nie ten dział

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Nowe Imię
Posty: 108
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:45
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: Nowe Imię » 05 maja 2018, 19:52

Im wiecej wiary w duchu i w prawdzie tym zdrowszy narod. Ludzie bez Boga zwykle idą ku religii i wlasnym pożądliwosciom, takie narody są ostatecznie "obdarowane "przez Boga władzą krwawą i nieprawiedliwą.


https://sobotni.blog/
"Lecz wy nie jesteście w ciele, ale w Duchu, gdyż Duch Boży mieszka w was. A jeśli ktoś nie ma Ducha Chrystusa, ten do niego nie należy" Rz 8:9.
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 05 maja 2018, 20:02

apropo Hitlera i stalina...... to mi sie ten werset z kuszeniem przypomina

Łk 4:7 bg
(1) A Jezus pełen będąc Ducha Świętego, wrócił się od Jordanu, i pędzony jest od Ducha na puszczą. (2) I był przez czterdzieści dni kuszony od dyjabła, a nie jadł nic przez one dni; ale gdy się te skończyły, potem łaknął. (3) I rzekł mu dyjabeł: Jeźliś jest Syn Boży, rzecz kamieniowi temu, aby się stał chlebem. (4) Ale Jezus odpowiedział mu, mówiąc: Napisano, iż nie samym chlebem żyć będzie człowiek, ale każdem słowem Bożem. (5) I wwiódł go dyjabeł na górę wysoką, i pokazał mu wszystkie królestwa świata we mgnieniu oka. (6) I rzekł mu dyjabeł: Dam ci tę wszystkę moc i sławę ich; bo mi jest dana, a komu chcę, dawam ją. (7) A tak jeźli się ukłonisz przede mną, będzie wszystko twoje. (8) A odpowiadając Jezus rzekł mu: Pójdź precz ode mnie, szatanie! albowiem napisano: Panu, Bogu twemu, kłaniać się będziesz, i jemu samemu służyć będziesz.



swoja droogą paradoks taki ze hitler wychowywał sie w rodzinie katolickiej i to widac w dziełąch tego słynnego akwarelisty
https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Hitl ... hJesus.jpg

a stalin nawet uzyskał stypendium w kwocie 5 rubli w seminarium duchownym w stolicy Gruzji

dalej dzisiejszy Prezydent Putin raczej również jest wierzacy wg deklaracji
https://www.wprost.pl/swiat/10099080/pu ... wieto.html

wybrana pisze:Bóg powołuje do posługi księży?

no tu róœnież mamy papieży typu zboczeniec Borgio, czy
ksieży o podobnych upodobaniach....pedofilskich iczy innych wiadomo diabeł jest pomsyłowy w kuszeniu ludzi....


I z czego te paradoksy wynikaja...
być może z tego że chociaż powolani do czynienia sobie ziemi poddaną jesteśmy wszyscy.(ks rodzaju takie przykazanie daje)
NIektorzy sa powołani w ten spodob ze mogą zostać królami, prezydentami przywdódcami religijnymi
ale........
nawet szatana stworzył Bóg.... ale od kad jest on upadłým aniołęm i nie pełni swojego powołania
my nie musimy go słuchac.....

tak samo nie musielismy my słuchac hitlera, papieżą borgi czy szefa w pracy który by kazał łamać prawo....i namawiał do przestępstwa....



Wydaje mi sie ze bezwglednne i bezwarunkowe posłuszeństwo drugiemu człowiekowi bedzie zawsze prowadzic do patologi...
Daniel np nie słuchał nebuchadonozora bezwglednie i był gotowy sie postawic nie oddać poklonu jegfo posagowi....mimo że potem miał kłopoty...
ale mimo to doradzał królowi jak pełnic wole Bożą.
To samo było w egipie jak faraon zrobił zapasy na polecenie jóżefa
https://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3ze ... 7_biblijna)


dlatego w tym sensie mamy służyć władzy jak Daniel i Józef....



.... Tzn to tylko moje przemyslenia.... nie wiem czy słuszne ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: magda » 05 maja 2018, 20:23

nadrozd pisze: (5) I wwiódł go dyjabeł na górę wysoką, i pokazał mu wszystkie królestwa świata we mgnieniu oka. (6) I rzekł mu dyjabeł: Dam ci tę wszystkę moc i sławę ich; bo mi jest dana, a komu chcę, dawam ją.


Z tego wersetu widać że albo Szatan kłamie nie może , albo Bóg dał wladzę nad tym światem szatanowi , no gorszemu od Hitlera ale to się nie zgadza z innymi naukami Biblii że to Bóg ma władzę nad wszystkim no ja tam wybieram opcje ze on kłamie tak jak ma w zwyczaju i tyle żadnej władzy nie ma.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 05 maja 2018, 20:50

Magda ja to rozumiem mniej wiecej tak
https://www.gotquestions.org/Polski/Sza ... wiata.html

wlasnie te cytaty chcialem dac co oni opisuja.
Wiec jak sie pokrywa z tym co mysle to daje tylko linka.


Myle tez ze masz racje szatan klamie i udaje ze moze wiecej niz w rzeczywistosci...
To wywoluje strach a strach daje mozliwosc do manipulacji ludzmi.....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 05 maja 2018, 22:00

Biblia Warszawska E.Mateusza
4:8Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
4:9I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
4:10Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.

Czy Jezus nie zdemaskował by kłamstwa szatana ? i nie powiedział - kłamiesz, bo nic nie masz.
Czy pochodzenie zła jest wymysłem człowieka?
Jeżeli szatan jest faktycznie upadłym aniołem, to skąd u niego wzięło się zło? Jak on ten upadły anioł stworzył wieczne piekło? kot dał mu prawo, by władać upadłymi duszami ludzkimi?
A może moc zła jest odwiecznie istniejącą przeciwstawną mocą dobra. Na każdym kroku spotykamy te dwie przeciwstawne zależności: dobro - zło, piękne - brzydkie, prawe - lewe, duży - mały, itd.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: Suzuja » 05 maja 2018, 22:02

Wybrana

Piekło to nie miejsce. Ponadto Diabeł tak samo cierpi jak te dusze

nadrozd pisze:no tu również mamy papieży typu zboczeniec Borgio, czy
ksieży o podobnych upodobaniach....pedofilskich iczy innych wiadomo diabeł jest pomsyłowy w kuszeniu ludzi....


U protestantów jest znacznie gorzej. U siebie belki nie widzisz?

magda pisze:Wybrana wy katolicy święci nie jesteście bo nie jesteście nowonarodzeni i przyobleczeni wn świętość Jezusa , człowiek który dostępuje łaski zbawienia umiera z Jezusem stary człowiek i rodzi się nowy świete dziecko Boze , obleczone w świetość Jezusa a nie swoją wy chcecie sami stać sie swiętymi ale tak sie nie da.


Jeżeli miałby się stać podobny do Ciebie to wolę być nienarodzony


Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: Suzuja » 05 maja 2018, 22:14

wybrana pisze:Szatan zbiera dzięki właśnie źle interpretowanej nauki Biblijnej swoje żniwo.


Ale według czyjej interpretacji? Zielonoświątkowców, Baptystów, Adwentystów dnia siódmego, Ewangelików? Pytam bo nie wiem. Tych denominacji protestanckich jest 32 tysiące i każda naucza inaczej


Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: Adalbertus » 05 maja 2018, 23:06

Suzuja pisze:Tych denominacji protestanckich jest 32 tysiące i każda naucza inaczej


Pojęcie to należy odróżniać od określenia wyznanie, gdyż jedno wyznanie (np. kalwinizm) może być w jednym kraju reprezentowane przez kilka denominacji


Powyższy cytat pochodzi z: https://pl.wikipedia.org/wiki/Denominacja_(religia).


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: magda » 05 maja 2018, 23:08

wybrana pisze:Czy Jezus nie zdemaskował by kłamstwa szatana ? i nie powiedział - kłamiesz, bo nic nie masz.


A uważasz go za prawdomównego????? :eek: W tej sytuacji w której Był Jezus nie było ważne czy szatan kłamie czy nie ale to że tylko Bogu należy sie cześc i pokłony to Jezus podkreslił a tym samym pokazał kto jest tu władcą wszystkiego. Gdyby tak jak ty to sugerujesz powiedział ze sztan kłamie bo nie ma zadnej władzy i nic od niego nie zależy to tym samym pokazałby szatanowi ze nie odda mu pokłonu bo nie wierzy że coś dostanie , kumasz róznicę . Jezus odpowiedział mądrze bo z jego odpowiedzi wynika kto tu decyduje i każdy widzi ze szatan jest nic nie wart tylko kusi do złego.

wybrana pisze:Czy pochodzenie zła jest wymysłem człowieka?


Jakim wymysłem człowieka bo ludzie maja różne zdania na pochodzenie zła , jedni winią Boga drudzy szatana jeszcze inni człowieka wiec o którą wersje ci chodzi ,która jest wymysłem człowieka?

wybrana pisze:Jeżeli szatan jest faktycznie upadłym aniołem, to skąd u niego wzięło się zło? Jak on ten upadły anioł stworzył wieczne piekło? kot dał mu prawo, by władać upadłymi duszami ludzkimi?
A może moc zła jest odwiecznie istniejącą przeciwstawną mocą dobra.
wybrana pisze: Na każdym kroku spotykamy te dwie przeciwstawne zależności
Na każdym kroku spotykamy te dwie przeciwstawne zależności: dobro - zło, piękne - brzydkie, prawe - lewe, duży - mały, itd.


Wszystko wzieło się z dualizmu wolnej woli wolnego wyboru, szatan miał wybór i wolną wolę i zdecydował się isć na całosc w zło. Kto ci powiedział ze szatan stworzył piekło :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: Czy to jakis klecha cie tego nauczył bo chyba sama byś takiego pomysłu nie miała :devil:

wybrana pisze: kot dał mu prawo, by władać upadłymi duszami ludzkimi?


Oj wybrana to nawet czecko piecioletnie wie ze człowiek sam idąc za szatanem wchodząc na jego teren daje mu to prawo , jak wiesz masz wolna wolę , możesz isć za nim jeśli chcesz i wtedy on się tobą skwapliwie zajmie masz to jak w banku.

wybrana pisze:Na każdym kroku spotykamy te dwie przeciwstawne zależności: dobro - zło


No już pisałam dualizm , sa stworzone 2 drogi i masz wybierać . Ten swiat to świat próby i wyboru, przesiew . Czy ty w ogóle czytałaś mój wpis do ciebie ze o to pytasz , napisałam do ciebie długi post i co z tego zrozumiałaś , moze nawet nie czytasz bo zadajesz takie pytania.

Suzuja pisze:Jeżeli miałby się stać podobny do Ciebie to wolę być nienarodzony


Nie obawiaj się nigdy nie będziesz taki jak ja, jesteś na to za bardzo cieniutki. mozesz spać spokojnie. Na nowonarodzenie w kosciele Rzymskim też nie licz. Mozesz conajwyżej iśc i nosic poduszke z szarfami w procesji to na pewno możesz jak wiem.

Suzuja pisze:Ale według czyjej interpretacji? Zielonoświątkowców, Baptystów, Adwentystów dnia siódmego, Ewangelików?


Nie ważne i tak najwieksze zżniwo ma wśród katolików nawet papieży do piekła wciagnął np Wojtyłę tu ma dopiero sukcesy a w historii to całe tabuny biskupów , papieży , kardynałów , prałatów , a i ksieżulów wszelkiej masci , no nie mówię o wiernych bo trzeba rozgraniczyć zwodzonych o zwodzących, ale jest ich miliardy bo to szeroka droga i wielu nia idzie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 06 maja 2018, 00:13

@Magda,nie będę polemizowała z twoimi wpisami.
Jeżeli możesz, to odpowiedz mi- kto powołuje księży katolickich do służby?
Jest wśród księży wiele czarnych owiec, ale są również tacy, którzy żyją w służbie dla Boga. Tak jak ich nauczono - tak służą.
Jeżeli Bóg ich powołuje, to myślę, że pragnie trwania tego Kościoła.
Jak ty na ten temat myślisz?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 06 maja 2018, 01:36

magda pisze: żeby antychryst mógł rzadzić i mieć władzę to musi ją dostac od Boga bo nikt nie moze niczego dostać jeśli mu nie jest to dane od Boga , wszystko co się dzieje jest za pozwoleniem Boga . Nie istnieje taka istota co moze cokolwiek wbrew Bogu dostać lub zrobić. Kto wedłóg ciebie ma władze nad całym wszechświatem i kto rozdaje władzę,

Jak możesz pisać taką straszną herezję? Bóg Ojciec wszechmogący jest stwórcą wszystkiego. Jest wszechwładny, ale nam ludziom dał wolną wolę. To my swoją wolą dokonujemy wyboru. Człowiek ponosi pełną odpowiedzialność za swoje wybory.
To Bóg ma władzę nad wszystkim i on rozdaje tą władzę komu chce zaden atychryst czy Hitler nie może sam takiej władzy sobie wziać . Ty dalej nie rozumiesz ze jesteśmy w świecie gdzie , to Bóg rządzi i jezeli ktos kogoś zabija to oznacza ze Bóg na to pozwolił , bo bez jego pozwolenie nawet kot nie zdechnie.

Tak jak powyżej, Bóg dał ludziom wolną wolę. Oskarżasz Boga okrutnie i grzesznie. Bóg oddzieli chwasty w okresie żniw. Do żniw pozwala, by rosły.
Masz głupi i nieprawdziwy obraz tego swiata i Boga , Widzisz Boga jako pełnego miłości i miłosierdzia ale tak bezsilnego ze swiat jest tak zły , kazdy , jakiś Hitler czy Polpot , czy watykańska Inkwizycja , czy Kuba rozpruwacz robi sobie co mu sie żywnie podoba morduje , torturuje a ten kochający Bóg patrzy na to bo nie ma siły żeby się przeciwstawić. Taki jest obraz twojego boga , ale to inny bóg nie ten Najwyżrzy z Biblii Wszechmogący, Kobieto oprzytomnij na jakim świecie żyjesz, tu jest walka o zbawienie , tu jest nędzny padół prób i ćwiczenie człowieka i sito co nas przesiewa , żeby wyszło na jaw to co złe i to co święte .

Bóg jest Wszechmogący i może wszystko, ale nie zabiera człowiekowi wolnej woli. Bóg mógłby zareagować i przeciwstawić się złu,ale nie chce ingerować w wolę człowieka. Wtedy, gdy człowiek bardzo Go prosi o wspomożenie - może pomóc. Bóg pragnie zbawić każdego człowieka i czasem może w tym celu doświadczyć człowieka, by człowiek wzniósł swoje oczy ku Bogu - bo, jak trwoga, to do Boga. To doświadczenie nie jest karą, ale błogosławieństwem dla człowieka. Bóg jest miłością i pragnie, by ludzie uświęcali swoje życie w Jego miłości.
Jak widać to smaganie jest z miłosci a nie bo Bóg jest zły i nas nie kocha on nas kocha i dlatego dostajemy tak w tyłek przez całe zycie , jeden bardziej inni mniej wedle tego co wytrzymają.Bóg bierze pod uwagę ile mozemy znieśc.

To nie Bóg jest przyczyną zła, ale szatan. To ludzie będąc w jego mocy są źli i wyrządzają sobie wzajemnie krzywdę. Bóg pragnie byśmy się wzajemnie miłowali. Gdyby ludzie słuchali Boga, to dużo mniej by cierpieli.
Tak ze i tacy jak Stalin mają pozwolenie zeby mieć władzę. Bo są potrzebni. Radze ci otworzyć oczy, wyrzucic z siebie te głupie fałszywe nauki i zobaczyc Boga i tą planetę we własciwym świetle. Na tym Świecie dzieje sie tylko wola Boza a Bóg jest wszechmogacy

Magdo, czy ty się nie boisz Boga? Obrażasz strasznie Boga. Oskarżasz Boga niczym szatan. Wszystko zło pochodzi tylko od szatana. Bóg stworzył wszystko to co dobre i piękne. Kocha każdego człowieka i nie odwraca się od nawet najbardziej grzesznego. Nawet sam, by ratować ludzi narodził się na ziemi, by nas pojednać ze sobą. Cóż może jeszcze więcej Bóg ofiarować człowiekowi? Walczy o człowieka, by został zbawiony i był szczęśliwy w wieczności. To ludzie nakładają sobie brzemiona ciężkie i niezrozumiałe. Bóg pragnie tylko mieszkać w naszych sercach, byśmy Go kochali.
Kocha nas i pragnie naszej miłości. Działa cuda w naszym życiu, jeżeli z miłością przyjmiemy Go do naszego serca.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Suzuja
Posty: 903
Rejestracja: 04 lis 2017, 20:30
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: Suzuja » 06 maja 2018, 03:07

magda pisze:Nie ważne


A Jednak ważne. Bo nie wiem czy mam chrzcić dzieci czy nie. Skoro jedna denominacja pozwala druga nie. Jak mam rozumieć dane fragmenty pisma skoro jedna denominacja pozwala druga nie. Czy mam wierzyć w predestynację czy nie. Skoro jedna denominacja pozwala inna nie? Która wybrać?


watykańska Inkwizycja


Ale może odwołaj swoje wymysły i przeporś za nie. Już mówiłem ze katolicka inkwizycja broniła ludzi. W porównaniu do waszej


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 06 maja 2018, 07:10

wybrana pisze:Biblia Warszawska E.Mateusza
4:8Znowu wziął go diabeł na bardzo wysoką górę i pokazał mu wszystkie królestwa świata oraz chwałę ich.
4:9I rzekł mu: To wszystko dam ci, jeśli upadniesz i złożysz mi pokłon.
4:10Wtedy rzekł mu Jezus: Idź precz, szatanie! Albowiem napisano: Panu Bogu swemu pokłon oddawać i tylko jemu służyć będziesz.


A może moc zła jest odwiecznie istniejącą przeciwstawną mocą dobra. .


hehhh.... wiesz co dlatego nie warto teoretyzowac....
nie wiem czy zdajesz sobie sprawe co własnie napisałas....

Odwieczny jest tylko Bóg.
a sadze ze tego nie miałaś na mysli Prawda ?
ja mysle ze rozumiem o co ci chodzi ale być może sie myle....



Ja mysle ze w jakimś sensie to dzieki złu widac ten swiat bardziej exponuje czym jest Dobro w kontrascie do zła.
Być moze taka jest rola zła.... by pokazac czym jest upadek i by dobro mogło królowac w pełni swej mocy,
a ludzie w sewj wolnej woli wybrali dobrze i byli przywiedzeni do nawrócenia....

byc moze nasz problem od poczatku polegał na tym ze zamiast ufać słowu Bożemu....
zdecydowaliśmy sami definiowac czym jest dobro a zym zło.....
i teraz ponoszac tego buntu konsekwencje widzimy ze zło jest złem, a dobro dobrem i nasze chciejstwo tego nie zmieni ..
.. trzeba wrocic do Słowa.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 06 maja 2018, 09:47

nadrozd pisze:

Odwieczny jest tylko Bóg.
a sadze ze tego nie miałaś na mysli Prawda ?
ja mysle ze rozumiem o co ci chodzi ale być może sie myle

Masz rację, że Bóg jest odwieczny, ale czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie Boga?
Czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie zła? Ludzie wymyślili, że szatan to upadający anioł. Dlaczego szatan jest źródłem zła i skąd tak okrutne zło się w nim wzięło? Dlaczego istnieje walka między dobrem i złem? Dlaczego ta walka toczy się w niebie i na ziemi między dobrem i złem?
Zło jest przeciwstawne Bogu i wszystkiego, co Bóg stworzył.
Bóg jest źródłem miłości i wszelkiego dobra,więc zło z którym walczy i rywalizuje - nie może być Jego dziełem. Przecież nie walczył by ze swoim dziełem. Dla miłości do ludzi nawet pozwolił się ukrzyżować. Trwa przy człowieku do końca i walczy o jego zbawienie. Walczy z silami ciemności.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: nadrozd » 06 maja 2018, 10:07

wybrana pisze:Masz rację, że Bóg jest odwieczny, ale czy potrafisz wyjaśnić pochodzenie Boga?


Rece opadaja......

Na tak postawione pytanie jak odpiwiedziec ?
.... warsztat rzemieslniczy odlewnia dewocjonaliiow w kwidzynie......?
... lub made in china ?

Ty tak na serio ? Czy se kpisz ze mnie...


ps. Uzywasz dewocjonaliow ? Umiesz bez nich sie obejsc... z gory przepraszam za tak osobiste pytanie.... ale twoje wpisy sa niepokojace.....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości