Tajemnica spowiedzi?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 06 cze 2009, 18:28

Riddick pisze:No no, proszę uważać na słowa, dziadek był funkcjonariusze, ojciec był, wielu było, ja nie zdążyłem. Szczerze mówiąc, jestem dumny z rodziny i z tego co robili, więc ostrzegam.


W temacie " Klarcia" pokazałam fragment tego, co robili podobni Twoim bliskim.
Owi "funkcjonariusze" mają na swoich rękach krew tysięcy polskich patriotów.
I to w czasach nam współczesnych - nie odległej przeszłości.
Jeżeli jesteś z tego dumny...?
Bałabym się mieś taką osobę w swoim zborze.
Zgroza. :evil:


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 06 cze 2009, 18:49

klarcia pisze:Owi "funkcjonariusze" mają na swoich rękach krew tysięcy polskich patriotów.

Propaganda jest na prawde wiele zdziałać...


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 06 cze 2009, 19:18

Riddick pisze:
klarcia pisze:Owi "funkcjonariusze" mają na swoich rękach krew tysięcy polskich patriotów.

Propaganda jest naprawde wiele zdziałać...


Mój drogi, ja byłam świadkiem wydarzeń w latach 1970-1983.
Na własne oczy widziałam, działanie ZOMO na ulicach Szczecina.
Łapanki uliczne, jako żywo przypominały działania niemieckiego okupanta, które znam z przekazów historycznych.
Byłam przepuszczona przez "ścieżkę zdrowia" na komendzie MO, przesłuchiwana przez funkcjonariuszy SB.
Znałam osobiście pracownicę specsłużb, p.Gontarczyk, nie można wykluczyć, że ona z mężem "ułatwili" ks.Blachnickiemu rozstanie się z tym światem, choć akurat na to dowodów nie mamy.
W Archiwach IPN, ale także niemieckim Instytucie Gaucka są dowody komunistycznych zbrodni, żyją jeszcze inne osoby poddawane represji komunistycznych siepaczy - a Ty to nazywasz propagandą?
Propagandą jest mord polityczny na gen.Nilu.
Propagandą jest śmierć Grzegorza Przemyka, ks.Popiełuszki i ok. setki innych ofiar.
Propagandą jest śmierć górników w Kopalni Wujek.
Propagandą jest zniszczenie tysięcy ludzkich życiorysów, osób, które nie godziły się na współpracę z SB, bo chciały zachować swoją godność.

Natomiast mało wiarygodne doniesienia o rzekomym łajdactwie osób duchownych, są dla Ciebie najprawdziwszą prawdą.

Doprawdy, nic tylko podziwiać - świadectwo postawy Nowo Narodzonego chrześcijanina. :O

I jeszcze coś.
W tamtych strasznych czasach, wielu ludzi znalazło pomoc w Kościele, zarówno duchową, jak i materialną.
Ja byłam wtedy ateistką, ale jest mi wiadomym jak wspaniale umacniały wiernych sakramenty Kościoła właśnie.
To właśnie Sakrament Pojednania, wyciszał ból i uzdrawiał naturalną dla każdego nienawiść.
To dzięki wpływowi księży, nie doszło w Polsce - jak to miało miejsce w Rumunii - do rozlewu krwi i wymordowania w odwecie Twoich bliskich.
A przebaczyć komunistycznym zbrodniarzom i ich pomagierom, łatwym nie było.

Mnie i mi podobnym było jeszcze trudniej, bo byliśmy pewni, że Bóg jest tylko kościelnym wymysłem.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2009, 19:41 przez klarcia, łącznie zmieniany 1 raz.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 cze 2009, 19:35

klarcia pisze:Natomiast mało wiarygodne doniesienia o rzekomym łajdactwie osób duchownych, są dla Ciebie najprawdziwszą prawdą.

Doprawdy, nic tylko podziwiać - świadectwo postawy Nowo Narodzonego chrześcijanina.

myśle kobicino ze sie za bardzo rozpędziłaś. wyluzuj trochę bo ci cisnienie skoczy a w Twoim wieku to troche niebezpieczne ;-)
forum to nie plebania gdzie można parafianom wciskac kit jak leci i czarne nazywać białym.
Ciesze sie ze znam jeszcze katolików, którzy już dawno przestali brać udział w teatrze mającym na celu wybielenie postaci takich jak.min sławny Juliusz Paetz i jemu podobni co niedos ze z komuchami współpracował to jeszcze gustował w młodych chłopcach.
i na koniec pytanie czy według Ciebie chrześcijanin nie ma prawa samodzielnie mysleć /
bozdaje mi sie ze z chęcią myśleli byscie za ludzi, oby tylko za to myślenie chojnie was wynagradzali :-|


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 06 cze 2009, 19:56

markulus pisze:Ciesze sie ze znam jeszcze katolików, którzy już dawno przestali brać udział w teatrze mającym na celu wybielenie postaci takich jak.min sławny Juliusz Paetz i jemu podobni co niedosc ze z komuchami współpracował to jeszcze gustował w młodych chłopcach.


To jest zapewne chrześcijańska postawa, radość, że zna się czarne owce Kk?
Nie bronię osoby bp.Paetza, ani nie zachwycam się tymi, którzy go bronili, lecz mam zarazem pełną świadomość, że takie postawy zdarzają się w każdym środowisku.
Nie będę się zniżała do poziomu niektórych tutaj interlokutorów i przywoływała publikacji medialnych odnoszących się w podobnej płaszczyźnie do pastorów ewangelicznych Społeczności.

markulus pisze:według Ciebie chrześcijanin nie ma prawa samodzielnie myśleć

Jak najbardziej ma prawo i powinien samodzielnie myśleć, lecz -Riddick-nie tyle samodzielnie myśli, ile wyraźnie głosi ideologię, którą propagowała SB.

markulus pisze:zdaje mi sie ze z chęcią myśleli byćcie za ludzi, oby tylko za to myślenie hojnie was wynagradzali

A to już jest wyraźne pomawianie.
Kto Twoim zdaniem mnie wynagradza?


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 cze 2009, 22:33

klarcia pisze:markulus napisał/a:
według Ciebie chrześcijanin nie ma prawa samodzielnie myśleć

Jak najbardziej ma prawo i powinien samodzielnie myśleć, lecz -Riddick-nie tyle samodzielnie myśli, ile wyraźnie głosi ideologię, którą propagowała SB.

- a co Riddick ma wspólnego z tym pytaniem ?
- zgadza sie,człowiek ma prawo do samodzielnego myślenia i wyciągania wniosków o ile te nie godzą w interes krk (autopsja)

klarcia pisze:To jest zapewne chrześcijańska postawa, radość, że zna się czarne owce Kk?

bez komentarza :-/ tylko dla tego są "czarne" bo myslą inaczej ?
taką wypowiedzią tylko strzelasz sobie w kolano :-(

klarcia pisze:Nie będę się zniżała do poziomu niektórych tutaj interlokutorów i przywoływała publikacji medialnych odnoszących się w podobnej płaszczyźnie do pastorów ewangelicznych Społeczności.

nie zrozumiałaś kobieto o co mi chodzi wiec wyjasniam
ja nie mówię ze grzech jest zły - to jest oczywiste
ja mówię ze złe jest zamiatanie pod dywan jawnych grzechów i dewiacji a tak coraz czesciej dzieje sie w krk - skad chyba powinien isc przykład ale w drugą stronę
Ostatnio zmieniony 06 cze 2009, 22:34 przez markulus, łącznie zmieniany 1 raz.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 cze 2009, 22:33

Czy klarcia jest siostrą zakonną ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
Riddick
Posty: 3037
Rejestracja: 16 sty 2008, 15:16
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Poznań
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Riddick » 06 cze 2009, 22:36

klarcia pisze:Natomiast mało wiarygodne doniesienia o rzekomym łajdactwie osób duchownych, są dla Ciebie najprawdziwszą prawdą.

Łajdactwo czarnych dzieje się bez akt Służby Bezpieczeństwa. I to że pomimo tego że nie ma już infiltracji w seminariach nadal się to dzieje, to jest jak najbardziej przekonujący dowód.
klarcia pisze:W tamtych strasznych czasach, wielu ludzi znalazło pomoc w Kościele, zarówno duchową, jak i materialną.

Oczywiście, tyle że to czarni brali najlepsze rzeczy jakie były, a motłochowi dawano to co było gorsze. Inaczej dziadek nie przyjaźniłby się z luteranami.
klarcia pisze:Ja byłam wtedy ateistką, ale jest mi wiadomym jak wspaniale umacniały wiernych sakramenty Kościoła właśnie.

"wiernych" w kościele utrzymywały poglądy polityczne, i opozycyjna postawa kościoła wobec państwa, ale lud nie wiedział, że działaność kościoła miała dwa oblicza: jedno pokazywano ludziom, ze niby kościół jest przeciwko władzy ludowej, a drugie oblicze to to które "kolaborowało" z władzą, i o którym się nie mówiło, i nadal nie mówi.
klarcia pisze:-Riddick-nie tyle samodzielnie myśli, ile wyraźnie głosi ideologię, którą propagowała SB.

Nigdy nie pozwoliłbym sobie wmówić jakąś ideologie, wybieram najlepszą.
klarcia pisze:To dzięki wpływowi księży, nie doszło w Polsce - jak to miało miejsce w Rumunii - do rozlewu krwi i wymordowania w odwecie Twoich bliskich.
A przebaczyć komunistycznym zbrodniarzom i ich pomagierom, łatwym nie było.

Fikcja w jakież żyjesz jest przerażająca. To nie zasługa czarnych że lepiej się działo, to po prostu władza jaka sprawowała urząd. kościół rzymskokatolicki zawsze miał polityczne zapędy, od 1054 roku, kiedy papież chciał zostać najważniejszy, poprzez 1075 i dictatus papae, poprzez historię z innocentym III iinnymi, aż do obecnych czasów. I nadal kościół ma takie zapędy, bo przecież to swoich ludzi rzymskokatolicki kościół nastawiał przeciwko władzy, z którą sam się dogadywał. Cóż za dwulicowość.


Sympatyk protestantyzmu
Ja, światłość, przyszedłem na świat, aby każdy, kto wierzy we mnie, nie pozostał w ciemności. Ew. Jana 12:46
Jezus jest Panem, życiem moim i zmartwychwstaniem
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 cze 2009, 23:07

Turretin pisze:Jak lefebrysty wycisną z niej siódme poty to zobaczymy co z Klarci zostanie.

oby nie stworzyli swoistego perpetuum mobile które do końca świata i o jeden dzień dłużej będzie wychwalac np. na forach pod niebiosa świętość i cnotę Vicarius'a Filii Dei :-/


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 06 cze 2009, 23:13

Turretin pisze:Prawda. Przypominały. Szczególnie po mniedzielnych mszach w niektórych kościołach.
Kazania tam głoszonoe zawierały mnóstwo aluzji politycznych, a zero ewangelii.

Niosły w sobie powiew wolności i przywracały nam poczucie godności, którego pozbawiali nas komuniści - dla mnie miały wartość. Chodziłam ekstra tylko na liturgię słowa, żeby właśnie kazań posłuchać.
W Szczecinie łapanek po Mszy Sw. nie było. Chyba, że Klarcia zrobiła pod świątynią antyrządową manifestację. Dlaczego tam? Można sią było w razie czego do kościoła schronić, bo mimo wszystko ZOMO tam wejść nie śmiało.

Turretin pisze:Jeśli nawet, to i tak wszystko się dzieje z woli Bożej. Blachnicki uwielbił Boga śmiercią taką, do jakiej Bóg dopuścił.

Jeżeli by Ci sprzątnięto z tego świata najbliższą osobę - a ja bym Ci podobnie powiedziała, fajnie by Ci było?

Turretin pisze:Niewątpliwie KOścioł pomagał, ale nie robił tego za darmo. Co to to nie.

To już jest paskudnym pomówieniem. Pomagali nie tylko księża, ale i tzw.laikat.
Jak wspominałam, nie tylko materialnie. I nie znałam nikogo, kto by tego nie czynił bezinteresownie.

Turretin pisze:A jak wiadomo księża zajmowali się raczej poliotyką niż ewangelią.

Tiaaa. Jeszcze mi powiedz, że i ks.Popiełuszko politykę uprawiał.
Tu przykład działania ks.Blachnickiego na Zachodzie:
Chrześcijańska Służba Wyzwolenia Narodów

(ChSWN), stowarzyszenie założone 17 czerwca 1982 w Carlsbergu (Pfalz) w Republice Federalnej Niemiec przez ks. Franciszka Blachnickiego, skupiające Polaków i przedstawicieli innych narodów Europy Środkowo-Wschodniej wokół idei suwerenności wewnętrznej i jedności narodów w walce o wyzwolenie. Stowarzyszenie działało, kierując się wartościami ewangelicznymi, metodami pokojowymi, bez przemocy. Organizowało sympozja, Marsze Wyzwolenia Narodów, seminaria, narady i spotkania przedstawicieli różnych narodów. Celem wszystkich przedsięwzięć było kształtowanie ludzi wolnych wewnętrznie, inspirowanie działań zbliżających poszczególne narody, oddziaływanie na kraje pochodzenia i na emigrację, wpływanie na opinię publiczną Zachodu, przygotowywanie nowego ładu w Europie.

http://www.oaza.pl/dokument.php?id=357

Turretin pisze:Naród polski nie był gotowy do żadnej konfrontacji, a komuna w Polsce po 1956 roku nigdy nie była taka surowa, jak w Niemczech czy Czechach.

Może i nie był przygotowany, może komuna nie była tak ostra, jak w NRD - ale wystarczyła tylko iskra, żebyśmy poszli z koktailami Mołotowa na czołgi.
Klarcia, pierwsza by barykady budowała.
W Rumunii, też nie byli gotowi do konfrontacji, ale krew się polała.
Nie zapominaj, że my, Polacy bitny narodek jesteśmy i w chwili kryzysu ofiar nie kalkulujemy. Wystarczy tu chyba przypomnieć Powstanie Warszawskie.

Turretin pisze:Ale jakoś Wałęsa, Kuroń, Geremek, etc. łatwo się dogadali z komuną przy okrągłym stole. Z udziałem - a jakże - Kościoła.


Poza Kuroniem, zbyt łatwo - i dlatego dzisiaj mamy w kraju takie bagno.

Turretin pisze:Dzięki okrągłemu stołowi mamy bryndzę w Polsce. Bo Kościół jest współwinny ukrywania prawdy i chronienia bezpieki.

Oczywiście, Kościół jest wszystkiemu winny, "ptasiej grypie" też.
A bryndzą mamy, bo ogłupiałe propagandą społeczeństwo nie pozwoliło na dekomunizację.
To nie Kościół bezpiekę chroni (mylisz ofiarę z katem), od tego są lepsze spece.

Turretin pisze:Faktem jest, że w 1989 roku Polacy zostali oszukani przez Wałęsę i Kościół.

Wtedy raczej nie było innego wyjścia - Okrągły Stół, albo niesamowita zadyma. Postawiono na to pierwsze.
Można było to zmienić, za rządów Olszewskiego, czy Kaczyńskich - ale rozwiedka już była na powrót mocna i nie odpuściła.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
klarcia
Posty: 362
Rejestracja: 03 cze 2009, 17:58
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Niemcy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: klarcia » 06 cze 2009, 23:18

markulus pisze:tylko dla tego są "czarne" bo myslą inaczej ?

Są czarne, bo żyją nie tak, jak powinni, czyli łamią Dekalog.

markulus pisze:mówię ze złe jest zamiatanie pod dywan jawnych grzechów i dewiacji a tak coraz czesciej dzieje sie w krk - skad chyba powinien isc przykład ale w drugą stronę

Właśnie jest dokładnie odwrotnie.
Hierarchia kościelna, coraz częściej i kategorycznie postępuje z "czarnymi owcami".

markulus pisze:Czy klarcia jest siostrą zakonną ?

NIE. Skąd Ci to przyszło do głowy?
Jestem mężata, dzieciata i babciata.


"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"

(Flp 4,13).
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 06 cze 2009, 23:32

klarcia pisze:markulus napisał/a:
tylko dla tego są "czarne" bo myslą inaczej ?

Są czarne, bo żyją nie tak, jak powinni, czyli łamią Dekalog.

zobacz jak sie zapedziałs w swoim myśleniu - cały czas mówimy O MOICH znajomych z krk którzy myślą troche inaczej od Ciebie, a Ty przypisujesz im łamanie dekalogu. W sumie to czemu ja sie dziwie :-/ widac duch inkwizycji ciągle zywy niczym towarzysz lenin ;-)
klarcia pisze:Hierarchia kościelna, coraz częściej i kategorycznie postępuje z "czarnymi owcami".

tak a świstak siedzi i ..... :whistle:
klarcia pisze:markulus napisał/a:
Czy klarcia jest siostrą zakonną ?

NIE. Skąd Ci to przyszło do głowy?

ok.pierwsze skojarzenie z klaryskami.


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości