nie ten dział

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wolna wola

Postautor: wybrana » 08 maja 2018, 16:33

Kitka pisze:Ja rozumiem, że jestesmy usynowieni i możemy nazywać się braćmi Chrystusa.
Ale nawet On pokazywał - Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie! Łk 22,42

Nie moja wola. Ojcze nasz, który jesteś w niebie...bądź wola Twoja Mt 6,9-10

Rz 6,16-20 Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź [niewolnikami] grzechu, [co wiedzie] do śmierci, bądź posłuszeństwa, [co wiedzie] do sprawiedliwości? Dzięki jednak niech będą Bogu za to, że gdy byliście niewolnikami grzechu, daliście z serca posłuch nakazom tej nauki, której was oddano a uwolnieni od grzechu oddaliście się w niewolę sprawiedliwości. Ze względu na przyrodzoną waszą słabość posługuję się porównaniem wziętym z ludzkich stosunków: jak oddawaliście członki wasze na służbę nieczystości i nieprawości, pogrążając się w nieprawość, tak teraz wydajcie członki wasze na służbę sprawiedliwości, dla uświęcenia. Kiedy bowiem byliście niewolnikami grzechu, byliście wolni od służby sprawiedliwości.

2 P 2,19 Wolność im głoszą, a sami są niewolnikami zepsucia. Komu bowiem kto uległ, temu też służy jako niewolnik.

Mt 6,24 Nikt nie może dwom panom służyć.

Osoba, która idzie za Bogiem, zaświadczyła o tym (na chrzcie), że jej życie poddane jest jedynemu Panu - Jezusowi Chrystusowi.
To dla niego żyje i Jego wolę chce pełnić.

Bóg przyciąga nas do siebie, wyraźnie wpływa na nas, by nas wyrwać z niewoli grzechu (wtedy też nie bardzo masz wolną wolę, bo służysz grzechowi) -
J 6,44 Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał

A potem idziemy za Nim i dzięki Niemu trwamy (nie dzięki naszej woli) - J 15,5 Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.

Pięknie to ujęłaś, ale naszą wolą musi być to pragnienie życie z Jezusie i z Jezusem.
To jest naszą wolą, że pragniemy uświęcać nasze życie, że pragniemy tego, by Bóg nas prowadził, by Duch Święty nas pouczał. Naszą wolą jest pragnienie, by wyrzec się swojej woli , by w pełni oddać i powierzać swoje życiu Bogu. Możemy wyrażać wolę, że pragniemy być zbawieni lub odrzucać zbawienie Boże.
To my wybieramy, czy chcemy żyć z Bogiem, czy odrzucamy Boga ze swojego życia i żyjemy tak jakby Boga nie było.
Bóg pragnie nas zbawić, ale niektórzy korzystając ze swojej wolnej woli już tu na ziemi odrzucają to zbawienie.
Nie jesteśmy istotami nierozumnymi, które nie wiedzą, co czynią. Podejmujemy decyzje i ponosimy ich konsekwencję często przy tym raniąc innych ludzi.
To nie Bóg jest winny, że pijak się napije i jadąc samochodem zabije na pasach dziecko.
To nie Bóg jest winny, że gwałciciel zgwałci młodą dziewczynę.
To nie Bóg jest winny, że Hitler odwrócił się od Niego i zawierając pakt z szatanem- bestialsko mordował.
To nie Bóg jest winny, że ludzie mimo Jego bezwarunkowej wielkiej miłości odrzucają Go, tak jak odrzucili Jezusa Chrystusa, który nauczał jak wielką miłością jest Bóg.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

wolna wola

Postautor: Kitka » 08 maja 2018, 16:54

wybrana pisze:To my wybieramy, czy chcemy żyć z Bogiem, czy odrzucamy Boga ze swojego życia i żyjemy tak jakby Boga nie było.
Żyjemy na tyle zniewoleni grzechem, że nie dostrzegamy Boga. Nasza wola jest zniewolona grzechem (o tym pisał Kaan i ja się z nim zgadzam).
Nie jestesmy w stanie "się nawrócić" z własnej woli, bo nie jestesmy w stanie się zbawić.
Nasza wola zwyczajnie nie szuka Boga.

wybrana pisze:Bóg pragnie nas zbawić, ale niektórzy korzystając ze swojej wolnej woli już tu na ziemi odrzucają to zbawienie.
Nie jesteśmy istotami nierozumnymi, które nie wiedzą, co czynią. Podejmujemy decyzje i ponosimy ich konsekwencję często przy tym raniąc innych ludzi.
Żyjąc w grzechu nie dostrzegamy takich potrzeb, jak zbawienie.
Potrzebujemy Bożego dotknięcia, Bożej iskry, która dotknie nasze zniewolone grzechem "ja".
To Boże światło budzi naszą wolę.

Ten moment naszej woli jest w krzyżu.
Dosłownie i w przenośni. Nie wiem, czy zdołam to przekazać.
Kiedy nasza przebudzona wola krzyżuje się z Bożą wolą i powiemy Mu tak, wtedy zaczyna się nowe kroczenie nową Drogą.
Krzyż jest początkiem, ale też i miejscem śmierci.
Miejscem, gdzie umieram dla siebie, dla swojej woli i chcę pełnić wolę Boga.

Tak więc wolna wola jest miejscem nawrócenia. Można powiedzieć, że jest łaską.
Nie jest moim stanem. Bo albo jestem w niewoli grzechu (nie mam wolnej woli) albo jestem poddana Bogu (moja wola się nie liczy).

wybrana pisze:To nie Bóg jest winny, że pijak się napije i jadąc samochodem zabije na pasach dziecko.
To nie Bóg jest winny, że gwałciciel zgwałci młodą dziewczynę.
To nie Bóg jest winny, że Hitler odwrócił się od Niego i zawierając pakt z szatanem- bestialsko mordował.
To nie Bóg jest winny, że ludzie mimo Jego bezwarunkowej wielkiej miłości odrzucają Go, tak jak odrzucili Jezusa Chrystusa, który nauczał jak wielką miłością jest Bóg.
Nie jest winny.
Ale czy znasz odpowiedź na pytanie, dlaczego do tego dopuszcza?
Dlaczego wikła nas w taką trudną historię?
Jaka jest nasza rola w tym wszystkim?


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wolna wola

Postautor: wybrana » 08 maja 2018, 17:35

Kitka pisze:
wybrana pisze:To nie Bóg jest winny, że pijak się napije i jadąc samochodem zabije na pasach dziecko.
To nie Bóg jest winny, że gwałciciel zgwałci młodą dziewczynę.
To nie Bóg jest winny, że Hitler odwrócił się od Niego i zawierając pakt z szatanem- bestialsko mordował.
To nie Bóg jest winny, że ludzie mimo Jego bezwarunkowej wielkiej miłości odrzucają Go, tak jak odrzucili Jezusa Chrystusa, który nauczał jak wielką miłością jest Bóg.
Nie jest winny.
Ale czy znasz odpowiedź na pytanie, dlaczego do tego dopuszcza?
Dlaczego wikła nas w taką trudną historię?
Jaka jest nasza rola w tym wszystkim?

Dlaczego dopuszcza? - bo dał ludziom wolną wolę i prawo decydowania.
Oczywiście człowiek bardzo by chciał, by Bóg był jego niewolnikiem na jego usługach. Chciałby, by Bóg był jego ochroniarzem osobistym, a wtedy byłby bezpieczny i nikt nie mógł by mu zaszkodzić. Chciałby, by Bóg był jego kierowcą, a wtedy nie groził by mu wypadek. Chciałby, by Bóg spełniał jego pożądliwości, zachcianki. A jakby się coś nie podobało, to jeszcze mógłby oskarżać Boga o niedoskonałość działania. Taki prosty i wygodny egoistyczny model życia. Bóg jest Świętością - naszym Stwórcą i to Jemu należy się cześć i chwała. Bóg może nas wspomagać, ale czyni to wtedy, gdy my uświęcamy swoje życie w Jego miłości i prosimy o te łaski. Również wspomaga nas anonimowo, by wyprostować nasze ścieżki, ale robi to tak subtelnie, że my tego nie widzimy i czasem dopiero z perspektywy czasu możemy ocenić - Boże ja cię nie znałam, ale ty się ode mnie nie odwróciłeś, ale byłeś zawsze przy mnie. Nie zawsze nasze oczy widzą i nasze uszy słyszą. Miłość Boża dla nas grzeszników jest wielka i bezwarunkowa. Mimo, że upadamy, to Bóg jest z nami.
Człowiek nie może pragnąć władać Bogiem, bo to my jesteśmy Jego własnością.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 08 maja 2018, 17:56

@Kitka, jeszcze dopiszę ci, że człowiek jest stworzony do wieczności. Życie na ziemi jest takim malutką chwilą, malutkim zaczątkiem życia wiecznego. My mamy wybór i decydujemy jakiej wieczności pragniemy. Czy pragniemy żyć w Królestwie Bożym - we wiecznej szczęśliwości, czy w objęciach szatańskich mocy - a tam o szczęścia nie będzie.
Człowiek jeżeli nawet cierpi na ziemi, a pragnie Boga- nie smuci się, bo miłość i pragnienie Boga przewyższa wszystko. Nawet jak kto ma wspaniałe bogate życie, to nie zawsze jest szczęśliwy, bo jeżeli żyje bez Boga, to zawsze będzie mu czegoś brakować. Będzie brakować tej największej miłości, która wypełnia serce, która daje ukojenie i radość.

Piszesz, że nasza wola nie szuka Boga, ale - jak trwoga to do Boga, i wtedy szybko chcemy Go znaleźć.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: dziunio » 08 maja 2018, 18:01

To,że człowiek jest w niewoli grzechu nie oznacza,że nie może wybrać,nawrócić się.To człowieka się nawraca,wybiera,ujarzmia swe członki,a nie Bóg za niego O.o nie wiem jak można takie absurdalne wnioski wyciągnąć czytając całość Biblii,ale niestety kalwinizm odbił swe piętno na wielu.Bóg okazał pierwszy łaskę całemu światu i każdy z niej może skorzystać.Jak korzysta?Nie odrzucając jej,a tym samym wybierając Boga i dając sobie pomóc(Duch św pomaga człekowi).Kalwini jak mantrę powtarzają,że Biblia nie używa sformułowania wolna wola,ale jest to wielka nieprawda,aczkolwiek należy ją interpretować jak pisałem wyżej.Co Bóg powiedział Cainowi oj biedaku teraz po totalnej deprawacji nie dasz rady zapanować nad sobą?Powiedział coś zupełnie innego i już jeden listek tulipana się urywa,a co dopiero dalej w las :-D Nie piszę tego do nikogo konkretnie,wyrażam swoja opinie na temat :P


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wolna wola

Postautor: KAAN » 08 maja 2018, 19:53

wybrana pisze:Dlaczego dopuszcza? - bo dał ludziom wolną wolę i prawo decydowania.
Dał wolę zależna od Boga, wolę (chcenie) nastawioną na wykonywanie Bożej woli:

List do Filipian 2:13 Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wolna wola

Postautor: wybrana » 08 maja 2018, 22:06

KAAN pisze:
wybrana pisze:Dlaczego dopuszcza? - bo dał ludziom wolną wolę i prawo decydowania.
Dał wolę zależna od Boga, wolę (chcenie) nastawioną na wykonywanie Bożej woli:

List do Filipian 2:13 Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie.


Biblia Warszawska, E.Jana
3:20Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.
3:21Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego dokonane są w Bogu.

Masz rację KAAN, jeżeli pragniemy być zbawieni, to wypełniamy nie swoją, ale Bożą wolę.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: dziunio » 08 maja 2018, 22:40

Warto dodać kontekst Filipian :14 Czyńcie wszystko bez szemrań i powątpiewań, 15 abyście się stali bez zarzutu i bez winy jako nienaganne dzieci Boże pośród narodu zepsutego i przewrotnego8. Między nimi jawicie się jako źródła światła w świecie.
A więc można to chcenie "zagasić",zasmucić Ducha itd,nawet odrodzony człowiek się czynnie z Boża pomocą nie "automazytuje".


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: magda » 08 maja 2018, 23:31

Wybrana tokujesz jak głuszec w rui nic nie słysząc naokoło co by ci nie napisac ty piejesz swoje fałszywe przemyslenia wiesz dlaczego głuszec nazywa sie głuszcem bo jest głuchy na wszystko jak pieje swoje pieśni i ty taka jesteś, coś ty sie uwzieła zeby robic z Boga kogos bez wszechwładzy niemogącego przeciwdziałać złu a tylko stojacego z boku i przyglądającego się jak w teatrze , kogo ty z Boga robisz . Wszystko absolutnie wszystko dzieje sie za Bozym przyzwoleniem i w jakims celu którego nie zawsze znamy , nic absolutnie nic nie moze sie stać wbrew Bogu i jego planom , zakonotuj to sobie i to ze tego nie rozumiemy to nie znaczy ze musimy wymyślać usprawiedliwienia dla tych rzeczy swoje własne i niezgodne z rzeczywistością jak ty to robisz.

wybrana pisze: Czy pragniemy żyć w Królestwie Bożym - we wiecznej szczęśliwości, czy w objęciach szatańskich mocy - a tam o szczęścia nie będzie.


Moze byś mi wytłumaczyła z jakiej sekty wzięłaś tą "szatańska moc" , u kubikowych tego nie ma , co to jest ta szatańska moc jako alternatywa dla królestawa Bozego , wytłumacz bo tu nikt takich rzeczy nie zna Każdy wie że w ostatecznosci .można sie dostać w dwa miejsca, albo do królestwa Bożego czyli raju albo do jeziora ognia ale ja nie słyszałam ze jest trzecie miejsce szatańska moc. Napisz co to jest , i skąd to wytrzasnęłaś, Moze ktoś wie w jakiej sekcie jest mowa o szatańskiej mocy po śmierci jako miejscu na wieczne przebywanie co to takiego?????

wybrana pisze:Życie na ziemi jest takim malutką chwilą, malutkim zaczątkiem życia wiecznego


Żadnym zaczątkiem zycia wiecznego co ty pleciesz to życie to próba i nauka a też najważniejsze szansa na zbawienie ale nie zaczątek zycia wiecznego. Tu jest walka toczymy wojnę z djabłem , mamy do dyspozycji zbroję Bozą ale to nie zaczątek raju a walka na smierc i życie, nie sielanka

wybrana pisze:Człowiek jeżeli nawet cierpi na ziemi, a pragnie Boga- nie smuci się


podejrzewam ze nie cierpiałaś za bardzo skoro uważasz ze cierpi się z uśmiechem na ustach..

wybrana pisze:. Nie zawsze nasze oczy widzą i nasze uszy słyszą


To prawda zwłaszcza w twoim przypadku , nic nie widzisz i nic nie słyszysz.

wybrana pisze:Miłość Boża dla nas grzeszników jest wielka i bezwarunkowa


Kłamstwo pochodzące od djabła Po pierwsze chrześcijanin nie jest już grzeszbukiem mimo ze ma grzeszne ciało i w nim musi być do śmierci , chrześcijani jako grzesznik nie mogłby przystapic do Boga i nazywać go Ojcem , mozemy to robic tylko obleczeni w świetość Jezusa a nowonarodzone dziecko Boże nie jest grzesznikiem, może ty jako katoliczka to jesteś . Bóg nienawidzi grzeszników i jego miłość nie jest bezwarunkowa właśnie ma warunki i to ważne.

Ps 11:5 bw "Pan bada sprawiedliwego i bezbożnego, A nienawidzi tego, kto kocha bezprawie."

Jak widzisz Bóg nienawidzi grzeszników skoro uważasz sie za grzesznika to ciebie też nienawidzi . Nie wypisuj rzeczy fałszywych niezgodnych z Biblią. czy w Biblii jest napisane że Bóg kocha grzesznika bezwarunkowa wielka miłoscią czy raczej to ze nienawidzi tych co kochaja bezprawie czyli grzeszników , kłamstwa które wypisujesz nie pochodzą z Pisma świetego i od Ducha Bożebo a od ojca kłamastwa czyli djabła. Opamietaj sie.

Kitka pisze:Żyjemy na tyle zniewoleni grzechem, że nie dostrzegamy Boga. Nasza wola jest zniewolona grzechem (o tym pisał Kaan i ja się z nim zgadzam).
Nie jestesmy w stanie "się nawrócić" z własnej woli, bo nie jestesmy w stanie się zbawić.
Nasza wola zwyczajnie nie szuka Boga.


Oczywiście bo nawet Jezus powiedział:

J 6:65 bw "I mówił: Dlatego, powiedziałem wam, że nikt nie może przyjść do mnie, jeśli mu to nie jest dane od Ojca."

Kitka pisze:Miejscem, gdzie umieram dla siebie, dla swojej woli i chcę pełnić wolę Boga.


umiera stary człowiek a rodzi sie nowy który pragnie pełnić wole Bożą ,to jest nowonarodzenie pojęcie nieznane katolikom.

Kitka pisze:Nie jest winny.


Nikt nie wini Boga po prostu my nie znamy Bozych planów nie wiemy wszystkich celów jakie mu przyświecają , nie rozumiemy dlaczego tak musi Być i muszą sie dziać takie rzeczy i to Bóg na to zezwala . To tak jak ja np miałam niedawno operację psa bo miała guzy , ja ją chciałam ratować weterynarz tez ją ratował ale pies nie rozumiał o co chodzi dlaczego ja pozwalam żeby ten weterynarz sprawiał mu tyle bólu , dlaczego go oddałam w ręce takiego oprawcy jak chirurg. Pies nie rozumie bo nie wie tego co ja wiem, że jeśli, bym tego nie zrobiła to on zginie, zdechnie w cierpieniu, Z Bogiem jest to samo nie rozumiemy dlaczego dopuszcza zło, dlaczego taka jest jego wola zeby sie to działo zebysmy cierpieli , jesteśmy jak ten mój pies, ale kiedyś zrozumiemy dlaczego Bóg to zło dopuszcza , zrozumieny cel tego cierpienia na ziemi , ale na razie mimo że Bóg ma taka wolę zeby tu się działo to zło to musimy mu zaufać ze wie co robi ze nawet to cierpienie musi być dla naszego dobra i ze jest konieczne mimo ze nam jak temu psu wydaje sie niepotrzebne i okropne. Trzeba Bogu zaufac a nie wymyślać takich bredni jak wybrana ,nie zwalaj winy za wszystko na człowieka wybrana bo trzęsień ziemi i tsunami nie wywołuje człowiek, Bóg pozwala na zło z sobie tylko wiadomych celów. Czy to jest w ogóle wina jak ty piszesz ze Bóg pozwala na zło, to żadna wina tak jak nie jest moja winą ze pozwoliłam chirurgowi operować psa. to koniecznośc i Bóg też to robi z konieczności której nie znamy , nie wykręcaj po swojemu nauki Biblijnej , jeśli Jezus zapowiada wojny i inne okropne rzeczy i mówi że to sie musi wypełnić ze to konieczne to po prostu mu uwierz ze to konieczne a nie wypisuj bredni ze wszystkiem winny jest człowiek, uwierz Bogu ze wie co robi.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: wolna wola

Postautor: KAAN » 09 maja 2018, 09:37

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Dlaczego dopuszcza? - bo dał ludziom wolną wolę i prawo decydowania.
Dał wolę zależna od Boga, wolę (chcenie) nastawioną na wykonywanie Bożej woli:

List do Filipian 2:13 Albowiem Bóg to według upodobania sprawia w was i chcenie i wykonanie.


Biblia Warszawska, E.Jana
3:20Każdy bowiem, kto źle czyni, nienawidzi światłości i nie zbliża się do światłości, aby nie ujawniono jego uczynków.
3:21Lecz kto postępuje zgodnie z prawdą, dąży do światłości, aby wyszło na jaw, że uczynki jego dokonane są w Bogu.

Masz rację KAAN, jeżeli pragniemy być zbawieni, to wypełniamy nie swoją, ale Bożą wolę.
To pragnienie jest pobudzane przez Ducha, nie jest to pragnienie z nas samych:

List do Rzymian 5:5 A nadzieja nie zawodzi, bo miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który nam jest dany.


Nasze uczynki i pragnienia są związane z nowym stworzeniem:

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


Wszelki dobry uczynek jest z woli Bożej zasiany w nas, nie jest to efekt wolnej woli, ale woli podporządkowanej Bogu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: wolna wola

Postautor: wybrana » 09 maja 2018, 18:00

KAAN pisze:
wybrana pisze:
KAAN pisze:
Nasze uczynki i pragnienia są związane z nowym stworzeniem:

Ef 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9 Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.


Wszelki dobry uczynek jest z woli Bożej zasiany w nas, nie jest to efekt wolnej woli, ale woli podporządkowanej Bogu.

Zupełnie się zgadzam,dla wierzącego i pragnącego uwierzyć, Bóg czyni prawdziwe cuda. Duch Święty - poucza, prowadzi i pomaga wzrastać w miłości Bożej. Wtedy wierzący pragnie oddać swoją wolę Bogu i pragnie wypełniać wolę Bożą, bo ona jest Święta.

@Magda, twój ostatni wpis- pozostawię bez komentarza - szkoda czasu.
Gdybyś miała miłość w sobie, to zauważyła byś, że to miłość jest podstawą życia i wiary, bo Bóg jest miłością.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: dziunio » 10 maja 2018, 01:49

Ducha św trzeba jeszcze słuchać,a następnie czynić,a nie zawsze wierzący tego pragnie i tak się to kończy.Bóg jest też ogniem,wojownikiem id.Bóg nie kocha każdego.Bóg brzydzi się zwyrodnialcami itd.


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 10 maja 2018, 08:45

dziunio pisze:Ducha św trzeba jeszcze słuchać,a następnie czynić,a nie zawsze wierzący tego pragnie i tak się to kończy.Bóg jest też ogniem,wojownikiem id.Bóg nie kocha każdego.Bóg brzydzi się zwyrodnialcami itd.

Bóg
Jest światłością. Jest najczystszą, najświętszą i najwspanialszą z istot, która nigdy się nie zmienia
. Jest najbardziej kochający, łaskawy, miłosierny, współczujący i cierpliwy, pełen dobroci, miłości i prawdy .
Nienawidzi jednak grzechu i jest doskonale sprawiedliwy. Sprawiedliwość ta jest doskonała i święta-dlatego wymaga kary dla złoczyńców i zwyrodnialców, którzy nie chcą się nawrócić i odwrócić od grzechu, którzy nie pragną przemiany i Bożego przebaczenia. Sprawiedliwość ta wymaga, by to co złe zostało osądzone. Jest to święta i doskonała sprawiedliwość. Bez tej sprawiedliwości, dobro by nie mogło być największym atutem życia.
Boża miłość jest bezwarunkowa, bo mimo iż grzesznik upada- grzeszy, Bóg nie odwraca się całkowicie od niego, tylko pragnie jego nawrócenia, dlatego Duch Święty porusza serce grzesznika. Gdyby tak nie było, to człowiek grzeszny już n tym świcie z góry został by osądzony, a jednak, póki żyje otrzymuje szansę nawrócenia.
Bóg tak bardzo ukochał człowieka, że nawet sam narodził się na ziemi - cierpiał i złożył w ofierze swojej życie za grzeszników.
Czyż może jeszcze być większy dowód Bożej miłości dla człowieka?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
dziunio
Posty: 536
Rejestracja: 07 sie 2017, 13:53
wyznanie: Rzymsko Katolickie
O mnie: Deus lo vult...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: dziunio » 10 maja 2018, 09:41

Nie tylko grzechem.Bóg po po prostu okazał akt miłosierdzia całemu światu,co nie oznacza,że kocha w każdym momencie każdego człowieka.

Prz 3:Bo Pan się brzydzi przewrotnym, a z wiernymi obcuje przyjaźnie. Przekleństwo Pana na domu bezbożnych, On błogosławi mieszkanie prawych


Doskonałe są Pańskie pouczenia, bo ludziom pokrzepienie dają; wiecznotrwałe jest Pańskie prawo, bo mądrymi czyni wszystkich, co są prostego serca. (9) Nakazy Pańskie są słuszne i radują serce, wyraźna jest wola Pana i wzrok ludzki oświeca(Psalm 19:8-9)
Bo przykazanie jest niczym pochodnia, a pouczenia – światłem,
rady zaś i napomnienia – drogowskazem życia(Prz 6:23)

https://youtu.be/jMcrf1OuKDQ
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 10 maja 2018, 09:49

wybrana pisze:
Jest światłością. Jest najczystszą, najświętszą i najwspanialszą z istot, która nigdy się nie zmienia



O i teraz to Ciebie rozumiem :) tak mi pisz =D
Mi trzeba prosto ...
Jeszcze raz przepraszam za moje poprzednie posty....

Znalazlem jeszcze czyjes inne przemyslenia...
Ja ich nie rozumiem ( mam scisly czepialski umysl) i sa rzeczy dla mnie za trudne jak ten text.
https://mariuszmuszczynski.blogspot.com
Ale moze ty je zrozumiesz.... masz chyba bardziej humanistyczny sposob pojmowania swiata.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości