nie ten dział

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 07 maja 2018, 10:35

@Kan,
Ewangelia Jana
1:1Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
1:2Ono było na początku u Boga.
1:3Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
1:4W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
1:5A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.
Objawienie Jana
12:7I wybuchła walka w niebie: Michał i aniołowie jego stoczyli bój ze smokiem. I walczył smok i aniołowie jego,
12:8Lecz nie przemógł i nie było już dla nich miejsca w niebie.
12:9I zrzucony został ogromny smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały świat; zrzucony został na ziemię, zrzuceni też zostali z nim jego aniołowie.

Ty Kan uważasz, że nie ma walki duchowej?
Czytasz Biblię i piszesz takie niedorzeczności, przecież cała Biblia naprowadza nas na walkę duchową.

Powtórzę jeszcze raz.
Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia. Możemy wymyślać teorie, ale to są tylko nasze teorie. Moc zła - to moc szatana. Moc dobra - to Bóg. Te moce ścierają się w naszym życiu. Człowiek ma daną wolną wolę i żadna z tych mocy mu tej woli nie zabiera. Mamy podszepty złego, który próbuje nas zniewolić i przeciągnąć na swoją stroną. Mamy działania w nas Boże, które pragną nas ratować przed złem i umacniać w świętości Bożej.
To my przede wszystkim przez nasze działania i wypowiedziane słowo wyrażamy swoją wolę - co wybieramy.
W naszym słowie jest moc i gdy się modlimy, to wyrażamy wolę należenia do Boga. W słowie jest również przekleństwo i wtedy ono przyciąga do nas siły ciemności.
Nikt nam woli nie zabiera i nie ogranicza. Moc dobra i moc zła szanuje naszą wolę.
Jeżeli ty i Magda głosicie, że najgorsi oprawcy i grzesznicy tego świata (Hitler i Stalin) byli z wyboru Boga, to jest to bardzo grzeszne oskarżenie. To ludzie mając wolną wolę ich wybrali. To ludzie ulegając siłą ciemności są odpowiedzialni za tworzone zło. Walka duchowa trwa w każdym człowieku do końca i to człowiek swoją wolą wybiera - czego pragnie.
Ponosi konsekwencję swoich wyborów oraz wyborów innych ludzi.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: KAAN » 07 maja 2018, 12:23

wybrana pisze:@Kan,
Ty Kan uważasz, że nie ma walki duchowej?
Jest, ale nie tak jak ty tu sugerujesz.
Czytasz Biblię i piszesz takie niedorzeczności, przecież cała Biblia naprowadza nas na walkę duchową.
Niedorzecznością jest to twoje zdanie, cała Biblia kieruje nas do Chrystusa.
Powtórzę jeszcze raz.
Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia.
Powtarzasz banialuki.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 07 maja 2018, 14:27

KAAN pisze:
wybrana pisze:@Kan,
Ty Kan uważasz, że nie ma walki duchowej?
Jest, ale nie tak jak ty tu sugerujesz.
Czytasz Biblię i piszesz takie niedorzeczności, przecież cała Biblia naprowadza nas na walkę duchową.
Niedorzecznością jest to twoje zdanie, cała Biblia kieruje nas do Chrystusa.
Powtórzę jeszcze raz.
Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia.
Powtarzasz banialuki.

To nie banialuki.
Tak nauczał Jezus - Biblia Warszawska E.Mateusza:
12:25A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się.
12:25A Jezus, znając ich myśli, rzekł im: Każde królestwo, rozdwojone samo w sobie, pustoszeje, i żadne miasto czy dom, rozdwojony sam w sobie, nie ostoi się.
12:26A jeśli szatan szatana wygania, sam z sobą jest rozdwojony; jakże więc ostoi się królestwo jego?
12:27A jeśli Ja przez Belzebuba wyganiam demony, synowie wasi przez kogo wyganiają? Dlatego oni będą sędziami waszymi.
12:28A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże

Niebezpieczeństwo powierzchownego odrodzenia
12:43Gdy zaś duch nieczysty wyjdzie z człowieka, wędruje po miejscach bezwodnych, szukając ukojenia, ale go nie znajduje.
12:44Wtedy mówi: Wrócę do domu swego, skąd wyszedłem, i przyszedłszy, zastaje go opróżnionym, wymiecionym i przyozdobionym.
12:45Wówczas idzie i zabiera z sobą siedem duchów innych gorszych niż on, i wszedłszy mieszkają tam; i bywa końcowy stan człowieka tego gorszy niż pierwotny. Tak będzie i z tym złym pokoleniem.

Uważasz, że nie ma walki duchowej, więc bardzo uważaj, bo jesteś zagrożony. Nie dziwię się, że oskarżyłeś Boga o zło tego świata. Magda również głosiła takie szkodliwe hasła.
Zastanówcie się - co robicie? bo takie hasła wypowiadane na forum publicznym są szkodliwe dla was i dla czytających.
Jest to publiczne oczernianie Boga i to może być grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, a ten grzech może być niewybaczony. Jedynie nieświadomość pojmowania może być amnestią.
Trzeba przede wszystkim czytać Ewangelie, bo tam w nich jest zawarta nauka samego Boga.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

walka duchowa

Postautor: Kitka » 07 maja 2018, 16:03

wybrana pisze:Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia. Możemy wymyślać teorie, ale to są tylko nasze teorie.
Co to jest "moc zła"?

wybrana pisze:Moc zła - to moc szatana. Moc dobra - to Bóg. Te moce ścierają się w naszym życiu. Człowiek ma daną wolną wolę i żadna z tych mocy mu tej woli nie zabiera. Mamy podszepty złego, który próbuje nas zniewolić i przeciągnąć na swoją stroną. Mamy działania w nas Boże, które pragną nas ratować przed złem i umacniać w świętości Bożej.
To my przede wszystkim przez nasze działania i wypowiedziane słowo wyrażamy swoją wolę - co wybieramy.
To mi przypomina bajkę indiańską o dwóch wilkach: https://mojajoga.wordpress.com/2010/08/ ... h-wilkach/
Ale to nie jest biblijna wizja. Nie opierałabym o to swojej wiary. Tu znowu D.Prince ma swój udział (z dedykacją dla Kaan'a ;) )
To taki wschodni dualizm.

wybrana pisze:W naszym słowie jest moc i gdy się modlimy, to wyrażamy wolę należenia do Boga. W słowie jest również przekleństwo i wtedy ono przyciąga do nas siły ciemności.
Znowu D.Prince, level hard

wybrana pisze:Nikt nam woli nie zabiera i nie ogranicza. Moc dobra i moc zła szanuje naszą wolę.
Walka duchowa trwa w każdym człowieku do końca i to człowiek swoją wolą wybiera - czego pragnie. Ponosi konsekwencję swoich wyborów oraz wyborów innych ludzi.
Moce nas szanują? Że szatan nas szanuje? Jaki on miły...

Czyli to człowiek rządzi duchową rzeczywistością?
Nam jest poddane dobro i zło?
Możemy panować nad mocami?

Ja rozumiem, że toczy się duchowa wojna.
Ale nie dobra ze złem.
Ja to widzę jako wierzganie szatana przeciwko Bogu, a nie jako dwie moce walczące ze sobą.
Nasz Bóg jest władcą wszystkiego.
On panuje zupełnie nad wszystkim.
Wiele rzeczy dzieje się za Jego przyzwoleniem, choć mógłby jednym tchnieniem wszystko zmieść.

Też zastanawiam się jaka w tym wszystkim jest nasza rola i w którym miejscu tej walki jesteśmy postawieni?
Na pewno naszym orężem nie jest nasza wolna wola.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: KAAN » 07 maja 2018, 16:30

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:@Kan,
Ty Kan uważasz, że nie ma walki duchowej?
Jest, ale nie tak jak ty tu sugerujesz.
Czytasz Biblię i piszesz takie niedorzeczności, przecież cała Biblia naprowadza nas na walkę duchową.
Niedorzecznością jest to twoje zdanie, cała Biblia kieruje nas do Chrystusa.
Powtórzę jeszcze raz.
Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia.
Powtarzasz banialuki.

To nie banialuki.
Tak nauczał Jezus - Biblia Warszawska E.Mateusza:
12:25A ...12:28A jeśli Ja wyganiam demony Duchem Bożym, tedy nadeszło do was Królestwo Boże
Zrozum, ze to dotyczyło Pana Jezusa w konkretnym kontekście historycznym posługi Pańskiej. Dzisiaj mamy coś innego co kieruje nad do Chrystusa i do domu Ojca. Te wersety są rozbieżne do twoich tez.
Uważasz, że nie ma walki duchowej,
Jest, ale nie tak jak to sobie ty wyobrażasz, ta walka polega na czym innym niż walka Pana Jezusa. Fragment o wyczyszczonym domu nie dotyczy zbawionych z łaski, dotyczy ludzi którzy się zatrzymali na drodze zbawienia i jeszcze go nie dostąpili. Tam nie ma zachęty do walki duchowej ale do nawrócenia i przyjęcia mocnego Ducha który nie pozwala złemu duchowi na szkodzenie zbawionemu.
więc bardzo uważaj, bo jesteś zagrożony.
Jest dokładnie odwrotnie, bo to ty jesteś zagrożona; jeśli zrobiłaś krok w dobrym kierunku i posprzątałaś swoje sumienie, a teraz zatrzymasz się na drodze zbawienia to koniec twój może być gorszy niż stan poprzedni. Dlatego tak bardzo zachęcam cię od dość dawna, zaufaj Panu Jezusowi prawdziwą wiarą objawioną w Słowie Bożym. Porzuć mistycyzm, przyjdź do Pana Jezusa.
Nie dziwię się, że oskarżyłeś Boga o zło tego świata.
Wymyślasz oby tylko się odgryźć, to niepoważne, dorośnij.
Jest to publiczne oczernianie Boga i to może być grzechem przeciwko Duchowi Świętemu
Wielu znałem takich co straszyli Duchem Świętym a sami nie mieli Boga w sercu, czy chcesz dołączyć do tej rzeszy upadłych ludzi?
a ten grzech może być niewybaczony.
Twój tak, moje grzechy zostały wszystkie wybaczone, dlatego wołam do ciebie porzuć tą drogę zagłady i nawróć się do Pana Jezusa.
Trzeba przede wszystkim czytać Ewangelie, bo tam w nich jest zawarta nauka samego Boga.
Czytaj, czytaj może coś z tego wyniknie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: walka duchowa

Postautor: wybrana » 07 maja 2018, 17:09

Kitka pisze:
wybrana pisze:Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia. Możemy wymyślać teorie, ale to są tylko nasze teorie.
Co to jest "moc zła"?

wybrana pisze:Moc zła - to moc szatana. Moc dobra - to Bóg. Te moce ścierają się w naszym życiu. Człowiek ma daną wolną wolę i żadna z tych mocy mu tej woli nie zabiera. Mamy podszepty złego, który próbuje nas zniewolić i przeciągnąć na swoją stroną. Mamy działania w nas Boże, które pragną nas ratować przed złem i umacniać w świętości Bożej.
To my przede wszystkim przez nasze działania i wypowiedziane słowo wyrażamy swoją wolę - co wybieramy.
To mi przypomina bajkę indiańską o dwóch wilkach: https://mojajoga.wordpress.com/2010/08/ ... h-wilkach/
Ale to nie jest biblijna wizja. Nie opierałabym o to swojej wiary. Tu znowu D.Prince ma swój udział (z dedykacją dla Kaan'a ;) )
To taki wschodni dualizm.

wybrana pisze:W naszym słowie jest moc i gdy się modlimy, to wyrażamy wolę należenia do Boga. W słowie jest również przekleństwo i wtedy ono przyciąga do nas siły ciemności.
Znowu D.Prince, level hard

wybrana pisze:Nikt nam woli nie zabiera i nie ogranicza. Moc dobra i moc zła szanuje naszą wolę.
Walka duchowa trwa w każdym człowieku do końca i to człowiek swoją wolą wybiera - czego pragnie. Ponosi konsekwencję swoich wyborów oraz wyborów innych ludzi.
Moce nas szanują? Że szatan nas szanuje? Jaki on miły...

Czyli to człowiek rządzi duchową rzeczywistością?
Nam jest poddane dobro i zło?
Możemy panować nad mocami?

Ja rozumiem, że toczy się duchowa wojna.
Ale nie dobra ze złem.
Ja to widzę jako wierzganie szatana przeciwko Bogu, a nie jako dwie moce walczące ze sobą.
Nasz Bóg jest władcą wszystkiego.
On panuje zupełnie nad wszystkim.
Wiele rzeczy dzieje się za Jego przyzwoleniem, choć mógłby jednym tchnieniem wszystko zmieść.

Też zastanawiam się jaka w tym wszystkim jest nasza rola i w którym miejscu tej walki jesteśmy postawieni?
Na pewno naszym orężem nie jest nasza wolna wola.


Nie wiem, co głosi Prince, bo ja nie słuchałam i nie oglądałam jego filmików. Są tacy co się tymi wykładami posilają, jednak mnie to jakoś nie bawi, ani nie podnieca. Swoją wiarę opieram na Słowie Bożym - na Ewangeliach.
Masz rację, że Bóg jest władcą wszystkiego, ale jednocześnie dał wolną wolę człowiekowi i nie zabiera człowiekowi tej woli.
Może wspomóc, może pouczyć, ale nie zabiera wolnej woli.
To człowiek głównie decyduje i wybiera. To człowiek jest odpowiedzialny za swoje wybory. Ponosi konsekwencję swoich wyborów oraz wyborów innych ludzi. Destrukcyjne wybory niezgodne z prawem Bożym są niszczące.
To nie Bóg odpowiada za zło tego świata, ale szatan i człowiek mu sprzyjający. Bóg może nas wspomóc i błogosławić nam, bo jest Bogiem miłości i dobra. To szatanowi zależy, by oskarżać Boga, bo wtedy człowiek oskarżając nie może się w pełni otworzyć na Jego świętą miłość. Miłość Boża jest święta i nigdy nie wyzwala zła. Ludzie sobie szybko ustalili Boga odpowiedzialnego za swoje utrapienia - szatan triumfuje w pełni!


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

walka duchowa

Postautor: Kitka » 07 maja 2018, 17:23

Spróbuj, wybrana, odpowiedzieć na moje pytania:

Czyli to człowiek rządzi duchową rzeczywistością?
Nam jest poddane dobro i zło?
Możemy panować nad mocami?
Swoją wolną wolą?
To jest oręż do walki?

Jeśli Bóg jest władcą wszystkiego, to zgodził się na taką "kolej losu", by zło zaistniało.
Od tego nie uciekniesz.

Nie neguję konsekwencji naszych ludzkich wyborów. Z całą pewnością ciąży na nas wiele .
Ale to nie wolna wola powoduje, że "przychodzi" Boże błogosławieństwo.
"Bądź wola Twoja" - tak się modlimy.
Osoba, która idzie za Bogiem nie powinna mieć swojej wolnej woli, ale wolę w zupełności poddaną pod Boże kierowanie.
Jesteśmy niewolnikami Chrystusa, tak?


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 07 maja 2018, 18:22

Żeby nie być gołosłowną podam wersety Biblijne potwierdzające wolną wolę daną przez Boga człowiekowi:
Biblia Warszawska:
I Księga Mojżeszowa
1:26Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
1:27I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.
1:28I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!

List do Rzymian:
8:35Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz?
8:36Jak napisano: Z powodu ciebie co dzień nas zabijają, uważają nas za owce ofiarne.
8:37Ale w tym wszystkim zwyciężamy przez tego, który nas umiłował.
8:38Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce,
8:39Ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

List do Efezjan:
1:13W nim i wy, którzy usłyszeliście słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego, i uwierzyliście w niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym

Rzymian 14:7-9 albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; (8) bo jeśli żyjemy, dla Pana żyjemy; jeśli umieramy, dla Pana umieramy; przeto czy żyjemy, czy umieramy, Pańscy jesteśmy. (9) Na to bowiem Chrystus umarł i ożył, aby i nad umarłymi i nad żywymi panować”.

2 Koryntian 10:4-5
gdyż oręż nasz, którym walczymy, nie jest cielesny, lecz ma moc burzenia warowni dla sprawy Bożej; nim też unicestwiamy złe zamysły (5) i wszelką pychę, podnoszącą się przeciw poznaniu Boga, i zmuszamy wszelką myśl do poddania się w posłuszeństwo Chrystusowi.


Wolna wola jest cechą naszej świadomości -jednym z atrybutów człowieczeństwa), dzięki której jesteśmy zdolni samodzielnie i dobrowolnie podejmować decyzje, działania, przedsięwzięcia i dokonywać wyborów -również w sferze moralnej. Bez wolnej woli człowiek byłby w pewnym sensie robotem, a jego życie zaprogramowanym cyklem zdarzeń. Scenariusz bez wolnej woli wyklucza również odpowiedzialność człowieka za jego czyny.
Bóg nie zniósł nam tej odpowiedzialności i dlatego otrzymujemy pełną zapłatę.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 07 maja 2018, 18:39

wybrana pisze:Powtórzę jeszcze raz.
Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia. Możemy wymyślać teorie, ale to są tylko nasze teorie. Moc zła - to moc szatana. Moc dobra - to Bóg. Te moce ścierają się w naszym życiu.





Dobra zajarzylem..
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Yin_i_yang


W tej koncepcji zlo jest odwieczne wiec nie jest stwprzone.
A walka trwa miedzy dobrem a zlem.... a ich pochodzenie jest tajemnica....
....
wystarczylo powiedziec ze to nie chrzescijanska wizja....
Ale wtedy ten watek powinien byc w polemikach z nie chrzescijanskimi filozofiami
Wtedy byl by bardziej zrozumialy.poprostu....
A zwroty "odwieczna moc zła" czy "pochpdzenie Boga" nie razily by tak bardzo.



....
Chrzescijanie uwazaja ze jedyna niestworzona istota jest Bóg bo on jest Stwórca...przez którego Słowo wszystko istnieje....
..


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: magda » 07 maja 2018, 23:28

wybrana pisze:Nikt nam woli nie zabiera i nie ogranicza. Moc dobra i moc zła szanuje naszą wolę.
. Moc zła czymkolwiek jest a mozna zrozumiec ze szatanem to nie szanuje zs]adnej wolnej woli i zniewala człowieka w grzechu i fałszu. Człowiek czasem tak zniewolony nie rozumie ze błądzi i ze jest zniewolony tak jak Ty np . Pozwoiłas zeby jakaś nieznana moc rzuciła cie na ziemię w kosciele katolickim i jesteś juz w mocy tego czegoś co na ciebie zadziałało wtedy , najlepszy dowóg jest to ze odrzucasz wiekszą częsc Słowa Bożego , Nogijesz jego natchnienie i to co ono uczy a tego nawet nie widzisz, działa przez ciebie duch fałszu i buntu przeciwko temu czego nie rozumiesz i przeciwko prawdzie Biblii, duch co odrzuca Biblię i jej nauki to demoniczny duch a ty pod jego wpływem wypisujesz kompletne brednie i kłamstwa, robisz z Boga isstotę która nie ma kontroli nad swiatem ani nad złem . Bóg jest wszechmogący ten prawdziwy i kontroluje wszystko i wszystko sie dzieje z jego wolia ty ubzdurałaś sobie jakiegoś innego Boga co stoi z boku kochający ,miłosierny i pozwala na każde zło bez przyczyny bo tak kocha grzesznika że nie jest sprawiedliwy nie potepia nie ukarze bo kocha . Popatrz na ten świat onidzie do wielkiego ucisku a to zeby to się stało to całe zło jest wolą Bozą, Bóg nawet zapowiedział to w proroctwach, i Jezus powiedział o wojnach i trzęsieniach ziemi ze to się musi stać, powiedz kto jest odpowiedzialny za trzęsienia ziemi i cierpienie z tym związane czy djabeł czy człowiek bo tobie sie zdaje ze człowiek powoduje tsunami czy wybuchy wulkanów. tyle ludzi zginęło w pompejach po wybuchu wezuwiusza , a czy nie myslisz że na to grzeszne miasto to ten pogrom spuścił Bóg tak jak na sodomę. Prypomnij sobie jak Abraham stał przed Jahwe i pytał a jeśli znajdzie ie pięciu sprawiedliwych w Sodomie to czy Bóg zabije ich z Bezboznymi a Bóg nie zabiłby więc jeśli Bóg pozwala na jakis kataklizm czy pogrom to widocznie nie ma tam nawet pięciu sprawiedliwych . Dla ciebie ludzie są wszyscy dobrzy a zło ich spotyka a dla Boga niestety są grzeszni i skłonii do zła od małego

wybrana pisze: Magda również głosiła takie szkodliwe hasła.


Iz 45:7 bw "Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko."

Wybrana a jednak to Bóg tworzy nieszczęscie wiec ja mam rację a ty ze swoim Bogiem to udaj się do Egzorcysty żeby cie uwolnił od takiego czegoś.

wybrana pisze:Jest to publiczne oczernianie Boga i to może być grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, a ten grzech może być niewybaczony.


To ty oczerniasz Boga robiąc z niego bezwolna bezsilna istotę i głupią co z miłosci do grzesznika nie karze nikogo a jednak Bóg jest inny jest sprawiedliwy i karze i to bardzo dotkliwie a jak sie nie nawrócisz i nie przestaniesz słuchać podszeptu demonów to zginiesz w jezieorze ognia a nie bedzie tam miło, to Jezioro ognia nota bene też Bóg przygotował dla człowieka , Ty juz popełniłaś grzech przeciwko Duchowi bo jego słowo odrzucajac natchniome przez tego Ducha slowo i nazywajac go ludzkimi wymysłami więc lepiej zamartwiaj się sobą a nie mną.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 07 maja 2018, 23:43

nadrozd pisze:
wybrana pisze:Powtórzę jeszcze raz.
Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia. Możemy wymyślać teorie, ale to są tylko nasze teorie. Moc zła - to moc szatana. Moc dobra - to Bóg. Te moce ścierają się w naszym życiu.





Dobra zajarzylem..
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Yin_i_yang


W tej koncepcji zlo jest odwieczne wiec nie jest stwprzone.
A walka trwa miedzy dobrem a zlem.... a ich pochodzenie jest tajemnica....
....
wystarczylo powiedziec ze to nie chrzescijanska wizja....
Ale wtedy ten watek powinien byc w polemikach z nie chrzescijanskimi filozofiami
Wtedy byl by bardziej zrozumialy.poprostu....
A zwroty "odwieczna moc zła" czy "pochpdzenie Boga" nie razily by tak bardzo.

....
Chrzescijanie uwazaja ze jedyna niestworzona istota jest Bóg bo on jest Stwórca...przez którego Słowo wszystko istnieje....
..

Nie czytałam tego artykułu, bo nie posilam się taką wiedzą.
Moje pytania były w celu takim, abyś również ty pomyślał, czy znasz na wszystko odpowiedz. No ale, ty to odebrałeś jako informację.
Nie wszystko wiemy i rozumiemy, bo wiara jest tajemnicą, ale przecież wiedza jaką posiadają niektórzy wystarcza im by stwierdzić i oskarżyć, że to właśnie Bóg jest odpowiedzialny za ohydę postępowań ludzkich. Cóż to za hipokryzja - człowiek jest bezbronny i niewinny, bo czyni wszystko z woli Boga. A może jeszcze uważa, że Bóg nie ma prawa go osądzać i jeszcze stwierdzi- cóż Boże chciałeś, to masz.
Myślałam,ze katolicy bardzo błądzą, ale to, co tu czytam na tym forum, to nawet brak mi słów.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 08 maja 2018, 06:10

wybrana pisze:Nie czytałam tego artykułu, bo nie posilam się taką wiedzą.
Moje pytania były w celu takim, abyś również ty pomyślał, czy znasz na wszystko odpowiedz. No ale, ty to odebrałeś jako informację.
Nie wszystko wiemy i rozumiemy, bo wiara jest tajemnicą, ale przecież wiedza jaką posiadają niektórzy wystarcza im by stwierdzić i oskarżyć, że to właśnie Bóg jest odpowiedzialny za ohydę postępowań ludzkich. Cóż to za hipokryzja - człowiek jest bezbronny i niewinny, bo czyni wszystko z woli Boga. A może jeszcze uważa, że Bóg nie ma prawa go osądzać i jeszcze stwierdzi- cóż Boże chciałeś, to masz.
Myślałam,ze katolicy bardzo błądzą, ale to, co tu czytam na tym forum, to nawet brak mi słów.



Ja tylk zaznaczam ze wierze ze Bog jest odwieczny i nie jest stworzony.
A diabel nie jest odwieczny ......i jest stworzeniem.
mam prawo tak wierzyc.


Ty masz prawo zadawac pytania w odwiecznamoc zla (czyli nie strworzona) i zadawac pytania pochodzenie Boga...
( jednak to implikuje ze jest stworzony jak od kogos pochodzi)...

poprostu ... Nie złość sie juz na mnie :( za zwracam uwage na takie niuanse.
To nie ma nic z wiedza wspolnego tylko z czytaniem tego co ktos pisze.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: walka duchowa

Postautor: wybrana » 08 maja 2018, 13:59

Kitka pisze:Osoba, która idzie za Bogiem nie powinna mieć swojej wolnej woli, ale wolę w zupełności poddaną pod Boże kierowanie.
Jesteśmy niewolnikami Chrystusa, tak?

Osoba, która idzie za Bogiem, właśnie wyraża swoją wolę, że pragnie uświęcać swoje życie w Chrystusie. Nie jesteśmy niewolnikami Chrystusa- ale jego braćmi.
Biblia Warszawska
12:48A On, odpowiadając, rzekł temu, co mu to powiedział: Któż jest moją matką? I kto to bracia moi?
12:49I wyciągnąwszy rękę ku uczniom swoim, rzekł: Oto matka moja i bracia moi!
12:50Albowiem ktokolwiek czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten jest moim bratem i siostrą, i matką.

22:36Nauczycielu, które przykazanie jest największe?
22:37A On mu powiedział: Będziesz miłował Pana, Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej, i z całej myśli swojej.
22:38To jest największe i pierwsze przykazanie.
22:39A drugie podobne temu: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego.
22:40Na tych dwóch przykazaniach opiera się cały zakon i prorocy.

@Magda, tak doskonale znasz Pismo Święto, ale gdzieś ci te przykazania umknęły.
Patrz - ten oczerniany przez ciebie zły Bóg pragnie, by królowała miłość.
Ty znasz przykazania i nauki Starego Testamentu od faryzeuszów i nimi się karmisz.
W ogóle nie znasz nauk Jezusa Chrystusa, bo ty odrzucasz Boga. Nie jesteś chrześcijanką, bo nie przyjmujesz nauk
Jezusa Chrystusa a nawet im zaprzeczasz.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: walka duchowa

Postautor: KAAN » 08 maja 2018, 14:25

wybrana pisze:Osoba, która idzie za Bogiem, właśnie wyraża swoją wolę, że pragnie uświęcać swoje życie w Chrystusie..
Wola człowieka nie jest wolna; człowiek niezbawiony jest niewolnikiem grzechu:

Ewangelia św. Jana 8:34 Jezus im odpowiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, każdy, kto grzeszy, jest niewolnikiem grzechu.
II List św. Piotra 2:19 ... sami są niewolnikami zguby; czemu bowiem ktoś ulega, tego niewolnikiem się staje.


A człowiek zbawiony jest niewolnikiem Chrystusa:

I List do Koryntian 7:22 Kto bowiem jako niewolnik został powołany w Panu, ten jest wyzwoleńcem Pana; podobnie kto jako wolny został powołany, jest niewolnikiem Chrystusa.

Także jako dzieci nie mamy woli wolnej, ale jako dzieci mamy być poddani woli Ojca jak Pan Jezus który mówił:

Ewangelia św. Jana 6:38 Zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał.

Pomyśl nad tym, a innych zachęcam, zeby znaleźli w Biblii jeszcze inne przykłady że nasza wola jest niewolna np. w zakresie zbawienia i wiary , ciekawe studium :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

wolna wola

Postautor: Kitka » 08 maja 2018, 14:26

Ja rozumiem, że jestesmy usynowieni i możemy nazywać się braćmi Chrystusa.
Ale nawet On pokazywał - Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie! Łk 22,42

Nie moja wola. Ojcze nasz, który jesteś w niebie...bądź wola Twoja Mt 6,9-10

Rz 6,16-20 Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź [niewolnikami] grzechu, [co wiedzie] do śmierci, bądź posłuszeństwa, [co wiedzie] do sprawiedliwości? Dzięki jednak niech będą Bogu za to, że gdy byliście niewolnikami grzechu, daliście z serca posłuch nakazom tej nauki, której was oddano a uwolnieni od grzechu oddaliście się w niewolę sprawiedliwości. Ze względu na przyrodzoną waszą słabość posługuję się porównaniem wziętym z ludzkich stosunków: jak oddawaliście członki wasze na służbę nieczystości i nieprawości, pogrążając się w nieprawość, tak teraz wydajcie członki wasze na służbę sprawiedliwości, dla uświęcenia. Kiedy bowiem byliście niewolnikami grzechu, byliście wolni od służby sprawiedliwości.

2 P 2,19 Wolność im głoszą, a sami są niewolnikami zepsucia. Komu bowiem kto uległ, temu też służy jako niewolnik.

Mt 6,24 Nikt nie może dwom panom służyć.

Osoba, która idzie za Bogiem, zaświadczyła o tym (na chrzcie), że jej życie poddane jest jedynemu Panu - Jezusowi Chrystusowi.
To dla niego żyje i Jego wolę chce pełnić.

Bóg przyciąga nas do siebie, wyraźnie wpływa na nas, by nas wyrwać z niewoli grzechu (wtedy też nie bardzo masz wolną wolę, bo służysz grzechowi) -
J 6,44 Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał

A potem idziemy za Nim i dzięki Niemu trwamy (nie dzięki naszej woli) - J 15,5 Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości