Hiper-łaska. Analiza tematu

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2017, 08:30

Może ktoś jeszcze pamięta, jak dość dawno temu, poruszony tu był temat rzekomego nieobowiązywania chrześcijan treści Jezusowego Kazania na Górze, w tym modlitwy Ojcze nasz, w tym braku potrzeby wyznawania Bogu grzechów...?

Ja pamiętam, i wtedy wydało mi się to jakieś niedorzeczne, ale nie wiedziałem skąd taka nauka; bo normalnie czytając NT nie można czegoś takiego wywnioskować - chyba, że... nastąpi "objawienie"!
Tylko skąd takie objawienie?!
Wtedy nie wiedziałem, ale już wiem, i wy też będziecie wiedzieć po obejrzeniu nagrania, pt. "Hiper - Łaska ( Hyper Grace )":
część 1: https://youtu.be/IlMGChgjPg4

część 2: https://youtu.be/z60iQc0Ho3M

Jak dla mnie to to, co się zwie "hiper-łaską", to wykoślawianie Pisma Świętego i fałszowanie chrześcijaństwa przez odstępcze nauczanie o Bożej łasce...
Sami oceńcie!

PS. Niniejszym tematem NIE wracam na forum! "Przymusiłem się" :hihi: by jednak założyć ten temat, z racji jego powagi. Na forum wrócę, jak najdzie mnie jaki przymus - na razie dla zdrowotności mojej i waszej, trzymam się z dala :papa:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: kontousunięte1 » 28 cze 2017, 09:52

Może ktoś jeszcze pamięta, jak dość dawno temu, poruszony tu był temat rzekomego nieobowiązywania chrześcijan treści Jezusowego Kazania na Górze, w tym modlitwy Ojcze nasz, w tym braku potrzeby wyznawania Bogu grzechów...?


Nie mam pojęcia skąd takie pomysły czerpiesz. Nie mam pojęcia kto mógł tak twierdzić. Może podasz link, bo oczom nie wierzę (może pomyliłeś fora?).


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: KAAN » 28 cze 2017, 10:45

Ciekawy temat w tym filmie, pokazuje jeden z aspektów niezrozumienia czym jest wiara i zbawienie. To nie tylko brak zrozumienia czym jest łaska, ale i fałszywie przedstawiona cała Boża koncepcja zbawienia z łaski na podstawie wiary.
Jednak przesłanie nie jest do końca prawdziwe, promuje możliwośc odpadnięcia od zbawienia. Nonsens.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: kontousunięte1 » 28 cze 2017, 10:48

Ja się zdziwiłam tym, że ktoś (sugestia jest, że forumowi protestanci wszyscy?), odrzucają Kazanie na Górze. Chętnie poczytam temat, o którym Zbyszek wspomina, bo dla mnie to nowość i wielkie zaskoczenie.
Link jeszcze nie słuchałam, ale zrobię to dziś, nieco później.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: KAAN » 28 cze 2017, 10:54

kontousunięte1 pisze:Ja się zdziwiłam tym, że ktoś (sugestia jest, że forumowi protestanci wszyscy?), odrzucają Kazanie na Górze. Chętnie poczytam temat, o którym Zbyszek wspomina, bo dla mnie to nowość i wielkie zaskoczenie.
Link jeszcze nie słuchałam, ale zrobię to dziś, nieco później.
Zbyszek rozumie odrzucenie kazania na górze jako przepisu do osiągnięcia zbawienia. To typowe zabiegi "utracalników".


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2017, 11:01

Kaanie, a czy ja o utracie zbawienia chcę rozmawiać? Obejrzałeś obie części?
Jak tak, to chyba widzisz dlaczego podałem to do wglądu.
Są i w Polsce osoby wierzące tak jak Joseph Prince czy inni z tego materiału - o to mi chodzi by pewną przestrogą to było, co tam jest omawiane...

Wuko, gdyby lepiej działała wyszukiwarka forumowa, to bym pewnie znalazł wypowiedzi Małgorzaty, bo to o niem myślę; na tę chwilę (a już mi się odechciało szukać), mam taki ślad tej nauki (oczywiście to jest rzadkość, ale jednak jest): viewtopic.php?f=11&t=9596&p=418634#p418634

Jeśli to ma się przerodzić w kolejną słowną przepychankę to rezygnuję; chciałem tylko dać coś ku przestrodze!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2017, 11:02

KAAN pisze:
kontousunięte1 pisze:Ja się zdziwiłam tym, że ktoś (sugestia jest, że forumowi protestanci wszyscy?), odrzucają Kazanie na Górze. Chętnie poczytam temat, o którym Zbyszek wspomina, bo dla mnie to nowość i wielkie zaskoczenie.
Link jeszcze nie słuchałam, ale zrobię to dziś, nieco później.
Zbyszek rozumie odrzucenie kazania na górze jako przepisu do osiągnięcia zbawienia. To typowe zabiegi "utracalników".

Że co proszę??! :eek:
że ja odrzucam Kazanie na górze?? - no nie wierzę oczom... :eek:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: KAAN » 28 cze 2017, 11:12

Zbyszekg4 pisze:Kaanie, a czy ja o utracie zbawienia chcę rozmawiać? Obejrzałeś obie części?
Jak tak, to chyba widzisz dlaczego podałem to do wglądu.
Są i w Polsce osoby wierzące tak jak Joseph Prince czy inni z tego materiału - o to mi chodzi by pewną przestrogą to było, co tam jest omawiane...
Zgadzam się z tobą ze hiperłaska jest herezją, jednak ten film (obie części) ma skrzywienie w kierunku utracenia łaski przez uczynek, to także jest herezją. Dobrze że przestrzega przed tanią łaską, ale zbawieni z wiary nie mają tego problemu, bo znają wartość łaski i wielkość zbawienia, wiedzą czym jest zbawienie od grzechu.
Istnieje potrzeba aktywnych starań o czystość życia chrześcijańskiego, Pan Bóg nie zwolnił nas z dbania o dobre uczynki i nie pozwolił na samowolę. Jednocześnie daje nam chcenie i wykonanie do tego co dobre i to jest jedno z działań łaski.
Jełsi ktoś jest zbawiony jest zbawiony na zawsze i jego życie nie będzie naznaczone trwaniem w grzechu, kto jednak wierzy tylko wiarą intelektualną, emocjonalną, demoniczną nadal będzie tkwił w swoich grzechach i żadne deklaracje mu nie pomogą.
Dla zbawionego nie będzie potępienia, a dla niezbawionego nie będzie litości.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: KAAN » 28 cze 2017, 11:13

Zbyszekg4 pisze:Że co proszę??! :eek:
że ja odrzucam Kazanie na górze?? - no nie wierzę oczom... :eek:
Nieeee, jesteś chyba przewrażliwiony, napisałem ze je tylko źle rozumiesz :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2017, 11:15

Wuku prosi bym szukał i znalazłem temat o tym samym tytule co ten tu mój: viewtopic.php?f=4&t=10788


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2017, 11:27

W tym starym temacie o hiper-łasce niejaka Dorota tak pisze:
=======
Oto trzy główne, z pośród wielu istotnych problemów, do których trzeba się tutaj odnieść:

1) nauczyciele hiper-łaski (i ich naśladowcy) oczerniają tych, którzy nie zgadzają się z ich nauczaniem, często nazywając ich legalistycznymi Faryzeuszami, określając mianem manipulatorów i tyranów, głoszących odmienną ewangelię, a zdarza się też, że oskarżani są o robienie tego z chęci zysków („głoszenie o grzechu jest lukratywne”, istnieje nieprzerwane źródło cytatów takich jak ten, które płyną od uznanych nauczycieli hiper-łaski). To wprowadza destrukcję i podział, i musi zostać zatrzymane. (Dla jasności, używam terminu “hiper-łaska” raczej opisowo a nie obraźliwie, a niektórzy w tym ruchu mówią „O tak, my wierzymy w hiper-łaskę!”)

2) W swojej pasji do podkreślenia Bożej łaski, nauczyciele hiper-łaski często wygłaszają radykalne twierdzenia, które mogą sugerować wierzącym, że nie są już odpowiedzialni za swoje grzechy. Bo przecież skoro jesteśmy zawsze święci i nienaganni w Bożych oczach, to w ogóle nie grzeszymy. Nasze ciało również! To bardzo niebezpieczne i niebiblijne nauczanie.

3) nauczyciele hiper-łaski powszechnie deklarują, że słowa Jezusa nie tyczą się nas. Sugerują że nauczanie Jezusa było dla Żydów żyjących pod prawem poprzedzającym nowe przymierze, a Paweł głosił przesłanie łaski. Jeżeli tego rodzaju dychotomia nie sprawia, że komuś zapala się czerwona lampka ostrzegawcza to już nie wiem czego potrzeba. Mówiąc najprościej, wszelkie nauczanie, które marginalizuje (lub nawet ignoruje) nauczanie Jezusa, powinno z miejsca zostać odrzucone.

=======

Wuko, w tamtym temacie ja się kilka razy odnoszę do poglądów Małgorzaty, że m.in. "Ojcze nasz" to nie dla chrześcijan, że chyba już nie muszę szukać jej oryginalnych wypowiedzi, co?...
Zresztą napisałem do niej PW - może zechce przyjść i powiedzieć coś o hiper-łasce?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: kontousunięte1 » 28 cze 2017, 11:37

Dzięki za linki. Jak znajdę czas to je przeczytam, ale to stare dzieje. Ludzie się zmieniają, dojrzewają...Ja nie pamiętam tej dyskusji.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2017, 11:41

Zastrzeżenia wuki wpłynęły mi na ambicję (by nie wyjść na kłamcę), że mam kolejny ślad tego nauczania: viewtopic.php?f=16&t=9230
Na pierwszej stronie jest taka wymiana zdań:
ja pytam ją:
Czy więc nie wypowiadasz tej części "Ojcze nasz", w której jest prośba o odpuszczenie grzechów?

odpowiedź Małgorzaty:
Nie odmawiam tej modlitwy.
Raz prosiłam o wybaczenie grzechów, a teraz dziękuję za jego ofiarę.


Następnie ktoś odnosi się do jej wypowiedzi, na co pada słowo Małgorzaty:
Modlitwa ta była dana nienawróconym ludziom jako przykład zwracania się do Boga.

Wuko, czy jesteś usatysfakcjonowana?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: kontousunięte1 » 28 cze 2017, 12:08

Wuko, czy jesteś usatysfakcjonowana?...


Zbyszek, nie wiem dlaczego mam być lub nie być usatysfakcjonowana. Małgorzaty od lat nie ma na forum. Nie mam pojęcia, bo zwyczajnie nie pamiętam, w co wierzy, co głosi itd. Nie interesuje mnie to zbytnio, bo i po co?
Ty zasugerowałeś na początku tematu, że "MY" tak dziwnie wierzymy, że odrzucamy Ojcze nasz, Kazanie na Górze...a to bzdura. Jak można na podstawie wypowiedzi jednej osoby, sprzed wielu lat, w sumie - jedno zdanie, bez rozwijania, w taki sposób sugerować, że protestanci mają taką a nie inną wiarę.
Daj już spokój, bo czuję się przytłoczona. Żałuję, że odezwałam się w temacie.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2017, 13:22

kontousunięte1 pisze:Ty zasugerowałeś na początku tematu, że "MY" tak dziwnie wierzymy, że odrzucamy Ojcze nasz, Kazanie na Górze...a to bzdura.

Wuko, kopiuję mój pierwszy post, i PROSZĘ: wskaż w nim to "MY":
======
Może ktoś jeszcze pamięta, jak dość dawno temu, poruszony tu był temat rzekomego nieobowiązywania chrześcijan treści Jezusowego Kazania na Górze, w tym modlitwy Ojcze nasz, w tym braku potrzeby wyznawania Bogu grzechów...?

Ja pamiętam, i wtedy wydało mi się to jakieś niedorzeczne, ale nie wiedziałem skąd taka nauka; bo normalnie czytając NT nie można czegoś takiego wywnioskować - chyba, że... nastąpi "objawienie"!
Tylko skąd takie objawienie?!
Wtedy nie wiedziałem, ale już wiem, i wy też będziecie wiedzieć po obejrzeniu nagrania, pt. "Hiper - Łaska ( Hyper Grace )":
część 1: https://youtu.be/IlMGChgjPg4

część 2: https://youtu.be/z60iQc0Ho3M

Jak dla mnie to to, co się zwie "hiper-łaską", to wykoślawianie Pisma Świętego i fałszowanie chrześcijaństwa przez odstępcze nauczanie o Bożej łasce...
Sami oceńcie!
=======
Też żałuję, że temat założyłem; chciałem dać materiał ku przestrodze, a zostałem źle zrozumiany... (gdzie piszę to "MY" - czyli "wy-protestanci"; no bo ponoć nim nie jestem... Gdzie taką sugestię robię??!).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość