Ewolucja rozumienia eucharystii

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: kontousunieteMtl » 23 sie 2017, 18:09

chwat pisze:Rembov się nie babrze, tylko odpowiada na babrzące zarzuty. To różnica.



A co to za roznica...i tak sie babrze...


wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: wuka2 » 23 sie 2017, 18:11

Nie znam angielskiego, nie mam wizy do USA, nie mam pieniędzy na podróż, abym mogła rozliczyć jakichś amerykańskich pastorów.
Pozdrawiam cię. Nie ja zaczęłam świństwa wywlekać. Już nie raz pokazaliście kogo bronicie. Więc mogę ci napisać to samo. W dodatku masz na własnym podwórku aż nadmiar.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: chwat » 23 sie 2017, 18:12

Motyl pisze:
chwat pisze:Rembov się nie babrze, tylko odpowiada na babrzące zarzuty. To różnica.



A co to za roznica...i tak sie babrze...

A jest różnica i to duża.
Rembov nie wchodzi na to forum i nie zakłada wątku o pastorach pedofilach, tylko odpowiada na głupawe zarzuty innych.

Może porozmawiaj najpierw z tymi innymi, którzy prowokują?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
wuka2
Posty: 86
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:10
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: wuka2 » 23 sie 2017, 18:15

chwat pisze:
Motyl pisze:
chwat pisze:Rembov się nie babrze, tylko odpowiada na babrzące zarzuty. To różnica.



A co to za roznica...i tak sie babrze...

A jest różnica i to duża.
Rembov nie wchodzi na to forum i nie zakłada wątku o pastorach pedofilach, tylko odpowiada na głupawe zarzuty innych.

Może porozmawiaj najpierw z tymi innymi, którzy prowokują?

To może zwróć uwagę swojemu koledze po "wierze", aby nie prowokował (to nie pierwszy jego wredny wpis), tu cytuję, kto zaczął: "Postautor: KamilPawelak » 23 sie 2017, 16:35
Z czym masz problem ponownie? Wiem iż 90% protestantów lewicuje. Co z tego wychodzi widać na zachodzie. A luteranie to już w ogóle same zboczenia promują typu lesbijka biskupem, walka w obronie aborcji, sporo waszych księży za PRLu było TW.."


KamilPawelak
Posty: 71
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:06
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: www.droga.milejewo.eu
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: KamilPawelak » 23 sie 2017, 18:24

Stwierdziłem fakty. Lesbijka jest luterańskim biskupem. Jak to się ma do sola scriptura i krytyki zboczeń z Nt?


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: chwat » 23 sie 2017, 18:41

wuka2 pisze:To może zwróć uwagę swojemu koledze po "wierze", aby nie prowokował (to nie pierwszy jego wredny wpis), tu cytuję, kto zaczął: "Postautor: KamilPawelak » 23 sie 2017, 16:35
Z czym masz problem ponownie? Wiem iż 90% protestantów lewicuje. Co z tego wychodzi widać na zachodzie. A luteranie to już w ogóle same zboczenia promują typu lesbijka biskupem, walka w obronie aborcji, sporo waszych księży za PRLu było TW.."

Ale nie mówił tu o ludziach, o protestantach którzy są na bakier z ich zasadami (jak gadanie o księżach pedofilach), bo takie gadanie prowadzi donikąd, tylko o samych zasadach, które przeczą Biblii.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 23 sie 2017, 23:36

krk nie promuje dewiacji, lecz walczy zeń; a luteranie biją brawo bo mają biskupkę lesbijkę. Słaba argumentacja.

Ty chyba się z matplanety urwałeś...

Przez kilkadziesiąt lat zwyrodnialcy w krk molestowali, krzywdzili dziesiątki tysięcy osób - raport Ryana znasz?
Nie? To chociaż film "Spotlight" zobacz, czy "Siostry Magdalenki"...

Wobec takiego armagedonu pedofilii w krk śmiesz pisać o dewiacjach?
Najpierw poczytaj literaturę fachową czym jest homoseksualizm, a później przeproś ludzi za znieważanie.
Dewiacji szukaj w krk w związku z celibatem, do tego zajmij się pontyfikatem JPII w czasie którego pedofilia w krk kwitła w najlepsze.
Zboków przenosili z parafii do parafii, diecezji.

Odpowiedź j.w. znam sekty protestanckie gdzie brat gwałcił siostry i pastorzy kupowali ofiarom za pieniadze koscielne mieszkania by siedzialy cicho. Spoo tego.

Wiesz kto to był Degollado i jak go JPII faworyzował?

Dopiero mocno odnosi się do pedofilii Franciszek.
A niedawno... w Polsce zmieniono prawo, że przestępstwo pedofilii ma kler ZGŁASZAĆ od razu władzom państwowym, a nie najpierw "śledztwo wewnętrzne"... a później władza świecka.

Ciekawe, kiedy krk zostanie rozliczony za ogrom pedofilii...
Kiedy zostaną rozliczeni odpowiedzialni ci na górze, łącznie z papieżami...

:-x

Poza tym, pamiętaj, że celibat jest czymś wbrew ludzkiej naturze. Czymś, co jak pokazuje najnowsza historia krk przyczynia się do np. pedofilii.

Jak to się ma do sola scriptura i krytyki zboczeń z Nt?

Zboczeń? Masakra...

Co byś zrobiłbyś, gdyby Twoje dziecko przyszło w wieku powiedzmy kilkunastu lat i powiedziało: tato, jestem gejem, jestem lesbijką.
Co zrobiłbyś wtedy? Chciał ... leczyć?


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: chwat » 24 sie 2017, 07:16

Saracen, czy nie rozumiesz co sam piszesz?

Mylisz prawo z jego łamaniem.

Na tej samej zasadzie można podawać przykłady przestępstw pastorów pedofilii. Sensacyjne wiadomości, o ogromie pedofilii w KK, usłyszane od sąsiada przez płot, a na które nie ma dowodów, za to "wszyscy o nich wiedzą", czy idiotyzmy w stylu:
saracen pisze: celibat jest czymś wbrew ludzkiej naturze. Czymś, co jak pokazuje najnowsza historia krk przyczynia się do np. pedofilii

w tej chwili pominę...

Na podobnie bezmyślnej zasadzie można by krytykować kodeks ruchu drogowego, że dopuszcza jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 100km/h, bo takiego wykroczenia niektórzy się dopuszczają, mimo że w kodeksie jest nakaz ograniczenia prędkości do 50km/h.

No ale wszyscy wiedzą, że ograniczenia do 50km/h nikt nie przestrzega, więc zasady ograniczenia prędkości są złe i cały kodeks ruchu drogowego tym samym też i trzeba czym prędzej obalić cały ten przestępczy kodeks.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
KamilPawelak
Posty: 71
Rejestracja: 10 lip 2017, 09:06
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: www.droga.milejewo.eu
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: KamilPawelak » 24 sie 2017, 08:01

To w końcu jak to będzie z ta lesbijką będąca biskupem a kwestią sola scriptura i łamaniem NT? Czekam na konkretną odpowiedź.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: Rembov » 24 sie 2017, 08:09

Noemi pisze:KamilPawelak przesmiewczy ton nie zmieni faktu ze Pan Jezus zjadl chleb wypil wino powiedzial to czyncie na moja pamiatke tyle i az tyle

Na pewno tylko tyle? Jak ostatnio czytałem Pismo Święte, to tam było w pewnej kwestii nieco mniej (Chrystus podał ten konkretny chleb i wino Apostołom do spożycia - nie ma mowy, że sam je spożył), a w innej nieco więcej, bo powiedział dodatkowo:
Łk 22:19-20
19. Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!
20. Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.
(BT)

Może trzymaj się dokładniej Biblii, a mniej dokładnie tego, co opowiadają w Kościele Zielonoświątkowym.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 24 sie 2017, 08:45

Sensacyjne wiadomości, o ogromie pedofilii w KK, usłyszane od sąsiada przez płot, a na które nie ma dowodów, za to "wszyscy o nich wiedzą",

Znasz raport Ryana?



Co do sąsiada...
wyobraź sobie, przychodzę raz na mszę a tu księdza nie ma. Oskarżony o pedofilię. Przyznał się.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: Rembov » 24 sie 2017, 08:47

No właśnie, saracenie: Skoro powołujesz się na ten raport, to czy go czytałeś?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: Noemi » 24 sie 2017, 08:53

Rembov pisze:
Noemi pisze:KamilPawelak przesmiewczy ton nie zmieni faktu ze Pan Jezus zjadl chleb wypil wino powiedzial to czyncie na moja pamiatke tyle i az tyle

Na pewno tylko tyle? Jak ostatnio czytałem Pismo Święte, to tam było w pewnej kwestii nieco mniej (Chrystus podał ten konkretny chleb i wino Apostołom do spożycia - nie ma mowy, że sam je spożył), a w innej nieco więcej, bo powiedział dodatkowo:
Łk 22:19-20
19. Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę!
20. Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.
(BT)

Może trzymaj się dokładniej Biblii, a mniej dokładnie tego, co opowiadają w Kościele Zielonoświątkowym.


no i mamy rozną panorame ja widze co pisze w Slowie ty widzisz obrazek namalowany przez malarza stad rozbieznosc w zrozumieniu przekazu ,w ktorym Pan Jezus wyraźnie mowi o co chodzi


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: Rembov » 24 sie 2017, 08:58

Jaki obrazek? Ja czytam to, co jest w Biblii: Pod postaciami chleba i wina ("wziął chleb"/"tak samo i kielich") mamy spożywać Ciało ("to jest moje Ciało") i Krew Chrystusa ("to jest moja Krew Przymierza") na Jego pamiątkę ("to czyńcie na moją pamiątkę!"). Ty zaś, czemu sama dałaś świadectwo ("Pan Jezus zjadl chleb wypil wino powiedzial to czyncie na moja pamiatke tyle i az tyle "), pomijasz dwa bardzo istotne fragmenty wypowiedzi Chrystusa: "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane" i "Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana." .
Smutna sprawa.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ewolucja rozumienia eucharystii

Postautor: saracen » 24 sie 2017, 09:07

Skoro powołujesz się na ten raport, to czy go czytałeś?

Trudno 2500 stron przeczytać...
Wystarczy przy tym oprzeć się na informacjach ogólnodostępnych?

Czy nie, bo to fake news?



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości