nie ten dział

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 10 maja 2018, 12:48

nadrozd pisze:
wybrana pisze:
Jest światłością. Jest najczystszą, najświętszą i najwspanialszą z istot, która nigdy się nie zmienia



O i teraz to Ciebie rozumiem :) tak mi pisz =D
Mi trzeba prosto ...
Jeszcze raz przepraszam za moje poprzednie posty....

Znalazlem jeszcze czyjes inne przemyslenia...
Ja ich nie rozumiem ( mam scisly czepialski umysl) i sa rzeczy dla mnie za trudne jak ten text.
https://mariuszmuszczynski.blogspot.com
Ale moze ty je zrozumiesz.... masz chyba bardziej humanistyczny sposob pojmowania swiata.

Bardzo ciekawe przemyślenia. Nie będę oceniała każdej myśli, bo to dość długi artykuł, ale ogólnie - podoba mi się.
Życie człowieka oparte jest na wiecznym przymierzu z Bogiem.
Bóg jest niezmienny. Przykazania i prawa Boże są niezmienne. Zmienna jest forma pojmowania Boga przez ludzi.
Postmodernizm jednak musi uwzględniać - niezmienne przykazania Boże, które Bóg dał człowiekowi do przestrzegania.
Nie może być zawarty ekumenizm w wierze, jeżeli pomijamy prawa i przykazania Boże. Jeżeli nie uwzględnia on prawdy nam objawionej w Nowym Przymierzu- przez Jezusa Chrystusa.
Prawdy i prawa Boże są święte i niezmienne.
Podstawą naszą wiary jest miłość - mamy kochać Boga i ludzi.
Bóg jest miłością, dlatego te przykazania są pierwsze i najwazniejsze.
Jeżeli kocham bliźniego - to nie wyrządzam mu krzywdy, ale wspomagam. Wtedy czynie dobrze i to są główne owoce wiary.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości