nie ten dział

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: wybrana » 02 maja 2018, 19:07

nan pisze:„Każdy niech będzie poddany władzom, sprawującym rządy nad innymi. Nie ma bowiem władzy, która by nie pochodziła od Boga, a te, które są, zostały ustanowione przez Boga. Kto więc przeciwstawia się władzy – przeciwstawia się porządkowi Bożemu"

Jak mam to rozumieć? To przecież bez sensu, jakby władza kazała mi zabijać to mam zabijać bo to władza od Boga?

Jezus tak nie nauczał. Nie ma w żadnej Ewangelii wersetu, który by potwierdzał tą zasadę.
Apostoł Paweł pisał taką naukę do określonego Zboru w określonym politycznym czasie w określonym celu.
Nie jest to nauka dla przyszłych pokoleń. Apostoł Paweł pragnął zapobiec rewolucyjnym działaniom Żydów i w trosce o nich, by zachować pokój.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: Adalbertus » 02 maja 2018, 21:35

wybrana pisze:Apostoł Paweł pisał taką naukę do określonego Zboru w określonym politycznym czasie w określonym celu.
Nie jest to nauka dla przyszłych pokoleń. Apostoł Paweł pragnął zapobiec rewolucyjnym działaniom Żydów i w trosce o nich, by zachować pokój.


Jakie kryteria stosujesz, by odróżnić naukę dla przyszłych pokoleń od nauki dla pokolenia współczesnego apostołowi Pawłowi?


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: wybrana » 02 maja 2018, 21:39

Adalbertus pisze:
wybrana pisze:Apostoł Paweł pisał taką naukę do określonego Zboru w określonym politycznym czasie w określonym celu.
Nie jest to nauka dla przyszłych pokoleń. Apostoł Paweł pragnął zapobiec rewolucyjnym działaniom Żydów i w trosce o nich, by zachować pokój.


Jakie kryteria stosujesz, by odróżnić naukę dla przyszłych pokoleń od nauki dla pokolenia współczesnego apostołowi Pawłowi?

Jak myślisz do kogo Paweł pisał?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: wybrana » 02 maja 2018, 21:47

KAAN pisze:
nan pisze:tak, ale przecież "nie ma władzy, która by nie pochodziła od Boga", więc jeśli władza kazałaby zabijać... to Bóg kazałby zabijać?
To nie tak, to władza pochodzi od Boga a nie rozkaz zabijania. Pan Bóg dopuszcza do władzy bezbożnych ludzi aby wypełniły się wszystkie sądy i obietnice Boże. Nawet rządy morderców takich jak Stalin czy Hitler tez były od Boga, nie znaczy to że działanie tych zbrodniarzy było rozkazem Bożym. W przyszłości także antychryst dostanie władzę i będzie to wypełnieniem planów Bożych. Od początku swojego istnienia szatan ma władzę nad tym światem, jest nazywany księciem tego świata i ta jego władza także pochodzi z nadania Bożego. Nikt nie może rządzić jeśli nie pozwoli mu Pan Bóg.

No nie,tego to już za wiele! Jak można taką herezję bezkarnie głosić?, że nawet rządy takich morderców jak Stalin czy Hitler też były od Boga.
Jest to iście szatańskie oskarżenie. Bóg żadnego człowieka nie stworzył złego i nie jest odpowiedzialny za złe uczynki ludzi.
Złe uczynki - to działanie szatana. To człowiek ma wolną wolę i decyduje co wybiera.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: Adalbertus » 02 maja 2018, 21:48

wybrana pisze:Jak myślisz do kogo Paweł pisał?


Do powołanych świętych.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: wybrana » 02 maja 2018, 21:54

Adalbertus pisze:
wybrana pisze:Jak myślisz do kogo Paweł pisał?


Do powołanych świętych.

A nie czytałeś, że nikt na ziemi nie jest święty, ani dostatecznie dobry, bo święty i dobry jest tylko Bóg.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: Adalbertus » 02 maja 2018, 22:02

wybrana pisze:
Adalbertus pisze:
wybrana pisze:Jak myślisz do kogo Paweł pisał?


Do powołanych świętych.

A nie czytałeś, że nikt na ziemi nie jest święty, ani dostatecznie dobry, bo święty i dobry jest tylko Bóg.


Apostoł Paweł napisał ten list do powołanych świętych. Nie wierzysz? Przeczytaj.

Napisz mi lepiej na temat kryteriów, które stosujesz, by rozróżnić słowa pisane do pokoleń współczesnych Pawłowi, od tych pisanych do przyszłych pokoleń.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: magda » 02 maja 2018, 23:14

Wybrana wy katolicy święci nie jesteście bo nie jesteście nowonarodzeni i przyobleczeni wn świętość Jezusa , człowiek który dostępuje łaski zbawienia umiera z Jezusem stary człowiek i rodzi się nowy świete dziecko Boze , obleczone w świetość Jezusa a nie swoją wy chcecie sami stać sie swiętymi ale tak sie nie da.

Dn 7:6 bw "Potem spojrzałem, a oto pojawiło się inne, podobne do pantery; miało ono na grzbiecie cztery ptasie skrzydła, i cztery głowy miało to zwierzę, i dano mu władzę."
Ap 13:7 bw "I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami."

Tu masz przykłady kiedy władze Bóg daje złym okrutnym ludziom wiec co cie tak bulwersuje że dał ja Stalinowi czy Hitlerowi , Każda władza jest od Boga.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: KAAN » 03 maja 2018, 08:42

wybrana pisze:No nie,tego to już za wiele! Jak można taką herezję bezkarnie głosić?,.
Twoje wyobrażenia o prawdzie nie są prawdą, Słowo Boże wyraźnie mówi:

List do Rzymian 13:1 Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione.

Niestety, ty żyjesz w herezji i aby dotrzeć do prawdy musisz się nawrócić i zacząć studiować Słowo.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: wybrana » 03 maja 2018, 11:16

KAAN pisze:
wybrana pisze:No nie,tego to już za wiele! Jak można taką herezję bezkarnie głosić?,.
Twoje wyobrażenia o prawdzie nie są prawdą, Słowo Boże wyraźnie mówi:

List do Rzymian 13:1 Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione.

Niestety, ty żyjesz w herezji i aby dotrzeć do prawdy musisz się nawrócić i zacząć studiować Słowo.

I właśnie ten werset wykorzystany nieprawnie dla potomnych- wprowadził największe zwiedzenie i zło na ziemi. Kościół Katolicki doskonale to wykorzystał by zniewolić ludzi. Księża głoszą to,co ich zwierzchnie władze ustalą. Każda korona nie mogła być włożona na głowę,gdy Papież jej nie zatwierdził. Utworzono królestwa władzy i poddanych. Zniewolono ludzi fałszywą doktryną, jako by wszystko, co ustala władza zwierzchnia-było z woli Boga.Jest to największy fałsz wprowadzony w życie - kłamstwo diabelskie niszczące wiarę chrześcijańską - niszczące dobro.
Jezus nauczał, by nie łączyć wiary z władzą ziemską.
Werset ten wykorzystali ludzie źli- rządni władzy i mamony, którzy w niechrześcijański sposób wykorzystywali bliźniego.
Szatan zbiera dzięki właśnie źle interpretowanej nauki Biblijnej swoje żniwo.
Nie wnoszono do życia nauk miłości bliźniego - jakie nauczał Jezus Chrystus, ale karmiono największą wymyśloną diabelską herezją.
Rozwój duchowy człowieka został zniszczony. Nie kierowano się miłością, ale wzajemnym zniewoleniem.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: wybrana » 03 maja 2018, 11:24

magda pisze:Wybrana wy katolicy święci nie jesteście bo nie jesteście nowonarodzeni i przyobleczeni wn świętość Jezusa , człowiek który dostępuje łaski zbawienia umiera z Jezusem stary człowiek i rodzi się nowy świete dziecko Boze , obleczone w świetość Jezusa a nie swoją wy chcecie sami stać sie swiętymi ale tak sie nie da.

Dn 7:6 bw "Potem spojrzałem, a oto pojawiło się inne, podobne do pantery; miało ono na grzbiecie cztery ptasie skrzydła, i cztery głowy miało to zwierzę, i dano mu władzę."
Ap 13:7 bw "I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami."

Tu masz przykłady kiedy władze Bóg daje złym okrutnym ludziom wiec co cie tak bulwersuje że dał ja Stalinowi czy Hitlerowi , Każda władza jest od Boga.

A dlaczego słowa - dano mu władzę, przypisujesz, że to Bóg dał mu władzę?
A jeżeli to moc zła dała tą władzę?
Nie wiemy, skąd pochodzi moc zła.
Przecież walka trwa w niebie i na ziemi.
Uważasz, że Bóg i Aniołowie są rozdwojeni i walczą sami ze sobą?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
HelpDesk
Posty: 219
Rejestracja: 01 sty 1970, 01:00
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Anioł Stróż
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Władze zwierzchnie

Postautor: HelpDesk » 05 maja 2018, 18:01

nie ten dział
@wybrana i reszta dyskutantów przeniosłem posty do miejsca gdzie wybrana pisząc nie będziesz łamać regulaminu.

za niedogodności przepraszam
.
Możecie kontynuować dyskusje. tutaj.


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Władze zwierzchnie

Postautor: wybrana » 05 maja 2018, 19:18

HelpDesk pisze:nie ten dział
@wybrana i reszta dyskutantów przeniosłem posty do miejsca gdzie wybrana pisząc nie będziesz łamać regulaminu.

za niedogodności przepraszam
.
Możecie kontynuować dyskusje. tutaj.

Bardzo dziękuję za przeniesienie.
Pisząc wchodzę w nowe posty i dlatego czasem jestem w dziale, w którym mi zabroniono pisać.
Nie robię tego celowo.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: wybrana » 05 maja 2018, 19:31

Wracając do tematu, mam prośbę, bo sama to rozważam i nie wiem, co o tym myśleć.
Może ktoś mi odpowie, jak rozumieć, że w Kościele Katolickim, który jak oceniamy jest tak wielkie zwiedzenie, Bóg powołuje do posługi księży?
Ja myślę, że skoro nie mieli by powołania Bożego, to żaden by nie wytrzymał, by zrezygnować z przyjemności życia świeckiego i nie zamknął by się w klasztornych murach. Kiedyś owszem stopa życia księdza była o wiele lepsza od życia ludzi świeckich, ale obecnie jest wyrównana.
Ja pojmuję, że Bóg jest zawsze z człowiekiem i to bez względu na jego grzeszność i przynależność religijną się od niego nie odwraca - tylko do końca wspomaga, bo Jego miłość jest bezwarunkowa.
Może Bóg również nie odwraca się od katolików, tylko walczy o świętość wiary ludzi w tym Kościele. Kościół skupia ludzi grzesznych. Księża też są grzesznikami, bo szatan pragnie zniewolić każdego człowieka.
Gdyby Bogu nie zależało na tym Kościele, to nie powoływał by księży do posługi.
Jak wy to widzicie?

Jeżeli umieściłam to rozważane w złym temacie, to mam prośbę o pomoc moderatora.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nie ten dział

Postautor: magda » 05 maja 2018, 19:50

Wybrana czy uważasz ze proroctwa są fałszem???? Np to co mówi proroctwo o kościele antychrysta ze bedzie miał władzę i siłę aż do przyjścia Jezusa to to wedłóg ciebie jest fałsz. czyli Jan pisząc Apokalipsę kłamał o tym antychryście , żeby antychryst mógł rzadzić i mieć władzę to musi ją dostac od Boga bo nikt nie moze niczego dostać jeśli mu nie jest to dane od Boga , wszystko co się dzieje jest za pozwoleniem Boga . Nie istnieje taka istota co moze cokolwiek wbrew Bogu dostać lub zrobić. Kto wedłóg ciebie ma władze nad całym wszechświatem i kto rozdaje władzę,

Dn 4:29 bw ".........., aż poznasz, że Najwyższy ma władzę nad królestwem ludzkim i że je daje temu, komu chce."

To Bóg ma władzę nad wszystkim i on rozdaje tą władzę komu chce zaden atychryst czy Hitler nie może sam takiej władzy sobie wziać . Ty dalej nie rozumiesz ze jesteśmy w świecie gdzie , to Bóg rządzi i jezeli ktos kogoś zabija to oznacza ze Bóg na to pozwolił , bo bez jego pozwolenie nawet kot nie zdechnie.
Mt 10:29 bw "Czyż nie sprzedają za grosz dwu wróbli? A jednak ani jeden z nich nie spadnie na ziemię bez woli Ojca waszego."

Masz głupi i nieprawdziwy obraz tego swiata i Boga , Widzisz Boga jako pełnego miłości i miłosierdzia ale tak bezsilnego ze swiat jest tak zły , kazdy , jakiś Hitler czy Polpot , czy watykańska Inkwizycja , czy Kuba rozpruwacz robi sobie co mu sie żywnie podoba morduje , torturuje a ten kochający Bóg patrzy na to bo nie ma siły żeby się przeciwstawić. Taki jest obraz twojego boga , ale to inny bóg nie ten Najwyżrzy z Biblii Wszechmogący, Kobieto oprzytomnij na jakim świecie żyjesz, tu jest walka o zbawienie , tu jest nędzny padół prób i ćwiczenie człowieka i sito co nas przesiewa , żeby wyszło na jaw to co złe i to co święte .

1Kor 11:19 bw "Zresztą, muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami."

Tu nie jest sielanka . Jak idziesz do wojska to cie tam ćwiczą do granic wytrzymałości zebyś była dobrym żołnierzem a nie głaskaja po główce a Bóg nas też ćwiczy i zamęcza zeby nas nauczyc wiele a też żeby się okazało kto ile jest wart jako chrześcijanin. Kto wytrwa przy Jezusie i swietości którą dostnie z łaski a kto odpadnie i pójdzie w zło , Tu jest poligon kobieto a nie SPA .

Łk 22:31 bw "Szymonie, Szymonie, oto szatan wyprosił sobie, żeby was przesiać jak pszenicę."

I przesiewa uczniów Jezusa , gnębi i kusi , rzuca kamienie pod nogi ,ale jak widzisz dzieje sie to za pozwoleniem Bozym tak jak było z Hiobem . Bóg pozwolił zabić tyle dzieci Hioba zeby go sprawdzic czy myslisz ze uczniów Jezusa nie pozwoli sprawdzić? Ciebie chyba nie dotyka bo już cię złapał na te Kubikowe nauki i na te padanie w duchu nieświetym dlatego masz tak fałszywy obraz swiata. Oprzytomnij i się nawróć do prawdziwego Boga a nie tego twojego boga"ciepłe kluchy". Czy wiesz jakie to trudne mając istoty ze skłonnością do zła i wolną wolę zbawic , Bóg wymyslił jednak bardzo dobry sposób ale niestety tak ten świat musi wygladać bo wielu tzw. chrześcijan jest fałszywymi chrześcijanami i jak przychodzą doswiadczenia to ich chrześcijaństwo znika , misi wyjśc na jaw kto wytrwa , wielu nie wytrwało, taki ten swiat był ze powiesił Jezusa na krzyżu, taki musi być zeby pomordować apostołów, reformatorów przwdziwych chrześcijan zeby wierzący mogli pójść za Jezusem i się okazać jego godnymi , żeby byli przygotowani do przyszłego świata dlatego Bóg daje im krzyz każdemu taki jaki da radę unieśc tak go właśnie wychowuje.

Ap 3:19 bw "Wszystkich, których miłuję, karcę i smagam; bądź tedy gorliwy i upamiętaj się

Jak widać to smaganie jest z miłosci a nie bo Bóg jest zły i nas nie kocha on nas kocha i dlatego dostajemy tak w tyłek przez całe zycie , jeden bardziej inni mniej wedle tego co wytrzymają.Bóg bierze pod uwagę ile mozemy znieśc.

1Kor 10:13 bw "Dotąd nie przyszło na was pokuszenie, które by przekraczało siły ludzkie; lecz Bóg jest wierny i nie dopuści, abyście byli kuszeni ponad siły wasze, ale z pokuszeniem da i wyjście, abyście je mogli znieść."

Tak ze i tacy jak Stalin mają pozwolenie zeby mieć władzę. Bo są potrzebni. Radze ci otworzyć oczy, wyrzucic z siebie te głupie fałszywe nauki i zobaczyc Boga i tą planetę we własciwym świetle. Na tym Świecie dzieje sie tylko wola Boza a Bóg jest Wszechmogący.

Co do księzy i Biskupów to też mają włdze i powołanie od Boga po to zeby antychryst miał swój kosciół i zeby istniała też szeroka droga , człowek musi mieć wybór i też musi być zwiedzenie i odstepstwo to jest przewidziane przez Boga i podane nam w proroctwach jak widzisz

2Tes 2:3 bw "Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, Syn zatracenia,"

I antychrysta Bóg przewidział i zezwolił na działanie i wielki Babilon wszeteczny kościół też jest przewidziany przez Boga . Musisz też zrozumieć ze jeszcze nie nastał raj na ziemi i zło musi Być aż Jezus przyjdzie ty juz byś chciała żeby był raj i kazdy powołany przez Boga władca czy duchowny był ideałem to ma być żle bo to potrzebne.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości