Ewolucja rozumienia eucharystii

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: diedmaroz » 06 paź 2017, 22:51

Przeemek pisze:A tutaj może wam przyblizyć co miał na mysli Jezus:

J6: 53 >>(53) Rzekł do nich Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie


J10 8 > (8) Wszyscy, którzy przyszli przede Mną, są złodziejami i rozbójnikami, a nie posłuchały ich owce. (9) Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę. (10) Złodziej przychodzi tylko po to, aby kraść, zabijać i niszczyć. Ja przyszedłem po to, aby /owce/ miały życie i miały je w obfitości.


Najpierw pomyślałam, że dziwne, że w KRK nie ma zbudowanej bramy i nie przechodzą np. podczas chrztu wierni tą bramą literalnie skoro piją krew i jedzą ciało też literalnie, ale potem przypomniałam sobie jak reformatorzy utożsamiali fałszywe religie i wierzenia z Babilonem co się tłumaczy brama do boga. Poza tym Piotr nazwał Rzym Babilonem..


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 07 paź 2017, 00:23

Czyli zjadacie Boga?


Awatar użytkownika
marian62
Posty: 200
Rejestracja: 23 lip 2017, 13:44
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: marian62 » 09 paź 2017, 09:05

Spełniamy Jego Wolę.

«Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił – nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». To powiedział, nauczając w synagodze w Kafarnaum.
J 6, 53-59


Bezpośredni skutek zasady sola scriptura - dziesiątki tysięcy wyznań protestanckich.Każdy odłam uważa, że jego nauka jest zgodna z Biblią, tyle że każdy głosi co innego...
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 09 paź 2017, 09:13

No ale przecież wy nie spełniacie woli, bo nie spożywacie do końca, tylko rozpuszczacie w ustach...
i po tym rozpuszczeniu Bóg znika z was ...


Awatar użytkownika
marian62
Posty: 200
Rejestracja: 23 lip 2017, 13:44
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: marian62 » 09 paź 2017, 09:26

saracen pisze:No ale przecież wy nie spełniacie woli, bo nie spożywacie do końca, tylko rozpuszczacie w ustach...
i po tym rozpuszczeniu Bóg znika z was ...

Kto ci powiedział że znika z nas?


Bezpośredni skutek zasady sola scriptura - dziesiątki tysięcy wyznań protestanckich.Każdy odłam uważa, że jego nauka jest zgodna z Biblią, tyle że każdy głosi co innego...
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 09 paź 2017, 09:30

Ty czy inni.

Jeśli Bóg w hostii trwa do wtedy, gdy jest postacią eucharystyczną, to po rozpuszczeniu już nie jest.


Awatar użytkownika
marian62
Posty: 200
Rejestracja: 23 lip 2017, 13:44
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: marian62 » 09 paź 2017, 10:09

marian62 pisze:
saracen pisze:No ale przecież wy nie spełniacie woli, bo nie spożywacie do końca, tylko rozpuszczacie w ustach...
i po tym rozpuszczeniu Bóg znika z was ...

Kto ci powiedział że znika z nas?


Eucharystyczna obecność Chrystusa zaczyna się w chwili konsekracji i trwa, dopóki trwają postacie eucharystyczne, jeżeli Postać Eucharystyczna przestaje trwać, to nie ma także Eucharystycznej obecności Chrystusa.

Nie ma Go już w postaciach eucharystycznych bo Jezus trwa już w nas.
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. J 6,,56


Bezpośredni skutek zasady sola scriptura - dziesiątki tysięcy wyznań protestanckich.Każdy odłam uważa, że jego nauka jest zgodna z Biblią, tyle że każdy głosi co innego...
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 09 paź 2017, 10:10

Eucharystyczna obecność Chrystusa zaczyna się w chwili konsekracji i trwa, dopóki trwają postacie eucharystyczne, jeżeli Postać Eucharystyczna przestaje trwać, to nie ma także Eucharystycznej obecności Chrystusa.

Sam to piszesz.

Teraz poszukaj wcześniej co pisałeś czy tekst Rembova, że trwa to do trawienia...


Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. J 6,,56

Nie rozumiesz prostej rzeczy, że wy go nie spożywacie, tylko rozpoczynacie spożywanie... po czym następuje rozpuszczenie (nie wolno wam dotykać zębami hostii, by "krew nie poleciała" jak jeden ksiądz raz mówił XP) znika postać eucharystyczna.
Boga nie ma.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: kontousunieteMtl » 09 paź 2017, 10:21

saracen pisze:Sam to piszesz.

Teraz poszukaj wcześniej co pisałeś czy tekst Rembova, że trwa to do trawienia...

XP



saracen...daj sobie spokoj z ofiarami indoktrynacjii rzymsko-kat.....

Tego typu dyskusja niepotrzebnie je nobilituje.... :-D

Kazda odpowiedz z naszej strony, to woda na ich mlyn....

Przeciez tych bzdur szalonych o cudownym wafelku nie da sie czytac.....Po co bic te piane....? :-D


Awatar użytkownika
marian62
Posty: 200
Rejestracja: 23 lip 2017, 13:44
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: marian62 » 09 paź 2017, 10:24

saracen pisze: po czym następuje rozpuszczenie
Boga nie ma.


I Jezus trwa w nas.
56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.


Bezpośredni skutek zasady sola scriptura - dziesiątki tysięcy wyznań protestanckich.Każdy odłam uważa, że jego nauka jest zgodna z Biblią, tyle że każdy głosi co innego...
Awatar użytkownika
marian62
Posty: 200
Rejestracja: 23 lip 2017, 13:44
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: marian62 » 09 paź 2017, 10:40

Motyl pisze:
Przeciez tych bzdur szalonych o cudownym wafelku nie da sie czytac.....Po co bic te piane....? :-D


Motyl twoje czyny i słowa na tym forum świadczą o tobie.
Twój przekaz o samej sobie jest taki:
Kocham Boga mówię szczerze, choć w tą miłość sam nie wierzę.


Bezpośredni skutek zasady sola scriptura - dziesiątki tysięcy wyznań protestanckich.Każdy odłam uważa, że jego nauka jest zgodna z Biblią, tyle że każdy głosi co innego...
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 09 paź 2017, 10:55

Marian. Jezus mówi o spożywaniu.
Czyli hostia, jama ustna, przełyk, żołądek.

Nic nie mówi o tym, że trwa tylko do momentu rozpuszczenia w ustach. Także... Zacznij w końcu to ogarniać. Rozpuszczona hostia, brak postaci eucharystycznej - Boga już nie ma.
Proste jak drut po wyprostowaniu.

Czyli, w sumie nie zjadacie Boga, tylko go rozpuszczacie w ustach. Nie dopuszczacie go do wnętrza was. Pocieszenie: Bóg nie jest przez was zjarany, a i tak przez chwilę jest w waszych ustach.

Może wówczas przenika z w tym momencie rozpuszczanej hostii, kto wie...

Tak czy inaczej temat nie da się ogarnąć cytatami o spożywaniu, jeśli tegoż de facto nie ma.
Może gdyby był chleb... Bóg miałby szansę wejść głębiej w was, do żołądka.
Może nawet w tym momencie poczulibyście jakieś ciepło?

A tak... usta i rozpuszczenie. Spożywania niet.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 11:09 przez saracen, łącznie zmieniany 1 raz.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: kontousunieteMtl » 09 paź 2017, 11:02

marian62 pisze:
Motyl pisze:
Przeciez tych bzdur szalonych o cudownym wafelku nie da sie czytac.....Po co bic te piane....? :-D


Motyl z twoich słów i czynów na forum wynika to:
Kocham Boga mówię szczerze, choć w tą miłość sam nie wierzę.



Moja milosc do Boga jest odwzajemniona....nie mam powodow sadzic, ze jest inaczej.... :)

Natomiast z twoich czynow i slow wynika, ze nie potrafisz myslec samodzielnie, bo cala pojemnosc twojego mozgu wypelnil rzymsko-katolicki software i dopoki go nie zdeaktywujesz, nie ruszysz z miejsca....

Poki co, twoje rokowania pod tym wzgledem sa beznadziejne, bo nie uswiadamiasz sobie nawet, ze to, co dzieje sie w twojej glowie jest rzymsko-katolicka sugestia....

Szczerze ci wspolczuje....choc dobrze wiem, ze w twoim oprogramowaniu dziala rzymsko-katolicka funkcja reakcji na moje szczere wspolczucie....i pewnie zaraz bedziemy tutaj jej swiadkami.... :-D


Awatar użytkownika
marian62
Posty: 200
Rejestracja: 23 lip 2017, 13:44
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: marian62 » 09 paź 2017, 11:47

saracen pisze:Może gdyby był chleb... Bóg miałby szansę wejść głębiej w was, do żołądka.
Może nawet w tym momencie poczulibyście jakieś ciepło?

A tak... usta i rozpuszczenie. Spożywania niet.

Saracen Boga interesuje nasze serce nie żołądek.


Bezpośredni skutek zasady sola scriptura - dziesiątki tysięcy wyznań protestanckich.Każdy odłam uważa, że jego nauka jest zgodna z Biblią, tyle że każdy głosi co innego...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: KAAN » 09 paź 2017, 11:50

marian62 pisze:Eucharystyczna obecność Chrystusa zaczyna się w chwili konsekracji i trwa, dopóki trwają postacie eucharystyczne,
A gdzie to napisano w Słowie Bożym? Gdzie jest konsekracja?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości