie znam tematu.


http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZW ... _2002.html
http://www.misyjnedrogi.pl/artykuly.php?tresc,279
http://www.recogito.pologne.net/recogito_13/wiara4.htm
http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/476
http://ekai.pl/wydarzenia/x36949/swiato ... j-w-asyzu/

Nie nawracają. O nie.

kontousunięte1 pisze:I znowu sugerujesz,że nie znam Ewangelii,że potrzebuję upamiętania i Chrystusa. Skąd bierzesz takie pomysły krytykanckie?


Nie sugeruję, że nie znasz Ewangelii, ale jeśli nie potrzebujesz upamiętania i Chrystusa, to w najogólniejszym znaczeniu: nie ma dla Ciebie nadziei. Ja cały czas potrzebuję Ewangelii, upamiętania i Chrystusa i będę tego potrzebował każdego dnia, aż do końca mojego życia.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 09 kwie 2011, 22:45

No to mamy podobnie.


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 09 kwie 2011, 22:57

kontousunięte1 pisze:Nie zauważyłam jednak jakiejś specjalnej krytyki innych wyznań. A już na pewno nie tak zajadliwej.

A to dobrze, jeśli tak jest. Pan zatem działa.
Bo co mają krytykować? Biblię, na której się opieramy? Za sobą mają Magisterium Kościoła i Tradycję ( ludzką ).
Poza tym oceniasz według swojego punktu widzenia. A jak katolicy traktują protestantów, to my dobrze wiemy. Doświadczamy tego na każdym kroku. I to obiektywne jest. Chyba jesteś na tyle inteligentna, że wiesz. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 09 kwie 2011, 23:30

Małgorzata pisze:
kontousunięte1 pisze:Nie zauważyłam jednak jakiejś specjalnej krytyki innych wyznań. A już na pewno nie tak zajadliwej.

A to dobrze, jeśli tak jest. Pan zatem działa.
Bo co mają krytykować? Biblię, na której się opieramy? Za sobą mają Magisterium Kościoła i Tradycję ( ludzką ).
Poza tym oceniasz według swojego punktu widzenia. A jak katolicy traktują protestantów, to my dobrze wiemy. Doświadczamy tego na każdym kroku. I to obiektywne jest. Chyba jesteś na tyle inteligentna, że wiesz. :D

I tu się mylisz. Jak myślisz, po co weszłam na protestanckie forum? Bo bardzo szanuję was i wiele spraw mnie ciekawi.
Sporo drażni mnie natomiast w kościele katolickim. Ale to mój problem.


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 10 kwie 2011, 00:48

Turretin pisze:
piernik pisze:Uroki nauki KrK? dla mnie: przede wszystkim Jan od Krzyża - rozwój człowieka na drodze wiary - jesli mozecie polecić (po polsku) coś protestanckiego - co zbliża sie do poziomu Jana od Krzyża - chętnie poczytam
no i praktyka modlitewna zakonów kontenplacyjnych


Polecam Pewny przewodnik do nieba J. Alleine'a - ponadczasowy klasyk protestancki.
Po polsku jest tutaj: http://www.literatura.hg.pl/alarm.htm

O niebo lepszy od Jana od Krzyża.


na czym ma polegać owa "o niebo lepszość"? :)
wierzę, że czytałeś Jana od krzyża :)

pzdr

ps. dzieki za linka - z mojego punktu widzenia jest to - jak ładnie napisałeś - klasyk protestancki - co... w mojej ocenie nie jest komplementem... - a raczej - przeciwnie...
- ale czasem skorzystam
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2011, 00:57 przez Pan Piernik, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 10 kwie 2011, 00:49

fantomik pisze:
piernik pisze:Uroki nauki KrK? dla mnie: przede wszystkim Jan od Krzyża - rozwój człowieka na drodze wiary - jesli mozecie polecić (po polsku) coś protestanckiego - co zbliża sie do poziomu Jana od Krzyża - chętnie poczytam
no i praktyka modlitewna zakonów kontenplacyjnych

Polecam Jana Kalwina ;) Chociaż Janowi od Krzyża zapewne do tego poziomu daleko ;)

Pozdrawiam sympatycznie,
f. (moje dwa grosze)


A wolisz noc ciemną, czy drogę na górę karmel?

a barth ?
da się znaleźć po polsku cos więcej niż dogmatyke w zarysie i takie krótkie refleksje/imresje... których tytułu zapomniałem


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 10 kwie 2011, 01:51

piernik pisze:[...]A wolisz noc ciemną, czy drogę na górę karmel?

Wolę Institutes ;) i komentarze JK do Psalmów. Ale jestem "umysł ściśnięty" więc to zrozumiałe ;)
piernik pisze:[...]a barth ?

Nie polecam. Barthizm to już nie jest protestantyzm w mojej ocenie.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 10 kwie 2011, 05:23

kontousunięte1 pisze:nie uprawiam kultu maryjnego

I jak sobie z tym radzisz będąc katoliczką? Pytam poważnie.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości