O Matce Boga

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Robertamigo
Posty: 1256
Rejestracja: 29 maja 2009, 14:57
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Bayern
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Robertamigo » 06 mar 2010, 22:52

Albertus pisze:
Prawda o "wspólodkupicielstwie" Maryi ale także innych świętych poprzez to że Bóg pozwolił im włączyć się i współuczestniczyć w Jego dziele odkupienia nie jest niczym nadzwyczajnym dla tych którzy rozumieją że Kościół jest Ciałem Chrystusa.


Po co taka kazuistyka. Jezus cierpial za nasze grzechy.On zlozyl ofiare. Nie Maria czy inni swieci.

Po co komu dogmat o wspolodkupicielstwu? Nie wystarczy nam jeden Odkupiciel ? Musimy ta wspaniala ofiare rozdrabniac, zamieniac na drobne ?

I poza tym. Czy wy,poddani papieza,musicie wiezyc w te wszystkie nowinki?


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 06 mar 2010, 23:00

Albertus
Nie mam pewności ale zdaje się że rzekome objawienia Pani Wszystkich Narodów nie zostały uznane przez Kośćiół( na nawet zakwestionowane i odrzucone)


oczywiście, że zostały uznane

25 marca teologowie KRK będą zastanawiać się nad tym kiedy ogłosić nowy dogmat :D


pozdrawiam

ps. ilu masz odkupicieli Albertusie?


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 06 mar 2010, 23:23

Albertus
Cytat:
Nie mam pewności ale zdaje się że rzekome objawienia Pani Wszystkich Narodów nie zostały uznane przez Kośćiół( na nawet zakwestionowane i odrzucone)


oczywiście, że zostały uznane

25 marca teologowie KRK będą zastanawiać się nad tym kiedy ogłosić nowy dogmat :D


Wiem że będą dyskutować.Tylko co to ma wspólnego z uznaniem lub nie objawień ?


Czy mógłbyś podać żródło z którego wiesz że te objawienia zostały uznane przez Kościół?( możliwe że tak jest ale chciałbym mieć pewność)


ps. ilu masz odkupicieli Albertusie?


Odkupiciela mam jednego a współodkupicieli tylu ilu z łaski Boga dane było współuczestniczyć w dziele Odkupienia.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 06 mar 2010, 23:28

I poza tym. Czy wy,poddani papieza,musicie wiezyc w te wszystkie nowinki?



ależ nie są to żadne nowinki

Kol1

(24) Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 06 mar 2010, 23:40

Bedą rozważać wprowadzenie nowego dogmatu własnie dlatego, że te "objawienia" zostały oficjalnie uznane...

O rany - wszyscy zatem jesteśmy współodkupicielami - czyż to nie wspaniale Albertusie - mój współodkupicielu?
Zobacz ile musisz znosić dla dobra jakim jest Kościół - Ciało Chrystusa - jest to z Twej strony wspaniała współodkupieńcza ofiara - cóż bysmy bez tej ofiary zrobili....
pewnie nie bylibyśmy odkupieni - o wielkie dzięki ci Albertusie współodkupicielu.



pozdrawiam

ps. źródło - google :) - "niedziela" "fronda"


Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: O Matce Boga

Postautor: św.tomek » 07 mar 2010, 07:33

Scott pisze:Jako że spotykam się z wypowiedziami, w których niewiedza aż za bardzo rzuca się w oczy, zamieszczam te skany:


jakim dowodem miałyby być pewne średnio dokładne podobieństwa pewnych fraz ze ST i NT? Żadnym.

Już kiedyś dyskutowłem o tym z pewnym katolikiem
stosując identyczną metodę manipulowania tekstami Pisma, przez doszukiwanie się podobnych analogii i odniesien do symboliki wykazałem niezbicie, że Maria jest wielorybem który połknął Jonasza.

jest to więc metoda , która pozwala udowodnić każdą z góry założoną tezę - ale cóż - innej metody na ochrzcznie postpogańskich praktyk kultu ludzi katolicy nie mają
Ostatnio zmieniony 07 mar 2010, 15:08 przez św.tomek, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Erazm » 07 mar 2010, 09:55

Albertus pisze:Czy mógłbyś podać żródło z którego wiesz że te objawienia zostały uznane przez Kościół?( możliwe że tak jest ale chciałbym mieć pewność)

Chociaż, drogi Albertusie, zdajesz się mnie ignorować, to jednak postaram się zaspokoić Twoją ciekawość. :)
W załączonym tekście nie ma co prawda potwierdzenia oficjalnego uznania Medjugorja przez Watykan, jednak słowa nie byle kogo, bo papieża, wiele sugerują. Nieprawdaż?
Załączniki
madju.JPG


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 07 mar 2010, 11:21

Erazm pisze:
Albertus pisze:Czy mógłbyś podać żródło z którego wiesz że te objawienia zostały uznane przez Kościół?( możliwe że tak jest ale chciałbym mieć pewność)

Chociaż, drogi Albertusie, zdajesz się mnie ignorować, to jednak postaram się zaspokoić Twoją ciekawość. :)
W załączonym tekście nie ma co prawda potwierdzenia oficjalnego uznania Medjugorja przez Watykan, jednak słowa nie byle kogo, bo papieża, wiele sugerują. Nieprawdaż?


Jak wiem Watykan nie uznał objawień w Medjugorje za nadprzyrodzone:
Watykan za miarodajną uznaje opinię episkopatu byłej Jugosławii z 1991 r., w myśli którego nie można potwierdzić nadprzyrodzonego charakteru objawień czy zjawisk zachodzących w Medjugorie. Mimo to, przybywający tam wierni powinni być otoczeni opieką duszpasterską. Zdaniem Watykanu do tamtejszego sanktuarium nie można organizować pielgrzymek oficjalnych, do chwili, kiedy nie zostanie ono uznane za miejsce autentycznych objawień.
http://katolicy.net/swiat/249-watykan-o-medjugorje-nie-ma-objawien.html
I coś jeszcze: http://adonai.pl/maryja/?id=64


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 07 mar 2010, 15:55

Turretin

Czyli wg ciebie istnienie wielu - czasami sprzecznych - relacji o czymś jest dowodem na istnienie czegoś.


Nie ale istnienie nieprawdziwych relacji o cudach Maryi nie oznacza tego że nie istniały prawdziwe cuda Maryi podobnie jak istnienie nieprawdziwych relacji o cudach apostoła Piotra nie oznacza że nie było prawdziwych.
Proste jak budowa cepa.

To co piszesz to jest kpina ze Słowa Bożego, kołtunizm - a przede wszystkim objaw rzymskokatolickiej wścieklizny wobec Sola Scriptura.
Ze zwierzęcą nienawiścią zwalczacie wiarę i ufność w czyste i prawdziwe Słowo Boże, aby tylko obronić swoje baśnie i tradycje


Projekcje własnego sposobu myślenia, tyle że odwróconego, na katolicyzm i katolików :-|

W ogóle nie interesuje mnie żaden atak na protestantyzm.Staram się tylko prostować co większe głupoty wymyślane na temat KK

Rozumiem że może cię to, delikatnie mówiąc, rozdrażniać ale nic na to nie poradzę :)


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 07 mar 2010, 16:05

A.... - odnoszę wrażenie, ze trochę się pogmatwało z tymi"objawieniami"

CYtaty, które wkleiłem pochodzą z tzw. "objawień z amsterdamu" "objawień amsterdamskich" - postać ukazaująca się tam ogłasza siebie "panią wszystkich narodów" - to te objawienia są obecnie spiritus movens debaty w KRK dotyczącej nowego dogmatu - i ogłoszenie Marii współodkupicielką.

tyle w ramach wyjaśnień....

pozdrawiam


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 07 mar 2010, 16:08

Erazm:

Albertus napisał/a:
Czy mógłbyś podać żródło z którego wiesz że te objawienia zostały uznane przez Kościół?( możliwe że tak jest ale chciałbym mieć pewność)

Chociaż, drogi Albertusie, zdajesz się mnie ignorować, to jednak postaram się zaspokoić Twoją ciekawość. :)
W załączonym tekście nie ma co prawda potwierdzenia oficjalnego uznania Medjugorja przez Watykan, jednak słowa nie byle kogo, bo papieża, wiele sugerują. Nieprawdaż?
madju.JPG


Nie miałem zamiaru cię ignorować

Tzw objawienia Pani wszystkich narodów nie maiały miejsca w miediugorie tylko w Amsterdamie , zadaje sie w latach 40 tych.Wiem że były kontrowersje wokół tych objawień i kilka orzeczeń Koscioła nie potwerdzających tych objawień.Ale ja osobiscie ich nie znam i nie mam zdania.

Co do wklejonej przez ciebie wypowiedzi Jana Pawła 2 na temat Mudjugorie to każdy, łącznie z papieżem ma prawo do swoich prywatnych opinii na temat objawień prywatnych.Opinie te mogą być błędne


Awatar użytkownika
Pan Piernik
Posty: 2502
Rejestracja: 09 lut 2010, 12:25
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Pan Piernik » 07 mar 2010, 16:08

Albertus napisał:

istnienie nieprawdziwych relacji o cudach Maryi nie oznacza tego że nie istniały prawdziwe cuda Maryi


Możesz napisać o jakimś udziale Marii w cudzie - poza weselem w Kanie Galilejskiej?

pozdrawiam


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 07 mar 2010, 16:13

Albertus pisze:Tzw objawienia Pani wszystkich narodów nie maiały miejsca w miediugorie tylko w Amsterdamie , zadaje sie w latach 40 tych.Wiem że były kontrowersje wokół tych objawień i kilka orzeczeń Koscioła nie potwerdzających tych objawień.Ale ja osobiscie ich nie znam i nie mam zdania.

Juz mozesz poznac:

http://voxdomini.com.pl/roz/amsterdam/amsterd.html

Przeczytaj i napisz jak ich tresc ma sie do tresci Pisma Swietego?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości