nie ten dział

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: KAAN » 06 maja 2018, 11:01

wybrana pisze:Może ktoś mi odpowie, jak rozumieć, że w Kościele Katolickim, który jak oceniamy jest tak wielkie zwiedzenie, Bóg powołuje do posługi księży?
Nie sądzę aby księdza powoływał Bóg do służby w fałszywym kulcie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: Suzuja » 06 maja 2018, 11:53

Wciąż nie wiem jaką denominację mam wybrać? Jedne uznają dekalog inne nie? Którą drogę wybrać która jest prawdziwa. Chcę się narodzić na nowo. Ale nie mogę :(


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 06 maja 2018, 12:42

Suzuja pisze:Wciąż nie wiem jaką denominację mam wybrać? Jedne uznają dekalog inne nie? Którą drogę wybrać która jest prawdziwa. Chcę się narodzić na nowo. Ale nie mogę :(



No....hmmm
Patrz co piszesz

Suzuja pisze:Po pierwsze, Biblia to nie Koran. Nie jest to księga idealna
Po drugie, Biblię spisali ludzie pod natchnieniem a nie Bóg
Po trzecie, w Biblii nie jest napisane że wymagane jest do zbawienia czytanie Biblii




Jeszce spora duchowa droga rzed toba jak chcesz bys biblijnym chrzesijaninem.....(a moim zdaniem nie chcesz albo zmieniasz zdanie jak choragiewka )
na ten moment raczej islam chyba bardziej faworyzujesz..... tak przynajmniej to wyglada.....

Z tego co piszesz tez np tu...

Suzuja pisze:Co nie zmienia faktu iż Allah utożsamiany jest z Bogiem Jedynym

Magda, Arabowie pochodzą od dzieci Abrahama


To allach przez wielkie A ... i koran jest u Ciebie Faworyzowany.....a nie biblijne chrzescijanstwo...


Zmieniles zdanie ostatnio ?
Jezeli tak to Super...
Ostatnio zmieniony 06 maja 2018, 12:46 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 06 maja 2018, 12:45

nadrozd pisze:
wybrana pisze:Masz rację, że Bóg jest odwieczny, ale czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie Boga?


Rece opadaja......

Na tak postawione pytanie jak odpiwiedziec ?
.... warsztat rzemieslniczy odlewnia dewocjonaliiow w kwidzynie......?
... lub made in china ?

Ty tak na serio ? Czy se kpisz ze mnie...


ps. Uzywasz dewocjonaliow ? Umiesz bez nich sieobejsc... z gory przepraszam za tak osobiste pytanie.... ale twoje wpisy sa niepokojace.....

Faktycznie ręce opadają, gdy czytam to, co napisałeś.
Wyciągasz zdanie z podtekstu i je oceniasz nie biorąc pod uwagę całości wpisu w tym poście. Gdybyś analizował wszystkie pytania jakie tam zadałam, to wiedział byś czemu również to pytanie zadałam.
Jeżeli potrafisz prowadzić merytoryczną rozmowę na temat zadanych przeze mnie pytań, to zabierz głos i nie snuj gołosłownych domysłów.
Rozważaj sens całości, a nie wybiórczo chwytasz się przynęty, by głosić swoje gołosłowne opinie.
Ja nie twierdziłam czegoś co wiem, ale zadałam pytania oczekując pomocy w ich rozważaniu.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 06 maja 2018, 12:47

Wybrana czy Bóg jest stworzony i pochpdzi od mamy ?
Czy Bóg moze istnieje poza czasem i nie ma poczatku i konca....


przemysl to.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 06 maja 2018, 12:50

wybrana pisze:
nadrozd pisze:

Odwieczny jest tylko Bóg.
a sadze ze tego nie miałaś na mysli Prawda ?
ja mysle ze rozumiem o co ci chodzi ale być może sie myle

Masz rację, że Bóg jest odwieczny, ale czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie Boga?
Czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie zła? Ludzie wymyślili, że szatan to upadający anioł. Dlaczego szatan jest źródłem zła i skąd tak okrutne zło się w nim wzięło? Dlaczego istnieje walka między dobrem i złem? Dlaczego ta walka toczy się w niebie i na ziemi między dobrem i złem?
Zło jest przeciwstawne Bogu i wszystkiego, co Bóg stworzył.
Bóg jest źródłem miłości i wszelkiego dobra,więc zło z którym walczy i rywalizuje - nie może być Jego dziełem. Przecież nie walczył by ze swoim dziełem. Dla miłości do ludzi nawet pozwolił się ukrzyżować. Trwa przy człowieku do końca i walczy o jego zbawienie. Walczy z silami ciemności.

Gdybyś nie wiedział o co chodzi, to jeszcze raz umieściłam ten post.
@Kan, a może ty zabierzesz głos.
@magda, a może ty merytorycznie zabierzesz głos i pomożesz mi.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 06 maja 2018, 15:05

Ok wybrana to ja cie w takim razie nie rozumiem poprostu.
wydaje mi sie ze popelniasz blad merytoryczny na samym poczatku sugerujac ze Bóg od kogos pochodzi.
W tym monencie totalnie nie umiem reszty twego myslenia zalapac. :(


Moze faktycznie Kann lub Magda zalapią.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: Suzuja » 06 maja 2018, 15:39

nadrozd pisze:
Suzuja pisze:Wciąż nie wiem jaką denominację mam wybrać? Jedne uznają dekalog inne nie? Którą drogę wybrać która jest prawdziwa. Chcę się narodzić na nowo. Ale nie mogę :(



No....hmmm
Patrz co piszesz

Suzuja pisze:Po pierwsze, Biblia to nie Koran. Nie jest to księga idealna
Po drugie, Biblię spisali ludzie pod natchnieniem a nie Bóg
Po trzecie, w Biblii nie jest napisane że wymagane jest do zbawienia czytanie Biblii




Jeszce spora duchowa droga rzed toba jak chcesz bys biblijnym chrzesijaninem.....(a moim zdaniem nie chcesz albo zmieniasz zdanie jak choragiewka )
na ten moment raczej islam chyba bardziej faworyzujesz..... tak przynajmniej to wyglada.....

Z tego co piszesz tez np tu...

Suzuja pisze:Co nie zmienia faktu iż Allah utożsamiany jest z Bogiem Jedynym

Magda, Arabowie pochodzą od dzieci Abrahama


To allach przez wielkie A ... i koran jest u Ciebie Faworyzowany.....a nie biblijne chrzescijanstwo...


Zmieniles zdanie ostatnio ?
Jezeli tak to Super...


Nie chce być żadnym biblijnym chrześcijaninem. Bo coś takiego prowadzi do sytuacji jak wyżej. Tysiące denominacji każda naucza inaczej. I nie wiadomo która ma rację. Jakbym miał opuścić Kościół Chrystusa(katolicki) to co najwyżej na ateizm


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 06 maja 2018, 15:41

Brrrrr jak mozna byc tak rozchwianym emocjonalnie z takiego stanu
Suzuja pisze:Wciąż nie wiem jaką denominację mam wybrać? Jedne uznają dekalog inne nie? Którą drogę wybrać która jest prawdziwa. Chcę się narodzić na nowo. Ale nie mogę :(


w takowy
Suzuja pisze:

Nie chce być żadnym biblijnym chrześcijaninem. Bo coś takiego prowadzi do sytuacji jak wyżej. Tysiące denominacji każda naucza inaczej. I nie wiadomo która ma rację. Jakbym miał opuścić Kościół Chrystusa(katolicki) to co najwyżej na ateizm



No to w takimrazie kłamałes w poprzednim wpisie tak jak myslałem.........
Poprostu klamstwo ma krótkie nogi.....
Ostatnio zmieniony 06 maja 2018, 15:45 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: Suzuja » 06 maja 2018, 15:43

Nie kłamałem. Chciałem tylko pokazać jak kuriozalne jest wyznawanie zasad iż "tylko to co w pismie" i "każdy jest sobie papieżem". naprawdę tego nie widzisz?


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 06 maja 2018, 18:03


1.....sprawa prawdomówny człowieku

Suzuja pisze: Chcę się narodzić na nowo. Ale nie mogę :(


Suzuja pisze:
Nie chce być żadnym biblijnym chrześcijaninem.


Suzuja pisze:Nie kłamałem.



idać dalej

2.....sprawa prawdomówny człowieku
Suzuja pisze: Jakbym miał opuścić Kościół Chrystusa(katolicki) to co najwyżej na ateizm

Suzuja pisze: Wciąż nie wiem jaką denominację mam wybrać?

Suzuja pisze:Nie kłamałem.



no ja widze co 3tam.
Z czasem dorosniesz i ci przejdzie mysle.....
myśle że nie chcesz kłąmać ale chyba masz jakis chaos w głowie jescze... z czasem mam nadzieje sie ułoży..
normalna sprawa. Niestety chyba sobie z niej nie zdajesz sprawy ale inni to widza .....bo cieżko nie zauważyć...



Suzuja pisze: Chciałem tylko pokazać jak kuriozalne jest wyznawanie zasad iż "tylko to co w pismie"

WIem pisałeś że biblia nie jest idealna ale koran juz tak... ;)
Suzuja pisze: Po pierwsze, Biblia to nie Koran. Nie jest to księga idealna

to akurat jest spójne w Twoich wypowiedziach..... ale chyba i znalazł bym "protestantów" co tak myslą... ;)
nawet na tym forum. Teraz chyba taka moda.
z drugiej strony czytasz pismo gdzie jest smok wawelski i mase apokryfów... wiec twoja reakcja jest dość naturalna.
i zrozumiała. Moja reakcja była by i dzis podobna jak bym miał taki text.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: KAAN » 06 maja 2018, 18:54

wybrana pisze:
wybrana pisze:
nadrozd pisze:

Odwieczny jest tylko Bóg.
a sadze ze tego nie miałaś na mysli Prawda ?
ja mysle ze rozumiem o co ci chodzi ale być może sie myle

Masz rację, że Bóg jest odwieczny, ale czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie Boga?
Czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie zła? Ludzie wymyślili, że szatan to upadający anioł. Dlaczego szatan jest źródłem zła i skąd tak okrutne zło się w nim wzięło? Dlaczego istnieje walka między dobrem i złem? Dlaczego ta walka toczy się w niebie i na ziemi między dobrem i złem?
Zło jest przeciwstawne Bogu i wszystkiego, co Bóg stworzył.
Bóg jest źródłem miłości i wszelkiego dobra,więc zło z którym walczy i rywalizuje - nie może być Jego dziełem. Przecież nie walczył by ze swoim dziełem. Dla miłości do ludzi nawet pozwolił się ukrzyżować. Trwa przy człowieku do końca i walczy o jego zbawienie. Walczy z silami ciemności.

Gdybyś nie wiedział o co chodzi, to jeszcze raz umieściłam ten post.
@Kan, a może ty zabierzesz głos.
@magda, a może ty merytorycznie zabierzesz głos i pomożesz mi.

Mógbym się wypowiedzieć, ale napisałaś tak chaotyczne myślenie i pozbawione sensu... Nie ma jak się do tego odnieść. Wszystko napisałaś na opak, jakieś takie powykręcane myśli.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: Suzuja » 06 maja 2018, 21:14

Nadrozd pisze:WIem pisałeś że biblia nie jest idealna ale koran juz tak


oczywiście że Koran nie jest idealny(Biblia też nie jest). Po prostu tak uważają muzlumanie. A że ich księga jest pełna sprzeczności to mają problem


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 07 maja 2018, 09:46

KAAN pisze:
wybrana pisze:
wybrana pisze:Masz rację, że Bóg jest odwieczny, ale czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie Boga?
Czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie zła? Ludzie wymyślili, że szatan to upadający anioł. Dlaczego szatan jest źródłem zła i skąd tak okrutne zło się w nim wzięło? Dlaczego istnieje walka między dobrem i złem? Dlaczego ta walka toczy się w niebie i na ziemi między dobrem i złem?
Zło jest przeciwstawne Bogu i wszystkiego, co Bóg stworzył.
Bóg jest źródłem miłości i wszelkiego dobra,więc zło z którym walczy i rywalizuje - nie może być Jego dziełem. Przecież nie walczył by ze swoim dziełem. Dla miłości do ludzi nawet pozwolił się ukrzyżować. Trwa przy człowieku do końca i walczy o jego zbawienie. Walczy z silami ciemności.

Gdybyś nie wiedział o co chodzi, to jeszcze raz umieściłam ten post.
@Kan, a może ty zabierzesz głos.
@magda, a może ty merytorycznie zabierzesz głos i pomożesz mi.

Mógbym się wypowiedzieć, ale napisałaś tak chaotyczne myślenie i pozbawione sensu... Nie ma jak się do tego odnieść. Wszystko napisałaś na opak, jakieś takie powykręcane myśli.


Kan, myślę że nie jesteś wstanie odpowiedzieć na te pytania.
Magda również nie zna na nie odpowiedzi. Ja również nie znam na nie odpowiedzi. Myślę, że nikt nie zna na nie odpowiedzi,
bo to tajemnica wiary nas ogranicza.
Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia. Możemy wymyślać teorie, ale to są tylko nasze teorie. Moc zła - to moc szatana. Moc dobra - to Bóg. Te moce ścierają się w naszym życiu. Człowiek ma daną wolną wolę i żadna z tych mocy mu tej woli nie zabiera. Mamy podszepty złego, który próbuje nas zniewolić i przeciągnąć na swoją stroną. Mamy działania w nas Boże, które pragną nas ratować przed złem i umacniać w świętości Bożej.
To my przede wszystkim przez nasze działania i wypowiedziane słowo wyrażamy swoją wolę - co wybieramy.
W naszym słowie jest moc i gdy się modlimy, to wyrażamy wolę należenia do Boga. W słowie jest również przekleństwo i wtedy ono przyciąga do nas siły ciemności.
Nikt nam woli nie zabiera i nie ogranicza. Moc dobra i moc zła szanuje naszą wolę.
Jeżeli ty i Magda głosicie, że najgorsi oprawcy i grzesznicy tego świata (Hitler i Stalin) byli z wyboru Boga, to jest to bardzo grzeszne oskarżenie. To ludzie mając wolną wolę ich wybrali. To ludzie ulegając siłą ciemności są odpowiedzialni za tworzone zło. Walka duchowa trwa w każdym człowieku do końca i to człowiek swoją wolą wybiera - czego pragnie.
Ponosi konsekwencję swoich wyborów oraz wyborów innych ludzi.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: KAAN » 07 maja 2018, 10:15

wybrana pisze:
KAAN pisze:
wybrana pisze:Gdybyś nie wiedział o co chodzi, to jeszcze raz umieściłam ten post.
@Kan, a może ty zabierzesz głos.
@magda, a może ty merytorycznie zabierzesz głos i pomożesz mi.

Mógbym się wypowiedzieć, ale napisałaś tak chaotyczne myślenie i pozbawione sensu... Nie ma jak się do tego odnieść. Wszystko napisałaś na opak, jakieś takie powykręcane myśli.
Kan, myślę że nie jesteś wstanie odpowiedzieć na te pytania.
To pokręcone myśli, zacznij myśleć normalnie, prosto według motywów zawartych w Biblii. Tworzysz nieistniejące związki semantyczne calkiem abstrakcyjne w rodzaju "pochodzenie Boga" albo "Zło jest przeciwstawne Bogu i wszystkiego, co Bóg stworzył." Całkowicie abstrakcyjny problem pochodzenia Boga, totalnie nielogiczny i bez sensu, albo stwierdzenie że zło jest przeciwstawne Bogu i stworzeniu. Zło to nie jest osobny byt, zło jest związane z osobą. Pomyśl nad tym co piszesz. Tworzysz bełkot w przekazie; moja diagnoza jest taka że pokrzywił twoje myślenie mistycyzm o którym kiedyś pisałem.
Piszesz:
Moc zła istnieje. Nie znamy jej pochodzenia.... Te moce ścierają się w naszym życiu.
To mistyczne bajki, bo wiemy co to jest zło, skąd się wzięło i kto czyni zło. Moce nie ścierają się, osoby się ścierają, moc nie ma sama w sobie osobowości, jest przypisana do osoby, albo jakiegoś obiektu. Zacznij pisać normalnym językiem, bo nikt nie zechce z tobą dyskutować w twój sposób.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości