Charyzmatycy i Toronto Blessing

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 03 mar 2020, 16:30

słucham codziennie IHOPu w pracy,jest świetnie,alleluja chwała Bogu za coś tak wspaniałego i namaszczonego


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Internationa House of Prayer

Postautor: KAAN » 03 mar 2020, 17:15

Namaszczenie to nie jest coś co okazuje się przez charyzmatyczne działanie. Namaszczenie przez Ducha to prawda, modlitwa, społeczność świętych. Charyzmatyzm, zwłaszcza ten trzeciofalowy reprezentowany m. in. przez twój nick nie jest prawdziwym chrześcijaństwem, to podróba.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Internationa House of Prayer

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 07:42

KAAN pisze:Charyzmatyzm, zwłaszcza ten trzeciofalowy

Jeżeli chcesz wchodzić ze mną w jakąkolwiek polemike to proszę sie trzymać jako argumentów Słowa Bożego,a nie terminów stworzonych przez jakieś grupy i środowiska...


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Internationa House of Prayer

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 08:05

Charyzmatyzm trzeciej fali jest zjawiskiem religijnym, a nie biblijnym i jest źródłem wielu fałszywych doktryn oraz praktyk nie znających swojego uzasadnienia w Słowie Bożym. Przeniosę tą dyskusję do działu ogólnodostępnego żeby nie było problemu z dyskusją w ramach działów zastrzeżonych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 08:26

a jakie to są te fałszywe doktryny ?


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 08:31

Przykładem jest istnienie apostołów i proroków w czasach obecnych.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 08:38

KAAN pisze:Przykładem jest istnienie apostołów i proroków w czasach obecnych.


A dlaczego mieli by nie istnieć ? ktoś zabronił ? gdzie ? kiedy ? konkretnie.....


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 08:42

toronto blessing pisze:
KAAN pisze:Przykładem jest istnienie apostołów i proroków w czasach obecnych.
A dlaczego mieli by nie istnieć ? ktoś zabronił ?
Słowo Boże zabrania :) . Słowo Bożę świadczy, że apostołów Pana Jezusa jest dwunastu, a samo Słowo świadczy, że jest pełne i ukończone, dlatego proroctwa dzisiaj nie ma. Mamy pełne objawienie i proroctwo jakie Panu Bogu upodobało się dać wierzącym.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 08:50

ale gdzie Słowo Boże zabrania ? świadczy i owszem to prawda,ale gdzie zabrania ?


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 08:57

toronto blessing pisze:ale gdzie Słowo Boże zabrania ? świadczy i owszem to prawda,ale gdzie zabrania ?
Skoro prawda to zabrania tworzenia czegoś więcej niż jest w Słowie. Tu jest zabranianie wprost:

Ap 22:18 Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;
19 A jeśli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze.
20 Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu!


Ponieważ apostołów Baranka jest dwunastu to inni są samozwańcami.

Ap 21:14 A mur miasta miał dwanaście kamieni węgielnych, na nich dwanaście imion dwunastu apostołów Baranka.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 09:13

Ale gdzie jest o zakazie prorokowania i zakazie służby apostolskiej,konkretnie ? bo ja nic takiego tam nie widzę,napisałeś że Słowo zabrania...a nadal nie podałeś fragmentów z Pisma,gdzie to jest napisane że ZABRANIA,użyłeś słowa ZABRANIA,więc podaj fragment z Pisma że zabrania sie tego i owego czy też nie wolno tego i owego....


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 09:25

toronto blessing pisze:Ale gdzie jest o zakazie prorokowania i zakazie służby apostolskiej,konkretnie ?
W Biblii nie ma zakazu przejazdu na czerwonym świetle, ale chyba rozumiesz, że grzechem jest łamanie przepisów drogowych? Cytowałem ci powyżej Słowo, które zabrania dodawania proroctwa do proroctwa już zapisanego w Biblii, czy nie wystarcza ci taki zakaz?

bo ja nic takiego tam nie widzę,napisałeś że Słowo zabrania..
Nie widzisz zakazu w zakazie?

.a nadal nie podałeś fragmentów z Pisma,gdzie to jest napisane że ZABRANIA,użyłeś słowa ZABRANIA,więc podaj fragment z Pisma że zabrania sie tego i owego czy też nie wolno tego i owego....
Zabrania, ten zakaz wyrażony jest inaczej niż przez słowo "zabraniam". Nie wolno dodawać czegokolwiek do proroctwa Biblii, jeśli coś dodasz zostaniesz obciążony plagą opisaną w Biblii, tak będzie z każdym kto próbuje być prorokiem i wygłaszać jakieś objawienia.
Słowo Boże należy rozumieć w jego przekazie, ten przekaz pokazuje pewne zasady i zarządzenia Pana Boga i powinniśmy je respektować. Służba apostołów została ograniczona do dwunastu osobiście wybranych przez Pana Jezusa osób i w Słowie Bożym nie ma żadnego przyzwolenia na ogłaszanie się apostołami ludzi nie wybranych osobiście przez Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 09:38

no to kto w takim razie dodał te dodatkowe niebiblijne proroctwa do Ks Objawienia ? gdzie jest wydanie Biblii z dodanymi proroctwami przez przywódców np Toronto Blessing czy innych,gdzie i który wydrukował zmienioną księgę Objawienia,gdzie sa ci zwiedzeni,konkretnie ...nazwiska... ?


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: He.Lena » 04 mar 2020, 09:44

Ap 22:18 Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;
19 A jeśli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze

Zawsze odczytywałam ten werset, jako nie dodawanie czegokolwiek do słów zawartych w tej konkretnej Księdze.
Rozszerzasz to pojęcie na wszystko. Nie wiem, czy to jest właściwe zrozumienie.
Unikając nieporozumień zaznaczam, że w żadne jasnowidzenia i przeróżnej maści proroctwa, także te nowoczesnych sekt religijnych zupełnie nie wierzę i je odrzucam.

Piszesz, że 12 Apostołów, ale z Pawłem wychodzi 13-tu. Wiem, że są głosy, iż Paweł to fałszywy A., gdyż w miejsce Judasza wybrano Ap.Macieja, aby było ich nadal dwunastu. Jak do tego podejść?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 10:25

He.Lena pisze:
Ap 22:18 Co do mnie, to świadczę każdemu, kto słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;
19 A jeśli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze

Zawsze odczytywałam ten werset, jako nie dodawanie czegokolwiek do słów zawartych w tej konkretnej Księdze.
Rozszerzasz to pojęcie na wszystko. Nie wiem, czy to jest właściwe zrozumienie.
Księga Objawienia Jana jest częścią całości - Biblii która została zakończona. Chronologicznie; dodawanie czegokolwiek do Biblii jest dodawaniem do proroctwa ostatniej księgi jak i całej Biblii. Pan Bóg zabezpieczył nas przed herezją zabraniając dodatkowego objawienia, bo proroctwa nie ma jak zweryfikować dopóki się ono nie wydarzy. My wierzymy absolutnie w wypełnienie się proroctwa pochodzącego od Pana Boga, nasza wiara jest niewzruszona. Rzeczywistość poucza nas, że wszyscy prorocy samozwańcy prorokowali fałszywie, także współcześni prorocy fałszywie prorokują. Wielu za nimi idzie dlatego tworzone są co jakiś czas nowe ruchy religijne. Przez fałszywych proroków powstała cała gama ruchów "badackich" z których najbardziej znani są Świadkowie Jehowy, Mormoni powstali z powodu fałszywego proroka Johna Smitha, Adwentyści mają swoją prorokinię E.G. White, a ruch charyzmatyzmu trzeciej fali powstał z działalności M. Branhama. Miał on swojego impresario w osobie Lindsaya i z jego działalności rozplenił się po świecie główny nurt tego charyzmatyzmu reprezentowany przez znane postaci takie jak K. Hagin, K. Copeland, Joce Meyer, Benny Hinn.

Unikając nieporozumień zaznaczam, że w żadne jasnowidzenia i przeróżnej maści proroctwa, także te nowoczesnych sekt religijnych zupełnie nie wierzę i je odrzucam.
Dzięki Panu Bogu :) .

Piszesz, że 12 Apostołów, ale z Pawłem wychodzi 13-tu. Wiem, że są głosy, iż Paweł to fałszywy A., gdyż w miejsce Judasza wybrano Ap.Macieja, aby było ich nadal dwunastu. Jak do tego podejść?
Jest dwunastu wybranych osobiście przez Pana Jezusa. Maciej nie był wybrany przez Pana Jezusa ale przez losowanie, przez apostołów. Pawłowi (Saulowi z Tarsu) Pan Jezus objawił się na drodze do Damaszku i posłał go do służby. Paweł pisze w swoich listach że jest apostołem Pana Jezusa:

List do Rzymian 1:1 Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej,


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości