Pewność zbawienia - fragment książki

Rozmowa o teologicznych różnicach międzywyznaniowych
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: Zbyszekg4 » 09 cze 2017, 12:41

Jeśli ktoś się chce zapoznać z ok 30-toma stronami nowej książki pt. "PEWNOŚĆ ZBAWIENIA - co jest prawdą, a co fałszem?"
to jest taka opcja: https://pl.scribd.com/document/35015121 ... from_embed

Przeczytałem i zgadzam się z autorem; może bym nawet nabył całą książkę?...
A ktoś się też chce wypowiedzieć (ale po przeczytaniu w/w fragmentu)?
[bez żadnego logowania się można to czytać, choć jest okienko do logowań, ale można skasować]


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: KAAN » 09 cze 2017, 13:07

Ja się nie zgadzam z autorem, on nie rozumie Ewangelii, każdy kto myśli podobnie nie rozumie Ewangelii. Poglądy z tej książki są typowym problemem współczesnego chrzescijaństwa; niezrozumienie nowego narodzenia, nowego stworzenia, relacji zbawionego do Pana Jezusa i Ojca w niebie. To typowe rozważania ludzi szukających w uczynkach sprawiedliwości. Dla niepoznaki nigdy nie napiszą wprost, że ich sprawiedliwość zależy od ich postępowania. Nie wiedzą że postępowanie zależy od sprawiedliwości a nie odwrotnie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: Zbyszekg4 » 09 cze 2017, 16:15

Dzięki Kaanie za głos... Ktoś ma coś do powiedzenia w tym temacie?
Zapraszam :)

Może nadmienię, że z autorem książki w pewnym sensie nie zgadza się też Wydawca, bo gdy Autor pisze (str. 9): "Musimy ponownie rozważyć możliwość utraty zbawienia,tej nagrody, o której utrzymanie trzeba się starać."

to Wydawca podaje w przypisie co następuje:

"Polski wydawca niniejszej książki nie podziela poglądu wyrażanego sformułowaniem, iż można „utracić zbawienie”. Taki pogląd zakłada bowiem, że zbawienie w życiu danego człowieka już dokonało się całkowicie i nie uwzględnia oczywistego faktu, że zbawienie (uwolnienie, ratunek, wyswobodzenie) w życiu człowieka jest procesem. Słowo Boże mówi o tym wyraźnie, używając trzech czasów i wskazując, że zostaliśmy już zbawieni (uwolnieni), że jesteśmy zbawiani (uwalniani), i że zostaniemy zbawieni (uwolnieni).

W ramach procesu zbawiania człowiek poprzez narodzenie z Ducha staje się Bożym dzieckiem (gr. teknon). Wtedy to zostaje uwolniony z więzów grzechu. Jednak jako dziecko musi on wzrastać duchowo, aby jego charakter przemieniał się na obraz charakteru Jezusa. Pismo mówi o tym etapie zbawiania jako o procesie wychowywania (gr. paideia) dla Królestwa i określa go nazwą uświęcania. Ten etap charakteryzuje się uwalnianiem od wpływów grzechu. W tym czasie wierzący ma przestać być już "teknon", a stać się "paidion". Jednak celem tego procesu nie jest pozostawienie go na etapie "paidion", tylko, wzorem Jezusa, doprowadzenie do poziomu "hyios" – dojrzałego, uświęconego dziedzica Bożej łaski.

Na końcu tego procesu, gdy już jako "hyios" stanie on przed Bożym tronem w Niebiosach, dokona się trzeci (finalny) etap zbawienia polegający na uwolnieniu od konsekwencji i obecności grzechu. Ten etap zwany jest również uwielbieniem. A skoro zbawienie jest procesem, a nie miejscówką w jakimś Niebiańskim parku rozrywki (ani biletem wstępu do niego), to nie można w ogóle mówić o możliwości jego utracenia. Czy można bowiem utracić coś, czego jeszcze w pełni się nie ma? Można co najwyżej mówić o wypadnięciu z łaski (Ga 5,4) lub zejściu z drogi zbawienia, ewentualnie o zboczeniu z kursu prowadzącego do Życia.

Odwieczne i nieskończone Życie, które jest rzeczywistością istnienia Boga, jest złożone W CHRYSTUSIE, a On nigdy Życia nie traci. Kto trwa W CHRYSTUSIE, ten jest na właściwej Drodze (J 14,6), bo W CHRYSTUSIE zbawienie jest ABSOLUTNIE PEWNE I NIEUTRACALNE, gdyż jego Przewodnik jest pewny i wiarygodny ponad wszelką wątpliwość. Poza tym to On jest PANEM Życia" – przyp. wydawcy.


Jak to Kaanie widzisz teraz?...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: KAAN » 09 cze 2017, 16:36

Zbyszekg4 pisze:Jak to Kaanie widzisz teraz?...
Widzę tak jak poprzednio i jak zauważyłeś wydawca popiera moje spostrzeżenia. Dlatego nie rekomenduję tej książki wierzącym ludziom, szkoda papieru na takie sprawy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: Zbyszekg4 » 09 cze 2017, 17:47

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:Jak to Kaanie widzisz teraz?...
Widzę tak jak poprzednio i jak zauważyłeś wydawca popiera moje spostrzeżenia. Dlatego nie rekomenduję tej książki wierzącym ludziom, szkoda papieru na takie sprawy.

Jednak wydawca musi zgadzać się z resztą książki, a ma zastrzeżenia tylko do tego zwrotu: "utrata zbawienia", które uznał za niefortunne... (nie wydawał by chyba czegoś, z czym się całkiem nie zgadza, prawda?)

Ale zacytowałem przypis wydawcy by o jego treść się Ciebie zapytać; do mnie ona przemawia w zupełności i tak też widzę zbawienie - jako proces...
(przy czym dam swoją uwagę: jeśli w dowolnym momencie tego procesu nastąpi jego gwałtowne zakończenie - na skutek zgonu - to jestem spokojny o zbawienie takiej osoby, czy samego siebie, z tej racji, że człowiek był w tym procesie, a nie poza nim.
Innymi słowy: trwał W CHRYSTUSIE taki ktoś, a więc ma udział w Jego życiu wiecznym, które nie może być ani utracone, ani odmienione... Jak to Paweł napisze w 1Kor 3: budował na fundamencie, którym jest jedynie Chrystus...).

O zbawieniu jako procesie przekonują mnie te wszystkie zwroty biblijne, gdzie czytamy o zbawieniu w 3 czasach: jako czymś co już (czas przeszły; niemowlę: "teknon")... teraz (czas teraźniejszy; podrostek: "paidion")... i kiedyś (czas przyszły; dojrzały dziedzic: "hyios")... się stanie!
Ponadto ileż to razy czytamy apostolskie wezwania/przykazania mówiące mniej więcej tak: rozwijajcie się... wzrastajcie... dojrzewajcie duchowo - a to niech się przekłada na czyny konkretne; kiedyś byliście tacy i tacy... teraz jesteście już inni... ale to jeszcze nie koniec: czyńcie postępy na drodze upodabniania się do Chrystusa... - to jest UŚWIĘCENIE, proces na całe życie! (i nie dam się przekonać, że chrześcijanin nie ma się uświęcać, bo wtedy trzeba by mnóstwo tekstów wyciąć z Biblii; powodzenia temu, kto chce to robić...).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: KAAN » 09 cze 2017, 19:01

Zbyszekg4 pisze:O zbawieniu jako procesie przekonują mnie te wszystkie zwroty biblijne, gdzie czytamy o zbawieniu w 3 czasach: jako czymś co już (czas przeszły; niemowlę: "teknon")... teraz (czas teraźniejszy; podrostek: "paidion")... i kiedyś (czas przyszły; dojrzały dziedzic: "hyios")... się stanie!
Nie ma tam nic o dochodzeniu do zbawienia. Zbawienie jest aktem jednorazowym inaczej niczym się nie różnisz od katolików i wszystkich którzy zapracowują na zbawienie.

Ponadto ileż to razy czytamy apostolskie wezwania/przykazania mówiące mniej więcej tak: rozwijajcie się... wzrastajcie... dojrzewajcie duchowo - a to niech się przekłada na czyny konkretne;
I o jest wzrost chrześcijański, upodabnianie się do Chrystusa, proces uświęcania się. Nie jest to zbawienie, droga do zbawienia, ale efekt zbawienia.
to jest UŚWIĘCENIE, proces na całe życie!
No wlaśnie, ale to inne uświęcenie, które dokonuje sie w czasie zbawienia.
(i nie dam się przekonać, że chrześcijanin nie ma się uświęcać, bo wtedy trzeba by mnóstwo tekstów wyciąć z Biblii; powodzenia temu, kto chce to robić...).
To dobrze że się nie dasz, bo ma sie uświęcać.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: Zbyszekg4 » 09 cze 2017, 19:14

KAAN, ja widzę, że Biblia mówi o zbawieniu jako czymś:
# przeszłym (usprawiedliwienie: zbawienie od kary za grzech)
# teraźniejszym (uświęcenie: zbawienie od mocy grzechu)
# przyszłym (uwielbienie: zbawienie od obecności grzechu)

Widzisz to w Piśmie czy nie?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: KAAN » 09 cze 2017, 19:22

Zbyszekg4 pisze:KAAN, ale nie zaprzeczysz, że Biblia mówi o zbawieniu jako czymś:
# przeszłym (usprawiedliwienie)
# teraźniejszym (uświęcenie)
# przyszłym (uwielbienie)

Widzisz to w Piśmie czy nie?
Widzę wszystko, tylko pierwsze jest przyczyną tego co później i to pierwsze jest pełne i doskonałe. Zbawienie jest jednorazowe i w określonym punkcie czasu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: Zbyszekg4 » 09 cze 2017, 19:29

KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:KAAN, ale nie zaprzeczysz, że Biblia mówi o zbawieniu jako czymś:
# przeszłym (usprawiedliwienie)
# teraźniejszym (uświęcenie)
# przyszłym (uwielbienie)

Widzisz to w Piśmie czy nie?
Widzę wszystko, tylko pierwsze jest przyczyną tego co później i to pierwsze jest pełne i doskonałe. Zbawienie jest jednorazowe i w określonym punkcie czasu.

Czyli punkt startowy=meta? START=META??
Nie, np. Paweł tak tego nie widzi, gdy pisze o wyścigu/biegu... o własnej potrzebie dochodzenie do mety (której nie osiągnął na linii startu).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: KAAN » 09 cze 2017, 19:48

Zbyszekg4 pisze:
KAAN pisze:
Zbyszekg4 pisze:KAAN, ale nie zaprzeczysz, że Biblia mówi o zbawieniu jako czymś:
# przeszłym (usprawiedliwienie)
# teraźniejszym (uświęcenie)
# przyszłym (uwielbienie)

Widzisz to w Piśmie czy nie?
Widzę wszystko, tylko pierwsze jest przyczyną tego co później i to pierwsze jest pełne i doskonałe. Zbawienie jest jednorazowe i w określonym punkcie czasu.
Czyli punkt startowy=meta? START=META??.
Jaki start?! Jaka meta?! Piszesz takie ... że aż przykro czytać, nie rozumiesz co piszę?!
Zbyszekg4 pisze:Nie, np. Paweł tak tego nie widzi, gdy pisze o wyścigu/biegu... o własnej potrzebie dochodzenie do mety (której nie osiągnął na linii startu).
Nie rozumiesz o czym pisze Paweł, jemu chodziło o dokończenie pracy jaka mu została wyznaczona, a nie o zbawienie. Nie ma zbawienia na raty, jest jedno zbawienie, jedno narodzenie na nowo, jeden Duch pieczętujący zbawienie na zawsze, dlatego Paweł pisze:

List do Efezjan 2:8 Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;

Rozumiesz czas? Zbawienie się dokonało i działa teraz.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: Zbyszekg4 » 09 cze 2017, 19:56

W Ef 2,8 czas przeszły jest użyty, ale w innych miejscach czas przyszły oraz teraźniejszy jest użyty też do opisu ZBAWIENIA!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: KAAN » 11 cze 2017, 11:19

Zbyszekg4 pisze:W Ef 2,8 czas przeszły jest użyty, ale w innych miejscach czas przyszły oraz teraźniejszy jest użyty też do opisu ZBAWIENIA!
Zbyszku, twoja ideologia jest znana, masz swój zakon i proroków i tego przestrzegasz, ale chrześcijaństwem to nie jest podobnie jak katolicyzm, który ma swoje prawo i proroków. Niczym nie różnisz się od tych co w uczynkach pokładają nadzieję, powinieneś bardziej przychylnym okiem spoglądać na katolików, macie wiele wspólnych idei; tak samo używasz Biblii np. używając argumentu ze coś tam w Biblii jest napisane tylko że nie rozumiesz kontekstu.
Twój argument jest totalnie nielogiczny i dowodzi, ze zbawienie się dokonało, ale się niedokonało, człowiek jest zbawiony ale niezbawiony. Totalny odpał.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: Zbyszekg4 » 11 cze 2017, 12:59

Kaan, nie będę się odnosił do ciągłych Twoich narzekań na moje wyznanie (tak, jak by Twoje darbystyczne było idealne, haha), a tylko zacytuję Biblię, by pokazać, że Pismo mówi o zbawieniu w czasie przeszłym, teraźniejszym i przyszłym (bo chyba tego nie widzisz):

Dz 15:11 bw "Wierzymy przecież, że zbawieni będziemy przez łaskę Pana Jezusa, tak samo jak i oni."

Rz 5:10 bw "Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego."

Rz 8:24 bw "W tej bowiem nadziei zbawieni jesteśmy; a nadzieja, którą się ogląda, nie jest nadzieją, bo jakże może ktoś spodziewać się tego, co widzi?"

Rz 11:11 bw "Mówię tedy: Czy się potknęli, aby upaść? Bynajmniej. Wszak wskutek ich upadku zbawienie doszło do pogan, aby w nich wzbudzić zawiść."

1Kor 1:18 bw "Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą."

1Kor 1:21 bw "Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie."

1Kor 3:15 bw "jeśli czyjeś dzieło spłonie, ten szkodę poniesie, lecz on sam zbawiony będzie, tak jednak, jak przez ogień."

1Kor 15:2 bw "i przez którą zbawieni jesteście, jeśli ją tylko zachowujecie tak, jak wam ją zwiastowałem, chyba że nadaremnie uwierzyliście."

Ef 2:8 bw "Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;"

Flp 2:12 bw "Przeto, umiłowani moi, jak zawsze, nie tylko w mojej obecności, ale jeszcze bardziej teraz pod moją nieobecność byliście posłuszni; z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie."

1P 2:2 bw "jako nowonarodzone niemowlęta, zapragnijcie nie sfałszowanego duchowego mleka, abyście przez nie wzrastali ku zbawieniu,"

1P 4:18 bw "A jeśli sprawiedliwy z trudnością dostąpi zbawienia, to bezbożny i grzesznik gdzież się znajdą?"


Pamiętasz ze szkoły takie ćwiczenie by dopasować porozsypywane elementy do określonych grup?
To poczuj się znów jak chłopiec w krótkich majtkach i dopasuje w/w wersety do:
# czasu przeszłego
# czasu teraźniejszego
# czasu przyszłego.


Gdy to zrobisz, to może w końcu zrozumiesz o czym piszę, bo widzę, że się nie rozumiemy...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: KAAN » 11 cze 2017, 13:56

Zbyszekg4 pisze:Kaan, nie będę się odnosił do ciągłych Twoich narzekań na moje wyznanie (tak, jak by Twoje darbystyczne było idealne, haha), a tylko zacytuję Biblię, by pokazać, że Pismo mówi o zbawieniu w czasie przeszłym, teraźniejszym i przyszłym (bo chyba tego nie widzisz):

[i][b]Dz 15:11 bw "Wierzymy przecież, że zbawieni będziemy przez łaskę Pana Jezusa, tak samo jak i oni.".
Już pierwszy cytat obnaża twoje niezrozumienie kontekstu, gdybyś po znalezieniu w wyszuiwarce wersetów przynajmniej przeczytał te wersety, to nie byłoby takiego zonka w twoim wydaniu. Ten werset jest w kontekście zbiorowych określeń my - żydzi, oni - poganie. Zbyszku zastanów się najpierw zamin coś napiszesz.

Zbyszekg4 pisze:Gdy to zrobisz, to może w końcu zrozumiesz o czym piszę, bo widzę, że się nie rozumiemy...
Nie zrozumiemy się nigdy, chyba że porzucisz fałszywą ideologię adwentyzmu, wtedy będzie szansa porozumienia. Problemem jest twoja wiara fałszywym prorokom. Musisz nawrócić się do prawdziwego Pana Jezusa, który zbawia na zawsze, niezależnie od uczynków, dający nowego ducha do wnętrza zbawionego i sprawuje opiekę nad nim aż do domu Ojca i na wieczność.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia - fragment książki

Postautor: Zbyszekg4 » 11 cze 2017, 14:12

Kaan, a weź i każdy z w/w wersetów omów tak by pasowało dla Twojej wiary, ok?
Może ktoś inny się wypowie - czy tylko ja widzę 3 czasy [przeszły, teraźniejszy, przyszły] widzę w kontekście zbawienia?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości