Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Ix12
Posty: 406
Rejestracja: 14 gru 2016, 13:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: Ix12 » 05 lip 2017, 07:59

kruszynka pisze:
Ix12 pisze:Uczyńmy, tak Stwórca powiedział do istot duchowych które stworzył pierwszego dnia.

Jakiś cytacik może....? Najlepiej z Pisma :)
Ix12 pisze:Nie jest to żadna mnogość Boga, Bóg nie gada do siebie jak ktoś chory psychicznie. Zresztą dalej pisze ..i stworzył Bóg, nie pisze Bogowie, czy trójca..

No to popatrzmy:

(26) Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. (27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój.

Jeżeli to co piszesz ma być argumentem, to musiała nastąpić następująca sytuacja: istoty duchowe, te stworzone pierwszego dnia, zostały wezwane do uczynienia (wspólnie) człowieka i.......odmówiły.
Tadaaaam.

Czy tak wyjaśniasz fakt, że potem pada zdanie: I stworzył Bóg....?


Rodz. 1:1

Na początku Bóg stworzył niebo i ziemie, zakładam że jeśli pisze ogólnie niebo, to i istoty które je zamieszkują..

Za każdym razem pada stwierdzenie ..i rzekł Bóg niech się stanie.. i staje się..Bóg stworzył wszystko swoim literalnym słowem (Hebr 11:3)
Widocznie wypowiedzenie słowa "uczyńmy" (i ile tak było w oryginale) nie wpływa na to że wszystko Stwórca stworzył osobiście swoim literalnym słowem.
U mnie żona też mówi ze musimy coś wykopać w ogródku a potem to tylko moja robota.. :mrgreen:


Cały czas KAAN na PW straszy banem. Tacy tu są modzi..Poziom najwyżej śmieszny. Trynitarianie tak mają.
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: zBiblia » 05 lip 2017, 09:21

Żenujący argument, nie mający związku z Biblia, a jedynie z twoim domniemaniem.


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: Florian » 05 lip 2017, 19:17

Motyl pisze:
Kruszynko, wytlumacz mi jakos, dlaczego w proroczej wizji Jana brakuje tronu dla trzeciej osoby Boga...?


Katolicy, ktorzy rowniez wierza w Boga trojosobowego, dodaja w tym miejscu:

"Oto Słowo Boże".

A wiec moje pytanie kieruje rowniez do katolikow, udzielajacych sie na tym forum.


Niczego nie brakuje , o Duchu świętym czytamy w 22 rozdziale Apokalipsy : "I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka." (Ap 22:1)

Rzeka wody życia to symbol Ducha świętego.Porównajmy z Ewangelią według św.Jana : "Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony" (J 7:38-39)


zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: zBiblia » 05 lip 2017, 21:44

Florian pisze:
Motyl pisze:
Kruszynko, wytlumacz mi jakos, dlaczego w proroczej wizji Jana brakuje tronu dla trzeciej osoby Boga...?


Katolicy, ktorzy rowniez wierza w Boga trojosobowego, dodaja w tym miejscu:

"Oto Słowo Boże".

A wiec moje pytanie kieruje rowniez do katolikow, udzielajacych sie na tym forum.


Niczego nie brakuje , o Duchu świętym czytamy w 22 rozdziale Apokalipsy : "I ukazał mi rzekę wody życia, lśniącą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka." (Ap 22:1)

Rzeka wody życia to symbol Ducha świętego.Porównajmy z Ewangelią według św.Jana : "Kto wierzy we mnie, jak powiada Pismo, z wnętrza jego popłyną rzeki wody żywej. A to mówił o Duchu, którego mieli otrzymać ci, którzy w niego uwierzyli; albowiem Duch Święty nie był jeszcze dany, gdyż Jezus nie był jeszcze uwielbiony" (J 7:38-39)


Cały czas mamy to o czym piszę, Duch Święty nie zasiada na tronie, tu "wypływa". Kolejna dość nienaturalna personifikacja rzekomej osoby Ducha, poza wcześniej wspomnianymi. Twoje przykłady są znakomitym odzwierciedleniem o czym cały czas piszę. Bóg to dwie osoby, Ojciec i Syn, na tym przykładzie - zasiadają na tronie. Duch Boży to ich manifestacja siły, mocy, charakteru, mądrości, co wielokrotnie przytaczałem, na tym przykładzie - wypływa z tronu, wypływa z Boga Ojca i Syna Bożego.

Zadam tobie to samo pytanie co innym trynitarianom, czy mieszka w tobie osoba Ducha Ojca, czy może Duch Ojca?


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: Florian » 05 lip 2017, 22:09

zBiblia pisze:
Cały czas mamy to o czym piszę, Duch Święty nie zasiada na tronie, tu "wypływa". Kolejna dość nienaturalna personifikacja rzekomej osoby Ducha, poza wcześniej wspomnianymi. Twoje przykłady są znakomitym odzwierciedleniem o czym cały czas piszę. Bóg to dwie osoby, Ojciec i Syn, na tym przykładzie - zasiadają na tronie. Duch Boży to ich manifestacja siły, mocy, charakteru, mądrości, co wielokrotnie przytaczałem, na tym przykładzie - wypływa z tronu, wypływa z Boga Ojca i Syna Bożego.

Zadam tobie to samo pytanie co innym trynitarianom, czy mieszka w tobie osoba Ducha Ojca, czy może Duch Ojca?


Duch święty jest trzecią OSOBĄ Trójcy świętej.Przykładów na osobowość Ducha świętego jest masa , myślę że nie muszę Ci ich tutaj podawać.Werset z Apokalipsy Jana który podałem , pokazuje że Duch święty pochodzi od Ojca i Syna.

Mieszka we mnie Duch święty który jest osobą.

Ireneusz pisał o Duchu Świętym na tronie, odwołując się do Jego przenikania : "My zaś póki przebywamy na ziemi, nie zasiadamy jeszcze na Jego tronie. Wprawdzie Duch Zbawiciela, który na nim zasiada »przenika wszystko, nawet głębokości Boga« (1Kor 2:10)” (Przeciw herezjom).


zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: zBiblia » 06 lip 2017, 00:45

Słusznie, Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, bo jest... ich duchem. Nie inną osobą z Nich, ani Duch Święty nie jest ojcem Ojca, a tym samym dziadkiem Syna, ani Duch Boży nie jest synem Syna, a tym samym wnukiem Ojca. Jeśli już ktoś w tobie mieszka to Ojciec i Syn za sprawą swego ducha, wyraźnie napisane w przytoczonym gdzieś przez ciebie rzymian 8:9-11. Ireneusz nie jest najlepszym przykładem wśród pierwszych "ojców" kościoła, ale przytoczony fragment jest nieklarowny, potrzebowałbym szerszego kontekstu jego wypowiedzi. Może wskazywać, że Irek wprowadza herezje, albo faktycznie broni tego o czym mówię i skłaniam się ku drugiemu rozwiązaniu. Ponieważ nie ma w Biblii napisane, ze osoba Ducha zasiada na tronie, pozwala myśleć, że gdy Irek pisze "Duch Zbawiciela zasiada" to wskazuje na Jego ducha, a nie osobę. Dokładnie to co wcześniej wykładałem. Gdyby Duch był osobą to ewidentnie zasiadałby na tronie, wręcz musiałby w doktrynie Trójcy. Zachęcam jednak przejrzeć cały temat, tą kwestię tronu i Ducha poruszałem kilkukrotnie. Personifikacja też nie jest argumentem wiążącym (o tym też poczytasz w kilku miejscach), rzekłbym jest argumentem tonącego, co się brzytwy chwyta...


Florian
Posty: 771
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:52
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: Florian » 06 lip 2017, 01:35

zBiblia pisze:Słusznie, Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, bo jest... ich duchem. Nie inną osobą z Nich, ani Duch Święty nie jest ojcem Ojca, a tym samym dziadkiem Syna, ani Duch Boży nie jest synem Syna, a tym samym wnukiem Ojca. Jeśli już ktoś w tobie mieszka to Ojciec i Syn za sprawą swego ducha, wyraźnie napisane w przytoczonym gdzieś przez ciebie rzymian 8:9-11.


Duch święty jest osobą , mam zacząć podawać Ci wersety które o tym mówią? Nie , mieszka w nas Duch święty który jest odrębną osobą.



zBiblia pisze:Ireneusz nie jest najlepszym przykładem wśród pierwszych "ojców" kościoła, ale przytoczony fragment jest nieklarowny, potrzebowałbym szerszego kontekstu jego wypowiedzi. Może wskazywać, że Irek wprowadza herezje, albo faktycznie broni tego o czym mówię i skłaniam się ku drugiemu rozwiązaniu. Ponieważ nie ma w Biblii napisane, ze osoba Ducha zasiada na tronie, pozwala myśleć, że gdy Irek pisze "Duch Zbawiciela zasiada" to wskazuje na Jego ducha, a nie osobę. Dokładnie to co wcześniej wykładałem. Gdyby Duch był osobą to ewidentnie zasiadałby na tronie, wręcz musiałby w doktrynie Trójcy. Zachęcam jednak przejrzeć cały temat, tą kwestię tronu i Ducha poruszałem kilkukrotnie. Personifikacja też nie jest argumentem wiążącym (o tym też poczytasz w kilku miejscach), rzekłbym jest argumentem tonącego, co się brzytwy chwyta...


Niestety ale herezje obce chrześcijaństwu i Biblii wprowadzasz Ty.Pisma pierwszych chrześcijan potwierdzają osobowość Ducha Świętego , kilka dla przykładu :

"Jezusa Chrystusa, Twego Syna umiłowanego, przez którego Tobie z Nim razem i z Duchem Św. chwała i teraz i na przyszłe wieki" (Męczeństwo św. Polikarpa)

Tutaj masz najstarszy hymn chrześcijański napisany w języku greckim " ku czci Twojej, Boże Ojcze, Synu i Duchu Świętości, śpiewamy boś godzien jest tego o Panie" (Hymn Phos hilaron II w.)

Justyn Męczennik (ur.100) piszę : "wreszcie Duchowi proroczemu, składamy uwielbienie i pokłon" (Apologia)

Tertulian (ur. 155) "jesteśmy chrzczeni nie raz, lecz trzy razy, w każde pojedyncze imię każdej poszczególnej osoby" (Przeciw Prakseaszowi)

"trzy razy na dzień modlili się, jako dłużnicy wobec trzech Osób - Ojca, Syna i Ducha Św." (o modlitwie)

Hipolit : "wierzymy Synowi i oddajemy cześć Duchowi Św." (Przeciw Noetosowi)

Orygenes: "Pouczyli nas wreszcie apostołowie, że Duch Św. jest zjednoczony z Ojcem i Synem w chwale i godności" (O zasadach)

A tutaj Orygenes piszę o osobach takich jak Ty "Inni, czytając tekst: ‘Poślę wam Pocieszyciela, Ducha Świętego’, nie chcą uznać, że chodzi tu o trzecią Osobę, różną od Ojca i Syna, o boską i wzniosłą Istotę, lecz twierdzą, że słowa te odnoszą się do apostoła Pawła" (Homilie o Ewangelii św. Łukasza)


A tutaj świadectwa wczesnochrześcijańskie odnośnie wiary w TRÓJCĘ a nie dwójce świętą:

Tertulian: "W jednego wprawdzie Boga wierzymy ... niech będzie jednak strzeżona tajemnica ekonomii, która rozdziela jedność w Trójcę, trzech stawiając: Ojca, Syna i Ducha Św. Trzech ale nie stanem, lecz stopniem, nie substancją, lecz formą, nie mocą, lecz postacią. Są Oni jedną substancją, jedną potęgą, ponieważ jeden jest Bóg, owe zaś stopnie, formy i postaci rozróżniamy pod imionami Ojca, Syna i Ducha Świętego" ("Przeciw Prakseaszowi)

"Trójca jednego bóstwa, Ojciec i Syn i Duch Św." (O przyzwoitości)

Hipolit : "Konieczną więc jest rzeczą ...wyznawać Boga Ojca Wszechmogącego i Chrystusa Jezusa, Syna Bożego, Boga, który stał się człowiekiem, któremu Ojciec poddał wszystko, prócz siebie i Ducha Świętego i to, że Ci są prawdziwie Trzej" (Przeciw Noetosowi)

Orygenes: "Dla osiągnięcia zbawienia człowiek potrzebuje pomocy Ojca, Syna i Ducha Świętego i nie dostąpi zbawienia, jeśli nie będzie pełnej Trójcy... Nie można mówić o czymś niższym i wyższym w istocie Trójcy" (o zasadach)

Epipodiusz ( 178) : "Wyznaję, że Chrystus z Ojcem i Duchem Św. jest Bogiem" (Akta męczeńskie)

Cyprian( 258) "Idźcie tedy i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wymienia Trójcę, w której Tajemnicę narody mają być ochrzczone ... Ponieważ trzej są jednym, jakże Duch Święty może się z tym pojednać, kto jest wrogiem albo Ojca albo Syna? ... Chrystus nakazał chrzcić pogan w imię całkowitej i zjednoczonej Trójcy"


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 06:49

Florian pisze:
zBiblia pisze:Słusznie, Duch Święty pochodzi od Ojca i Syna, bo jest... ich duchem. Nie inną osobą z Nich, ani Duch Święty nie jest ojcem Ojca, a tym samym dziadkiem Syna, ani Duch Boży nie jest synem Syna, a tym samym wnukiem Ojca. Jeśli już ktoś w tobie mieszka to Ojciec i Syn za sprawą swego ducha, wyraźnie napisane w przytoczonym gdzieś przez ciebie rzymian 8:9-11.


Duch święty jest osobą , mam zacząć podawać Ci wersety które o tym mówią? Nie , mieszka w nas Duch święty który jest odrębną osobą.



zBiblia pisze:Ireneusz nie jest najlepszym przykładem wśród pierwszych "ojców" kościoła, ale przytoczony fragment jest nieklarowny, potrzebowałbym szerszego kontekstu jego wypowiedzi. Może wskazywać, że Irek wprowadza herezje, albo faktycznie broni tego o czym mówię i skłaniam się ku drugiemu rozwiązaniu. Ponieważ nie ma w Biblii napisane, ze osoba Ducha zasiada na tronie, pozwala myśleć, że gdy Irek pisze "Duch Zbawiciela zasiada" to wskazuje na Jego ducha, a nie osobę. Dokładnie to co wcześniej wykładałem. Gdyby Duch był osobą to ewidentnie zasiadałby na tronie, wręcz musiałby w doktrynie Trójcy. Zachęcam jednak przejrzeć cały temat, tą kwestię tronu i Ducha poruszałem kilkukrotnie. Personifikacja też nie jest argumentem wiążącym (o tym też poczytasz w kilku miejscach), rzekłbym jest argumentem tonącego, co się brzytwy chwyta...


Niestety ale herezje obce chrześcijaństwu i Biblii wprowadzasz Ty.Pisma pierwszych chrześcijan potwierdzają osobowość Ducha Świętego , kilka dla przykładu :

"Jezusa Chrystusa, Twego Syna umiłowanego, przez którego Tobie z Nim razem i z Duchem Św. chwała i teraz i na przyszłe wieki" (Męczeństwo św. Polikarpa)

Tutaj masz najstarszy hymn chrześcijański napisany w języku greckim " ku czci Twojej, Boże Ojcze, Synu i Duchu Świętości, śpiewamy boś godzien jest tego o Panie" (Hymn Phos hilaron II w.)

Justyn Męczennik (ur.100) piszę : "wreszcie Duchowi proroczemu, składamy uwielbienie i pokłon" (Apologia)

Tertulian (ur. 155) "jesteśmy chrzczeni nie raz, lecz trzy razy, w każde pojedyncze imię każdej poszczególnej osoby" (Przeciw Prakseaszowi)

"trzy razy na dzień modlili się, jako dłużnicy wobec trzech Osób - Ojca, Syna i Ducha Św." (o modlitwie)

Hipolit : "wierzymy Synowi i oddajemy cześć Duchowi Św." (Przeciw Noetosowi)

Orygenes: "Pouczyli nas wreszcie apostołowie, że Duch Św. jest zjednoczony z Ojcem i Synem w chwale i godności" (O zasadach)

A tutaj Orygenes piszę o osobach takich jak Ty "Inni, czytając tekst: ‘Poślę wam Pocieszyciela, Ducha Świętego’, nie chcą uznać, że chodzi tu o trzecią Osobę, różną od Ojca i Syna, o boską i wzniosłą Istotę, lecz twierdzą, że słowa te odnoszą się do apostoła Pawła" (Homilie o Ewangelii św. Łukasza)


A tutaj świadectwa wczesnochrześcijańskie odnośnie wiary w TRÓJCĘ a nie dwójce świętą:

Tertulian: "W jednego wprawdzie Boga wierzymy ... niech będzie jednak strzeżona tajemnica ekonomii, która rozdziela jedność w Trójcę, trzech stawiając: Ojca, Syna i Ducha Św. Trzech ale nie stanem, lecz stopniem, nie substancją, lecz formą, nie mocą, lecz postacią. Są Oni jedną substancją, jedną potęgą, ponieważ jeden jest Bóg, owe zaś stopnie, formy i postaci rozróżniamy pod imionami Ojca, Syna i Ducha Świętego" ("Przeciw Prakseaszowi)

"Trójca jednego bóstwa, Ojciec i Syn i Duch Św." (O przyzwoitości)

Hipolit : "Konieczną więc jest rzeczą ...wyznawać Boga Ojca Wszechmogącego i Chrystusa Jezusa, Syna Bożego, Boga, który stał się człowiekiem, któremu Ojciec poddał wszystko, prócz siebie i Ducha Świętego i to, że Ci są prawdziwie Trzej" (Przeciw Noetosowi)

Orygenes: "Dla osiągnięcia zbawienia człowiek potrzebuje pomocy Ojca, Syna i Ducha Świętego i nie dostąpi zbawienia, jeśli nie będzie pełnej Trójcy... Nie można mówić o czymś niższym i wyższym w istocie Trójcy" (o zasadach)

Epipodiusz ( 178) : "Wyznaję, że Chrystus z Ojcem i Duchem Św. jest Bogiem" (Akta męczeńskie)

Cyprian( 258) "Idźcie tedy i nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Wymienia Trójcę, w której Tajemnicę narody mają być ochrzczone ... Ponieważ trzej są jednym, jakże Duch Święty może się z tym pojednać, kto jest wrogiem albo Ojca albo Syna? ... Chrystus nakazał chrzcić pogan w imię całkowitej i zjednoczonej Trójcy"



Przedstawione przez ciebie "dowody" dowodza tylko, ze jestes "rasowym" katolikiem, dla ktorego slowa zaslepionych fanatykow sa warte wiecej niz spisane Slowo Boze.

A Jezus wcale nie kazal chrzcic w imie trojcy , ani tez w imie Ducha, bo ani trojca , ani Duch nie maja przeciez imienia.

W Biblii pisze, ze tylko Ojciec i Syn maja imiona.

A wiec to tylko taka twoja interpretacja jest, a nie zaden dowod.

Poza tym jakos trudno uwierzyc , ze COS, co jest bezimienne, z CZYM ani Ojciec ani Syn nigdy nie rozmawiaja...ze to Cos jest osoba .

Niestety, w kontekscie calej Biblii ,Duch Bozy , mimo wielu personifikacji -podobnie jak np. Milosc- nie jest raczej osoba.

Ja nie reprezentuje zadnego ugrupowania religijnego i wypowiadam sie tylko we wlasnym imieniu i na podstawie dyskusji, ktora toczy sie na tym forum. Przytaczacie mnostwo cytatow, ktore jednak nie so dowodami ani na Boga Trojce, ani na osobowosc Ducha Sw....To tylko wasze sugestywne interpretacje i ...nic wiecej.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: Gingers » 06 lip 2017, 07:03

Motyl pisze:Niestety, w kontekscie calej Biblii ,Duch Bozy , mimo wielu personifikacji -podobnie jak np. Milosc- nie jest raczej osoba.
Oj, coś mis ię wydaje że niejaki pan Motyl dostał swój niebieski kolorek na wyrost... Czy aby na pewno jest protestantem?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 07:24

Gingers pisze:
Motyl pisze:Niestety, w kontekscie calej Biblii ,Duch Bozy , mimo wielu personifikacji -podobnie jak np. Milosc- nie jest raczej osoba.
Oj, coś mis ię wydaje że niejaki pan Motyl dostał swój niebieski kolorek na wyrost... Czy aby na pewno jest protestantem?


Motyl jest wielkim sympatykiem protestantyzmu i zdecydowanym wrogiem katolicyzmu.

Kwestia Boga Trojcy i Ducha Sw. jako osoby jest jednak dla mnie niezrozumiala, a przedstawiane przez was wszystkich argumenty nie przekonaly mnie do tej pory.

Motylowi nie zalezy na utozsamianiu sie z ludzkimi widzimisiami lecz na zrozumieniu prawdy objawionej przez Boga, ktora ma moc wyzwalajaca, w przeciwienstwie do np.klamstw katolickich, ktorych jestes przedstawicielka, Gingers.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: Gingers » 06 lip 2017, 07:39

Motyl pisze:Motyl jest wielkim sympatykiem protestantyzmu


tu nie chodzi o to co się jakiemuś Motylowi wydaje. Zgodnie z regulaminem tego forum protestanta czy choćby sympatykiem protestantyzmu jest osoba, która:
Kto?
§ 2.
2. W celu uniknięcia nieporozumień poniżej przedstawiamy nasze zrozumienie tego kto może dyskutować w części protestanckiej.
Za osoby będące członkami oraz sympatykami kościołów protestanckich uważamy osoby wierzące w:
a. Trójjedynego Boga : Jednym Bogiem jest Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. Oni są Jednym w trzech osobach z czego wynika, że są równi co do atrybutów oraz istnienia.


Ale to nie moje zmartwienie, ja tylko pokazuję jak grasz.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 07:56

Gingers pisze:
Motyl pisze:Motyl jest wielkim sympatykiem protestantyzmu


tu nie chodzi o to co się jakiemuś Motylowi wydaje. Zgodnie z regulaminem tego forum protestanta czy choćby sympatykiem protestantyzmu jest osoba, która:
Kto?
§ 2.
2. W celu uniknięcia nieporozumień poniżej przedstawiamy nasze zrozumienie tego kto może dyskutować w części protestanckiej.
Za osoby będące członkami oraz sympatykami kościołów protestanckich uważamy osoby wierzące w:
a. Trójjedynego Boga : Jednym Bogiem jest Bóg Ojciec, Bóg Syn i Bóg Duch Święty. Oni są Jednym w trzech osobach z czego wynika, że są równi co do atrybutów oraz istnienia.


Ale to nie moje zmartwienie, ja tylko pokazuję jak grasz.




Wiesz, Gingers, dzieki za informacje, ze na tym forum toczy sie jakas gra...mam jednak nadzieje, ze to tylko twoje klamstwa i intrygi , jak zwykle zreszta, i ze tutaj chodzi jednak o uczciwa dyskusje.

To, czy mnie potraktuja tutaj na niebiesko, czy na zielono jest dla mnie sprawa najmniej istotna .

Jesli zas idzie o kolory, to zdecydowanie odcinam sie od czarnego...brrrrrrr...okropny..."czarny jak smoła", jak mawial ksiadz Natanek...


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: Gingers » 06 lip 2017, 09:03

nie toczy się gra, ale to ty podajesz się za kogoś kim nie jesteś i ci w to graj


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: kontousunieteMtl » 06 lip 2017, 09:06

Gingers pisze:nie toczy się gra, ale to ty podajesz się za kogoś kim nie jesteś i ci w to graj



...a niby za kogo sie podaje...?


Awatar użytkownika
kruszynka
Posty: 2844
Rejestracja: 10 cze 2013, 16:56
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Śląsk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ile osób ma Bóg w ST i w NT?

Postautor: kruszynka » 06 lip 2017, 09:40

Gingers.
Motyl nie ma jeszcze przypisanego koloru.
Ten niebieski (nie granatowy) jest tym dla wszystkich rejestrujących się.


"I choćbym miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał byłbym niczym"

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości