Hiper-łaska. Analiza tematu

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2017, 13:26

A kwestia, Twego usatysfakcjonowania Wuko, to sprawa dowiedzenia Ci, że nie zmyśliłem tego, że kiedyś tu na forum takie wypowiedzi były (bo w to wątpiłaś; no to Ci dowiodłem, że nie zmyśliłem tego; ale co dalej sobie "dośpiewałaś", że coś sugeruję wszystkim, to już naprawdę przesada; wiem dziś gorąco, ale mimo to, trzeba czytać ze zrozumieniem).
O!, jak dobrze, że tylko ten jeden raz tu zajrzałem (pisałem dlaczego)!
To by było na tyle- odmeldowuję się z radością :hejka:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: kontousunięte1 » 28 cze 2017, 15:01

już wiem, i wy też będziecie wiedzieć po obejrzeniu nagrania

Na przykład tu.
odmeldowuję się z radością :hejka:

:beurk: :cray:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Hiper-łaska. Analiza tematu

Postautor: Zbyszekg4 » 28 cze 2017, 15:25

kontousunięte1 pisze:
już wiem, i wy też będziecie wiedzieć po obejrzeniu nagrania

Na przykład tu.
odmeldowuję się z radością :hejka:

:beurk: :cray:

No sorry [jak mawiają Eskimosi znający angielski], ale takie użycie słówka "wy" - wg mnie - nie jest równoznaczne z sugestią, że to WY wierzycie w hiper-łaskę! (w sercu moim też taki zarzut nie powstał; jedyną osobą, która to tu wyznawała była Małgorzata; nawet chciałem wprost jej imię podać, ale myślę sobie: a może mnie pamięć zawodzi?... Nie zawiodła. Oglądając to nagranie, co tu podałem, przypomniało mi się jej nauczanie - i to nie tylko kwestia Kazania na Górze, ale inne nauki, jakimi Małgorzata tu się posługiwała, bardzo pasują do treści filmu...)
Napisałem:
Ja pamiętam, i wtedy wydało mi się to jakieś niedorzeczne, ale nie wiedziałem skąd taka nauka; bo normalnie czytając NT nie można czegoś takiego wywnioskować - chyba, że... nastąpi "objawienie"!
Tylko skąd takie objawienie?!
Wtedy nie wiedziałem, ale już wiem, i wy też będziecie wiedzieć po obejrzeniu nagrania, pt. "Hiper - Łaska ( Hyper Grace )":

czyli innymi słowy: wtedy nie wiedziałem, skąd takie nauczanie, ale teraz wiem i wy też - po obejrzeniu! - wiedzieć będziecie... (nie, że: sami tak wierzycie, ale że jak się z takim czymś spotkacie, albo sobie przypomnicie, jak ja, że i tu to było mówione, to będziecie WY wiedzieć, skąd takie coś... Czy teraz WY już jest jasne?
No to miejci się WY dobrze, a nawet lepiej! :D


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości