Koryntian 3;15

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 19 cze 2017, 11:37

@ KAAN

Bardzo dziekuje za twoje budujace posty, KAANIE. Nie masz pojecia jak ja bardzo tego potrzebuje. Czytam je i nie mam cienia watpliwosci, ze nalezysz do Kosciola Chrystusa. Twoja znajomosc Prawdy objawionej przez Boga w Chrystusie jest blogoslawienstwem dla tego forum. Tak bardzo sie ciesze, ze moge tu byc i budowac sie duchowo. :->


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: Gingers » 19 cze 2017, 11:53

Motyl pisze:A ty, Gingers, znowu zaprzeczasz Slowu Bozemu , mowiac, ze szatan nie zawsze jest klamca....

szatan zawsze jest kłamcą i nie przekręcaj tego co napisałam, bo jesteś w tym zwyczajnie nieuczciwy.
Ale jest różnica między byciem kłamcą a mówieniem zawsze wyłącznie kłamstw. Nie rozumiesz pewnych subtelności i dlatego jesteś protestantem. Po prostu łatwiej innym manipulować tobą i twoimi przekonaniami. To wszystko. I tak potem ślepy ślepego prowadzi...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunięte1 » 19 cze 2017, 12:16

Przecież napisałaś dokładnie tak, jak zinterpretował Motyl.
Tylko pluć potrafisz.


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: Gingers » 19 cze 2017, 12:49

Gingers pisze:I a propos szatana, to choc jest ojcem kłamstwa to jednak nie kazde jego słowo jest kłamstwem - potrafi on bowiem fantastycznie cytować Pismo, a Ono kłamstwem nie jest. Głupota jest twierdzenie, że cokolwiek powie szatan to jest to samo kłamstwo.


Motyl pisze:A ty, Gingers, znowu zaprzeczasz Slowu Bozemu , mowiac, ze szatan nie zawsze jest klamca....

On jest jednak klamca i zawsze tak bylo...i zawsze mial swoich poplecznikow...nawet wsrod aniolow....



Gingers pisze:
Motyl pisze:A ty, Gingers, znowu zaprzeczasz Slowu Bozemu , mowiac, ze szatan nie zawsze jest klamca....

szatan zawsze jest kłamcą i nie przekręcaj tego co napisałam, bo jesteś w tym zwyczajnie nieuczciwy.
Ale jest różnica między byciem kłamcą a mówieniem zawsze wyłącznie kłamstw.


kontousunięte1 pisze:Przecież napisałaś dokładnie tak, jak zinterpretował Motyl.
Tylko pluć potrafisz.


Nie wiem, czy jesteś tak zaślepiona nienawiścią do mojej osoby czy jest jakis inny powód, ale bzdury waćpani prawisz.
Motyl zarzucił mi zaprzeczanie Słowu Bożemu. I zarzucił mi twierdzenie, że szatan nie zawsze jest kłamcą. Ja tak nie twierdziłam.

To, że szatan jest kłamcą wcale nie znaczy, że każde Jego słowo jest kłamstwem.
Czasami mówi prawdę ba! nawet cytuje Pismo Święte, które przecież nie zawiera kłamstwañ mimo, że wychodzi z ust kłamcy.
Nie wiem, jak można nie rozumieć takiej oczywistości...

Naprawdę coraz bardziej rozumiem dlaczego niektórych tak łatwo skołować na protestantyzm.


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 19 cze 2017, 13:12

Gingers pisze:
kontousunięte1 pisze:Przecież napisałaś dokładnie tak, jak zinterpretował Motyl.
Tylko pluć potrafisz.


Nie wiem, czy jesteś tak zaślepiona nienawiścią do mojej osoby czy jest jakis inny powód, ale bzdury waćpani prawisz.
Motyl zarzucił mi zaprzeczanie Słowu Bożemu. I zarzucił mi twierdzenie, że szatan nie zawsze jest kłamcą. Ja tak nie twierdziłam.


Owszem twierdzilas i nadal twierdzisz. Zamotalas sie tylko w swoich klamstwach.

To, że szatan jest kłamcą wcale nie znaczy, że każde Jego słowo jest kłamstwem.


Kazde jego slowo jest klamstwem, bo jest w sprzecznosci ze Slowem Bozym. Taki jest tez cel wypowiadanych przez niego slow...zaprzeczyc Bogu (PRAWDZIE), robiac przy okazji wrazenie na katolikach :-D


Czasami mówi prawdę


Kiedy szatan mowi prawde ? Podaj choc jeden przyklad z Biblii.


b a! nawet cytuje Pismo Święte, które przecież nie zawiera kłamstwañ mimo, że wychodzi z ust kłamcy.



A to sie zgadza, ze cytuje...podobnie jak krk, ktory mu podlega. Szkoda tylko, ze nawet Slowo samego Boga jest w obu tych przypadkach uzywane w celu zakamuflowania klamstwa ( przybieranie postaci aniola swiatlosci)


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 19 cze 2017, 13:47

Gingers pisze:
Motyl pisze:A ty, Gingers, znowu zaprzeczasz Slowu Bozemu , mowiac, ze szatan nie zawsze jest klamca....

szatan zawsze jest kłamcą i nie przekręcaj tego co napisałam, bo jesteś w tym zwyczajnie nieuczciwy.
Ale jest różnica między byciem kłamcą a mówieniem zawsze wyłącznie kłamstw. Nie rozumiesz pewnych subtelności i dlatego jesteś protestantem. Po prostu łatwiej innym manipulować tobą i twoimi przekonaniami. To wszystko. I tak potem ślepy ślepego prowadzi...


Nikt mna nie manipuluje. Dzialam w pojedynke. Nawet nie wiem gdzie tu jaki zbor chrzescijanski w okolicy... Musze sie rozejrzec, bo brakuje mi towarzystwa prawdziwych chrzescijan. Na razie obracam sie tylko wsrod wirtualnych...Bardzo sobie cenie mozliwosc lacznosci z nimi przez internet. Dostrzegam w tym dzialanie Ducha Sw., ktory towarzyszy dzieciom Bozym wszedzie, gdziekolwiek sie znajduja.

A wiec nie martw sie o mnie, Gingers.
Skoro Duch ZYCIA I WOLNOSCI wyprowadzil mnie z krk, to wierze, ze mnie teraz nie zostawi na pozarcie "ryczacemu lwu"... :->


Dziekuje Bogu, ze oswietlil moja droge w ciemnosciach... :->

Tobie, Gingers, zycze rowniez wiele swiatla na twojej drodze. :->


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: Gingers » 19 cze 2017, 14:07

Motyl pisze:A to sie zgadza, ze cytuje...podobnie jak krk, ktory mu podlega. Szkoda tylko, ze nawet Slowo samego Boga jest w obu tych przypadkach uzywane w celu zakamuflowania klamstwa ( przybieranie postaci aniola swiatlosci)

A do tego rzucasz oszczerstwami, wyssanymi znikąd własnymi (oby!) pomówieniami. Ale fakt, Pismo mówi, że tak właśnie będziemy traktowani. Przyjmuję twoje ataki na Kościół, na chwałę Pana! Jego Słowo sie spełnia!


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 19 cze 2017, 14:16

Gingers pisze:
Motyl pisze:A to sie zgadza, ze cytuje...podobnie jak krk, ktory mu podlega. Szkoda tylko, ze nawet Slowo samego Boga jest w obu tych przypadkach uzywane w celu zakamuflowania klamstwa ( przybieranie postaci aniola swiatlosci)

A do tego rzucasz oszczerstwami, wyssanymi znikąd własnymi (oby!) pomówieniami. Ale fakt, Pismo mówi, że tak właśnie będziemy traktowani. Przyjmuję twoje ataki na Kościół, na chwałę Pana! Jego Słowo sie spełnia!



Pozdrawiam cie , Gingers, w Duchu i w Prawdzie :->


Bez odbioru... :->


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: Gingers » 19 cze 2017, 15:16

Fakt, bez odbioru, bo zaczęłam się poważnie zastanawiać kogo mogą reprezentować osoby, które permanentnie sieją kłamstwo...


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: KAAN » 19 cze 2017, 15:42

Gingers pisze:Fakt, bez odbioru, bo zaczęłam się poważnie zastanawiać kogo mogą reprezentować osoby, które permanentnie sieją kłamstwo...
Za trolowanie otrzymujesz punkt karny, rzucasz bezpodstawne oskarżenia i wywołujesz kłótnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: Norbi » 19 cze 2017, 17:20

Gingers pisze:Fakt, bez odbioru, bo zaczęłam się poważnie zastanawiać kogo mogą reprezentować osoby, które permanentnie sieją kłamstwo...

No to wiadomo,Twój styl ;)
Ciekawi mnie tylko, czy gdybyś nie miała możliwości prowadzenia dyskusji i argumentacji w stylu "foch z przytupem", to czy byś znalazła cokolwiek merytorycznego na obronę swych.... ...(negacji?)?


Awatar użytkownika
Gingers
Posty: 1634
Rejestracja: 01 wrz 2013, 17:55
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: Gingers » 19 cze 2017, 17:26

@Norbi
Merytorycznego? Na pęczki. Ale do tego musielibyście schować swój antykatolicyzm głęboko, bo prez tę "lupę" widzicie wszystko krzywe.

Ostrzeżenie za tak zwany "trolling" jest jak nagroda na tym forum, bo jest za obronę Prawdy i nijak się ma do prawdziwego trollingu. Natomiast pokazuje czego naprawdę boją sie tutaj niektórzy.
Wolę być kojarzona z trollingiem i za niego karana niż z kanizmem. Poczułeś się lepiej Wielki Bracie?


:cleanglasses:
--------
Jaki pan - taki kram, czyli banda kłamliwych uzurpatorów z przerośniętym ego.

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Awatar użytkownika
keres1372
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2015, 01:51
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: keres1372 » 24 cze 2017, 18:41

Nasze nauki nigdy się nie zmieniały, bo są one zawarte w Biblii i jak niezmienna jest Biblia tak te nauki sa niezmienne.


Czyli tylko jeden zbór ma rację, reszta myli się mniej lub bardziej. Trafić w dobry zbór protestanci to jak wygrać w toto lotka 10 razy pod rząd.

Natomiast twoje nauki stale się mieniają, co trochę sa nowe nauki, dogmaty encykliki, bulle i nauczanie ex catedra.


Nie zmieniają się, a powstają dogmaty, czyli potwierdzenie jakiejś nauki, polecam, może wreszcie doszlibyście do porozumienia w czymkolwiek.

Co ma piernik do wiatraka i Piotr do twojej organizacji.


On pierwszy miał klucze, a potem przekazywał i tak do Franciszka

Twoja organizacja powstała pięćset lat po śmierci Piotra apostoła i nie masz z nim nic wspólnego.


A co się stało w V wieku :eek: i jakim cudem Tertulian już w III wieku znał katolicyzm

Gdzie był wtedy Marcjon, pontyjski żeglarz i uczeń stoików? Gdzie platończyk Walentyn? Powszechnie bowiem wiadomo, że wówczas ich jeszcze
nie było; że prawie za panowania Antonina pobierali początkowo naukę wiary katolickiej, przebywali za episkopatu błogosławionego Eleutera (94) w kościele rzymskim i to tak długo, dopóki z powodu ustawicznie niepokojącej dociekliwości, która nawet braciom się nie podobała, nie zostali dwa razy wyrzuceni ze społeczności kościelnej, Marcjon wprawdzie z dwustu sestercjami, które wniósł Kościołowi (95); na koniec zaś zostali skazani na dożywotnie wygnanie, gdzie rozsiewali truciznę swoich nauk. - Preskrypcja przeciw heretykom - 32

I dlaczego uznawał prymat Piotrowy choć jest z V wieku a on żył w III :eek:

Czy nie pouczył o wszystkim Piotra nazwanego opoka planowanego Kościoła, któremu oddal klucze Królestwa Niebieskiego i przekazał władzę rozwiązywania i związywania tak w niebie jak i na ziemi?” - Preskrypcja przeciw heretykom

Bo albo Tertulian przewidywał przyszłość, albo twoja teoria jest błędna

Ty wgóle nie tłumaczysz tylko słuchasz odstępców z tzw urzędu nauczycielskiego twojej organizacji


Co poradzę? Klucze przeszły dalej, pochodzenie apostolskie jest, nie ma się do czego przyczepić

słuchasz urzędników a nie ludzi wiary, tym bardziej nie słuchasz Boga.


Co poradzę że Duch Święty nakazał posłuszeństwo w sprawach wiary? Dlaczego ty jednak uważasz że akurat topie udało się zrozumieć Biblię? Dlaczego nie Luter, Marcjon itp.

Nie wiesz jakie mam cechy, nie znasz mnie i na dodatek twoje kwalifikacje duchowe nie pozwalają na ocenę ludzi wierzacych


Mogę je wydedukować, czym powiem jest myśl że udało mi się zrozumieć Biblię, a pozostałe 99.9% zborów protestanckich się myli? W ogóle jaka to jest myśl że Bogu jest coś takiego miłe?

kup się na Słowie Bożym i nauce apostolskiej, musisz znaleźć drogę wyjścia ze swojej matni duchowej.


Czyli ,,szukaj aż zaczniesz myśleć jak ja, a jak nie zaczniesz to znaczy że się mylisz". To różni KK od ciebie. KK ma legitymizację, mówi ,,Nam Bóg nakazał tłumaczyć wiarę, Rzym przemówił sprawa zakończona", wy zaś protestanci mówicie tylko ,,Tak Biblia mówi" i każdy ogłasza inny dogmat.

Po prostu każdy zbawiony człowiek jest uczyniony czystym, bez skazy i zmazy, świętym i niepokalanym.


No i czasem zdarzy mu się zbudować coś na słabych fundamentach, przez co zostanie pożarte przez ogień, no ale to szczegół

takich kamieni zbudowana jest budowla Boża, ciało Chrystusowe - Kościół, którego Pan Jezus jest głową.


Dlatego ci ,,czystym, bez skazy i zmazy, świętym i niepokalanym" dzielą się na odłamy z zawrotną prędkością?

Czystość i doskonałośc nie zależy od starń ludzkich, ale od zbawienia wykonanego przez Pana Jezusa i zrealizowanego w człowieku przez Ducha Świętego.


Zależy od przyjęcia Łaski.

Nie na wierze apostoła Piotra tylko na tym na czym opierała się wiara Piotra, czyli na skale tej wiary, a skałą jest Chrystus. Piotr wierzył w Pana Jezusa i na skale tej wiary Pan Jezus buduje Kościół, tą skałą jest On sam.


tak, słyszałem o waszej słynnej interpretacji tekstu Mateusza. Ale fakty są faktami, to Piotr jest skałą i na nim jest zbudowany Kościół, na jego wierze w Jezusa. Dlatego ma klucze i są przekazywane. Możecie się bawić w chore interpretacje w które nikt w I-XV wieku nie wierzył, a nawet nie wymyślił, a nawet zróbcie z tej okazji schizmę. Ale fakty są faktami, jak powiedział św. Cyprian

Mówi Pan do Piotra: Ja tobie powiadam, że ty jesteś opoka, a na tej opoce zbuduję Kościół mój (...) Na nim jednym buduje Kościół swój i jemu poleca paść owce swoje - Sw. Cyprian

Gdzie je chowają?


Tam gdzie święty Piotr :roll:

Piotr miał te klucze wypożyczone na czas założenia Kościoła bo dysponentem kluczy jest Pan Jezus i nie ma żadnego świadctwa w Biblii, aby te klucze miały służyć do czegoś innego jak tylko do założenia Kościoła.


Niestety tutaj musimy użyć => czyli niestety padliśmy. Tak czy owak wyjaśnia to Izajasz

19 Gdy strącę cię z twego urzędu
i przepędzę cię z twojej posady,
20 tegoż dnia powołam sługę mego,
Eliakima, syna Chilkiasza.
21 Oblokę go w twoją tunikę,
przepaszę go twoim pasem,
twoją władzę oddam w jego ręce:
on będzie ojcem dla mieszkańców Jeruzalem
oraz dla domu Judy.
22 Położę klucz domu Dawidowego
na jego ramieniu;
gdy on otworzy, nikt nie zamknie,
gdy on zamknie, nikt nie otworzy [Iz 22,19-22]

Klucze to symbol dziedzicznej władzy, którą tylko Bóg może odebrać. Twoja interpretacja to pobożne życzenie które nie mają potwierdzenia w niczym. Zaś gdyby Piotr stracił klucze, to nie istniałby żaden Kościół.

To dotyczy Pana Jezusa, to Pan ma klucze a nie człowiek.


Klucz a klucze :roll: Klucz Dawida a Klucz Św. Piotra :roll:

Ludzką głową, my mamy za głowe Pana Jezusa.


Sadząc po was to motto Jezusa to ,,Wzmacniamy się przez podział" :lmao:

Nie ma tam modlitwy za niego, co najwyżej błogosławieństwo i świadectwo wyrażone w życzeniu.


Niech mu Pan użyczy... - Nawet nie wiem jak z tym dyskutować, co dalej? Będziesz się upierał że ukrzyżowanie to tak naprawdę było ścięcie gilotynom?

Nie rozumiesz czym jest twoje balwochwalstwo, to nie jest sam fakt wytworzenia obrazu, ale służenie stworzeniu zamiast Stwórcy.My mamy u siebie różne obrazy i nie mamy niechęci do samych obrazów ale mamy wstręt do tego co katolicy z tym wyprawiają.


Co XD? Po pierwsze odsyłam do doktryny o wcieleniu, po drugie wyjaśnij o co wam chodzi. Czym różnią się nasze obrazy od waszych?

Jest dokładnie odwrotnie; nasza nauka jest stała bo jest zawarta w Biblii


Czyli dzielicie się tak dla sportu? I interpretujecie ją inaczej tak z zasady?

to twoja organizacja dodaje coraz to nowe dogmaty i zmienia swoje katechizmy.


Bo u nas wygląda to tak

Biblia => Spór o naukę Pisma => Dyskusja teologiczna => Sobór ustala dogmat

U was to tak

Spór o naukę => Schizma

To są tylko wątpliwej jakości starozytne zapiski w dużej części sfałszowane.

Oczywiście, piramidy zaś wybudowali kosmici. Do większości nie ma wątpliwości, co jedynie do kilku listów Klemensa
Poza tym czyjeś chore dążenie do władzy nie jest normą dla Koscioła.


Po prostu zły Klemens w I wieku podporządkował sobie inne Kościoły. Miał chłopak głowę i jeszcze wykorzystał prymat św. Piotra

Historia (ta prawdziwa) uczy, że tytuł papa był powszechnie używany nie jako tytuł urzędu, ale zwyczajowe określenia starszego w zborze, dopiero w na przełomie V i VI w zawłaszczono to określenie jako tytuł władcy organizacji kościelnej.


Nawet jeśli to co to zmienia? Nazywanie kogoś biskupem, zamiast papieżem nie sprawia że urząd jest nie ważny. Tak jak że w którymś momencie zaczęto mówić Trójca Święta

Normy dla Kościoła zawarte są w Biblii.


Szkoda że ich nie rozumiesz, ale taki to urok herezji

To co piszesz nie ma żadnego wpływu na doktrynę Biblijną i nie usprawiedliwia grzechu jaki popełnił katolicyzm tworząc organizację kościelną


No wybacz, Jezus mianował Piotra szefem, potem ustalono biskupów, a Paweł nakazał im posłuszeństwo, tak jakoś wyszło

Pan Jezus nie założył Koscioła na Piotrze, sam pisałes wcześniej że na wierze, a właściwie na fundamencie wiary założył Kościół.


Mówię tylko to, co głosi KK

Poruszeni przez łaskę Ducha Świętego i pociągnięci przez Ojca, wierzymy i wyznajemy o Jezusie: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego” (Mt 16,16). Na skale tej wiary, wyznanej przez św. Piotra, Chrystus założył swój Kościół. Kanon 424

Nie pisał o katolickiej tradycji, tylko o nauce apostolskiej.


Pisał o Tradycji Apostolskiej :eek: Czyli tą którą posiada KK

Nie przez Boga tylko upadłych ludzi.


Skoro masz takie zdanie o Jezusie :roll:

Nawymyślałeś różnych bzdur, ale żadnej z nich nie potrafisz mi przypisać


Raczej opisałem stan protestantyzmu

bo głoszę to co w Biblii, fantazjujesz plując g... na lewo i prawo, może coś się przyklei. Może zaczniesz rozmawiać merytorycznie?


Niestety rozmowa merytoryczna z protestantem jest prawie nie możliwa, gdyż siedzicie w swoim pięknym świecie myśląc ze po 1500-2000 lat wreszcie zrozumieliście Pismo. Podaj mi po prostu swoją legitymizację, na taką na którą nie może powołać się każdy herezjanta od Marcjona do Lutra

Licho czytasz, musisz się poduczyć. Poczytaj wersety które podałem wcześniej, może coś ci zaświta.


Czytaj: Zrozumiesz, jak będziesz rozumiał tak jak ja :roll:

Ty nie trafisz do protestanckich kościołów, tylko do piekła jak się nie nawrócisz


99% protestantów tam trafi bo będzie w złym zborze :lmao:

postanowić to sobie można ze się rzuci palenie, ale nawrócenie do Pana Jezusa to zawierzenie Zbawicielowi i tylko jemu, złożenie swojego życia w jego ręce, prośba o łaskę, wiarę i zbawienie.

Nawrócić się to przyjąć Łaskę i iść z drogą Boga, niestety wy tą drogą nie idziecie, jesteście na drodze schizm.

Katolicy stworzyli dla siebie własną historię i myślą ze kłamstwa umocują ich władzę i autorytet.


Moja wina że katolickie zbóje działały przed powstaniem KK :lmao:

Nie jest napisane że to był jakiś sobór, był problem i apostolowie ustalili spsób postępowania wobec Żydów, nic więcej. nie było w czasie dyskusji apostołów stworzenia żadnej doktryny.


Oczywiście, po prostu wszyscy biskupi i członkowie Kościoła się zebrali, podyskutowali, ustalili zasady co do nawróconych pogan i sobie poszli.

Apostołowie nie paktowali z diabłem, twoi mentorzy tak.


Luter pisał troszkę inaczej :roll: Sam nazwał reformację działaniem diabła

Dyskusja jak widzę wyczerpała się, nie masz rozsądnych argumentów, więc EOT.


Dyskusja się zacznie jak podasz swoją legitymizację na którą nie może się każdy powołać


kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunieteMtl » 24 cze 2017, 19:43

keres1372 pisze:
Dyskusja jak widzę wyczerpała się, nie masz rozsądnych argumentów, więc EOT.


Dyskusja się zacznie jak podasz swoją legitymizację na którą nie może się każdy powołać



To w takim razie czego szukasz na tym forum, skoro dobrze wiesz, ze tylko krk legitymizuje wlasne magisterium "moca i powaga" samozwanczego" ojca sw."...?


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Koryntian 3;15

Postautor: kontousunięte1 » 24 cze 2017, 20:10

klucze, a potem przekazywał i tak do Franciszka


Ślusarze mają u was co robić :rotfl: . Mam nadzieję, że nadążają z robieniem duplikatów, jak trafi się dwóch papów :oops: równocześnie (Benedykt i Franciszek), a w przeszłości papcie i antypapcie, czarni i biali :mrgreen:
Trafić w dobry zbór protestanci to jak wygrać w toto lotka 10 razy pod rząd.
:rotfl: :super: Coś w tym jest, ale....zawsze lepiej trafić do zboru niż do krk. :lol:



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości