Koryntian 3;15

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: konia_z_rzedem » 18 cze 2017, 00:31

Przyznam szczerze, że sam tych wszystkich odłamów protestantyzmu nie znam. Z moich obserwacji wynika, że niektóre interpretacje protestantów faktycznie się sprawdzają, niektóre nie. Może i są wśród protestantów podziały, ale nie należy lekceważyć ich wszystkich wniosków co do interpretacji Biblii, bo niektóre z nich są trafne i ciężko je zbić. Ja to wszystko będę jeszcze badał, ale najprawdopodobniej Boża Opatrzność tak pokierowała dziejami, że prawdziwe i czyste zło zostanie wkrótce obnażone.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 18 cze 2017, 10:47

keres1372 pisze:
Cala ta twoja wiedza o papiezach i waszej tradycji jest - owszem - imponujaca, tyle tylko, ze w ten sposob probujesz przycmic Slowo Boze, ktore jest ponad ludzka wiedza i mowi o rzeczach swietych, ktorych nigdy nie bylo wam dane pojac, jako, ze wasze uszy nie moga scierpiec zdrowej nauki i zwrocaja sie ku basniom.


Dlatego Bóg ustanowił Kościół który tłumaczy Bożą naukę. Nie chcę przyćmić Słowa Bożego, chcę aby było prawdziwe. Bo co da ci Słowo Boże jeśli zrozumiesz je na własną zgubę?


Ty nie reprezentujesz Kosciola Chrystusa lecz rzymski...to sa dwa przeciwienstwa. A twoje chcenie, aby Slowo Boze bylo prawdziwe, nie ma tu nic do rzeczy. Ono jest prawdziwe niezaleznie od twojego chcenia. Krk nie kieruje sie Nim lecz swoim wlasnym zwanym przez waszych ojcow tradycja.

Wasze autorytety to zmuszani do zycia wbrew naturze dewianci,
:roll:

:roll: Taki to był św. Paweł, co wychwalał dewiacie

32 Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jak by się przypodobać Panu. 33 Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać żonie. 34 I doznaje rozterki. Podobnie i kobieta: niezamężna i dziewica troszczy się o sprawy Pana, o to, by była święta i ciałem, i duchem. Ta zaś, która wyszła za mąż, zabiega o sprawy świata, o to, jak by się przypodobać mężowi. [Kor 7,32-34]



Sw. Pawel nie byl dewiantem ani nie zabranial zyc swoim uczniom zgodnie z natura, podobnie jak Pan Jezus. Podkreslanie zalet zycia bezzennego to nie jest nakladanie obowiuazku celibatu !...czytajze ze zrozumieniem, bo az przykro sie robi, czytajac twoje madrosci.

dopuszczajacy sie najokrutniejszych podlosci wobec blizniego


Coś dokładnej



Zelazny pret, kolo tortur, plonacy stos,pedofilia,cudzolostwo....mowi ci to cos...?...bo u mnie natychmiast przywoluje skojarzenia z krk. :-(

Nauka religii katolickiej powinna byc w zwiazku z powyzszym zakazana i karana . To gwalt na umyslach dzieci ...powodujacy najczesciej nieodwracalne spustoszenia w ludzkiej psychice, ktore jedynie z woli Bozej moga byc odwrocone.


Katolicyzm by się dało, jednak nie do pomyślenia aby zakazać protestantyzmu, co rok zmieniacie naukę, co rok dzielicie się na setki odłamów. Nazwa protestantyzm to smutny żart, bo jedyne co łączy protestantyzm to zarzuty wobec Rzymu.



Mnie ten argument na razie wystarczy, aby trzymac sie protestantow.

Katolicka jednosc w balwochwalstwie i sztuczny pokarm duchowy w postaci rzymskiej tradycji nikomu nie wychodzi na dobre.

Zarzucanie protestantom herezji jest dowodem czystego diabelstwa i swiadczy wyraznie, czym jest dla katolika Slowo Boze...Jest Ono dla was tym samym ,czym bylo dla ojca klamstwa czyli srodkiem do celu, jakim jest wladza i kasa w twoim rzymskim kosciele.


Kościół Nowego Przymierza nazywa herezją Zielonoświątkowców. Luteranie nienawidzili heretyków anabaptystów. Luter nazwał wszystkie odłamy nie Luterańskie za herezje. Jedni chrzczą dzieci, inni nie. Jedni uznają przeistoczenie inni nie itp itd.


No i co z tego ? Kto tutaj twierdzi, ze wszyscy protestanci tworza Kosciol Chrystusa ? Nie wszyscy sa powolani i narodzeni z Ducha Sw...a tylko tacy sa dziecmi Bozymi i tworza Kosciol.

Natomiast kazdy, kto siega po Slowo Boze jako zrodlo Prawdy , jest na najlepszej drodze do wolnosci , o ktorej mowil Jezus i za ktora to wolnosc ( czytaj: zbawienie) umarl na krzyzu.

Krk szerzy i propaguje klamstwo i wchodzi w uklady ze swiatem a to juz wystarczy, aby przestac traktowac go powaznie w kwestii zbawienia.

Nazwać was heretykami to po prostu nie bycie członkiem żadnego odłamu protestantyzmu.



To wasze ulubione slowo i powtarzacie je jak katarynka bez zastanowienia.
KK miał wady, jednak nie sztuką jest odejść gdy jest źle, sztuką jest naprawiać gdy coś idzie źle.


Kosciol Chrysusa nie ma zadnych wad.
Jesli krk je ma, a ty je widzisz, to uciekaj stamtad poki czas.

Manipulujesz Slowem Bozym i probujesz pozbawic Slowo Boga swietosci ,stawiajac przed nim nedzne slowo twoich ludzkich autorytetow.

Nikt tak nie pozbawił Świętości Biblii jak protestanci, tłumacząc Ją na miliony sposobów, za każdym razem w inny sposó. Jeśli macie rację oznacza to że Duch Święty nie dba o swoją naukę.


Duch Sw. dziala w zborach protestanckich, prowadzac do poznania Prawdy ze Slowa Bozego.

Protestanci tego nie robia. Sa chrzescijanami wzrastajacymi w wierze pod opieka Ducha Sw. i dzieki temu wydaja owoce Ducha , ktore sa znakiem rozpoznawczym w calym szatanskim swiecie, ktory nienawidzi Prawdy tak jak wasze katolickie autorytety.


Rozłam na tysiące odłamów i różne wnioski z Biblii to dary Ducha Św.? No cóż...


Wielosc odlamow nie ma zwiazku z wydawaniem owocow Ducha, lecz stadium duchowego zycia.


16 Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. 17 Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. 18 Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.
19 5 Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, 20 uprawianie bałwochwalstwa, czary, nienawiść, spór, zawiść, wzburzenie, niewłaściwa pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, 21 zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.
22 Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, 23 łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa6.

Gal.5



O ludziach, wydajacych owoce Ducha mozna spokojnie powiedziec, ze sa w jednosci z Duchem Sw. ( niezaleznie od przynaleznosci zborowej.

Piszesz wiec bzdury, nie rozumiejac, czym sa owoce Ducha sw

Wy nazywacie to herezja i brniecie konsekwentnie w swiat swoich fantazji na temat Boga ,ignorujac Jego Slowo i Jego dzieci, ktore, tak jak Piotr, tworza Kosciol Chrystusa i tak jak on otrzymuja klucze do Jego Krolestwa, stajac sie domownikami Domu Ojca.


W skrócie ,,Jeśli nie rozumiesz Biblii jak ja to jesteś w błędzie bo tak uważam".


Nie chodzi o to co ktos uwaza, lecz o Prawde, ktorej poznanie daje wlasnie Duch sw. i o nowe zycie z Ducha sw.
Krk odciaga cie od Prawdy, uniemozliwiajac na wszelkie mozliwe sposoby Jej poznanie. Trzeba sie modlic o pomoc Boza, jesli chce sie Ja poznac i jesli pragnie sie szczerze wolnosci dziecka Bozego.


Czy ty rowniez mozesz - z reka na sercu - powiedziec o sobie, ze jestes domownikiem Boga ...?...ze tak jak Piotr otrzymales klucze do Krolestwa Bozego...?...bo przeciez na tym polega zbawienie .


Gdy umrę będę wiedział^^.


Powtarzasz jedno z najwiekszych klamstw krk, pozostajace w jawnej sprzecznosci z Prawda Slowa Bozego, ktore mowi:


Tekst grecki (Textus receptus):
εστιν δε πιστις ελπιζομενων υποστασις πραγματων ελεγχος ου βλεπομενων
Biblia Warszawska:
A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.
Biblia Tysiąclecia:
Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy.

Biblia Gdańska:
A wiara jest gruntem tych rzeczy, których się spodziewamy i dowodem rzeczy niewidzialnych.

Hebr. 11 , 1



Tertulian tylko opisał idealnie herezje, w tym protestatyzm



Jako następcy św. Piotra posiadają owe klucze, dopóki Bóg nie odbierze kluczy, sukcesja trwa


Odpusty nie były płatne, były udzielane odpusty za ofiarę za jakąś sprawę, na przykład budowa Kościoła - Polecam 2 Mch - o samej Biblii polecam Where We Got the Bible by Henry Graham



;)

Twoje argumenty ,keres1372, nie trafiaja do mnie , w przeciwienstwie do rzeczowych, opartych na Biblii argumentow KAANA.

No i? Kiedy ludzie przyjmowali argumenty Marciona, Waldensa itp itd. Istnieje wiele mitów o KK, które protestanci sami tworzyli. Trudno się przez to przebić.



keres1372...porzuc mity o KK i protestantach oraz tradycje katolicka i skoncentruj sie na poznaniu z modlitwa Prawdy Slowa Bozego...bo to jedyna Droga do stania sie zywym kamieniem w Kosciele Chrystusa...Zycze ci tego z calego serca. :->


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: KAAN » 18 cze 2017, 10:52

keres1372 pisze:
A skąd wiesz co myślał jak pisał to co pisał?
Był sługą Kościoła, pisał w jego obronie
Więc nie wiesz, tylko wybierasz to co ci pasuje, robisz to samo co z Biblią.
To nieprawda, nie pokazałeś tej nauki w Biblii.
Wykazałem, lecz jak odpowiedzieć na argument: Hurr durr to że jest napisane o tradycji, nie oznacza że to tradycja?
Nie jest napisane, to tylko katolickie fantazje. Wyjaśniłem ci dokładnie co oznacza słowo które tłumaczysz jak "tradycja" i okoliczności napisania tego wersetu który go zawiera, nie ma tam nic o katolickiej tradycji, ani o żadnej innej tradycji.
Mnie wystarczy Słowo Boże, ty możesz sprawdzać paszporty od tego nie przybędzie ci autorytetu.
O takich mówi Pismo

16 jak również we wszystkich listach, w których mówi o tym. Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma9, na własną swoją zgubę. [2P 3.16]
Właśnie tłumaczysz fałszywie na twoją własną zgubę, dobrze że znasz ten werset, nie masz już wymówki że nie wiedziałeś.
Do tej pory nie wykazałeś herezji w mojej wierze, rzucasz puste słowa, od tego nie przybędzie ci powagi i autorytetu. Nie ma żadnej przesłanki że Onezyfor nie żył w czasie pisania listu.
Fakt że nie jesteś katolikiem to 100% dowód że jesteś heretykiem ;)
Fakt że jesteś katolikiem to 100% dowód na to że się mylisz i sam jesteś heretykiem, czyli człowiekiem, który odstąpił od nauki Słowa Bożego.
Nie ma żadnej... prócz faktu że mówi o nim w czasie przeszłym i nakazuje pozdrowić dom Onezyfora, ale nie jego.
Wystarczy żeby Onezyfor przebywał w innym miejscu niż w swoim domu i już twoja teoria się wali.
Nie doznaje oczyszczenia, bo już jest czysty z powodu zbawienia. Tekst nie mówi o oczyszczeniu.
Ocaleje, lecz jakby przez ogień, nie wyjdzie póki nie odda ostatni grosz itp itd.
Łączysz dwa wersety z różnych kontekstów, robisz sieczkę z Biblii i potem mozaikę nieprzystających fragmentów.

Słowo Boże przewidziało jacy będą katolicy:
I List do Tymoteusza 4:1 A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzy od wiary i przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich,
2 Uwiedzeni obłudą kłamców, naznaczonych w sumieniu piętnem występku,
3 Którzy zabraniają zawierania związków małżeńskich, przyjmowania pokarmów, które stworzył Bóg, aby wierzący oraz ci, którzy poznali prawdę, pożywali je z dziękczynieniem.
Czy mowa o nas?
Tak.

My mamy łączność z I papieżem, św. Piotrem, a wy...
Z papieżem to tak, znajdziecie sie tam gdzie pierwsi papieże z V w, ale z Piotrem to nie macie nic wspólnego, my mamy łączność z naszym Zbawicielem Panem Jezusem.
Ja nie tłumaczę ale wykładam, a moja legitymacja opiera się o Słowo Boże.
To nie legitymizacja...
A skąd ty to możesz wiedzieć :) , opierasz się o upadłych ludzi i nie masz prawdy, tkwisz w kłamstwie swojej organizacji religijnej, nie masz żadnego autorytetu.
Wiec że ojcem twej nauki jest szatan, to on jest sprawcą schizm i herezji.
Ojcem twojej nauki jest szatan, bo to twoja organizacja jest sprawcą schizm i herezji. Twoja organizacja religijna szczyci się herezją - ludzkimi wymysłami, otwarcie mówi ze to wasza tradycja ma moc Słowa Bożego, to jawne bluźnierstwo.
A jaka jest twoja legitymacja?
Moja? Ja nie mam żadnej!
To czemu tu na forum piszesz banialuki? Kto cię słucha? Jesteś jakimś religijnym samozwańcem? Żadnego umocowania w jakimś autorytecie.
Ale mój Kościół ma i dostał ją od samego Boga
Twoja organizacja religijna to nie Kościół, nawet nie rozumiesz czym jest Kościół. Biblia uczy, że Kościół to społeczność ludzi zbawionych, Oblubienica Pana Jezusa. Odstępcza organizacja polityczno religijna do której należysz to nie jest Kościół.
Tak więc Kannie, jesteś heretykiem co odrzuca Boży Kościół przez zatwardziałość. Zejdź z tej drogi, bo łamiesz Biblijne nakazy.
Piszesz przeciwko sobie, bo organizacja religijna o którą się opierasz nie jest Kościołem, podczas gdy ja jestem zbawiony z łaski przez wiarę co automatycznie ustawia cię jako walczącego z Kościołem, wiarą, prawdą; robisz szatańską robotę i jesteś heretykiem.
Wygląda na to że to ty plujesz na Pismo i wykręcasz jego znaczenie wpychając znaczenie którego w nim niema.
Nie moje nie twoje to prawo by Biblię tłumaczyć, ale zadanie Kościoła Boga.
Kościół Pana Jezusa, to społeczność wszystkich zbawionych z wiary i ja jako członek Kościoła mam obowiązek i przywilej czytania i ogłaszania Słowa Bożego. Natomiast ty jak piszesz nie masz prawa tego robić, bo nie znasz prawdy i tłumaczysz Pismo na swoja zgubę, to lepiej żebyś się tego nie dotykał.
Robisz dokładnie to co diabeł, oskarżasz dzieci Boże nie znając Ewangelii zbawienia, służysz szatanowi który kłamie od początku, jest ojcem kłamstwa.
Głupota jest wierzyć że ty, zwykły śmiertelnik odkryłeś coś po 2000 lat, czego największe umysły teologiczne z Duchem Świętym nie odkryły.
Jak nie odkryły to co za duch był w tych twoich tęgich teologach? Duch Święty poucza o prawdzie, skoro tamtych nie pouczył to nie był to Duch Święty tylko ten drugi nieświęty duch. Jak widzisz diabeł miesza ci w głowie nie pozwalając myśleć rozsądnie.

Gdzie jest twój autorytet?
Ech! Ok, pomogę ci
267. Franciszek 13-03-2013 - OBECNIE
266. Benedykt XVI 19-IV-2005 - 28-02-2013 (rezygnacja)
265. Jan Paweł II, bł. 16-X-1978 - 02-IV-2005...[/quote]I ten spis ma przydać ci jakiegoś autorytetu? Śmiech na sali keresie :D , postaraj się bardziej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: KAAN » 18 cze 2017, 10:53

konia_z_rzedem pisze: Ja to wszystko będę jeszcze badał, ale najprawdopodobniej Boża Opatrzność tak pokierowała dziejami, że prawdziwe i czyste zło zostanie wkrótce obnażone.
Amen! Pan Przyjdzie wkrótce!


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2015, 01:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: keres1372 » 18 cze 2017, 13:18

Więc nie wiesz, tylko wybierasz to co ci pasuje, robisz to samo co z Biblią.


Cytowałem go, bo 1300 lat przed Lutrem opisał historię protestantyzmu, zaś jeśli chodzi o naukę Bożą to słucham Kościoła i nie tłumaczę Pisma na własną zgubę. Rzym przemówił sprawa zakończona

Nie jest napisane, to tylko katolickie fantazje. Wyjaśniłem ci dokładnie co oznacza słowo które tłumaczysz jak "tradycja" i okoliczności napisania tego wersetu który go zawiera, nie ma tam nic o katolickiej tradycji, ani o żadnej innej tradycji.


Napisał że nie ma mowy o tradycji, zero wyjaśnienia. Za to inny protestanci Pastor Scott Hahn jednoznacznie stwierdził że mowa jest w tym wersecie o tradycji w rozumieniu KK. Dlatego wiele lat później się nawrócił. On choć wielki wróg KK nawrócił się, bo Biblia wskazała mu prawdę, poszedł za nauką Pisma a nie za własną interpretacją, to zaprowadziło go na łono Kościoła

Właśnie tłumaczysz fałszywie na twoją własną zgubę, dobrze że znasz ten werset, nie masz już wymówki że nie wiedziałeś.


Wyobrażam już to sobie: Nie interpretowałeś Biblii jak Kaan więc jesteś zgubiony. Jest w tobie dużo pychy, jak w Lutrze, Marcjonie i innych heretykach. Musisz zrozumieć że nie jest to twoje zadanie interpretować Biblię

Fakt że jesteś katolikiem to 100% dowód na to że się mylisz i sam jesteś heretykiem, czyli człowiekiem, który odstąpił od nauki Słowa Bożego.

Co poradzisz? Jezus miał taki pomysł by założyć Kościół który odstąpił od Słowa Bożego :roll: Choć nie wiadomo czemu dodał ,,Siły piekielne go nie przemogą"

Wystarczy żeby Onezyfor przebywał w innym miejscu niż w swoim domu i już twoja teoria się wali.


16 Niechże Pan użyczy miłosierdzia domowi Onezyfora za to, że często mnie krzepił i łańcucha mego się nie zawstydził, 17 lecz skoro się znalazł w Rzymie, gorliwie mnie poszukał i odnalazł. 18 Niechaj mu da Pan w owym dniu znaleźć miłosierdzie u Pana! A jak wiele mi wyświadczył w Efezie, ty wiesz lepiej.

Zauważ że św. Paweł mówi o użyczeniu miłosierdzia domowi Onezyfora, a nie Onezyforowi i jego domowi. Dodaje tylko potem, aby znalazł miłosierdzie u Pana przy sądzie.

Łączysz dwa wersety z różnych kontekstów, robisz sieczkę z Biblii i potem mozaikę nieprzystających fragmentów.


Ja właśnie traktuje Biblię jako całość, a nie jako autonomiczne wersety. Do dziś nie potraficie połączyć ze sobą faktów w przypadku malowania obrazów:

Wj 20, 4-6 => Pwt 4,15 => J 14,7-11

Ale co się dziwić? Największe umysły badały i interpretowały Biblię, dyskutowali o tym na soborach i pisali pracę. Ale do tego potrzeba jedności, wy jak nie macie schizmy raz do roku to uznajecie to chyba za rok stracony

Tak.


Jak że smutna jest nadzieje heretyka :roll:

Z papieżem to tak, znajdziecie sie tam gdzie pierwsi papieże z V w, ale z Piotrem to nie macie nic wspólnego, my mamy łączność z naszym Zbawicielem Panem Jezusem.


A nie, jednak mamy też I-V XD

51. Symmachus (Symmach), św. 22-XI-498 - 19-VII-514
50. Anastazy II 24-XI-496 - 19-XI-498
49. Gelazjusz I, św. 1-III-492 - 21-XI-496
48. Feliks III (II), św. 13-III-483 - 1-III-492
47. Symplicjusz, św. 3-III-468 - 10-III-483
46. Hilary, św. 19-XI-461 - 29-II-468
45. Leon I, św. 29-IX-440 - 10-XI-461
44. Sykstus III, św. 31-VII-432 - 19-VIII-440
43. Celestyn I, św. 10-IX-422 - 27-VII-432
42. Bonifacy I, św. 28 lub 29-XII-418 - 4-IX-422
41. Zosymus (Zozym), św. 18-III-417 - 26-XII-418
40. Innocenty I, św. 22-XII-401 - 12-III-417
39. Anastazy I, św. 27-XI-399 - 19-XII-403
38. Syrycjusz, św. XII-384 - 26-XI-399
37. Damazy I, św. 1-X-366 - 11-XII-384
36. Liberiusz 17-V-352 - 24-IX-366
35. Juliusz I, św. 6-II-337 - 12-IV-352
34. Marek, św. 18-I-336 - 7-X-336
33. Sylwester I, św. 31-I-314 - 31-XII-335
32. Milcjades, św. 2-VII-311 - 11-I-314
31. Euzebiusz, św. 18-IV-309 - 17-VIII-309
30. Marceli I, św. 27-V-308 - 16-I-309
29. Marcelin, św. 30-VI-296 - 25-X-304
28. Kajus (Gajus), św. 17-XII-283 - 22-IV-296
27. Eutychian, św. 4-I-275 - 7-XII-283
26. Feliks I, św. 5-I-269 - 30-XII-274
25. Dionizy, św. 22-VII-260 - 26-XII-268
24. Sykstus II, św. 30-VIII-257 - 6-VIII-258
23. Stefan I, św. 12-V-254 - 2-VIII-257
22. Lucjusz I, św. 25-VI-253 - 5-III-254
21. Korneliusz, św. III-251 - VI-253
20. Fabian, św. 10-I-236 - 20-I-250
19. Anterus, św. 21-XI-235 - 3-I-236
18. Poncjan, św. 21-VII-230 - 28-IX-235
17. Urban I, św. 222 - 230
16. Kalikst I, św. 217 - 222
15. Zefiryn, św. 199 - 217
14. Wiktor I, św. 189 - 199
13. Eleuter (Eleuteriusz), św. ok. 175 - 189
12. Soter, św. ok. 166 - ok. 175
11. Anicet, św. ok. 155 - ok. 166
10. Pius I, św. ok. 140 - ok. 155
9. Hyginius, św. ok. 136 - ok. 140
8. Telesfor, św. ok. 125 - ok. 136
7. Sykstus I, św. ok. 115 - ok. 125
6. Aleksander I, św. ok. 105 - ok. 115
5. Ewaryst, św. ok. 97 - ok. 105
4. Klemens, św. ok. 88 - ok. 97
3. Anaklet I, św. ok. 76 - ok. 88
2. Linus, św. ok. 67 - ok. 76
1. Piotr, św. ok. 32 - ok. 67

A skąd ty to możesz wiedzieć :) , opierasz się o upadłych ludzi i nie masz prawdy, tkwisz w kłamstwie swojej organizacji religijnej, nie masz żadnego autorytetu.


Stąd że powołuje się na to każdy heretyk od I wieku? A tylko KK - no i może prawosławni - powołują się na ustanowienie przez Boga? Ja nie mam autorytetu, ma go za to mój Kościół

Ojcem twojej nauki jest szatan, bo to twoja organizacja jest sprawcą schizm i herezji.


Przyznaję się, nudziło nam się i dla żartu uczyliśmy Marcjona i Lutra herezji.

Twoja organizacja religijna szczyci się herezją - ludzkimi wymysłami, otwarcie mówi ze to wasza tradycja ma moc Słowa Bożego, to jawne bluźnierstwo.


Albo nawiązanie do słów św. Pawła, no ale może niedługo to usuniecie.

To czemu tu na forum piszesz banialuki? Kto cię słucha? Jesteś jakimś religijnym samozwańcem? Żadnego umocowania w jakimś autorytecie.

Widzisz? To jest nasza różnica, nie głoszę swojej nauki, ale naukę Boga, która jest rozumiana dobrze tylko przez Jego Kościół
Twoja organizacja religijna to nie Kościół, nawet nie rozumiesz czym jest Kościół. Biblia uczy, że Kościół to społeczność ludzi zbawionych,


Czyli wierzących Katolików - nie mylić z członkami Kościoła Katolickiego - ewentualne inny zbawionych nadzwyczajnych przypadkach o których pisał św. Paweł w liście do Rzymian

Piszesz przeciwko sobie, bo organizacja religijna o którą się opierasz nie jest Kościołem, podczas gdy ja jestem zbawiony z łaski przez wiarę co automatycznie ustawia cię jako walczącego z Kościołem, wiarą, prawdą; robisz szatańską robotę i jesteś heretykiem.


Więc o to chodzi, chcesz być pewny zbawienia, jak Luter co zabił swojego przyjaciela. Wolał stworzyć własną teologię niż odpokutować. Zbawienie dostępujesz z Łaski, ona daje ci wszystko, ale ty Jej nie masz, nie masz dostępu do chleba zbawienia, to Eucharystii. Dopóki nie zrozumiesz tego, twoja zbawienie jest pod znakiem zapytania.

Kościół Pana Jezusa, to społeczność wszystkich zbawionych z wiary i ja jako członek Kościoła mam obowiązek i przywilej czytania i ogłaszania Słowa Bożego.


Czytaj ,,Mogę interpretować Pismo jak mi się podoba"

Natomiast ty jak piszesz nie masz prawa tego robić, bo nie znasz prawdy i tłumaczysz Pismo na swoja zgubę, to lepiej żebyś się tego nie dotykał.


Czytaj: Moja prawda jest mojsza niż twojsza -cytując z dnia świra

Mój Kościół zaś został założony przez Boga i ma łączność ze świętym Piotrem

Jak nie odkryły to co za duch był w tych twoich tęgich teologach? Duch Święty poucza o prawdzie, skoro tamtych nie pouczył to nie był to Duch Święty tylko ten drugi nieświęty duch.


A gdzie był Duch przy soborze w Jerozolimie? Sprawy doktrynalne rozwiązuje się na Soborach. Czyli na czymś, czego nie jesteście wstanie zwołać
ten spis ma przydać ci jakiegoś autorytetu? Śmiech na sali keresie :D , postaraj się bardziej.


Daje dowód że jesteśmy od św. Piotra, a co ty masz? Własną interpretacje. Wykaż że jesteś od apostołów.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: KAAN » 18 cze 2017, 14:17

keres1372 pisze:
Więc nie wiesz, tylko wybierasz to co ci pasuje, robisz to samo co z Biblią.
Cytowałem go...
I co z tego, starożytni ludzie nie mają autorytetu wobec Słowa Bożego. Każdy ma tyle autorytetu na ile opiera się na Bogu, jego Słowie.
zaś jeśli chodzi o naukę Bożą to słucham Kościoła
Nie słuchasz Kościoła, tylko organizacji religijnej z siedzibą w Rzymie.
i nie tłumaczę Pisma na własną zgubę. Rzym przemówił sprawa zakończona
Tłumaczysz na własną zgubę, Bóg rzekł i stało się.
Napisał że nie ma mowy o tradycji, zero wyjaśnienia.
Jest wyjaśnienie poszukaj wcześniej.
Za to inny protestanci Pastor Scott Hahn jednoznacznie stwierdził że mowa jest w tym wersecie o tradycji w rozumieniu KK. Dlatego wiele lat później się nawrócił.
On nigdy się nie nawrócił i nie miał wiary, szkoda chłopa.
Właśnie tłumaczysz fałszywie na twoją własną zgubę, dobrze że znasz ten werset, nie masz już wymówki że nie wiedziałeś.
Jest w tobie dużo pychy..
Jak będziesz przyklejam mi epitety to zapunktujesz, zachowuj się moralnie w rozmowie.
Fakt że jesteś katolikiem to 100% dowód na to że się mylisz i sam jesteś heretykiem, czyli człowiekiem, który odstąpił od nauki Słowa Bożego.
Co poradzisz? Jezus miał taki pomysł by założyć Kościół który odstąpił od Słowa Bożego...
Słowo Boze mówi inaczej:

List do Efezjan 5:24 Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim.
25 Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie,
26 Aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo,
27 Aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany.

Pan Jezus nie założył odstępczej organizacji, ale czystą społeczność opartą o jego zbawienną krew.

Wystarczy żeby Onezyfor przebywał w innym miejscu niż w swoim domu i już twoja teoria się wali.
Zauważ że św. Paweł mówi o użyczeniu miłosierdzia domowi Onezyfora, a nie Onezyforowi i jego domowi. Dodaje tylko potem, aby znalazł miłosierdzie u Pana przy sądzie.
Nie szkodzi, podziękował i pozdrowił Onezyforowi kiedy ten go widział i pomagał Pawłowi. A nawet wtedy gdyby Onezyfor nie żyło nic ten fragment nie zawiera co popierałoby twoje ideologie.
Łączysz dwa wersety z różnych kontekstów, robisz sieczkę z Biblii i potem mozaikę nieprzystających fragmentów.
Ja właśnie traktuje Biblię jako całość,
Wymieszana mikserem, bez ładu i składu.
Do dziś nie potraficie połączyć ze sobą faktów w przypadku malowania obrazów:
Wj 20, 4-6 => Pwt 4,15 => J 14,7-11
Potrafimy, dlatego wytykamy ci twoje bałwochwalstwo.
Tak.
Jak że smutna jest nadzieje heretyka
Jakże smutna jest beznadzieja katolika.
Z papieżem to tak, znajdziecie sie tam gdzie pierwsi papieże z V w, ale z Piotrem to nie macie nic wspólnego, my mamy łączność z naszym Zbawicielem Panem Jezusem.
A nie, jednak mamy też I-V XD
Nie macie nic przed Vw bo katolicyzm powstał dopiero w okolicach V w. A w VIw zaczęto rzeczywiście używać tytułu papieża.
A skąd ty to możesz wiedzieć :) , opierasz się o upadłych ludzi i nie masz prawdy, tkwisz w kłamstwie swojej organizacji religijnej, nie masz żadnego autorytetu.
Ja nie mam autorytetu, ma go za to mój Kościół
Ty nie jesteś w Kościele ale w organizacji religijnej z siedzibą w Rzymie :)
Ojcem twojej nauki jest szatan, bo to twoja organizacja jest sprawcą schizm i herezji.
Przyznaję się, nudziło nam się i dla żartu uczyliśmy Marcjona i Lutra herezji.
Luter to ksiądz katolicki, miej pretensje do katolickiej hierarchii że nie wychowali swojego księdza :D , a poza tym tak wam się nudziło że wymyśliliście mnóstwo dogmatów nieobecnych w Biblii, przerobiliście wiarę chrześcijańską w starozakonny bełkot.
Twoja organizacja religijna szczyci się herezją - ludzkimi wymysłami, otwarcie mówi ze to wasza tradycja ma moc Słowa Bożego, to jawne bluźnierstwo.
Albo nawiązanie do słów św. Pawła, no ale może niedługo to usuniecie.
Paweł nie zajmował się herezją, ale rozgłaszaniem prawdy Słowa Bożego.
To czemu tu na forum piszesz banialuki? Kto cię słucha? Jesteś jakimś religijnym samozwańcem? Żadnego umocowania w jakimś autorytecie.
Widzisz? To jest nasza różnica, nie głoszę swojej nauki, ale naukę Boga, która jest rozumiana dobrze tylko przez Jego Kościół
Nie glosisz żadnej nauki Boga tylko wymysły organizacji religijnej z siedzibą w Rzymie, której prezesem jest papież.
Twoja organizacja religijna to nie Kościół, nawet nie rozumiesz czym jest Kościół. Biblia uczy, że Kościół to społeczność ludzi zbawionych,
Czyli wierzących Katolików...
Wierzący katolik to oksymoron, jak sucha woda :) , prawdziwa wiara jest niedostępna w katolicyzmie, jest zawsze poza nim i każdy kto uwierzy prędzej czy później wychodzi z tego bagna.
Piszesz przeciwko sobie, bo organizacja religijna o którą się opierasz nie jest Kościołem, podczas gdy ja jestem zbawiony z łaski przez wiarę co automatycznie ustawia cię jako walczącego z Kościołem, wiarą, prawdą; robisz szatańską robotę i jesteś heretykiem.
Więc o to chodzi, chcesz być pewny zbawienia,
Nie chcę ale mam pewność zbawienia, bo tak obiecał Pan Jezus.
Zbawienie dostępujesz z Łaski, ona daje ci wszystko
Tak, na podstawie wiary:

List do Efezjan 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;

Kościół Pana Jezusa, to społeczność wszystkich zbawionych z wiary i ja jako członek Kościoła mam obowiązek i przywilej czytania i ogłaszania Słowa Bożego.
Czytaj ,,Mogę interpretować Pismo jak mi się podoba"
Źle czytasz, musisz się nauczyć czytania ze zrozumieniem.
Natomiast ty jak piszesz nie masz prawa tego robić, bo nie znasz prawdy i tłumaczysz Pismo na swoja zgubę, to lepiej żebyś się tego nie dotykał.
Czytaj: Moja prawda jest mojsza niż twojsza -cytując z dnia świra
Czytaj tak jak piszę, nawróć się i wołaj do Zbawiciela o przebaczenie, bo zginiesz w piekle.
Mój Kościół zaś został założony przez Boga i ma łączność ze świętym Piotrem
Eeee tam, ta mantra nie działa, organizacja do której należysz jest jawna, nie da się zakryć twojej historii.
Jak nie odkryły to co za duch był w tych twoich tęgich teologach? Duch Święty poucza o prawdzie, skoro tamtych nie pouczył to nie był to Duch Święty tylko ten drugi nieświęty duch.
A gdzie był Duch przy soborze w Jerozolimie?
Gdzie napisano ze tam był jakiś sobór?
Sprawy doktrynalne rozwiązuje się na Soborach. Czyli na czymś, czego nie jesteście wstanie zwołać
Nie jesteśmy w stanie zbierać się w odstępczych gremiach paktujących z diabłem, nie mamy takiej zdolności.
ten spis ma przydać ci jakiegoś autorytetu? Śmiech na sali keresie :D , postaraj się bardziej.

Daje dowód że jesteśmy od św. Piotra, a co ty masz? Własną interpretacje. Wykaż że jesteś od apostołów.
Eeee tam, nic nie daje, dowodzi tylko zdolności twojej organizacji do kłamstwa, manipulacji, fałszowania historii, nic więcej.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2015, 01:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: keres1372 » 18 cze 2017, 23:16

I co z tego, starożytni ludzie nie mają autorytetu wobec Słowa Bożego. Każdy ma tyle autorytetu na ile opiera się na Bogu, jego Słowie.

Może fakt że przez 500 lat wasze nauki się zmieniały, to może sygnał że to wy nie opieracie się na Boga? Ci Starożytni zaś byli członkami Kościoła

Nie słuchasz Kościoła, tylko organizacji religijnej z siedzibą w Rzymie.


Co poradzę? Św. Piotr uznał że umrze w Rzymie, więc już tak zostało :-(

Tłumaczysz na własną zgubę, Bóg rzekł i stało się.


Bóg rzekł aby pamiętać że żadne proroctwo nie jest do prywatnego wyjaśnienia. Tak więc ja nie tłumaczę prywatnie jak ty.

On nigdy się nie nawrócił i nie miał wiary, szkoda chłopa.


Był bardziej radykalny od ciebie :roll: Ale on przeczytał Biblię tak aby zrozumieć, nie tak aby była przeciw KK

Jak będziesz przyklejam mi epitety to zapunktujesz, zachowuj się moralnie w rozmowie.


Chodziło mi po prostu o to że masz podobne cechy jak Luter, uznajesz że odkryłeś coś co było ukryte. A nie jest.
Słowo Boze mówi inaczej:

List do Efezjan 5:24 Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim.
25 Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie,
26 Aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo,
27 Aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany.

Pan Jezus nie założył odstępczej organizacji, ale czystą społeczność opartą o jego zbawienną krew.


Nie za bardzo rozumiem? Przecież Jezus założył Kościół na wierze św. Piotra. Jezus jest głową Kościoła Który chroni Go, aby siły piekielne Go nie przemogły. Papieże zaś mają Jego klucze. My katolicy jesteśmy społecznością, ale z głową, następcą Piotra i z biskupami, oraz prezbiterami

Nie szkodzi, podziękował i pozdrowił Onezyforowi kiedy ten go widział i pomagał Pawłowi. A nawet wtedy gdyby Onezyfor nie żyło nic ten fragment nie zawiera co popierałoby twoje ideologie.

No właśnie nie pozdrowił, nawet nie podziękował mu. Napisał tylko modlitwę za niego. Prosi Boga by użyczył mu miłosierdzia... Kiedy Onezyfor nie żyje.Nie nic o czyśćcu.

Wymieszana mikserem, bez ładu i składu.


Nie wątpię że protestanci mogą nie zrozumieć. W tym przypadku wypadałoby aby kościół nie dzielił się kilka razy w roku.
Potrafimy, dlatego wytykamy ci twoje bałwochwalstwo.


Wątpię :roll: Nie mówiąc że cała niechęć do obrazów bierze się od islamu, gdy ci zachęcili do ikonoklazmu. Polecam poczytać dzieła Jana z Damaszku

Jakże smutna jest beznadzieja katolika.


My chociaż wiemy że możemy uczyć nauce Kościoła Boga, a nie jak protestanci zmieniają ją co miesiąc, lub przy większych kłótniach.

Nie macie nic przed Vw bo katolicyzm powstał dopiero w okolicach V w. A w VIw zaczęto rzeczywiście używać tytułu papieża.


Katolikami nazywano się już w I-II wieku, co więcej choć nazwę papież nie znano, to jednak używano nazwy ,,Biskup Rzymu". Już Klemens pisał że ma większą władzę niż inne Kościoły

Ty nie jesteś w Kościele ale w organizacji religijnej z siedzibą w Rzymie :)


Co poradzę? Jezus założył na Piotrze, a Piotr umarł w Rzymie

Luter to ksiądz katolicki, miej pretensje do katolickiej hierarchii że nie wychowali swojego księdza :D


Luter poszedł na zakonnika, poza tym jego bunt był smutny, wyrzuty sumienia sprawiły, że wymyślił ,,Tylko Wiara"

Paweł nie zajmował się herezją, ale rozgłaszaniem prawdy Słowa Bożego.


No i coś pisał o Tradycji :roll:

glosisz żadnej nauki Boga tylko wymysły organizacji religijnej z siedzibą w Rzymie, której prezesem jest papież.


Organizacji założonej przez Boga, z siedzibą założoną przez I papieża, sw. Piotra

Wierzący katolik to oksymoron, jak sucha woda :) , prawdziwa wiara jest niedostępna w katolicyzmie, jest zawsze poza nim i każdy kto uwierzy prędzej czy później wychodzi z tego bagna.


Oczywiście, prawdziwa wiara to dzielenie się na setki odłamów, olewanie tego co mówił mistrz i mówienie tego co sam myślisz na temat tego fragmentu. Raz mówić że anty-koncepcja jest zła, potem że dobra. Raz że chleb to symbol, potem że faktycznie to ciało Jezusa, ale na chwilę itp. itd. Jakże sprzeczna jest prawdziwa wiara :roll:

Nie chcę ale mam pewność zbawienia, bo tak obiecał Pan Jezus.


Czytaj; Mam pewność zbawienia bo sobie tak zinterpretowałem, a jak myslisz inaczej to źle zinterpretowałeś.

Tak, na podstawie wiary:

List do Efezjan 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;


11 Wierzymy przecież, że będziemy zbawieni przez łaskę Pana Jezusa tak samo jak oni". [Dz 15,11]

24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary [Jk 2,24]

Łaska daje wiarę i uczynki

47 Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto wierzy, ma życie wieczne. [J 6,47]

Czytaj tak jak piszę, nawróć się i wołaj do Zbawiciela o przebaczenie, bo zginiesz w piekle.


Wybacz mi Boże nie postanowiłem trafić na 1 z tysięcy protestanckich kościołów który może ma rację. Albo gorzej, ten kościół jeszcze nie przyszedł

Eeee tam, ta mantra nie działa, organizacja do której należysz jest jawna, nie da się zakryć twojej historii.


Jednak próbujecie i mówicie że powstaliśmy w V wieku. Tertulian i inny ludzie przed V wiekiem po prostu mieli wizję i używali tej nazwy

Gdzie napisano ze tam był jakiś sobór?


Dzieje Apostolskie 15

Nie jesteśmy w stanie zbierać się w odstępczych gremiach paktujących z diabłem, nie mamy takiej zdolności.


A Apostołom się udało

Eeee tam, nic nie daje,


Bo nie możesz XD


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 18 cze 2017, 23:57

@ keres1372...caly twoj powyzszy post to smieci.

Zajmij sie wiec moze lepiej "grzebaniem umarlych", jak przystalo na "umarlego"...


Biblia Tysiąclecia: " Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Lecz Jezus mu odpowiedział: Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!"

Ewangelia Mateusza 8.21-22


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: Gingers » 19 cze 2017, 06:57

@kontousuniete No właściwie obiektywnie rzecz biorąc to protestanci grzebią umarłych. Katolicy wierzą, że ci co odeszli nadal żyją...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 19 cze 2017, 07:35

Gingers pisze:@kontousuniete No właściwie obiektywnie rzecz biorąc to protestanci grzebią umarłych. Katolicy wierzą, że ci co odeszli nadal żyją...


I wlasnie ta wiara dyskwalifikuje katolikow w biegu do zbawienia , bo wynika ona z przebieglej sugestii waszego ojca, diabla. Ja wierze Bogu, ktory powiedzial, ze wszyscy musimy umrzec.


STARY TESTAMENT
Księga Rodzaju


Upadek pierwszych ludzi

3
1 A wąż1 był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».




Ale ty raczej dobrze wiesz, co mowi Pismo... a jednak przychodzisz nawet na to forum, aby zaprzeczyc Slowu Bozemu.


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 19 cze 2017, 07:53

Gingers pisze:@kontousuniete No właściwie obiektywnie rzecz biorąc to protestanci grzebią umarłych. Katolicy wierzą, że ci co odeszli nadal żyją...



Twoj komentarz swiadczy o duchowej slepocie.

Moze jednak zastanowisz sie chociaz przez chwile, o co chodzi z tym grzebaniem umarlych przez innych umarlych...i kim sa umarli i grzebiacy...

Pomysl tez, komu sa oni przeciwstawieni w wypowiedzi Jezusa...

Najlepiej przeczytaj z modlitwa caly ten fragment Pisma...Zycze ci, abys go zrozumiala z pomoca Ducha Sw., ktory dziala w chrzescijanskich zborach i prowadzi do Prawdy.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: Gingers » 19 cze 2017, 09:09

Motyl pisze:1 A wąż1 był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».
[/i]



Ale ty raczej dobrze wiesz, co mowi Pismo... a jednak przychodzisz nawet na to forum, aby zaprzeczyc Slowu Bozemu.

Typowe wyrywanie zdania z kontekstu. Choć podałeś całośc, to wysiliłeś się tylko na wyróżnienie tylko tego co pasuje do twoich przekonań, co oczywiście zmienia zupełnie postrzeganie. Głupiec na to sie nabierze.
Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli».4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie!5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło».

Bóg powiedział też poprzez świętego Pawła, że żadne pismo nie jest do prywatnego wyjaśniania. A protestanci zrywają ten owoc, wcinają ze smakiem i twierdza, że nie pomrą. Jesteście jednak na manowcach. Myślicie, że jedząc ten owoc jesteście tak mądrzy jak sam Stwórca. O słodka naiwności! Jakąż uciechę sprawiacie Złu.

I a propos szatana, to choc jest ojcem kłamstwa to jednak nie kazde jego słowo jest kłamstwem - potrafi on bowiem fantastycznie cytować Pismo, a Ono kłamstwem nie jest. Głupota jest twierdzenie, że cokolwiek powie szatan to jest to samo kłamstwo.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 19 cze 2017, 09:45

Gingers, kara za grzech jest smierc...tak mowi Pismo :


Tekst grecki (Textus receptus):
τα γαρ οψωνια της αμαρτιας θανατος το δε χαρισμα του θεου ζωη αιωνιος εν χριστω ιησου τω κυριω ημων
Biblia Warszawska:
Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.
Biblia Tysiąclecia:
Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Biblia Gdańska:
Albowiem zapłata za grzech jest śmierć; ale dar z łaski Bożej jest żywot wieczny, w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.


Rzym. 6, 23



A szatan mowi: " napewno nie umrzecie"...namawiajac Ewe do grzechu...

A ty, Gingers, znowu zaprzeczasz Slowu Bozemu , mowiac, ze szatan nie zawsze jest klamca....

On jest jednak klamca i zawsze tak bylo...i zawsze mial swoich poplecznikow...nawet wsrod aniolow....

Przykro czytac twoje posty, skazone klamstwem i zlem...A kiedy pomysle, ze krk zaszczepia te klamstwa swoim ofiarom od urodzenia, to brak mi slow...

Wierze jednak w moc Ducha Sw., ktory zna nasze serca i na tej podstawie ratuje wielu szczerych katolikow spod szatanskich wplywow...Mam tez iskierke nadziei, ze i twoje serce skloni sie kiedys do Prawdy ...i ze porzucisz klamstwo i nie bedziesz zarazac nim twoich bliznich.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: KAAN » 19 cze 2017, 10:19

keres1372 pisze:
I co z tego, starożytni ludzie nie mają autorytetu wobec Słowa Bożego. Każdy ma tyle autorytetu na ile opiera się na Bogu, jego Słowie.
Może fakt że przez 500 lat wasze nauki się zmieniały, ...
Nasze nauki nigdy się nie zmieniały, bo są one zawarte w Biblii i jak niezmienna jest Biblia tak te nauki sa niezmienne. Natomiast twoje nauki stale się mieniają, co trochę sa nowe nauki, dogmaty encykliki, bulle i nauczanie ex catedra.
Nie słuchasz Kościoła, tylko organizacji religijnej z siedzibą w Rzymie.
Co poradzę? Św. Piotr uznał że umrze w Rzymie, więc już tak zostało :-(
Co ma piernik do wiatraka i Piotr do twojej organizacji. Twoja organizacja powstała pięćset lat po śmierci Piotra apostoła i nie masz z nim nic wspólnego.
Tłumaczysz na własną zgubę, Bóg rzekł i stało się.
Bóg rzekł aby pamiętać że żadne proroctwo nie jest do prywatnego wyjaśnienia. Tak więc ja nie tłumaczę prywatnie jak ty.
Ty wgóle nie tłumaczysz tylko słuchasz odstępców z tzw urzędu nauczycielskiego twojej organizacji, słuchasz urzędników a nie ludzi wiary, tym bardziej nie słuchasz Boga.
On nigdy się nie nawrócił i nie miał wiary, szkoda chłopa.
Był bardziej radykalny od ciebie ...
Może sobie był radykalny, ja tam wysadzać się pod kurią nie zamierzam.
Jak będziesz przyklejam mi epitety to zapunktujesz, zachowuj się moralnie w rozmowie.
Chodziło mi po prostu o to że masz podobne cechy jak Luter, uznajesz że odkryłeś coś co było ukryte. A nie jest.
Nie wiesz jakie mam cechy, nie znasz mnie i na dodatek twoje kwalifikacje duchowe nie pozwalają na ocenę ludzi wierzacych, skup się na Słowie Bożym i nauce apostolskiej, musisz znaleźć drogę wyjścia ze swojej matni duchowej.
Słowo Boze mówi inaczej:

List do Efezjan 5:24 Ale jak Kościół podlega Chrystusowi, tak i żony mężom swoim we wszystkim.
25 Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie,
26 Aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo,
27 Aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany.

Pan Jezus nie założył odstępczej organizacji, ale czystą społeczność opartą o jego zbawienną krew.
Nie za bardzo rozumiem?
Po prostu każdy zbawiony człowiek jest uczyniony czystym, bez skazy i zmazy, świętym i niepokalanym. Z takich kamieni zbudowana jest budowla Boża, ciało Chrystusowe - Kościół, którego Pan Jezus jest głową. Czystość i doskonałośc nie zależy od starń ludzkich, ale od zbawienia wykonanego przez Pana Jezusa i zrealizowanego w człowieku przez Ducha Świętego.
Przecież Jezus założył Kościół na wierze św. Piotra.
Nie na wierze apostoła Piotra tylko na tym na czym opierała się wiara Piotra, czyli na skale tej wiary, a skałą jest Chrystus. Piotr wierzył w Pana Jezusa i na skale tej wiary Pan Jezus buduje Kościół, tą skałą jest On sam.
Jezus jest głową Kościoła Który chroni Go, aby siły piekielne Go nie przemogły.
Amen!
Papieże zaś mają Jego klucze.
Gdzie je chowają? :D , nie mają tych kluczy, Piotr miał te klucze wypożyczone na czas założenia Kościoła bo dysponentem kluczy jest Pan Jezus i nie ma żadnego świadctwa w Biblii, aby te klucze miały służyć do czegoś innego jak tylko do założenia Kościoła. Twoi papieże nic nie otwierają, ani nie zamykają.
Objawienie św. Jana 3:7 A do anioła zboru w Filadelfii napisz: To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.
To dotyczy Pana Jezusa, to Pan ma klucze a nie człowiek.
My katolicy jesteśmy społecznością, ale z głową, następcą Piotra i z biskupami, oraz prezbiterami
Ludzką głową, my mamy za głowe Pana Jezusa.
Nie szkodzi, podziękował i pozdrowił Onezyforowi kiedy ten go widział i pomagał Pawłowi. A nawet wtedy gdyby Onezyfor nie żyło nic ten fragment nie zawiera co popierałoby twoje ideologie.
No właśnie nie pozdrowił, nawet nie podziękował mu. Napisał tylko modlitwę za niego..[/quote]Nie ma tam modlitwy za niego, co najwyżej błogosławieństwo i świadectwo wyrażone w życzeniu.
Potrafimy, dlatego wytykamy ci twoje bałwochwalstwo.
Wątpię :roll: Nie mówiąc że cała niechęć do obrazów bierze się od islamu, gdy ci zachęcili do ikonoklazmu. Polecam poczytać dzieła Jana z Damaszku
Nie rozumiesz czym jest twoje balwochwalstwo, to nie jest sam fakt wytworzenia obrazu, ale służenie stworzeniu zamiast Stwórcy. My mamy u siebie różne obrazy i nie mamy niechęci do samych obrazów ale mamy wstręt do tego co katolicy z tym wyprawiają.
Jakże smutna jest beznadzieja katolika.
My chociaż wiemy że możemy uczyć nauce Kościoła Boga, a nie jak protestanci zmieniają ją co miesiąc, lub przy większych kłótniach.
Jest dokładnie odwrotnie; nasza nauka jest stała bo jest zawarta w Biblii, to twoja organizacja dodaje coraz to nowe dogmaty i zmienia swoje katechizmy.
Nie macie nic przed Vw bo katolicyzm powstał dopiero w okolicach V w. A w VIw zaczęto rzeczywiście używać tytułu papieża.

Katolikami nazywano się już w I-II wieku, co więcej choć nazwę papież nie znano, to jednak używano nazwy ,,Biskup Rzymu". Już Klemens pisał że ma większą władzę niż inne Kościoły
To są tylko wątpliwej jakości starozytne zapiski w dużej części sfałszowane. Poza tym czyjeś chore dążenie do władzy nie jest normą dla Koscioła. Historia (ta prawdziwa) uczy, że tytuł papa był powszechnie używany nie jako tytuł urzędu, ale zwyczajowe określenia starszego w zborze, dopiero w na przełomie V i VI w zawłaszczono to określenie jako tytuł władcy organizacji kościelnej. Normy dla Kościoła zawarte są w Biblii.
Ty nie jesteś w Kościele ale w organizacji religijnej z siedzibą w Rzymie :)
Co poradzę? Jezus założył na Piotrze, a Piotr umarł w Rzymie
To co piszesz nie ma żadnego wpływu na doktrynę Biblijną i nie usprawiedliwia grzechu jaki popełnił katolicyzm tworząc organizację kościelną. Pan Jezus nie założył Koscioła na Piotrze, sam pisałes wcześniej że na wierze, a właściwie na fundamencie wiary założył Kościół.
Luter to ksiądz katolicki, miej pretensje do katolickiej hierarchii że nie wychowali swojego księdza :D
Luter poszedł na zakonnika, poza tym jego bunt był smutny, wyrzuty sumienia sprawiły, że wymyślił ,,Tylko Wiara"
Luter pomimo tego ze był katolikiem odkrył na nowo w Biblii wiele prawd w tym zbawienie z łaski przez wiarę.
Paweł nie zajmował się herezją, ale rozgłaszaniem prawdy Słowa Bożego.
No i coś pisał o Tradycji :roll:
Nie pisał o katolickiej tradycji, tylko o nauce apostolskiej.
glosisz żadnej nauki Boga tylko wymysły organizacji religijnej z siedzibą w Rzymie, której prezesem jest papież.
Organizacji założonej przez Boga, z siedzibą założoną przez I papieża, sw. Piotra
Nie przez Boga tylko upadłych ludzi.
Wierzący katolik to oksymoron, jak sucha woda :) , prawdziwa wiara jest niedostępna w katolicyzmie, jest zawsze poza nim i każdy kto uwierzy prędzej czy później wychodzi z tego bagna.
Oczywiście, prawdziwa wiara to dzielenie się na setki odłamów, olewanie tego co mówił mistrz i mówienie tego co sam myślisz na temat tego fragmentu. Raz mówić że anty-koncepcja jest zła, potem że dobra. Raz że chleb to symbol, potem że faktycznie to ciało Jezusa, ale na chwilę itp. itd. Jakże sprzeczna jest prawdziwa wiara
Nawymyślałeś różnych bzdur, ale żadnej z nich nie potrafisz mi przypisać, bo głoszę to co w Biblii, fantazjujesz plując g... na lewo i prawo, może coś się przyklei. Może zaczniesz rozmawiać merytorycznie?
Nie chcę ale mam pewność zbawienia, bo tak obiecał Pan Jezus.
Czytaj; Mam pewność zbawienia bo sobie tak zinterpretowałem, a jak myslisz inaczej to źle zinterpretowałeś.
Licho czytasz, musisz się poduczyć. Poczytaj wersety które podałem wcześniej, może coś ci zaświta.
Czytaj tak jak piszę, nawróć się i wołaj do Zbawiciela o przebaczenie, bo zginiesz w piekle.
Wybacz mi Boże nie postanowiłem trafić na 1 z tysięcy protestanckich kościołów który może ma rację. Albo gorzej, ten kościół jeszcze nie przyszedł
Ty nie trafisz do protestanckich kościołów, tylko do piekła jak się nie nawrócisz, postanowić to sobie można ze się rzuci palenie, ale nawrócenie do Pana Jezusa to zawierzenie Zbawicielowi i tylko jemu, złożenie swojego życia w jego ręce, prośba o łaskę, wiarę i zbawienie.
Eeee tam, ta mantra nie działa, organizacja do której należysz jest jawna, nie da się zakryć twojej historii.
Jednak próbujecie i mówicie że powstaliśmy w V wieku. Tertulian i inny ludzie przed V wiekiem po prostu mieli wizję i używali tej nazwy
Katolicy stworzyli dla siebie własną historię i myślą ze kłamstwa umocują ich władzę i autorytet. Kłamstwo zawsze będzie obnażone i osądzone, szatan jest ojcem kłamstwa i on też zostanie zniszczony wkrótce.
Gdzie napisano ze tam był jakiś sobór?
Dzieje Apostolskie 15
Nie jest napisane że to był jakiś sobór, był problem i apostolowie ustalili spsób postępowania wobec Żydów, nic więcej. nie było w czasie dyskusji apostołów stworzenia żadnej doktryny.
Nie jesteśmy w stanie zbierać się w odstępczych gremiach paktujących z diabłem, nie mamy takiej zdolności.
A Apostołom się udało
Apostołowie nie paktowali z diabłem, twoi mentorzy tak.

Dyskusja jak widzę wyczerpała się, nie masz rozsądnych argumentów, więc EOT.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 19 cze 2017, 11:08

Gingers pisze: Myślicie, że jedząc ten owoc jesteście tak mądrzy jak sam Stwórca.



Gingers, " jesc ten owoc" znaczy lamac prawo Boze ...a lamac to prawo znaczy grzeszyc.

Protestanci sa protestantami, bo nie chca lamac praw nadanych przez Boga...np. nie chca klamac, zabijac...nie chca byc balwochwalcami ani skladac Jezusa w niekonczacych sie ofiarach...bo to jest sprzeczne ze Slowem Boga zapisanym w Biblii.

I nie mow nam tutaj, ze takie rozumienie Pisma wynika z niedouczenia, o ktorym pisal Pawel... Niedouczeni sa wlasnie czlonkowie organizacji religijnej, zwanej krk, bo wasi przywodcy zadbali o to, zebyscie sie nie douczyli...bo dobrze wiedza, ze "douczeni" uciekna z tej organizacjii...bo, jak mowi Jezus , prawda ma moc wyzwalajaca...

Krk to efekt dzialania odstepcow, ktorzy nie wytrwali w Prawdzie, objawionej przez naszego Pana i uwiklali sie w rzymska polityke, mordujac tych, ktorzy w Prawdzie wytrwali.

To, ze dzis rozmawiamy tutaj otwarcie o nauce Boga jest rezultatem dzialania Ducha Sw., ktory w dzisiejszych czasach "zrywa pieczecie" z "ksiegi" i sprawia, ze wzrasta poznanie.

A wiec, Gingers, rozwaz w swoim sercu z modlitwa, o czym rozmawiali szatan z Ewa i nie powtarzaj programowych klamstw organizacji religijnej, ktora tu reprezentujesz...nazywajac ja na dotatek bluznierczo Kosciolem.


I a propos szatana, to choc jest ojcem kłamstwa to jednak nie kazde jego słowo jest kłamstwem


Zapewniam cie, ze kazde.


- potrafi on bowiem fantastycznie cytować Pismo, a Ono kłamstwem nie jest.


Wlasnie, Gingers...dlatego trzeba znac jak najlepiej Slowo Boze, aby moc obronic sie przed "zakusami zlego", tak, jak to zrobil Jezus, nasz Mistrz, ktorego staramy sie nasladowac.

Bez znajomosci Slowa, zapisanego w Biblii, jestesmy bezbronni...A wiec w naszym interesie jest, aby Je poznac.

Pismo Sw. przez Pawla nakazuje wrecz przywdziac zbroje duchowa, ktorej najwazniejsza czescia jest "miecz Slowa Bozego"

„Nałóżcie całą zbroję od Boga, żebyście mogli stać niewzruszenie wobec machinacji Diabła” (EFEZJAN 6:11).

Jak sie to ma do tego , co piszesz o niedouczeniu...?

Obowiazkiem i przywilejem biskupow ustanowionych w zborach chrzescijanskich jest wlasnie douczyc.

Czy wasi biskupi to robia...?...Czy robili to kiedykolwiek...?

To wlasnie oni, tak jak szatan, cytuja tylko Slowo Boze i tak jak szatan Ewie zadaja sugestywne pytania.

Oni nie zyja Prawda...oni tylko ja cytuja abyscie wy, niedouczeni ,mysleli, ze nalezycie do Kosciola Chrystusa.

Ty, Gingers, rowniez to robisz...nie bedac nawet swiadoma, ze jestes narzedziem w reku diabla. To jest wlasnie efekt dzialania ojca klamstwa w krk.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości