Charyzmatycy i Toronto Blessing

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 10:38

toronto blessing pisze:no to kto w takim razie dodał te dodatkowe niebiblijne proroctwa do Ks Objawienia ? gdzie jest wydanie Biblii z dodanymi proroctwami przez przywódców np Toronto Blessing czy innych,gdzie i który wydrukował zmienioną księgę Objawienia,gdzie sa ci zwiedzeni,konkretnie ...nazwiska... ?
Proroctwo jest czymś znaczącym, to słowo samego Boga wypowiadane przez usta proroka, dlatego należy je traktować z najwyższą powagą i absolutnie respektować. Dlatego w ST był nakaz kamienowania fałszywych proroków, który nie był właściwie wykonywany, co skutkowało strasznymi konsekwencjami w historii Izraela. Dzisiaj wypowiadane proroctwa gdyby miały być prawdziwe należałoby traktować tak jak Biblię i tak rozumieją to charyzmatycy. Rozmawiałem z jednym z przywódców zboru charyzmatycznego i poprosiłem go o zdeklarowanie, czy Biblia jest dla niego księgą otwartą w sensie pełni przekazu czy zamkniętym zbiorem objawienia. Ten pastor odpowiedział mi potwierdzając moją tezę, ze proroctwa charyzmatyków mają taką samą wagę jak Biblia. Wszyscy ci którzy akceptują dzisiejsze proroctwa podpisują się pod tym schematem myślenia, taki jest przekaz charyzmatyzmu. Poczytaj o tym w ich książkach na pewno natrafisz na tą ideę. Sam czytałem książkę Hagina w której pisał o proroctwie, z pewnością ty też znajdziesz w ich książkach różne dziwne ideologie. Może lepiej nie czytaj, bo mogą ci namieszać w głowie, to trucizna dla duszy ludzkiej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 10:53

no niestety po mimo wielu wywodów i pouczania jakie to ,,niebezpieczne,, rzeczy mogą spotkać wierzącego nadal nie mamy fragmentu pisma gdzie jest zabronione prorokowanie i apostolstwo


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: He.Lena » 04 mar 2020, 11:02

Księga Objawienia Jana jest częścią całości - Biblii która została zakończona. Chronologicznie; dodawanie czegokolwiek do Biblii jest dodawaniem do proroctwa ostatniej księgi jak i całej Biblii. Pan Bóg zabezpieczył nas przed herezją zabraniając dodatkowego objawienia, bo proroctwa nie ma jak zweryfikować dopóki się ono nie wydarzy.

Zgadza się, że Obj. to całość z Biblią. Proroctwa od ST mówiły o Mesjaszu i to się wypełniło. Pan Jezus (np.w Ew.Mat.) mówi o Królestwie, czasach końca itd. Jan w Obj. daje więcej szczegółów, chociaż często trudno je zinterpretować. Myślę, że jak ten czas nadejdzie to zostaną właściwie rozpoznane.
Rzeczywistość poucza nas, że wszyscy prorocy samozwańcy prorokowali fałszywie, także współcześni prorocy fałszywie prorokują. Wielu za nimi idzie dlatego tworzone są co jakiś czas nowe ruchy religijne. Przez fałszywych proroków powstała cała gama ruchów "badackich" z których najbardziej znani są Świadkowie Jehowy, Mormoni powstali z powodu fałszywego proroka Johna Smitha, Adwentyści mają swoją prorokinię E.G. White, a ruch charyzmatyzmu trzeciej fali powstał z działalności M. Branhama. Miał on swojego impresario w osobie Lindsaya i z jego działalności rozplenił się po świecie główny nurt tego charyzmatyzmu reprezentowany przez znane postaci takie jak K. Hagin, K. Copeland, Joce Meyer, Benny Hinn.

Tych wymienionych powyżej chyba nikt rozsądny na poważnie nie bierze. Szczególnie ŚJ skompromitowali się swoimi dziwacznymi przepowiedniami. O tym wiem trochę z sieci, ale się nie wgłębiam. Branhama nie znam, podobnie Lindsaya. O pozostałych słyszałam, szczególnie zabawny jest Hinn. Sławna marynara fruwająca po scenie...komedia, show, nic więcej. Nie słucham takich ludzi, a tym nowym nurtom nie daję wiary.
nasza wiara jest niewzruszona]

Żałuję, że moja taka nie jest.
Jest dwunastu wybranych osobiście przez Pana Jezusa. Maciej nie był wybrany przez Pana Jezusa ale przez losowanie, przez apostołów. Pawłowi (Saulowi z Tarsu) Pan Jezus objawił się na drodze do Damaszku i posłał go do służby. Paweł pisze w swoich listach że jest apostołem Pana Jezusa:

List do Rzymian 1:1 Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej,

Mam tutaj obawy. Po pierwsze Paweł świadczy sam o sobie. Osobiście nigdy nie spotkał Pana Jezusa, a mamy ostrzeżenie w Piśmie św. aby badać duchy, nie wierzyć wszystkiemu (dziwne wydarzenia w tym momencie mam na myśli), że nawet zły może przybrać postać Anioła Światłości...Nie dziw się tym moim niepokojom. Wynikają one z nieufności mojej wrodzonej.
I jeszcze sprawa wyboru Macieja. Przecież Pan Jezus dał im władzę wyraźnie to oznajmiając. Robili losowanie, to prawda, ale z modlitwą, z prośbą do Boga. Przecież nie możemy założyć, że Bóg pokierował swoimi wybranymi w sposób fałszywy, mylący. Dlaczego miałby ich oszukać?
Nie rozumiem tego.


He.Lena
Posty: 130
Rejestracja: 08 gru 2018, 18:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: He.Lena » 04 mar 2020, 11:07

toronto blessing pisze:no niestety po mimo wielu wywodów i pouczania jakie to ,,niebezpieczne,, rzeczy mogą spotkać wierzącego nadal nie mamy fragmentu pisma gdzie jest zabronione prorokowanie i apostolstwo

Czego ci właściwie brakuje w proroctwach biblijnych? W jakim celu musisz poszukiwać nowych proroków. Wystarczy, że popatrzysz na historię tych objawień z ostatnich 100 lat. Możesz dać znać, które z nich się spełniły? Ja wiem, że najczęściej były to brednie. Coś tam trafiono, ale głównie poprawiano i wykładano od nowa. Czy to może być od Boga?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 11:15

He.Lena pisze:
Jest dwunastu wybranych osobiście przez Pana Jezusa. Maciej nie był wybrany przez Pana Jezusa ale przez losowanie, przez apostołów. Pawłowi (Saulowi z Tarsu) Pan Jezus objawił się na drodze do Damaszku i posłał go do służby. Paweł pisze w swoich listach że jest apostołem Pana Jezusa:

List do Rzymian 1:1 Paweł, sługa Jezusa Chrystusa, powołany na apostoła, wyznaczony do zwiastowania ewangelii Bożej,

Mam tutaj obawy. Po pierwsze Paweł świadczy sam o sobie. Osobiście nigdy nie spotkał Pana Jezusa,,
Spotkał na drodze do Damaszku

Dz 9:3 I stało się w czasie drogi, że gdy się zbliżał do Damaszku, olśniła go nagle światłość z nieba,
4 A gdy padł na ziemię, usłyszał głos mówiący do niego: Saulu, Saulu, czemu mnie prześladujesz?
5 I rzekł: Kto jesteś, Panie? A On: Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz;
6 Ale powstań i idź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić.


a mamy ostrzeżenie w Piśmie św. aby badać duchy, nie wierzyć wszystkiemu (dziwne wydarzenia w tym momencie mam na myśli), że nawet zły może przybrać postać Anioła Światłości...Nie dziw się tym moim niepokojom. Wynikają one z nieufności mojej wrodzonej.
Nie dziwię się i jestem przekonany że masz dobre nastawienie, zby nie ufać wszystkiemu co się leje z zewsząd.
I jeszcze sprawa wyboru Macieja. Przecież Pan Jezus dał im władzę wyraźnie to oznajmiając. Robili losowanie, to prawda, ale z modlitwą, z prośbą do Boga. Przecież nie możemy założyć, że Bóg pokierował swoimi wybranymi w sposób fałszywy, mylący. Dlaczego miałby ich oszukać?
Nie rozumiem tego.
To nie Pan Bóg ich oszukał ale ich własne ludzkie chęci, zauważ że nie mieli jeszcze Ducha zesłanego nieco później niż wybór Macieja.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 13:33

toronto blessing pisze:no niestety po mimo wielu wywodów i pouczania jakie to ,,niebezpieczne,, rzeczy mogą spotkać wierzącego nadal nie mamy fragmentu pisma gdzie jest zabronione prorokowanie i apostolstwo
Stety podałem ci wersety, skoro ich nie chcesz przyjąć jako Boże pouczenie to co ci będę pisał więcej. Jak chcesz to wierz w święte gdakanie lub szczekanie jakie uprawiano w Toronto Blessing. Słowo Uczy nas żebyśmy:

I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 13:58

He.Lena pisze:
toronto blessing pisze:no niestety po mimo wielu wywodów i pouczania jakie to ,,niebezpieczne,, rzeczy mogą spotkać wierzącego nadal nie mamy fragmentu pisma gdzie jest zabronione prorokowanie i apostolstwo

Czego ci właściwie brakuje w proroctwach biblijnych? W jakim celu musisz poszukiwać nowych proroków. Wystarczy, że popatrzysz na historię tych objawień z ostatnich 100 lat. Możesz dać znać, które z nich się spełniły? Ja wiem, że najczęściej były to brednie. Coś tam trafiono, ale głównie poprawiano i wykładano od nowa. Czy to może być od Boga?


Niczego nie brakuje w proroctwach biblijnych,proroctwa w Biblii są prawdziwe,są niesamowite i bardzo dobre dla kościoła.
A co do daru proroctwa to na pewno były błędy i będą bo kościół to miejsce nie tylko nawrócenia ale też miejsce nauki,a zanim sie czegoś nauczymy to popełniamy błędy.Ja zawsze szukam i jak mówi Efezjan 3(18) ...a wy, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,Zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość,i wysokość i głębokość.
,,ze wszystkimi świętymi,,-to znaczy że nie jesteśmy sami w stanie odebrać od Boga tego co Bóg przekazuje kościołowi i jak ma zamiar go prowadzić.Nawet do zrozumienia Pisma oprócz Ducha Św. potrzebujemy innych nauczycieli i głoszących,bo każdy przechodził w życiu różne doświadczenia i ma inne świadectwo i jego posługa może być inna od reszty.
Dlatego myślę że służba prorocza to przyszłość kościoła i nikt tego nie zatrzyma, bo kościół potrzebuje prowadzenia nadprzyrodzonego zwłaszcza że czasy mogą przyjść trudne...

Myślę że to co prorokował Bob Jones jest ciekawe i się wypełnia.

https://www.youtube.com/watch?v=IZpFVlYCDMY
https://www.youtube.com/watch?v=EHGdScqLlxc


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 14:08

KAAN pisze:
toronto blessing pisze:no niestety po mimo wielu wywodów i pouczania jakie to ,,niebezpieczne,, rzeczy mogą spotkać wierzącego nadal nie mamy fragmentu pisma gdzie jest zabronione prorokowanie i apostolstwo
Stety podałem ci wersety, skoro ich nie chcesz przyjąć jako Boże pouczenie to co ci będę pisał więcej. Jak chcesz to wierz w święte gdakanie lub szczekanie jakie uprawiano w Toronto Blessing. Słowo Uczy nas żebyśmy:

I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano...


No nie podałeś nawet wersetu który by zawierał słowo PROROCTWO,PROROKOWANIE itd itp,więc czego mam sie nauczyć...


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 14:16

toronto blessing pisze:Myślę że to co prorokował Bob Jones jest ciekawe i się wypełnia.
Ten człowiek rozmawiał z demonami, to nie prorok, pisał i opowiadał bajki (już nie żyje).


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 14:21

toronto blessing pisze:
KAAN pisze:
toronto blessing pisze:no niestety po mimo wielu wywodów i pouczania jakie to ,,niebezpieczne,, rzeczy mogą spotkać wierzącego nadal nie mamy fragmentu pisma gdzie jest zabronione prorokowanie i apostolstwo
Stety podałem ci wersety, skoro ich nie chcesz przyjąć jako Boże pouczenie to co ci będę pisał więcej. Jak chcesz to wierz w święte gdakanie lub szczekanie jakie uprawiano w Toronto Blessing. Słowo Uczy nas żebyśmy:
I List do Koryntian 4:6 A ja odniosłem to do siebie samego i do Apollosa przez wzgląd na was, bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano...
No nie podałeś nawet wersetu który by zawierał słowo PROROCTWO,PROROKOWANIE itd itp,więc czego mam sie nauczyć...
Nie jesteś w stanie, jesteś negatywnie nastawiony do zrozumienia Słowa, to znak że łatwiej ci przyjąć papkę serwowaną przez fałszywych proroków niż Słowo. Najpierw musisz zmienić swoje serce i zobaczyć w wersetach które cytowałem to o czym tam napisano. Tam są Słowa Ducha Świętego, a nie jakiegoś hochsztaplera. A co z tym tarzaniem się po podłodze w Toronto Blessing?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 14:22

Pierwszy list św. Pawła do Koryntian
14:1
Dążcie do miłości, starajcie się też usilnie o dary duchowe, a najbardziej o to, aby prorokować.
14:2
Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza.
14:3
A kto prorokuje, mówi do ludzi ku zbudowaniu i napomnieniu, i pocieszeniu.
14:4
Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje.
14:5
A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali; bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany.
14:6
Tak tedy, bracia, jeżeli przyjdę do was i będę mówił językami, jakiż pożytek z tego mieć będziecie, jeśli mowa moja nie będzie zawierała czy to objawienia, czy wiedzy, czy proroctwa, czy nauki?

Pierwszy list św. Pawła do Koryntian
14.26
Cóż tedy, bracia? Gdy się schodzicie, jeden z was służy psalmem, inny nauką, inny objawieniem, inny językami, inny ich wykładem; wszystko to niech będzie ku zbudowaniu.
14:27
Jeśli kto mówi językami, niech to czyni dwóch albo najwyżej trzech, i to po kolei, a jeden niech wykłada;
14:28
A jeśliby nie było nikogo, kto by wykładał, niech milczą w zborze, niech mówią samym sobie i Bogu.
14:29
A co do proroków, to niech mówią dwaj albo trzej, a inni niech osądzają;
14:30
Lecz jeśliby ktoś inny z siedzących otrzymał objawienie, pierwszy niech milczy.
14:31
Możecie bowiem kolejno wszyscy prorokować, aby się wszyscy czegoś nauczyli i wszyscy zachęty doznali.


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 14:24

toronto blessing pisze:Pierwszy list św. Pawła do Koryntian
14:1


Pierwszy list św. Pawła do Koryntian 13:8 Miłość nigdy nie ustaje; bo jeśli są proroctwa, przeminą; jeśli języki, ustaną, jeśli wiedza, wniwecz się obróci.
9 Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie;
10 Lecz gdy nastanie doskonałe, to, co cząstkowe, przeminie.


Doskonałe Słowo Boże - Biblia nastało.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 14:25

ale doskonałość nie nastała...jeszcze


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: KAAN » 04 mar 2020, 14:26

toronto blessing pisze:ale doskonałość nie nastała...jeszcze
Nastała, jest to Słowo Boże które jest doskonałe. Dlatego Biblia się kończy zakazem dodawania i ujmowania.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
toronto blessing
Posty: 91
Rejestracja: 03 mar 2020, 16:23
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
O mnie: Joela 3,1-5
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Charyzmatycy i Toronto Blessing

Postautor: toronto blessing » 04 mar 2020, 14:29

[/quote]Nie jesteś w stanie, jesteś negatywnie nastawiony do zrozumienia Słowa,?[/quote]

myślę że odwracanie uwagi od mojego pytania i skupianie sie na mnie jest MANIPULACJA z twej strony


Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości