GRZECH - wyznawanie i odpuszczanie

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 lip 2009, 15:24

Lash pisze:Typowe wytrychy...

Prawdy z Ewangelii, Lash. Niewygodne dla tych, którzy mówią "to niemożliwe, aby Bóg...".


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 01 lip 2009, 15:27

kometa
Ja też nie wiem po co bóg posyłał Mojżesza do izraelitów... Bogu potrzebni są pośrednicy? W Piśmie na każdym kroku jest ludzkie pośrednictwo! I nie zgraża ono w zaden sposób Bożej interwencji. przeciwnie - widac z Pisma że Bóg chce działać przez pośredników... Pośreników w głoszeniu Ewangelii itd.

Pośrednik jest jeden,a że niektórzy zbytnio się rozmnożyli i nie głoszą Ewangelii Chrystusowej,to świadczy,że dążą jedynie do władzy i bogactwa,bo nie chcą uznać faktu,że są tylko drogowskazami do jedynego Pośrednika.Taka skromna rola im nie odpowiada.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2009, 15:29

Rembov pisze:
Lash pisze:Typowe wytrychy...
Prawdy z Ewangelii, Lash. Niewygodne dla tych, którzy mówią "to niemożliwe, aby Bóg...".
Prawdą ewangeli jest że.
(17) Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. (18) Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. (19) Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. (20) A więc: poznacie ich po ich owocach. (21) Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. (22) Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? (23) Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości! Mat 7

Wy twierdzieci że nie dotyczy to biskupów .... bo tych trzeba zawsze słuchać... nawet jesli dopuszczaja sie nieprawosci i jawnie zapieraja sie uczynkami Pana!
I jeszcze maja nie utracalne prawo zatrzymywania grzechow innym ... wot i cała "ewangelia" kleru :-/
Wybacz ale debilem nie jestem by wierzyć w takie brednie!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Rembov » 01 lip 2009, 15:35

I standardowo zeszło na grzechy katolików. Może jednak najpierw wyjmij belkę ze swego oka, co?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 01 lip 2009, 15:41

ami pisze:kometa
Ja też nie wiem po co bóg posyłał Mojżesza do izraelitów... Bogu potrzebni są pośrednicy? W Piśmie na każdym kroku jest ludzkie pośrednictwo! I nie zgraża ono w zaden sposób Bożej interwencji. przeciwnie - widac z Pisma że Bóg chce działać przez pośredników... Pośreników w głoszeniu Ewangelii itd.

Pośrednik jest jeden,a że niektórzy zbytnio się rozmnożyli i nie głoszą Ewangelii Chrystusowej,to świadczy,że dążą jedynie do władzy i bogactwa,bo nie chcą uznać faktu,że są tylko drogowskazami do jedynego Pośrednika.Taka skromna rola im nie odpowiada.


A mam pytanie do ciebei: czy św. paweł nie jest pośrednikiem w głoszeniu Ewangelii? A wg ciebie Luter też nie jest takim pośrednikiem?

Czy może Bóg lub sam Chrystus bezpośrednio głosi Ewangelię ?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 01 lip 2009, 15:44

Rembov pisze:I standardowo zeszło na grzechy katolików. Może jednak najpierw wyjmij belkę ze swego oka, co?
Bo standartowo zaczáłeś używać niby argumentów - a tak naprwdę wytrychów.. które niczego nie potwierdzją a jedynie są głupawą zagrywką.
Więc jak czy Biskup który jest dziwkarzem i sam sie uczynkami wykluczył z koscioła ma prawo zatrzymać innemu człowiekowi grzechy?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
ami
Posty: 754
Rejestracja: 17 gru 2008, 11:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ami » 01 lip 2009, 15:57

kometa

A mam pytanie do ciebei: czy św. paweł nie jest pośrednikiem w głoszeniu Ewangelii? A wg ciebie Luter też nie jest takim pośrednikiem?
Czy może Bóg lub sam Chrystus bezpośrednio głosi Ewangelię ?

Pośrednik jest jeden,a reszta powinna być tylko drogowskazami do Chrystusa,a nie czynić się tak jak KK pośrednikami zastępującymi Chrystusa.Paweł był głosicielem Ewangelii,ale nie był drugim pośrednikiem między Bogiem i człowiekiem zastępującym w tej roli Chrystusa.


Jeden jest Bóg,jeden jest też pośrednik między Bogiem i ludźmi,Syn Boży Chrystus,obecny we wszystkich ludziach przez swojego Ducha Chrystusowego.Kto wierzy w Syna Bożego,ma świadectwo Jego obecności w sobie.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 09 lip 2009, 16:43

Lash pisze:
niebieski pisze:
Lash pisze:
niebieski pisze: W żaden sposób nie jesteś w stanie zaprzeczyć, że Pan powiedział: BTP John 20:23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». i że te słowa mają wciąż znaczenie. Jego słowa nie przemijają :)
Alez ja nie zaprzeczm Słowom Jezusa tylko interpretacji rządnych władzy panów.
Ten tekst jest tak prosty, że naprawdę trzeba bardzo się nagimnastykować, jeśli nie chce się dostrzec jego prostego, oczywistego przesłania :) Nie przyjmując wymowy tego tekstu, zaprzeczasz słowom Jezusa :-(
Jeszcze raz zajrzyj do greki.
tłumaczenia wszkuzją błedenie na takie działanie Apostolskie którego Jezus nie czynił, że ZATRZYMYWAŁ ludziom grzechy i apostołowie maja to czynić!
Zajrzałem do greki. Tłumaczenie jest jak najbardziej dobre.


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 lip 2009, 13:07

niebieski pisze:
Lash pisze:
niebieski pisze:
Lash pisze:
niebieski pisze: W żaden sposób nie jesteś w stanie zaprzeczyć, że Pan powiedział: BTP John 20:23 Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane». i że te słowa mają wciąż znaczenie. Jego słowa nie przemijają :)
Alez ja nie zaprzeczm Słowom Jezusa tylko interpretacji rządnych władzy panów.
Ten tekst jest tak prosty, że naprawdę trzeba bardzo się nagimnastykować, jeśli nie chce się dostrzec jego prostego, oczywistego przesłania :) Nie przyjmując wymowy tego tekstu, zaprzeczasz słowom Jezusa :-(
Jeszcze raz zajrzyj do greki.
tłumaczenia wszkuzją błedenie na takie działanie Apostolskie którego Jezus nie czynił, że ZATRZYMYWAŁ ludziom grzechy i apostołowie maja to czynić!
Zajrzałem do greki. Tłumaczenie jest jak najbardziej dobre.
Ale są mozliwe inne równie dobre :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
niebieski
Posty: 1565
Rejestracja: 17 sie 2008, 00:52
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Lokalizacja: Biecz, Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: niebieski » 10 lip 2009, 16:58

Na przykład?


Misericordiam Domini in aeternum cantabo.

http://niebieski519.blogspot.com/
kometa
Posty: 2092
Rejestracja: 05 maja 2009, 20:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kometa » 10 lip 2009, 17:15

ami pisze:kometa

A mam pytanie do ciebei: czy św. paweł nie jest pośrednikiem w głoszeniu Ewangelii? A wg ciebie Luter też nie jest takim pośrednikiem?
Czy może Bóg lub sam Chrystus bezpośrednio głosi Ewangelię ?

Pośrednik jest jeden,a reszta powinna być tylko drogowskazami do Chrystusa,a nie czynić się tak jak KK pośrednikami zastępującymi Chrystusa.Paweł był głosicielem Ewangelii,ale nie był drugim pośrednikiem między Bogiem i człowiekiem zastępującym w tej roli Chrystusa.


A któż miałby Chrystusa zastępować... Nie znasz KOMPLETNIE nauki KK!!



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości