Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 09:40

Jest cztery i piąta: Soli Deo Gloria.
I luz.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: chwat » 25 sie 2017, 10:01

saracen pisze:Jest cztery i piąta: Soli Deo Gloria.
I luz.

Gdzie jest piąta? W Twoim KEA?


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 18:55

Gdzie jest piąta? W Twoim KEA?

OMG!!! 4 plus piąta Soli Deo Gloria.


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: chwat » 25 sie 2017, 21:10

A może...
saracen pisze:Tak jak lubisz. Dla Ciebie specjalnie cztery.

...jednak cztery? :)


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
saracen
Posty: 720
Rejestracja: 21 sie 2017, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: saracen » 25 sie 2017, 22:29

aleś Ty uparty. Cztery. Plus... SOLI DEO GLORIA


Awatar użytkownika
chwat
Posty: 1254
Rejestracja: 10 kwie 2017, 00:10
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: "...aby wszyscy stanowili jedno..."
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: chwat » 25 sie 2017, 23:12

Zacytuj zasady wiary KE-A, mówiące o 4 sola plus jedna, tak jak Ty to podajesz :)


Podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewniają urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa. (Iz 55, 10-11)
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boga Rodzicielka - znacznie tytyłu

Postautor: KAAN » 26 sie 2017, 09:20

Florian pisze:
KAAN pisze: Jełśi do wcielenia to musi się nazywać matką Jezusa, a nie Boga, Bóg nie ma matki, był od zawsze, on wszystkie matki stworzył.
Proste pytanie : Jezus jest Bogiem czy nie ?
To było już ci wyjaśnione i zdradza że cały czas chcesz robić z pomidora komunistę.
KAAN pisze:Tytuł "Matka Boska" to mówi, ten tytuł wykręca ludzkie myślenie o Panu Jezusie, dlatego katolicy wierzą w innego Jezusa niż chrześcijanie.
Tytuł Matka Boża pokazuję prawdę o Bóstwie Chrystusa.
Nie, wykrzywia tą prawdę, prowadzi do herezji.
KAAN pisze:Nasz Pan Jezus jest Królem królów i Panem panów, nie jest posłuszny swojej mamusi
A kto twierdzi że jest ? rozmawiamy o tytule Theotokos a nie o tym , czy Jezus jest posłuszny swojej Matce.
To nie takie proste jak piszesz, w kulcie maryjnym jest wiele elememtów, które sugerują że Maryja ma wpływ na Pana Jezusa z powodu swojego rodzicielstwa. To bardzo silny impuls do tworzenia wielu herezji chrystologicznych i teologicznych.
A tak nawiasem mówiąc, Jezus był pooddany swojej Matce , a konkretnie Maryi i Józefowi:
Marii, Maryja to obiekt katolickiego kultu, a Maria (Miriam) to prawdziwa osoba. Tak, był posłuszny Marii i Józefowi kiedy dorastał.
KAAN pisze:Bardzo głupie rozumowanie tego soboru, chłopcy nie przewidzieli ile szkody to wyrządzi w chrześcijaństwie, nawymyślali głupot i teraz ty po nich powtarzasz.
Nauczanie Soboru jest bardzo mądre i ortodoksyjne...
Głupie, swiadczy o tym historia herezji jakie na kanwie tego soboru powstały na przestrzeni wieków.
KAAN pisze:Nie jest, to tylko ludzki wymysł, nie ma nigdzie w Biblii takiej idei.
Jeśli Jezus był Bogiem w łonie Maryi i w momencie jego opuszczania, to Maryja urodziła Boga, jest więc jego Matką.
Znowu robisz z pomidora komunistę; czy uwarzasz że Bóg w czasie porodu Pana Jezusa był tylko Jezusem? Gdzie był Ojciec i Duch Święty? Ducha Świętego też Maria urodziła? Bóg nie jest zamknięty i ograniczony materią, nie przestał być Duchem i nie przestał przebywać wszędzie. Herezje maryjne popychają wielu do bałwochwalstwa.
lub też wyznajesz herezje nestorianizmu.
Wyznaję prawdę biblijną, nie zajmuję się filozofią religijną. To ty wyznajesz herezję że Bóg ma matkę.
KAAN pisze: A skąd ty wiesz co się zjednoczyło albo nie? Awansowałeś na Ducha Świętego?
Wiem , bo tak naucza Kościół Chrystusowy na Soborze Efeskim kierowany Duchem świętym.
Sobór Efeski awansował do roli Ducha Świętego? Herezje soborowe nie powstały pod wpływem Ducha Świętego ale pod wpływem ducha ludzkiego, a Kościół Pana Jezusa to ludzie zbawieni z łaski na podstawie wiary a nie sobory.
KAAN pisze: Nie :) , fantazjujesz.
Zaprzeczasz Bóstwu Chrystusa.
Fantazjujesz :)
KAAN pisze: Dogmat o matce boskiej to karkołomna teoria.
Dogmat o Matce Bożej to prawda wiary podana przez Kościół Chrystusowy kierowany Duchem świętym.
To herezja wymyślona przez ludzi o wypaczonym umyśle, nie znających Pana Jezusa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości