Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: saracen » 22 sie 2017, 11:19

Matka Boża, Boża Rodzicielka. Tytuł zaciekle zwalczany prze wiele osób na tym forum, bo, jak twierdzą, Maryja nie mogła przekazać Chrystusowi natury boskiej.

a czy to przypadkiem nie ustalono na którymś z soborów, że "od teraz" będzie Maryja nie matką Chrystusa, ale Bogarodzicą?

Swoją, ciekawe, czy żarli się, czy zrobili głosowanie :wow:


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: Rembov » 22 sie 2017, 11:47

KAAN pisze:
Rembov pisze:
KAAN pisze:Bóg nie ma matki, on wszystkie matki stworzył, Bóg jest wieczny.
KAAN, czy mógłbyś nie rozwalać tematu i odpowiedzieć na ZADANE pytanie, a nie wymyślone przez siebie? ..
Nie dam się wciągnąć w twoją sofistykę, rozwalam twoją narrację i zadymianie istoty rzeczy.

I wszystko jasne. Doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że NIKT nie głosi, że NMP nazywamy Matką Bożą, bo przekazała Chrystusowi naturę Boską, więc będziesz robił ze wszystkich sił offtopa i wyjeżdżał z personalnymi wycieczkami pod moim adresem , aby tylko nie przyznać, że polemizujesz z tym, co WYMYŚLIŁEŚ sobie na temat znaczenia tego tytułu.




saracen pisze:
Matka Boża, Boża Rodzicielka. Tytuł zaciekle zwalczany prze wiele osób na tym forum, bo, jak twierdzą, Maryja nie mogła przekazać Chrystusowi natury boskiej.

a czy to przypadkiem nie ustalono na którymś z soborów, że "od teraz" będzie Maryja nie matką Chrystusa, ale Bogarodzicą?

NIE. Nie wymyślono tego na soborze, a zamiast robić takiego offtopa odpowiedz lepiej na moje pytanie z pierwszego posta.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: saracen » 22 sie 2017, 11:51

NIE. Nie wymyślono tego na soborze

a gdzie? Doszukano się tego w piśmie świętym?

KTO naucza, że NMP przekazała Chrystusowi naturę boską i dlatego nazywa się ją Matką Bożą lub Boga Rodzicielką (staropolskie Bogurodzicą)?

nikt.

P.S.
a zamiast robić takiego offtopa

offtop byłby, gdybym zupełnie o czym innym. Odniosłem się do części Twojego komentarza. Zauważ ;-)
Ostatnio zmieniony 22 sie 2017, 11:54 przez saracen, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: Rembov » 22 sie 2017, 11:53

Zamiast tworzyć offtopa odpowiedz lepiej na pytanie z pierwszego posta.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: saracen » 22 sie 2017, 12:03

Zamiast tworzyć offtopa odpowiedz lepiej na pytanie z pierwszego posta.

Masz na tacy powyżej. Bez przypraw.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: Rembov » 22 sie 2017, 12:06

Trzeba było to napisać od razu. A jak masz się odnosić do wyrwanych z kontekstu fragmentów moich postów, to nie odnoś się do nich wcale, bo tak powstają offopy.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: saracen » 22 sie 2017, 12:14

Trzeba było to napisać od razu. A jak masz się odnosić do wyrwanych z kontekstu fragmentów moich postów, to nie odnoś się do nich wcale, bo tak powstają offopy.

Zacytowałem CAŁE jedno zdanie które napisałeś jak pierwsze, gdyż w nim napisałeś coś co jest istotne.
To nie jest offtop. Jeśli zaś tak uważasz, to na drugi raz od razu stawiaj pytanie i nie będzie niedomówień.
;-)


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: Rembov » 22 sie 2017, 12:15

Mam prośbę: Cofnij się do pierwszego posta w tym temacie i sprawdź jakie pytanie tam postawiłem. Potem przeproś.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: saracen » 22 sie 2017, 12:20

Nie potrafisz zrozumieć, że nie muszę odpowiadać na pytanie, tylko mogę odnieść się do tego co sam napisałeś i że nie jest to offtop?
Potem przeproś.

eh... co za retoryka...


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: Rembov » 22 sie 2017, 12:22

saracen pisze:Nie potrafisz zrozumieć, że nie muszę odpowiadać na pytanie, tylko mogę odnieść się do tego co sam napisałeś i że nie jest to offtop?

Sprawdź wobec tego definicję offtopa, bo wyraźnie widać, że nie masz pojęcia co to za cudo.


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: chwat » 22 sie 2017, 12:54

KAAN pisze:
chwat pisze:
KAAN pisze:]Widać, skoro twierdzisz że Bóg się urodził to znaczy, że miał początek.
Nie twierdzę i nie twierdziłem.
KAAN kłamie.
Oskarząsz mnie o kłamstwo, czyli ty kłamiesz nazywajac się katolikiem i wierząc w Matkę Boską.
Jak ja kłamie to napisz czy wierzysz że Maria jest Matką Boską?

Nie, Szanowny Kolego, to nie ja muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem, bo Tobie mylą się własne interpretacje z faktami.

Albo zacytujesz co powiedziałeś wcześniej o mnie:
"...twierdzisz że Bóg się urodził to znaczy, że miał początek..."
tzn., zacytujesz taką moją wypowiedź, a jeśli nie zacytujesz, tzn że kłamałeś.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: konia_z_rzedem » 22 sie 2017, 14:22

Nie ma wspólnot, które uważają, że Maryja przekazała Jezusowi naturę boską. W sumie nie wiem po co w ogóle te pytanie. Teraz przeczytałem dokładnie pytanie.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: KAAN » 22 sie 2017, 14:51

chwat pisze:
KAAN pisze:
chwat pisze:Nie twierdzę i nie twierdziłem.
KAAN kłamie.
Oskarząsz mnie o kłamstwo, czyli ty kłamiesz nazywajac się katolikiem i wierząc w Matkę Boską.
Jak ja kłamie to napisz czy wierzysz że Maria jest Matką Boską?
Nie, Szanowny Kolego, ..
Nie jestem twoim kolegą i nie napisałeś czy wierzysz, że Maria jest Matką Boską więc albo jesteś oszustem i nie jesteś katolikiem albo oszczercą zarzucającym mi kłamstwo? A może jedno i drugie?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: chwat » 22 sie 2017, 16:57

KAAN pisze:Nie jestem twoim kolegą i nie napisałeś czy wierzysz, że Maria jest Matką Boską więc albo jesteś oszustem i nie jesteś katolikiem albo oszczercą zarzucającym mi kłamstwo? A może jedno i drugie?

Nie napisałem czy wierzę że Maria jest Matką Boską, bo nie ma powodu zmieniać tematu.

Wmawiasz mi, że powiedziałem rzeczy, których nigdy nie powiedziałem (że twierdzę, że Bóg miał początek bo się urodził)
viewtopic.php?f=57&t=16717#p532242
To się nazywa kłamstwo.


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: KAAN » 22 sie 2017, 17:12

chwat pisze:
KAAN pisze:Nie jestem twoim kolegą i nie napisałeś czy wierzysz, że Maria jest Matką Boską więc albo jesteś oszustem i nie jesteś katolikiem albo oszczercą zarzucającym mi kłamstwo? A może jedno i drugie?

Nie napisałem czy wierzę że Maria jest Matką Boską, bo nie ma powodu zmieniać tematu.

Wmawiasz mi, że powiedziałem rzeczy, których nigdy nie powiedziałem (że twierdzę, że Bóg miał początek bo się urodził)
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 17#p532242
To się nazywa kłamstwo.
Nieprawda, siejesz oszczerstwo, ja na pisałem dokładnie: "skoro twierdzisz że Bóg się urodził to znaczy, że miał początek." Jak widzisz przypisuję ci wiarę a Boga który się urodził, nie pisałem że ty mówisz że Bóg ma początek ale to był mój wniosek.
Jak widzisz sam wkopałeś się w kłamstwo i wpadłeś we wlasną intrygę.
Nie napisałeś czy wierzysz w Matkę Boską bo widzisz w jaką pułapkę wpadłeś i nie umiesz z niej wyjść. Daję ci drogę wyjścia: zamilknij i wstydź się za swoje słowa, nie oskarżaj ludzi bo rzucając inwektywy możesz zarobić punkt ostrzeżenia. Tą dyskusję traktuję jako edukację dla innych pokazując twoje wystą pienia jako przykład jak nie należy prowadzić dyskusji i jakie są skutki oskarżania innych o kłamstwo.
Tak na marginesie jeśłi będziesz używał później epitetu kłamstwa dostaniesz punkt karny. Kłamstwo jest paskudnym grzechem polegającym na wprowadzaniu innych w błąd fałszywą informacją ze świadomością ze ta informacja jest fałszywa. Kłamstwo jest intencjonalnym wprowadzaniem kogoś w błąd. Dlatego jeszcze raz ostrzegam nie używaj tego epitetu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości