Charyzmatycy i Toronto Blessing

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 14:30

no i nadal nie mamy wersetu o zakazie prorokowania,a mamy wersety zachęcające do tego


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 14:33

toronto blessing pisze:no i nadal nie mamy wersetu o zakazie prorokowania,a mamy wersety zachęcające do tego
A mamy wersety pozwalające opowiadać takie bzdury jak ci prorocy z Toronto Blessing? Nie napisałeś co z tym tarzaniem się w duchu, gdakaniem, szczekaniem, drgawkami w duchu itd.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 14:39

o widzę próba odwrócenie uwagi ....jak mi pokażesz zakaz prorokowania w Słowie przejdziemy dalej


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 14:42

toronto blessing pisze:o widzę próba odwrócenie uwagi ....jak mi pokażesz zakaz prorokowania w Słowie przejdziemy dalej
Pokazałem ci, a co z tym miliardem ludzi którzy mieli się nawrócić w proroctwie Jonesa?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 14:50

toronto blessing pisze:o widzę próba odwrócenie uwagi ....jak mi pokażesz zakaz prorokowania w Słowie przejdziemy dalej

wyzwanie nadal aktualne...


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 14:54

toronto blessing pisze:
toronto blessing pisze:o widzę próba odwrócenie uwagi ....jak mi pokażesz zakaz prorokowania w Słowie przejdziemy dalej
wyzwanie nadal aktualne...

Trornto Blessig:
https://www.youtube.com/watch?v=_P5B5Brz_lc
https://www.youtube.com/watch?v=X2V7Kbb ... LuOa33U4pS

U nas w Polsce Cerońscy:
https://www.youtube.com/watch?v=9E1jLqj ... pS&index=4

Wpuścili coś przez kratkę w suficie - obłoki chwały Bozej:
https://www.youtube.com/watch?v=_h4gwZgzpFA

Co z tym proroctwem Jonesa?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 15:12

ja mogę pisać o sobie i w swoim imieniu nie oceniam innych,nie interesuje mnie to

toronto blessing pisze:
toronto blessing pisze:o widzę próba odwrócenie uwagi ....jak mi pokażesz zakaz prorokowania w Słowie przejdziemy dalej

wyzwanie nadal aktualne...


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 15:19

toronto blessing pisze:ja mogę pisać o sobie i w swoim imieniu nie oceniam innych,nie interesuje mnie to..
Jak nie chcesz uznać Słowa które cytuję to może przerazi cię demoniczna działalność w Toronto Blessing. Właśnie dlatego Biblia uczy o przemijaniu prorokowania wraz z nadejściem doskonałego Słowa, aby zabezpieczyć Zbór Pański przed herezją i takimi fałszywymi prorokami jak Copeland, albo Jones. Gdyby ludzie respektowali Słowo Boże to nie słuchaliby fałszywych proroków.
Przeczytaj jeszcze raz wersety które podałem i zacznij systematycznie studiować Słowo Boże w którym możesz znaleźć wszystkie proroctwa jakie upodobało się Panu Bogu dać wierzącym. Przekazem dla ludzi jest aby uwierzyli w Pana Jezusa a nie w cuda i znaki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 15:35

no niestety nie zgadzam sie z Tobą i nie zajmuje sie wyszukiwaniem zwiedzeń i herezji i tego co ludzie robią nie tak,idę w innym kierunku...


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 15:51

toronto blessing pisze:no niestety nie zgadzam sie z Tobą i nie zajmuje sie wyszukiwaniem zwiedzeń i herezji i tego co ludzie robią nie tak,idę w innym kierunku...
Jak widzę zajmujesz się propagowaniem Toronto Blessing który to ruch jest wielkim zwiedzeniem i jedną wielką herezją, nie zajmujesz sie wyszukiwaniem, ale tkwisz w tym, nie musisz szukać. Lepiej porzuć to i zajmij się prawdą. Przeanalizuj słowa które cytowałem z Biblii i módl się o zrozumienie, niech ci Pan Bóg otworzy oczy na prawdę.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: He.Lena » 05 mar 2020, 11:02

toronto blessing pisze:
He.Lena pisze:
toronto blessing pisze:no niestety po mimo wielu wywodów i pouczania jakie to ,,niebezpieczne,, rzeczy mogą spotkać wierzącego nadal nie mamy fragmentu pisma gdzie jest zabronione prorokowanie i apostolstwo

Czego ci właściwie brakuje w proroctwach biblijnych? W jakim celu musisz poszukiwać nowych proroków. Wystarczy, że popatrzysz na historię tych objawień z ostatnich 100 lat. Możesz dać znać, które z nich się spełniły? Ja wiem, że najczęściej były to brednie. Coś tam trafiono, ale głównie poprawiano i wykładano od nowa. Czy to może być od Boga?


Niczego nie brakuje w proroctwach biblijnych,proroctwa w Biblii są prawdziwe,są niesamowite i bardzo dobre dla kościoła.
A co do daru proroctwa to na pewno były błędy i będą bo kościół to miejsce nie tylko nawrócenia ale też miejsce nauki,a zanim sie czegoś nauczymy to popełniamy błędy.Ja zawsze szukam i jak mówi Efezjan 3(18) ...a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,Zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość,i wysokość i głębokość.
,,ze wszystkimi świętymi,,-to znaczy że nie jesteśmy sami w stanie odebrać od Boga tego co Bóg przekazuje kościołowi i jak ma zamiar go prowadzić.Nawet do zrozumienia Pisma oprócz Ducha Św. potrzebujemy innych nauczycieli i głoszących,bo każdy przechodził w życiu różne doświadczenia i ma inne świadectwo i jego posługa może być inna od reszty.
Dlatego myślę że służba prorocza to przyszłość kościoła i nikt tego nie zatrzyma, bo kościół potrzebuje prowadzenia nadprzyrodzonego zwłaszcza że czasy mogą przyjść trudne...

Myślę że to co prorokował Bob Jones jest ciekawe i się wypełnia.

https://www.youtube.com/watch?v=IZpFVlYCDMY
https://www.youtube.com/watch?v=EHGdScqLlxc

Obawiam się, że inaczej rozumiesz na przykład sprawę "wszystkich świętych". Według Biblii są to wierzący żyjący, a nie ci kanonizowani, wierzący w Chrystusa.
Jeśli uważasz, że jeśli w paru proroctwach były błędy i nie jest to dla ciebie ważne to, niestety, jesteś w błędzie. Prorok Boży nie myli się nigdy. W Biblii masz również na ten temat przekazy i przykłady. Także ostrzeżenia, aby nie wierzyć fałszywym prorokom.
Jesteśmy sami w stanie rozeznać i zrozumieć i żaden nauczyciel nie jest tu potrzebny. Duch Święty i modlitwa podczas czytania Słowa są wystarczające. To działa. Nawet, jak od razu wszystkiego nie pojmiesz, to oznacza jedynie, że na dany czas, na dany moment twego życia wystarczy ci takie pojmowanie, jak DS objawia. Wystarczy poczytać i posłuchać, jak różni nauczyciele czy wykładowcy potrafią poprzekręcać proste, Boże przekazy. Jakie fałszywe doktryny powstały na podstawie ludzkich wykładni i przeinaczeń. Nie podważaj wielkości Ducha Świętego, on nie potrzebuje wsparcia niedoskonałych i upadłych ludzi.
Oczywiście, nie neguję potrzeby słuchania wykładowców Słowa, ale jak już taki wykładowca zaczyna uprawiać prorokowanie czy rzucać marynarką po scenie, albo powoduje, że ludzie padają czy zachowują się jak zwierzęta to … samo za siebie mówi. A takie klimaty towarzyszą promowanym przez ciebie ruchom charyzmatycznym z TB na czele.
Służba prorocza to żadna przyszłość dla żadnego kościoła. Proroków powoływał sam Bóg, a tu szkoły prorocze powołują ludzie. Jak można nauczyć się prorokowania? Wróżenia z fusów też podobno można się nauczyć; wystarczy odpowiedni nauczyciel ;-)


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: He.Lena » 05 mar 2020, 11:07

Spotkał na drodze do Damaszku

Dz 9:3 I stało się w czasie drogi, że gdy się zbliżał do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba,
4 A gdy padł na ziemię, usłyszał głos mówiący do niego: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz?
5 I rzekł: Kto jesteś, Panie? A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz;
6 Ale powstań i idź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić.

Tak twierdzi.
To nie Pan Bóg ich oszukał ale ich własne ludzkie chęci, zauważ że nie mieli jeszcze Ducha zesłanego nieco później niż wybór Macieja.

To prawda i jest to rzeczywiście sprawa do przemyślenia. Muszę wrócić do tej sytuacji. Dobrze, że mi zwróciłeś uwagę.


toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 06 mar 2020, 07:38

He.Lena pisze:
He.Lena pisze:Prorok Boży nie myli się nigdy.


To ciekawe dlaczego Mojżesz nie wszedł do ziemi obiecanej ?


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 06 mar 2020, 07:48

He.Lena pisze:
He.Lena pisze:
Proroków powoływał sam Bóg, a tu szkoły prorocze powołują ludzie.


A kto powołał np. Elizeusza czy nie Eliasz ?
Szkoły prorockie były już w Starym Testamencie mówi o tym np.2 królewska 4.38


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 06 mar 2020, 08:23

toronto blessing pisze:To ciekawe dlaczego Mojżesz nie wszedł do ziemi obiecanej ?
Bo zgrzeszył, przestąpił nakaz Pański.
toronto blessing pisze:A kto powołał np. Elizeusza czy nie Eliasz ?
Bóg powołuje, prorok niepowołany jest samozwańcem, fałszywym prorokiem.
Szkoły prorockie były już w Starym Testamencie mówi o tym np.2 królewska 4.38
Tylko w starym testamencie. Fałszywość ideologii charyzmatycznej widoczna jest w demonicznych zachowaniach w Toronto Blessing.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość